USA Zachód Parki Narodowe kamperem

Formy aktywności
Wyżywienie
we własnym zakresie

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

USA Zachód Parki Narodowe kamperem

Piękna, niezmącona przyroda, wyjazd marzenie na Zachodnie rubieże USA - miejsce zgrupowania najciekawszych Parków Narodowych w Stanach. Przygoda w kamperze - super wygodnym i funkcjonalnym, rocznik 2021 (Sunlight A72).

Objazd kamperem pod Zachodnich Stanach (Kalifornia, Nevada, Utah, Arizona):

 • Poczuj się jak prawdziwe wyzwolony człowiek – odbywając podróż bez ograniczeń – kamperem pod Zachodnim USA
 • Cena niezrównana na rynku ze względu na posiadanie własnych kamperów na terenie Stanów Zjednoczonych
 • Nocowanie na łonie natury oraz w parkach kamperów (RV Parks z pełną infrastrukturą)
 • Atmosfera totalnego odpoczynku od spraw i problemów Wielkiego Świata i wejścia w harmonię z samym sobą

1-2 kampery !

Grupa wiekowa 30-65

Wyjazdy butikowe na mniejszą ilość osób, spokojniejsze regiony
Mniejsze nastawienie na imprezy, większe na doświadczenia lokalne i indywidualne podejście do każdego z Was.

 • kameralna atmosfera do 13 osób (grupa 2 mieszkalne kamperów)
 • wyselekcjonowana najlepsza, znana wszystkim z opowieści kadra
 • wyszukane ciekawe miejsca kameralne – często dostępne tylko dla małych grup
 • indywidualne podejście do każdego z uczestników – w miarę możliwości i zasadności
 • dopuszczalne korekty i odstępstwa od trasy wyjazdu i dostosowanie do potrzeb całej ekipy
 • Kameralnie butikowo – dobra zabawa w niewielkiej grupie 

Informacje praktyczne

Zachód USA znamy doskonale – sami odbyliśmy tam podróż przed stworzeniem oferty, posmakowaliśmy, poszukaliśmy, poszperaliśmy – i jak zwykle: mamy to!

Nie ma chyba miejsca na Świecie, które odpowiadałoby temu co oferuje nam zachód USA – począwszy od linii południkowej Montana – Nowy Meksyk mamy do czynienia z niesamowitymi terenami górskimi o niespotykanych formach, kolorach i fantazyjnych kształtach. Tereny mało zamieszkane, nie ruszone w zasadzie przez człowieka (oprócz rezerwuarów wody na rzekach w postaci jezior) wykształciły na przestrzeni tysięcy lat swoiste symbole, oraz landszafty znane na całym świecie i promowane poprzez hollywoodzkie produkcje i kinematografię amerykańską, która swoją stolicę ma nom omen w stolicy Zachodu – Los Angeles.

Jakie atrakcje i miejsca zobaczymy podczas naszego kamperowego tripa?

Kalifornia:  Los Angles, Hollywood, Malibu, Santa Monica, Pismo beach, Big Sur, Carmel-by-the -Sea, Costal Route 1, Morro Bay, Dolinę Silikonową, San Francisco, Sequoia NP, Yosemite NP,  Kings Canyon NP, Joshua Tree NP, Dolina Śmierci (wszystkie ważne punkty)
Nevada: Las Vegas, Boulder City, Hoover Dam
Arizona: Route 66, Wielki Kanion (South Rim), Page – Kanion Antylopy, Horeshoe Bend, Monument Valley (po części w Utah), Lake Powell – Indian reserve
Utah: Canyonlands NP, Arches NP, Bryce Canyon NP, Zion NP,  Red Rocks Monument, Dixi National Forest, Red Cliffs NCA…

… i wiele innych miejsc, które najlepiej uzmysłowi nam mapa z planem podróży.  Trudno tu bowiem opisać na ograniczonej ilości stron te wszystkie atrakcje, ale poniżej zaprezentujemy kilka z nich.

