LOFOTY roadtrip

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
8 dni2 990 + 1 150EURO
8 dni2 990 + 1 150EURO
8 dni2 990 + 1 150EURO

O wyprawie

LOFOTY roadtrip

Norweskie wyspy Lofoty to prawdziwa gratka dla podróżników. Widowiskowe góry, malownicze plaże i zatoczki, a do tego urocze czerwone drewniane domki tworzą unikalny krajobraż. W tym programie stawiamy na krótkie, łatwe i średnie trekkingi, które zaprowadzą nas na najpiękniejsze punkty widokowe.

Wielkość grupy: max. 6-7 osób w aucie

Program

LOFOTY roadtrip

1 dzień - KIERUNEK: LOFOTY!

Spotykamy się z pilotem na lotnisku w Gdańsku. Wylot do Bodo, skąd promem popłyniemy na Lofoty. Pierwszym miastem, jakie poznamy będzie otoczone majestatycznymi górami Svolvar. Nocleg w domkach – tzw. norweskich hytte.

2 dzień - PANORAMICZNE WIDOKI

Rano przejazd widokową drogą na północną część wyspy Austvågøy . Tutaj czeka nas wspinaczka na szczyt Matmora. Do przejścia szlakiem mamy ok. 13 km. Wysiłek związany z wędrówką wynagrodzą nam zniewalające widoki na okoliczne szczyty i zatokę. Po południu zwiedzanie urokliwej Stolicy Lofotów Svolvar.

3 dzień - NIETYPOWE PLAŻE I WIKINGOWIE

Dzień rozpoczniemy od spaceru po kultowej plaży surferów w Unstad, która słynie z kilkumetrowych fal. Następnie odwiedzamy muzeum wikingów Lofotr Vikingmuseum.

 W drugiej części dnia wyruszymy na Offersoykammen, z którego będziemy mieli szanse podziwiać wyjątkowo malownicze krajobrazy, charakterystyczne dla Lofotów. Przejazd na plażę Haukland i spacer nabrzeżem do plaży Uttakleiv. Jest to idealna lokalizacja do podziwiania zorzy polarnej, którą najczęściej obserwować można w miesiącach od września do kwietnia.

4 dzień - RYBACKA WIOSKA NUSFJORD I WEJŚCIE NA SZCZYT RYTEN

Rano odwiedzimy malowniczą wioskę rybacką Nusfjord. Miejscowość wpisana na listę UNESCO słynie ze świetnie zachowanej, tradycyjnej zabudowy, którą stanowią m.in. charakterystyczne czerwone chaty rybaków osadzone na palach. Po południu wejdziemy na niewysoki, ale bardzo widokowy szczyt Ryten. Po zejściu ze szczytu chwila relaksu na plaży Kalvika. I przejazd na nocleg.

5 dzień - REINEFJORDEN I REINBRINGEN

Malowniczy rejs Reinefjorden do Vinstad i krótki spacer do Bunes Beach.

Zwiedzanie Reine, a następnie wejście na Reinebringen, które jest jednym z najpiękniejszych miejsc widokowych na Lofotach.

6 dzień - REINEFJORDEN

Po śniadaniu czas wolny na samodzielne eksplorowanie okolicy. Dla chętnych wędkarskie safari lub kajaki z przewodnikiem po Reinefjorden (950 NOK/os.). Powrót do Svolvar, spacer po miasteczku, nocleg.

7 dzień - BODO

Transport do Bodo. Zwiedzanie miasta i spacer na wzgórze Keiservarden, z którego rozpościera się widok na całą okolicę.

8 dzień - POWRÓT

Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Gdańsk – Bodo - Gdańsk (poinformuj nas jeśli chcesz wylecieć z innego miasta!)
 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg
 • transport minibusem na całej trasie wg programu
 • 7 noclegów w 2 i 3 osobowych domkach norweskich
 • opłaty promowe
 • rejs Reinefjorden do Vinstad
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż     1 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu: Muzeum Wikingów (200 NOK), Nusfjord (100 NOK/os.)
 • wyżywienia
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Wielkość grupy: max. 6-7 osób w aucie

Transport

Przemieszczać będziemy się minibusem lub samochodem osobowym.

Zakwaterowanie

Noclegi w norweskich domkach 2 i 4 osobowych. We własnym zakresie każdy powinien zaopatrzyć się w śpiwór lub pościel do spania. Nocujemy na kempingach, gdzie dostępne są sanitariaty, kuchnia, sklepy. Prysznic jest dodatkowo płatny (automat na monetę 10 NOK za 3-4 min.).

Wyżywienie

Istnieje możliwość przygotowania posiłku we własnym zakresie. Codziennie zatrzymujemy się w miejscowości ze sklepem spożywczym.  Dla wygody należy zabrać własne kubki oraz sztućce. Na kempingowej kuchni  można wszystko wygodnie przygotować. Można również stołować się w restauracjach. Koszt obiadu w restauracji to co najmniej 100 zł/os.

Poziom trudności

Wszystkie trasy trekingowe są na poziomie łatwy/średni.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej LOFOTY roadtrip pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Norwegia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.