Korea Południowa

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Korea Południowa

Na tej wycieczce do Korei Południowej pokażemy Wam, dlaczego nazywa się ją Krajem Spokojnego Poranka.
Skosztujecie oryginalnej koreańskiej kuchnii, zwiedzicie malowniczo położone świątynie, zajrzycie do nowoczesnych dzielnic Seulu i Busanu, a także do Parku Narodowego Seoraksan, żeby na koniec odpocząć na wyspie Jeju. Przekonacie się na własnej skórze, że Korea ma swój osobliwy smak, styl i wdzięk.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

Program

1 dzień WYLOT DO SEULU

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wspólny lot do Seulu.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 dzień SEUL: PIERWSZE KROKI I WIEŻA N-TOWER

Przylot do Seulu i transfer do hotelu. Po chwili odpoczynku ruszymy na pierwszy spacer przez miasto, do najbardziej charakterystycznego punktu: wieży telewizyjnej N-Tower. Wjedziemy na punkt widokowy na wieży, z którego rozpościera się wspaniały widok na cały Seul i okolice.
Przed powrotem do hotelu zjemy kolację w jednej z licznych restauracji z lokalnymi przysmakami.

3 dzień SEUL: PAŁAC KRÓLEWSKI, DZIELNICA BUKCHON

Tego dnia zwiedzimy jeden z najważniejszych zabytków stolicy Korei Południowej: Pałac Królewski Gyeongbokgung. Rezydencja królewska była wielokrotnie niszczona, jednak do dziś zachwyca swoją architekturą i wielkością. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć pałacową zmianę warty.
Po południu pójdziemy na spacer po najbardziej urokliwej części Seulu – zabytkowej dzielnicy Bukchon. Bukchon uznawany jest za żywy skansen - zobaczymy tu setki tradycyjnych domów nazywanych hanok. W części z nich mieszczą się herbaciarnie, restauracje, kawiarenki i pensjonaty; pozostałe służą dalej jako mieszkania prywatnych właścicieli.

4 dzień SUWON: FORTYFIKACJE - SEUL: TARG GWANGJIANG

Całodzienna wycieczka do Suwon. Zobaczymy tutaj wspaniałe fortyfikacje, które zostały zbudowane w XVIII wieku przez króla Jeongjo, który chciał tutaj przenieść stolicę z Seulu. Mury okalające miasto co prawda powstały, ale po śmierci władcy plany przeniesienia stolicy upadły.

Powrót na nocleg do Seulu. Wieczorem chętni będą mogli udać się na nocny market żywnościowy Gwangjiang, gdzie będzie można popróbować specjałów koreańskiej kuchni.

5 dzień PANMUNJOM: STREFA ZDEMILITARYZOWANA

Całodzienna wycieczka do strefy zdemilitaryzowanej do miejscowości Panmunjom – gdzie podpisano zawieszenie broni w wojnie koreańskiej (wycieczka zależy od aktualnej sytuacji politycznej). Zobaczymy najpilniej strzeżoną granicę na ziemi oddzielającą dwie Koree od 1953 roku. Zwiedzimy też jeden z tuneli, które kopała armia północno-koreańska z zamiarem inwazji na południe.

6 dzień SOKCHO I PARK NARODOWY SEORAKSAN

Poranek spędzimy jeszcze w Seulu. Po południu przejazd autobusem (ok. 2,5h) do jednego z najładniejszych miejsc w Korei Południowej - w pobliże Parku Narodowego Seoraksan. Zakwaterowanie w Sokcho i spacer po miejskiej plaży.
Na obiad pójdziemy do jednej z wielu miejscowych restauracji specjalizujących się w grillowanych rybach. Ryby oraz owoce morza są tu świeże i podawane w koreańskim stylu - z wieloma przystawkami.

7 dzień SOKCHO I PARK NARODOWY SEORAKSAN

Cały dzień spędzimy w Parku Narodowym Seoraksan. Towarzyszyć będzie nam widok na najwyższy szczyt tych gór, Seorak-san. Góra ma 1708 metrów wysokości i jest trzecim najwyższym szczytem Korei Południowej. Chętni będą mogli wspiąć się na okoliczne skały Ulsan Bawi, z których rozpościera się wspaniały widok na całą okolicę. Opcjonalnie można wjechać na inny z okolicznych szczytów kolejką linową (czynna tylko przy dobrej, bezwietrznej pogodzie).
Wieczorem powrót na nocleg do Sokcho.

8 dzień ANDONG

Przejazd autobusem do miejscowości Andong (ok. 5 godzin). Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po mieście.
Na kolację wybierzemy się na jeden ze specjałów kuchni Koreańskiej: samoobsługowy grill. W typowej restauracji tego typu w centralnej części stołu znajduje się płyta grillująca, na której umieszczamy zamówione przez nas potrawy.

9 dzień TRADYCYJNA WIEŚ HAHOE

Zwiedzanie tradycyjnej koreańskiej wioski Hahoe – wpisanej na listę UNESCO. Jest to rodzaj żywego skansenu - wieś jest nadal zamieszkana. Chętni będą mogli wspiąć się na wzgórz, z którego można zobaczyć piękną panoramę. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie pobliskiego muzeum masek. Kolekcja obejmuje zbiory z całej Korei, ale również ze świata.

Wieczorem przejazd do Daegu na nocleg.