Los Angeles ma wiele rzeczy do zrobienia. Jeśli jesteś kinomaniakiem, koniecznie musisz zobaczyć vintage’owe Hollywood. Niektóre klasyczne atrakcje w okolicy to TCL Chinese Theatre i Hollywood Walk of Fame oraz Paramount Pictures Studios, jedyne studio telewizyjne i filmowe w Hollywood. Aby zasmakować sławy, wybierz się na zakupy na Rodeo Drive lub rejs po Sunset Boulevard. Istnieje również wiele linii brzegowych do wyboru, w tym plaża Venice Beach, plaża Zuma oraz molo i plaża w Santa Monica. Miłośnicy sztuki będą chcieli zobaczyć pokaz w Walt Disney Concert Hall lub udać się do Los Angeles County Museum of Art, aby podziwiać jego kolekcję. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, całodniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście to świetny sposób na orientację.

Można oczywiście zobaczyć panoramę miasta aniołów z Griffin Observatory.

Atrakcje San Francisco obejmują wspaniały most Golden Gate i niesławne więzienie na wyspie Alcatraz. Miasto znane jest również z kolorowych domków wiktoriańskich z Alamo Square, zabytkowych tramwajów wijących się po stromych ulicach i jednej z najbardziej krętych ulic na świecie, Lombard Street.

Inne atrakcje na mojej liście 25 najlepszych, które trzeba zobaczyć, obejmują niektóre z naszych najlepszych dzielnic, takie jak Chinatown, Fisherman’s Wharf i dzielnica Haight-Asbury.

My relaksujemy się zawsze na plaży Baker Beach z widokiem na Golden Gate.

Dni płyną, atrakcje są codziennie przez nas chłonięte, po dniach w miastach i na Wybrzeżu Pacyfiku kierujemy się w głąb lądu – mijając równię centralną wjeżdżamy w tereny górskie, gdzie mamy Parki Narodowe:

Sequoia National Park: to amerykański park narodowy w południowej części Sierra Nevada na wschód od Visalia w Kalifornii. Park został założony 25 września 1890 r. w celu ochrony 404 064 akrów (631 mil kwadratowych; 163 519 ha; 1635 km2) zalesionych górzystych terenów. Obejmuje on pionową płaskorzeźbę o wysokości prawie 13 000 stóp (4 000 m), park zawiera najwyższy punkt w sąsiednich Stanach Zjednoczonych, Mount Whitney, na 14 505 stóp (4421 m) nad poziomem morza.

Park wyróżnia się gigantycznymi sekwojami, w tym drzewem generała Shermana, największym drzewem na Ziemi pod względem objętości. Drzewo generała Shermana rośnie w Giant Forest, w którym znajduje się pięć z dziesięciu największych drzew na świecie. Giant Forest jest połączony autostradą Generals Highway z General Grant Grove w Parku Narodowym Kings Canyon, domem drzewa General Grant i innych gigantycznych sekwoi.

Yosemite National Park: Kalifornijski Park Narodowy Yosemite, ikona majestatycznego naturalnego piękna Ameryki, każdego roku wita miliony turystów — przyciągają go dramatyczne wodospady, gigantyczne sekwoje, obfita fauna i niesamowite klify, takie jak Half Dome i El Capitan. Niezależnie od tego, czy szukasz pełnych przygód wakacji życia, chcesz zanurzyć się w bezruchu natury, czy po prostu wędrować, podróżować z plecakiem lub jeździć na nartach w jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi, znajdziesz swoje miejsce w Yosemite.

Zion National Park:  to amerykański park narodowy położony w południowo-zachodniej części stanu Utah, w pobliżu miasta Springdale. Położony na skrzyżowaniu regionów Colorado Plateau, Great Basin i Mojave Desert, park ma wyjątkową geografię i różnorodność stref życia, które pozwalają na niezwykłą różnorodność roślin i zwierząt. Liczne gatunki roślin oraz 289 gatunków ptaków, 75 ssaków (w tym 19 gatunków nietoperzy) i 32 gady zamieszkuje cztery strefy życia parku: pustynię, łęgi, lasy i lasy iglaste. Park Narodowy Zion obejmuje góry, kaniony, płaskowyże, płaskowyże, monolity, rzeki, kaniony szczelinowe i naturalne łuki.

Geologia obszaru kanionów Zion i Kolob obejmuje dziewięć formacji, które razem reprezentują 150 milionów lat sedymentacji głównie z okresu mezozoiku. W różnych okresach w tym czasie obszar ten pokrywały ciepłe, płytkie morza, strumienie, stawy i jeziora, rozległe pustynie i suche środowiska przybrzeżne.

