SZWAJCARIA roadtrip

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
13 dni4 950 + 1 490EURO
13 dni4 950 + 1 350EURO

O wyprawie

SZWAJCARIA roadtrip

Kameralny roadtrip po Szwajcarii w małej grupie.

Skupimy się na górskich widokach i urokliwych górskich miasteczkach. Wjedziemy kolejką linową na punkt widokowy na 3000m n.p.m., odwiedzimy Zermatt, Saas Fee, Appenzel i inne ciekawe miasteczka, skosztujemy wina w Lavaux i zrobimy pamiątkowe zdjęcie z Matterhornem w tle.

Forma elastycznego wyjazdu autem w małej grupie daje nam swobodę podróżowania.

Wielkość grupy: max. 6 osób w aucie

Program

SZWAJCARIA: W HARMONII Z GÓRAMI roadtrip

1 dzień - PRZELOT DO ZURYCHU

Przelot do Zurychu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie tego największego miasta Szwajcarii, znanego z urokliwego starego miasta, długiej na prawie dwa kilometry Bahnhofstrasse, Fraumunster, Grossmunster, prawie 50 muzeów i 100 galerii sztuki.

2 dzień - WODOSPADY RENU - LUCERNA: ZWIEDZANIE

Rano usłyszymy ryk wody spadającej na skały, gdy zbliżymy się do największych wodospadów w Europie, Wodospadów Renu w Schaffhausen. Nie są tak olbrzymie jak Niagara, ale mają swój urok. Chętni będą mogli skorzystać z wycieczki łodzią pod same wodospady.

Następnie udamy się do słynnego z pięknie zachowanego średniowiecznego starego miasta Stein nad Renem położonego w pięknej okolicy nad Jeziorem Bodeńskim. Wybierzemy się na spacer po Rathausplatz, gdzie kolorowe fasady ścienne zachwycą oczy.

Przejedziemy przez malownicze krajobrazy do Lucerny, jednego z najpiękniejszych miast Szwajcarii.

Spacer po Lucernie: Podziwiamy drewniany XIV-wieczny drewniany most Kappelbrucke, kościół Franciszkanów z XIII wieku, Pomnik Lwa, poświęconym szwajcarskim strażnikom, którzy zginęli podczas rewolucji francuskiej.

3 dzień - GÓRA TITLIS - WODOSPADY TRUMMELBACH

Jedziemy do Engelbergu, gdzie wsiadamy do szeregu kolejek linowych, aby wspiąć się na górę Titlis. Podróżujemy nową, przeszkloną kolejką linową Rotair na szczyt wznoszący się ponad 3000 metrów nad poziomem morza. Podziwiamy zapierające dech w piersiach widoki ośnieżonych gór na najwyższym w Europie wiszącym moście, Titlis Cliff Walk. Przejazd w okolice szwajcarskiej doliny Yosemite: Lauterbrunnen gdzie będziemy mieć okazję zobaczyć jedne z najpiękniejszych widoków w całej Szwajcarii oraz jedne z 72 wodospadów w dolinie - słynne Trummelbach. Przejazd do pięknego kurortu Interlaken.

4 dzień - INTERLAKEN - JEZIORO OESHINENSEE: TREKKING

Ostatnia szansa na sporty ekstremalne rankiem. Interlaken słynie nie tylko z niezwykłych widoków ale jest też świetną okazją na przeżycie jednej z niezliczonych atrakcji mrożących krew w żyłach: skoku na bungee, lotu paralotnią, gigantycznej huśtawki, skoku na spadochronie czy kanioningu – wszystko to w niebywałej scenerii. Później jedziemy w okolice Kandersteg gdzie zobaczymy jezioro Oeshinensee i przespacerujemy się jednym z zapierających dech w piersiach trekingów. Mamy do wyboru kilku do kilkunastokilometrowe, niezbyt wymagające trasy jak Gemini Pass, Oeschinensee Loop ale również morderczą 7 kilometrową wspinaczkę Allmenalp to First czy Hohturli Pass.

Nocleg w okolicach Spiez.

5 dzień - BERNO: ZWIEDZANIE - GENEWA: ZWIEDZANIE

Zwiedzamy stolicę Konfederacji Szwajcarskiej, Berno. To urocze miasto usiane jest barokowymi fontannami, znajduje się tu też zegar astronomiczny i 6 km zadaszonych arkad. Stare miasto wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przepiękne Marktgasse, Kramgasse, katedra, jedenaście szesnastowiecznych fontann oraz fantastyczne Muzeum Szuk Pięknych to tylko niewielka część tego co Berno ma do zaoferowania.

 Jedziemy do Genewy, jednego z głównych centrów międzynarodowej dyplomacji. Zobaczymy symbol Genewy, Jet d’Eau, fontannę z 140-metrowym strumieniem wody w Jeziorze Genewskim. Zatrzymamy się przy dużym zegarze kwiatowym, symbolu genewskiego przemysłu zegarków, w angielskim ogrodzie.