10 dzień ŚWIĄTYNIA HAEINSA

Rano przejazd do jednej z najbardziej znanych koreańskich świątyń - buddyjskiej świątyni Haeinsa. Pięknie położona na tle majestatycznych gór, robi duże wrażenie. Swoją wyjątkowość zawdzięcza również temu, iż znajdują się tutaj jedne z największych na świecie zbiorów pism buddyjskich, spisanych na drewnianych tabliczkach.
(Jeżeli będzie to możliwe, zatrzymamy się na noc w świątyni. Wtedy będzie można uczestniczyć w wieczornych i porannych modłach wraz z mnichami. W innym wypadku powrót na nocleg do Daegu.)

11 dzień GYEONGJU: ZABYTKOWA STARÓWKA I KRÓLEWSKIE GROBY

Przejazd do Gyeongju. Wieczorne zwiedzanie centrum miasta wpisanego na listę UNESCO. Gyeongju było stolicą antycznego królestwa Silla, stąd możemy zobaczyć tutaj między innymi groby królewskie.

12 dzień ŚWIĄTYNIA BULGUKSA I BUDDDA Z SEOKGURAM

Przejazd i zwiedzanie świątyni buddyjskiej Bulguksa, oraz 2,5 metrowego posągu Buddy w pobliskiej skalnej świątyni Seokguram. Oba te miejsca są wpisane na listę UNESCO już od 1995 roku.
Powrót na nocleg do Gyeongju.

13 dzień BUSAN: ŚWIĄTYNIA SEOKBULSA, ALEJA FILMOWA

Rano pojedziemy do drugiego co do wielkości miasta Korei Południowej – Busan. Odwiedzimy małą, ale przepięknie położoną na klifie buddyjską świątynię Seokbulsa. Po południu udamy się na spacer „aleją filmową" gdzie poszukamy gwiazd polskich filmowców. Wieczorem wizyta na słynnym targu rybnym, gdzie będzie można zjeść między innymi fenomenalną zupę rybną.

14 dzień PRZELOT NA WYSPĘ JEJU - SEONGASAN

transfer na lotnisko i przelot na wyspę Jeju. To wulkaniczna wyspa na południu Korei Południowej, znane miejsce wypoczynku i pięknych górskich trekkingów. Pojedziemy na wschodnią stronę wyspy, do Seongsan, gdzie można podziwiać jeden z najsłynniejszych koreańskich widoków na wygasły wulkan Ilchul-bong (182m). Chętni będą mogli wspiąć się na jego szczyt.

15 dzień WYSPA JEJU: JASKINIE MANJANG-GUL

Rano przejedziemy do jednego z najbardziej znanych kompleksów jaskiń wulkanicznych Manjang-Gul. Przejdziemy się korytarzem, po którym kiedyś płynęła lawa i zobaczymy jedną z najwyższych na świecie „lawowych maczug".
Wieczorem czas wolny i relaks na plaży.

16 dzień WYSPA JEJU: PLAŻA LUB TREKKING NA WULKAN HALLA

Dzień wolny na odpoczynek na plaży.
Jeśli jednak wolicie aktywnie spędzić ten czas, będziecie mogli wybrać się na całodzienny trekking na najwyższy szczyt Korei Południowej: Halla-san (1950 m.n.p.m.). Halla-san to wulkan tarczowy, a jego masyw praktycznie tworzy całą wyspę. Na szczycie można zobaczyć krater o średnicy ok. 400m, w którym mieści się jezioro. Podczas trekkingu (przy dobrej pogodzie) towarzyszyć nam będą malownicze widoki na wyspę i morze.

17 dzień PRZELOT DO SEULU

Przelot do Seulu. Wieczorny spacer po mieście.

18 dzień SEUL: DZIELNICA GANG-NAM, LOTTE TOWER

Ostatni dzień w Korei Południowej. Odwiedzimy dzielnicę Gang-nam, rozsławionej na cały świat przez K-popowego artystę Psy. Dzielnica uznawana jest za bogatą, przyciąga wielu znanych Koreańczyków i międzynarodowe firmy, a porównywana jest do kalifornijskiego Beverly Hills.
Chętni będą mogli także podjechać do Parku Olimpijskiego oraz wjechać na najwyższy budynek Korei Południowej Lotte Tower.

19 dzień POWRÓT

Transfer na lotnisko i wspólny powrót do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i pozostałymi uczestnikami podróży. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Seul - Warszawa
 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasie Busan - Jeju - Seul
 • transfery z/na lotnisko w Korei
 • 18 noclegów w hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami
 • bilety na transport międzymiastowy autobusami i pociągami wg programu
 • wycieczkę do strefy zdemilitaryzownej i Panmunjon
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • zestaw podróżnika:koszulka klubowa, worek sportowy, etui na bilet, karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów i opłat za miejskie środki transportu (taxi, metro itd): ok. 220 USD
 • wyżywienia: ok. 30 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 2000 pln

WIZY:

Polscy obywatele, na podstawie umowy o ruchu bezwizowym, nie potrzebują wizy przy wjeździe do Republiki Korei na pobyt nieprzekraczający 90 dni. Warunkiem jest to, że podczas wizyty w Korei nie otrzymają żadnych pieniędzy (nie wykonują pracy oraz nie studiują).

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Korea Południowa pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.