Sylwester i Nowy Rok na ukraińskim Zakarpaciu

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
6 dni1 290

O wyprawie

Sylwester i Nowy Rok na ukraińskim Zakarpaciu

 • Noc sylwestrowa w byłym czechosłowackim posterunku żandarmerii
 • Wieczory "na końcu świata" w ukraińskiej wiosce
 • Spacery po połoninach, rozmowy z pasterzami, degustacja sera
 • Piwo w Teatrze Piwa Prawda z widokiem na lwowski rynek

Dzikie ukraińskie Karpaty zapraszają Was na Sylwestra!

Nocować, jeść i świętować będziemy w czeskiej gospodzie we wsi Kołoczawa w samym sercu ukraińskich Karpat. Przygotowaliśmy dla Was dwa wyjścia w góry, historyczne centrum Lwowa i Sylwester na końcu świata pośród zimnego śniegu, lecz w gorącej atmosferze. Domowa, lokalna ukraińska kuchnia i gorąca atmosfera gwarantowana!

Będziemy wędrować po bajkowych szlakach Zakarpacia, pić rozgrzewającą palenkę i nabierzemy sił w ruskiej bani. Wieczorami czeka nas integracja w gospodzie, gdzie przy dźwiękach gitar spotkają się Polacy, Ukraińcy, Słowacy i Czesi.

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1 (29.12.2021)

Wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych. Przejazd do Lwowa, dojazd w godzinach wieczornych. Piwo za wolną Ukrainę w ogromnym kompleksie Piwnego Teatru "Prawda". Kolacja przysmaków w "Kryjówce" klimatycznej restauracji usytuowanej w piwnicach starego rynku, gruzińskim bistro lub "Masońskiej" restauracji (płatna we własnym zakresie). Nocleg w hostelu.

DZIEŃ 2 (30.12.2021)

Poranny spacer po mieście i odjazd do Wołowca. Obiad w miejscowej karczmie - kuchnia ukraińska. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy piękną panoramę na Połoninę Borżawę. Przyjazd do Kołoczawy, zakwaterowanie w godzinach wieczornych. Kolacja powitalna w Gospodzie Żandarmerii.

DZIEŃ 3 (31.12.2021)

Całodzienna wycieczka autokarem nad jezioro Synewyr, największe jezioro Karpat ukraińskich. Spacer na połoninę Pereniz, skąd rozpościera się piękny widok na górskie szczyty. Wizyta u pasterzy, którzy poczęstują nas serem i palinką. Wizyta w skansenie i dla chętnych w muzeum. Wieczorem wspólne świętowanie nocy sylwestrowej w czeskiej gospodzie w samym sercu ukraińskich Karpat!

DZIEŃ 4 (1.01.2022)

Noworoczny trekking na górę Strimba (1719 m n. p. m.). Pod wieczór z chętnymi zrelaksujemy się w bani, czyli domowej saunie. Alternatywa dla mniej wysportowanych będzie zapewniona.

DZIEŃ 5 (2.01.2022)

Poranny spacer po zimowej Kołoczawie i noworoczna, odświeżająca kąpiel w rzece. Idealne wyzwanie na pierwszego stycznia nawet dla mniej zaprawionych Morsów:-). Odjazd w godzinach popołudniowych, pożegnanie z Ukrainą i powrót do Krakowa wieczorem.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • przejazd w dwie strony komfortowym autokarem
 • zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych (1* w hostelu we Lwowie, 3* w pensjonacie w Kołoczawie)
 • śniadanie we Lwowie, w Kołoczawie dwa posiłki dziennie
 • opiekę doświadczonego pilota i przewodnika
 • sylwestrowy toast
 • mapy i pakiety informacyjne
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 EUR
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • Testy na obecność Covid-19 przed wyjazdem/powrotem (jeżeli dotyczy)

ZAKWATEROWANIE:

Będziemy spać w pokojach wieloosobowych - jeden nocleg we Lwowie i trzy noclegi w Kołoczawie. Dopłata do gwarancji posiadania pokoju 2-osobowego po cały czas wycieczki wynosi 200 zł za okres trwania wycieczki.

WYŻYWIENIE:

Przysmaki kuchni ukraińskiej we Lwowie i kuchnia czesko-austro-węgierska w Kołoczawie to tradycyjne, domowe potrawy. W cenę wchodzi śniadanie we Lwowie i dwa posiłki dziennie w Kołoczawie (śniadania i kolacje). Jest również opcja dla wegetarian, taką potrzebę należy zgłosić z wyprzedzeniem.

TRANSPORT:

Będziemy poruszać się komfortowym autokarem lub minibusem, w zależności od ilości chętnych.

GRUPA:

Tym razem zabawimy się i odpoczniemy w dużym gronie, maksymalna liczba osób to ok. 80 (!). W końcu Sylwester zdarza się raz w roku a wraz z nim wyśmienita okazja do poznania nowych ludzi. Jedziemy w polsko-czesko-słowackim, mieszanym gronie.

PILOCI: 

Roman Stanek - założyciel biura podróży Barents.pl. Intensywnie podróżuje od 15 lat. Jest pilotem wycieczek do państw byłego Związku Radzieckiego (na Ukrainie pilotuje jeszcze wyjazd do Czarnobylu i Besarabii z Odessą). Był koordynatorem konwoju humanitarnego na wschodniej Ukrainie. Ivo Dokoupil - znany czeski dziennikarz i fotograf mieszkający w Górach Opawskich. Koordynator projektów rozwojowych i humanitarnych na Zakarpaciu. Pilot wycieczek do państw byłego ZSSR.

WYJAZD:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest KRAKÓW (miejsce wyjazdu parking przed muzeum-fabryką Emalia Oskara Schindlera) lub czeska OSTRAVA dla tych mieszkających na Śląsku.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Sylwester i Nowy Rok na ukraińskim Zakarpaciu pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Ukraina. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.