Arches National Park:  to park narodowy we wschodniej części stanu Utah w Stanach Zjednoczonych. Park przylega do rzeki Kolorado, 6 km na północ od Moab w stanie Utah. W parku znajduje się ponad 2000 naturalnych łuków z piaskowca, w tym dobrze znany Delikatny Łuk, a także różnorodne unikalne zasoby geologiczne i formacje. Park zawiera największą gęstość naturalnych łuków na świecie.

Po wjechaniu do Arizony/ Utah/ Nevady praktycznie za każdym zakrętem kryje się jakiś cud natury! Sama autostrada dojazdowa do Las Vegas wijąca sie wzdłuż Virgin River to atrakcja krajobrazowa porównywalna z najlepszymi alpejskimi trasami w Europie.

Więc w tym miejscu zostawiamy Was już tylko ze zdjęciami i otwartą głową/ wyobraźnią!

Pogoda i klimat

Nad Oceanem temp oscylują od 15-30 st C/ a w nocy od 11-15 st C. Im dalej w głąb tym cieplej – Nevada/ Ariozna i zimniej na północy Utah – w Bryce i innych górskich obszarach temp w nocy spada poniżej zera.

Program

Orientacyjny plan podróży:

Przedstawiamy na mapce poniżej, w planie:

Warunki

Cena: 7 999 zł / os

Świadczenia w cenie

 • wynajem miejsca w kamperze z kierowcą/ przewodnikiem na 13 dni (30 kwi-13 czw)
 • zakwaterowanie w kamperze na cały czas pobytu
 • paliwo do kampera na całą trasę (ponad 4000 km)
 • opiekę doświadczonego pilota z Polski (zawodowca)
 • transfer i odbiór z lotniska w Los Angeles (LAX)
 • opłaty drogowe / parkingowe i wjazdu do Parków Narodowych (na Annual Pass)
 • dostęp do wszelkich wygód – kuchnia/ toaleta dostępnych w kamperze
 • niezapomniana przygoda, nowe znajomości oraz profesjonalna opieka biura

Uwagi
W cenie nie uwzględniono:

 • koszt przelotu lotniczego na miejsce i powrót (do Los Angeles)
 • kaucji w wysokości 100 $ na pokrycie ewentualnych szkód w sprzęcie płatnej na miejscu
 • sprzątanie końcowe (25 $ – można to zrobić wspólnie z innym towarzyszami podróży)
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC kupione przez nas lub we własnym zakresie
 • wejścia do płatnych atrakcji (jak Kanion Antylopy, studia filmowe Hoolywood etc)
 • opłaty za kempingi (dostęp do prysznicy/ umywalek i innych wygód) – ok 60 $ / os/ tydzień – noclegi na nich co drugi dzień
 • promesa wizowa ESTA – 21 $ uzyskiwana online przez uczestnika przed wyjazdem.

Grupy:

Wynajem kampera na terenie USA – negocjacje indywidualne.

Samolot i bilety lotnicze:

Można bezpośrednio z LOTem.

Pomagamy w wyborze oraz zakupie dogodnego połączenia we współpracy z naszymi partnerami. Przy zakupie za naszym pośrednictwem: obecność i opieka pracownika biura od spotkania na lotnisku do powrotu do kraju, pomoc przy przesiadkach, transfer busem z lotniska i na lotnisko.

Ceny biletów lotniczych z Warszawy do Los Angeles – cena od 3500 zł. Im szybsza decyzja o zakupie tym niższa cena.

Wizy: aby wjechać do USA wymagany jest ważny paszport, szczepienie oraz wyrobienie promesy wizowej ESTA za 21 $ (online) – trwa to dosyć szybko.

Co warto zabrać:

– Koniecznie ważny paszport Covidowy/ zaświadczenie o szczepieniu
– ważny paszport (obowiązkowo), wynik testu antygenowego (zrobimy)

Specyfika kampera – C30

W pełni wyposażona kuchnia z lodówką
Kabina prysznicowa z toaletą chemiczną

Zbiorniki wody czystej/ brudnej

Pojemność kamperów to 7 osób, staramy się by było jedno miejsce wolne ale nie ma gwarancji.
Ostateczne miejsce przydzielane jest przez organizatora na koniec zapisów i na podstawie wewnętrznych kryteriów i nie podlega negocjacjom.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej USA Zachód Parki Narodowe kamperem pochodzą od biura One Fun, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.