Szmaragdowa wyspa: kolorowe miasteczka, trekkingi i najlepsze plaży Sardynii

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
8 dni7 990

O wyprawie

Szmaragdowa wyspa: kolorowe miasteczka, trekkingi i najlepsze plaży Sardynii

 • Alghero, Wybrzeże Koralowe i Grota Neptuna
 • Trekking w Parco Naturale di Porto Conte
 • Zwiedzanie miasteczek: kolorowa Bosa i niegdyś mafijne Orgosolo
 • Zdobycie najwyższego szczytu Punta La Marmora (1834 m. n.p.m.)
 • Su Gorropu - spacer po jednym z najgłębszych kanionów w Europie
 • Turkusowe morze i ukryte bajkowe plaże
 • Słynne wino cannonau i wyśmienita włoska kuchnia

Zapraszamy na wycieczkę na Sardynię, piękną skalistą wyspę na Morzu Śródziemnym!

Zwiedzimy piękne “hiszpańskie” Alghero, kolorową Bosę, upstrzone muralami Orgosolo i nadmorskie Cala Gonone. Przed nami: smakowanie owoców morza i wina, widoki z klifów rezerwatu Ponto Corte i jego ukryte plaże, kąpiele w naturalnych basenach Cane Malu, spacer dnem kanionu Su Gorropu, zdobycie najwyższego szczytu wyspy - Punta La Marmora (1834 m n.p.m.) i spotkania z miejscowymi pasterzami.

Mówi się, że najwięcej stulatków mieszka na Sardynii. Tradycyjne sardyńskie pozdrowienie “AKeA” to skrót od słów “A Kent’Annos” i oznacza “abyś dożył 100 lat”. Zapraszamy Was na 8 dni w tym sprzyjającym długowieczności klimacie :-) Wśród pięknych widoków i życzliwych ludzi!

Program

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI NA SARDYNIĘ:

DZIEŃ 1

Bezpośredni przelot z Katowic do Alghero. Przylot przed południem na Sardynię. Zwiedzanie nadmorskiego Alghero - Małej Barcelony. Do dziś żyją mieszkańcy, którzy mówią po katalońsku, a nazwy niektórych ulic są dwujęzyczne - włoskie i katalońskie.

Po południu mamy do przejścia 650 schodków (Escala del Cabirol) - :), które zaprowadzą nas do prawdziwej perełki Sardynii - Groty Neptuna. Zajrzymy do każdego zakamarku unikatowej jaskini ze słonym jeziorem Lamarmora w środku.

Zrobimy niedługi spacer przylądkiem Capo Caccia, aby zakończyć dzień na klifach, podziwiając zachód słońca. Wieczorem powrót do Alghero i wyjście do lokalnych knajp nad morzem.

DZIEŃ 2

Całodniowy niewymagający trekking w Parco Naturale di Porto Conte, z przerwami na kąpiel w turkusowej morskiej wodzie, lunch na stromych klifach i podziwianie niesamowitych widoków na Morze Śródziemne. Prawdziwa włoska “la dolce vita”!

Po południu powrót do Alghero i możliwość relaksu na jednej z okolicznych plaży.

DZIEŃ 3

Opuszczamy Alghero, zwiedzamy część zachodniego wybrzeża i wjeżdżamy w głąb wyspy. Zatrzymamy się w miasteczku Bosa - to kwintesencja sardyńskiego średniowiecza!

Upstrzone kolorowymi kamieniczkami, ulokowane pod zamkowym wzgórzem z jednej strony i zatoką z drugiej, zaprasza wąskimi, brukowanymi uliczkami, kreskówkowymi kadrami i piaszczystą plażą. Trasa wzdłuż wybrzeżą z Alghero do Bosy uważana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie.

Zapraszamy na półgodzinny spacer do Cane Malu. Są to naturalne baseny, które zostały utworzone w skałach. Woda w nich jest niezwykle ciepła i według miejscowych legend - lecznicza. To ulubione miejsce kąpieli dla miejscowych!

Po lunchu opuszczamy wybrzeże i kierujemy się do Orgosolo w centrum wyspy. Orgosolo słynie ze starówki pełnej murali i muralików oraz długiej historii walk zwaśnionych rodów, stąd zwane jest potocznie … miastem bandytów. To również w tych rejonach rolniczej Sardynii żyją stulatkowie! Kolacja na orgosolańskiej starówce. Nocleg w Orgosolo.

