Budapeszt – Andrzejki na Węgrzech!

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Budapeszt – Andrzejki na Węgrzech 5 dni i samolot!

Budapeszt jesienią to magiczne przeżycie, które zachwyca swoją urodą i wyjątkowym urokiem! W miarę jak sezon letni ustępuje miejsca chłodniejszym dniom, Budapeszt wita jesień ciepłymi kolorami i niesamowitymi krajobrazami. Magiczny charakter miasta w tym okresie tworzy unikalną atmosferę, którą trudno opisać słowami. Kolorowe liście tańczą w powietrzu, tworząc złociste dywany na chodnikach i ulicach. Parki, ogrody i bulwary Dunaju stają się niezwykłymi paletami odcieni pomarańczu, czerwieni i złota. Węgierskie kawiarnie i restauracje przyciągają gości ciepłą atmosferą i wyjątkową kuchnią. Termalne kąpieliska, które Budapeszt oferuje, stają się jeszcze bardziej kuszące w chłodniejsze dni. W ciepłych źródłach można się zrelaksować i cieszyć się urokami sezonu. Zapraszamy na niezapomniany wyjazd andrzejkowy na Węgry!

Co zyskujesz ?

 • nowych znajomych
 • oszczędność - brak dopłat za bycie w pojedynkę
 • towarzystwo na następne wyjazdy

Czego się spodziewać ?

Zwiedzanie i pyszna kuchnia – 5 dni zwiedzania, samolot z/do Warszawy i impreza andrzejkowa!

Budapeszt w listopadzie jest miejscem, gdzie można cieszyć się urokami jesieni, kulturą i lokalnymi smakami w spokojniejszej atmosferze, bez konieczności rywalizacji o miejsce z tłumami turystów. To doskonały czas na odkrywanie tego pięknego miasta. Pozwoli nam to na intensywne zwiedzanie miasta z naciskiem na atrakcje artystyczne i architektoniczne. Oprócz tego poznamy sekrety miejscowej kuchni, próbując wyboru dań i tokajów w najlepszych knajpkach. Będzie też możliwość skorzystania z gorących źródeł i szaleństwo na andrzejkowej imprezie!

Noclegi w apartamentach o standardzie *** w samym centrum miasta, pokoje 2-osobowe z łóżkami pojedynczymi, prywatną łazienką, pościelami i ręcznikami, klimatyzacją, TV, suszarką do włosów, wi-fi. Ocena obiektu na booking.com 8,5!!!

Najtańszy wyjazd na rynku – po prostu nie pobieramy gigantycznych prowizji!

Wiek: 25-50 lat

Program

Dzień 1 Warszawa- Budapeszt (Peszt)

Ok. godziny 06:00 spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie, bezpośredni  lot do Budapesztu, transfer do hotelu w centrum. Ten dzień poświęcimy na zwiedzanie Pesztu, czyli części miasta położone na wschód od Dunaju. Rozpoczniemy od odwiedzenia Bazyliki św. Stefana i wejścia na jej kopułę, aby podziwiać panoramę miasta. Następnie przespacerujemy się wzdłuż Węgierskiej Alei (Andrássy út) i zobaczymy gmach Opery Węgierskiej. Następnie skieryjemy się do Placu Bohaterów (Hősök tere) i odwiedzimy Muzeum Sztuk Pięknych (Műcsarnok) oraz Pałac Sztuki. Wieczorem zjemy kolację w jednej z restauracji w okolicach Placu Liszt Ferenc, gdzie możesz spróbować najlepszych węgierskich specjałów.

Dzień 2 Budapeszt

Po śniadaniu udamy się pod monumentalny budynek Parlamentu Węgierskiego. Następnie odwiedzimy Synagogę Węgierską i Dzielnicę Żydowską, gdzie dowiemy się więcej o historii i kulturze żydowskiej na Węgrzech. Po południu zrelaksujemy się w jednym z termalnych kąpielisk, takich jak Łaźnie Szechenyi, Łaźnie Gellerta lub Rudas Łaźnie. Wieczorem tradycyjna kolacja z kuchnią węgierską.

Dzień 3 Budapeszt (Buda)

Rankiem, zaraz po śniadaniu przejdziemy przez Most Łańcuchowy (Széchenyi Lánchíd) i odwiedzimy dzielnicę Budę. Skierujemy się na wzgórze do Zamku Królewskiego oraz Muzeum Historycznego Budapesztu. Udamy się również do Baszty Rybackiej i na taras widokowy, skąd roztacza się niesamowity widok na Dunaj i Pest. Po obiedzie skierujemy się na Wzgórze Gellerta, gdzie znajduje się Góra Wolności i Łaźnie Gellerta. Zatrzymamy się na szybką kawę w Hotelu Gellert, aby podziwiać wnętrze i kawiarnię w stylu art deco. Wieczorem udamy się na andrzejkowe szaleństwo na najbardziej imprezowej i rozrywkowej ulicy Budapesztu. Odwiedzimy kultowe „ruin bary” z ich niepowtarzalnym klimatem i potańczymy w nietuzinkowych klubach!  

Dzień 4 Budapeszt - zakupy i kuchnia

Po śniadaniu skierujemy się na ulicę Váci utca, główną ulicę handlową miasta, gdzie znajdziemy sklepy z pamiątkami i węgierskimi wyrobami rękodzielniczymi. Przy kawie spróbujemy kultowych lokalnych słodyczy i innych specjałów Następnie przespacerujemy się wzdłuż nabrzeża Dunaju, aby wieczorem wrócić na Most Łańcuchowy i podziwiać widoki Budapesztu oświetlonego nocą.

Dzień 5 Budapeszt-Warszawa

Wczesnym ranem transfer na lotnisko i lot do Polski. Planowane lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 07:30.

 

Warunki

Początek i zakończenie imprezy:

Lotnisko Chopina – Warszawa

Cena zawiera:

 • przelot bezpośredni Warszawa-Budapeszt-Warszawa z bagażem podręcznym
 • 4 noclegi (pokoje 2-os.) 
 • transfery lotniskowe
 • zwiedzanie miejsc zabytkowych oraz klubów/pubów
 • opiekę pilota podczas podróży i na miejscu – animację czasu wolnego, zapoznanie
 • ubezpieczenie turystyczne
 • ubezpieczenie TFG i TFP

Dodatkowe koszty:

 • lokalny podatek w wysokości 3000 HUF od osoby (około 35 zł płatne u pilota)
 • wyżywienie
 • dodatkowy bagaż
 • bilety wstępu

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Budapeszt – Andrzejki na Węgrzech! pochodzą od biura TripLab, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Węgry. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.