Wybierz swoją aktywność
Wybierz kierunek
Wybierz termin

Najbliższe spływy kajakowe

Filtruj

Cena:

   Spływy kajakowe i pontonowe to doskonała okazja do obserwacji przyrody w najpiękniejszych zakątkach rzek. Rafting i kajakarstwo górskie to miła forma spędzenia wolnego czasu. Najlepszymi miejscami do tego typu aktywności są Mazury, Suwalszczyzna, Bory Tucholskie czy Roztocze. Wybierając spływ na Roztoczu, można poznać urokliwe rzeki: Wieprz, Tanew, Ładę, Bukową. Bory Tucholskie oferują spływ rzeką Brda. Ciekawe wycieczki kajakowe proponuje Gdańsk. Płynąc kajakiem po rzece Motława można podziwiać walory historyczne miasta. Jeżeli ktoś chce wybrać się na spływ jednym z piękniejszych szlaków kajakowych Europy, powinien wybrać się do krainy Mazur. Giżycko oferuje spływ szlakiem Krutyni oraz inne, równie piękne szlaki kajakowe. Inną propozycją jest spływ rzeką Pilica.

   Turystyka kajakowa w naszym kraju ma duży potencjał ze względu na dobrze rozwiniętą sieć wodną. Jest sporo biur, które proponują spływy zorganizowane. Mają do dyspozycji uczestników cały sprzęt: kajaki, kamizelki, kaski. Dla tych, którzy zaczynają przygodę z kajakarstwem, bądź pragną udoskonalić swoje umiejętności, oferowane są kursy kajakowe. Mamy cztery rodzaje kajakarstwa rekreacyjno-turystycznego: kajakarstwo górskie, nizinne, morskie i kajakowe rodeo. To ostatnie jest najmłodszą kajakową dyscypliną, polegającą na wykonywaniu akrobacji punktowanych przez sędziów. Wyprawy kajakowe to już nieco większe przedsięwzięcie. Odbywają się nawet w najbardziej odległych zakątkach świata i wymagają sporego przygotowania, zarówno fizycznego jak i logistycznego. Niektóre z wypraw mają charakter odkrywczy.

   Z kolei z czym kojarzy się rafting? Ano z przygodą, wodą, adrenaliną i mnóstwem dobrej zabawy. Spływy raftingowe mogą się odbywać na rzekach o różnym stopniu trudności. Dla początkujących osób dedykowany jest tzw. Rafting Soft, odbywający się na spokojnych rzekach, np. Dunajec. Dla osób zaawansowanych, żądnych sporej porcji adrenaliny, dobrą propozycją jest rafting ekstremalny. W jego przypadku spływ pontonami odbywa się spienionym nurtem rwącej rzeki. Rafting górski, jak sama nazwa mówi, obejmuje górskie rzeki. Organizowane są wyprawy raftingowe, które trwają kilka dni. Tam pod okiem instruktora można przeżyć niesamowitą przygodę w przepięknej scenerii. Takimi miejscami, gdzie odbywają się wycieczki raftingowe są: Turcja, Chorwacja, Czarnogóra Słowacja, Rumunia i oczywiście Polska.

   W naszym kraju jedną z popularnych tras na spływy pontonowe jest trasa Sromowce Wyżne – Szczawnica, dedykowana zarówno początkującym jak i zaawansowanym osobom. Przepiękne kaniony jak Wielki Kanion Kolorado, Kanion Verdon czy Kanion Tary przyciągają na rafting turystów z różnych stron świata. Wyjazdy raftingowe to dobra propozycja dla firm na wyjazdy pracownicze integracyjne lub motywacyjne. Wiele biur podróży zajmujących się sektorem MICE posiada w swojej ofercie takie propozycje. Poza wyjazdami raftingowymi organizowane są kursy raftingowe i szkolenia raftingowe na różnym stopniu zaawansowania. To dobra propozycja dla tych, którzy chcą rozpocząć swą przygodę z raftingiem, bądź zdobyć kolejne umiejętności w zakresie tego sportu.