6 dzień - JEZIORO GENEWSKIE I OKOLICE

Dziś podziwiać będziemy wspaniałą Lozannę z jej niezwykłą Katedrą, promenadą Ouchy, La Palud i Esplanade de Montbennon. Wszystko w otoczeniu przepięknych Alp. Dla chętnych zwiedzanie Collection de L’Art Brut. Po południu zwiedzanie wpisanych na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO tarasów winnych Lavaux. To największy w Szwajcarii region winiarski obejmujący powierzchnią prawie 850 hektarów. Będzie okazja do degustacji win w jednej z licznych winiarni. Zobaczymy też zapierający dech w piersiach zamek Chillon.

7 dzień - BERNARDYNY I CZEKOLADA

Przejazd do Barryland w Martigny, najbardziej znanego z opieki nad legendarnymi psami Saint Bernard z Great St Bernard Pass. Krótkie spacery z możliwością robienia zdjęć z Saint Bernard.

 Przejdź do kolejnej szwajcarskiej specjalności - czekoladek! Wyruszamy w przyjemną podróż przez historię, tradycje i sztukę produkcji czekolady najstarszej szwajcarskiej marki czekolady - Cailler.

Po południu zobaczymy nie mniej słynną obłędną widokowo Przełęcz Świętego Bernarda.

8 dzień - KURORT SAAS FEE I GÓRSKIE SZLAKI

Wyruszamy do kurortu Saas Fee w Valais, jednego z najbardziej znanych szwajcarskich kurortów górskich ze starymi drewnianymi domkami i spichlerzami.

 Pojedziemy najwyższą podziemną kolejką linową do najwyższej obrotowej restauracji na świecie na wysokości 3500 m n.p.m. Odwiedzimy Ice Pavilion, zamrożoną grotę wykutą w lodowcu Fee.

 Przy sprzyjającej pogodzie wybierzemy się na trekking w okoliczne góry po szlaku by wypatrzeć świstaki i zrobić wyjątkowe zdjęcia.

9 dzień - ZERMATT I MATTERHORN

Dziś czeka nas całodniowa wyczekiwana od początku wyprawy wycieczka do Zermatt. To miasteczko bez ruchu samochodowego jest lepiej znane jako kurort narciarski i wspinaczkowy. Otoczony jest przez szereg wspaniałych gór, wśród których znajdują się najwyższe w Szwajcarii, Monte Rosa i słynny Matterhorn.

 Cieszymy się spacerami po starych dzielnicach i odkrywamy piękno miasteczka. Powrót do Saas Fee.

10 dzień - LOCARNO I SZMARAGDOWE JEZIORA

Rankiem jedziemy do pięknie położonego miasteczka Locarno i najbardziej na południe położonego miasta Szwajcarii – Tessynu. Przejdziemy się na jeden z wielu okolicznych szlaków z widokiem na jezioro jak na przykład Il Dossone, Monte Roveraccio czy Motto della Croce.

Okolice te słyną z szmaragdowych jezior, osobliwych atrakcji i spokojnej codzienności. Przejedziemy się do doliny Verzasca, a po południu wyruszymy na wschód Szwajcarii.

11 dzień - SANKT MORITZ - PARK NARODOWY SZWAJCARII

Rankiem jedziemy do Sankt Moritz, które mogłoby znajdować się na każdej okładce przewodnika po Szwajcarii. Kurort i jeden z najstarszych na świecie ośrodek sportów zimowych zachwyca swoja malowniczością.

Po południu ostatnia szansa na trekkingi w niewymagającym dalszych opisów Parku Narodowym Szwajcarii.

12 dzień - KOLEJKA BERNINA/SCHWEBEBAHN - APPENZEL

Przed południem będzie okazja wybrać się w podróż słynną wpisaną na listę UNESCO kolejką Albula – Bernina lub zmienimy odrobinę środek transportu i przejedziemy się kolejką linową Santis – Schwebebahn. Po południu wybierzemy się w okolice Appenzell. Następnie jedziemy do Sankt Gallen gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wyjątkowe opactwo St Gall z jego niezwykłą biblioteką i katedrą. Przejdziemy się również po urokliwym starym mieście. Dla chętnych wizyta w parku dzikiej zwierzyny lub jednym z licznych muzeów.

Wieczorem przejazd do Zurychu.

13 dzień - POWRÓT

Ostatnie zakupy pamiątek, czekoladek i innych lokalnych przysmaków. Wylot do Polski. Pożegnanie z pilotem i zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Zurych - Warszawa
 • transport busem na całej trasie
 • 12 noclegów w hotelach, pensjonatach i agroturystykach (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • bilet na kolejkę linową na Titlis w dwie strony
 • bilet na kolejkę w Saas Fee
 • bilet na pociąg z Tasch do Zermatt
 • bilet na Bernina Express
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż     1 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz muzeów dla chętnych w sumie ok. 90 EUR
 • wyżywienia
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Wielkość grupy: max. 6 osób w aucie

Transport

Po Szwajcarii jeździmy osobowym minibusem.

Zakwaterowanie

W czasie wyjazdu zatrzymujemy się w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienką.

Wyżywienie

Śniadania w hotelach. Pozostałe wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie taką kwotę, jaką potrzebuje.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej SZWAJCARIA roadtrip pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Szwajcaria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.