Majówka na ISLANDII

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
7 dni1 490EURO + 1 000

O wyprawie

Majówka na ISLANDII

Korzystając z długiego weekendu majowego jedziemy na piękną Islandię, dołącz do nas! Zobaczymy krajobrazy Parku Narodowego Thingvellir, Geysir, malownicze wodospady Gullfoss i Seljalandsfoss, lodowiec Vatnajökull i lodową lagunę Jokulsarlon, oraz czarne plaże i klify w Vik.

Polubisz ten wyjazd za:

 • elastyczną formę roadtripu
 • krótki urlop
 • piękne krajobrazy Islandii

Program

1 DZIEŃ PRZELOT DO KEFLAVIKU

Spotkanie z pilotem wyprawy na lotnisku. Wylot. Przylot do Keflaviku w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ PARK NARODOWY THINGVELLIR - WODOSPAD GULLFOSS - GEYSIR

Tego dnia odwiedzimy najpopularniejsze miejsca Islandii, położone w pobliżu Reykjaviku. Należą do nich: wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Thingvellir – miejsce obrad średniowiecznego parlamentu Islandii. To właśnie tutaj będziemy mieli wyjątkową okazję, aby stanąć pomiędzy Północnoamerykańską i Euroazjatycką płytą tektoniczną. Zobaczymy malowniczy wodospad Gullfoss oraz Geysir, czyli źródła geotermalne, których nazwa wzięła się od największego z czynnych niegdyś gejzerów. Obecnie najbardziej aktywny jest Strokkur – wybucha regularnie co kilka minut.

3 DZIEŃ Seljalandsfoss - czarna plaża i klify - Vik

W drodze do Vik zobaczymy Seljalandsfoss - jeden z najbardziej zjawiskowych wodospadów na Islandii. Będziemy mieli okazje obejść malowniczy wodospad dookoła i podziwiać świat zza wodnej ściany. Zatrzymamy się również przy spektakularnym Skogafoss. Następnie odwiedzimy Vik - miasteczko położone najbardziej na południe Islandii, gdzie zwiedzimy czarne plaże oraz klify.

4 DZIEŃ Lodowiec i lodowa Laguna Jokulsarlon - wodospad Svartifoss

Dzień poświęcimy na oglądanie największego lodowca Islandii - Vatnajökull oraz podziwianie malowniczej laguny lodowej Jokulsarlon. Następnie spacer do wodospadu Svartifoss.

5 DZIEŃ Selfoss - krater wulkanu i kąpiel w gorącej rzece

Przejazd do miejscowości Selfoss. Widokowy spacer dokoła krateru wygasłego wulkanu. Dla chętnych relaksująca kąpiel w gorącej rzece.

6-7 DZIEŃ Reykjavik - powrót

Zwiedzanie stolicy. Przejdziemy się do rezydencji prezydenta w Bessastadir, na przedmieścia Hafnarfjörður, do restauracji Perlan - tu znajduje się punkt widokowy. Zobaczymy także dom Hofdi, kościół Hallgrímskirkja i centrum starego miasta. Po zwiedzaniu przejazd na lotnisko i powrót do Polski. Przylot następnego dnia rano.

Opcjonalnie: Wędrówka 3,5-kilometrowym pieszym szlakiem w okolicach góry Fagradalsfjall w celu obserwacji spektakularnej lawy wydobywającej się z wnętrza wulkanu.

Warunki

Cena obejmuje

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Keflavik - Warszawa
 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg
 • transport minibusem na całej trasie wg programu
 • 5 noclegów: 3 noclegi w hotelach 3* i 2 noclegi w guesthousach, w pokojach 2-osobowych z prywatną łazienką
 • 5 śniadań
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • pozostałego wyżywienia
 • atrakcji dla chętnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Zaliczka

1 000 PLN

Pogoda
 
W maju można spodziewać się temperatury ok. 5-20 °C, średnio jest to najbardziej słoneczny miesiąc na wyspie z najmniejszą ilością opadów. Należy przygotować się na dni wietrzne i deszczowe, ale nie zaszkodzi również zabrać okulary przeciwsłoneczne, ponieważ pogoda na Islandii jest niezwykle zmienna.

Wizy - Islandia

Obywatele RP korzystają z prawa do swobodnego przepływu ludności w ramach UE/EOG. Z uwagi na przyna­leżność Polski i Islandii do strefy Schengen zniesiono kontrolę dokumentów uprawniających do podróży na granicach lądowych i morskich. Stan ten nie zwalnia jednak obywateli polskich od obowiązku posiadania ważnego paszportu lub nowego dowodu osobistego, który na życzenie odpowiednich władz należy okazać.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Majówka na ISLANDII pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Islandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.