DZIEŃ 4

Dzień na zdobycie najwyższego szczytu Sardynii - Punta La Marmora mierzącego 1834 m. n.p.m. Ścieżka rozpoczyna się od położonego na wysokości 1510 m. n.p.m. schroniska górskiego – S’Arena. Czeka na nas przyjemny spacer masywem Gennargentu z dala od tłumów, po drodze raczej spotkamy tylko pasterzy, stada krów i owiec :) Pod wieczór zejście do górskiej wioski w prowincji Nuoro.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu ruszamy w kierunku wschodniego wybrzeża Sardynii. Pójdziemy na 10 km spacer od Cala di Fuili do pięknych plaż Cala Luna i Ziu Santoru. Po drodze zajrzymy do miejscowych jaskiń. Wypoczniemy na jednej z plaż z widokami widoki na niespotykanie przezroczyste wody Morza Śródziemnego. Na wieczór dotrzemy do nadmorskiego miasteczka Cala Gonone.

DZIEŃ 6

Dzień zaczniemy od jednej z najpiękniejszych przyrodniczych atrakcji wyspy, kanionu Su Gorropu! Otoczony monumentalnymi, wysokimi ścianami, pełny gigantycznych głazów, leży na terenie Parku Narodowego Gennargentu. Ściany tego drugiego co do głębokości kanionu w Europie sięgają 500 metrów!

Po południu wybierzemy się w drogę powrotną do Alghero. Zrobimy dłuższą przerwę w sercu Sardynii - Nuoru. Zajrzymy do pobliskich starożytnych nuraghi, stożkowatych kamiennych wież, występujących jedynie na Sardynii. Po aromatycznej kawie z tradycyjnym deserem aranciata nuorese dojeżdżamy pod wieczór do Alghero.

DZIEŃ 7

Dzień wolny w Alghero. Czas na najpiękniejszą plażę na wyspie - La Pelosa, na dodatkowe wycieczki rowerowe do ukrytych plaż i zwiedzanie ciekawych muzeów (Muzeum Korali, Muzeum Więziennictwa), zakupy pamiątek i pożegnalną kolację nad brzegiem morza.

DZIEŃ 8

Śniadanie i wyjazd na lotnisko. Pożegnanie z Sardynią!

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI NA SARDYNIĘ:

 • bilet lotniczy na trasie Katowice - Alghero - Katowice w dwie strony z wszystkimi opłatami
 • bagaż podręczny i bagaż rejestrowany 10 kg o wymiarach 55x40x20 cm (20kg bagaż - za dopłatą - chęć dokupienia większego bagażu prosimy zgłaszać w momencie rezerwacji wycieczki)
 • transfery po Sardynii zgodnie z programem
 • 7x zakwaterowanie (w hotelikach i pensjonatach)
 • 7x śniadanie
 • degustacja sardyńskiego wina i sardyńskiej oliwy
 • bilet wstępu do Groty Neptuna
 • bilet wstępu do wąwozu Su Gorropu
 • opiekę polskojęzycznego pilota podczas całego wyjazdu
 • pakiety informacyjne
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL oraz ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • wyżywienie (poza śniadaniami)
 • test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • dodatkowy bagaż rejestrowany
 • bilety wstępów do atrakcji niewymienionych w programie
 • dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 1500 PLN/os.

ZAKWATEROWANIE:

Zakwaterowanie w pensjonatach i hotelach w pokojach 2- i 3/4-osobowych.

WYŻYWIENIE:

W cenie wycieczki jest śniadanie każdego dnia. Na lunche i kolacje pilot będzie proponował ciekawe miejsca. Ceny są wyższe niż w Polsce.

TRANSPORT:

Planowany lot liniami lotniczymi Ryanair (lotnisko w Katowicach). Podczas wycieczki będziemy przemieszczać prywatnym busem i ew. komunikacją publiczną.

FORMA WYJAZDU:

Wycieczka aktywna z niewymagającymi trekkingami trwającymi pół dnia lub cały dzień. Brak trudności technicznych. Aby przejść trekking przez wąwóz Su Gorropu należy mieć podstawową kondycją fizyczną.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15.

POGODA:

Wrzesień jest optymalnym czasem na wycieczkę na Sardynię. Temperatura za dnia może dochodzić do 28°C, nocą 15-18°C. Średnia temperatura wody wynosi około 23°C.

WYLOT:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki są Katowice. Doloty z innych miast również są możliwe za ew. dopłatą - prosimy o kontakt z biurem.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Szmaragdowa wyspa: kolorowe miasteczka, trekkingi i najlepsze plaży Sardynii pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.