Andrzejkowa biesiada w winnicy – dla singli

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
biesiada z jedzeniem i piciem

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Nasza wyprawa andrzejkowa będzie się „kręciła wokół wina”! Odwiedzimy najstarszą winnicę na Mazowszu, położoną w historycznej lokalizacji dawnych upraw winnych krzewów. Powstała ona z pasji i miłości do wina. Zainspirowani gruzińska gościnnością i włoskim dolce vita właściciele stworzyli unikalne miejsce!
Pierwsze winorośle posadzili w 2005 roku, są to endemiczne odmiany z Gruzji, Cypru oraz Węgier. W 2008 roku dosadzono odmiany, które są charakterystyczne dla polskich winnic.  Oddalona zaledwie 70 km od Warszawy zajmuje się produkcją tradycyjnych, wysokogatunkowych win gronowych: białych, czerwonych i… pomarańczowych! Czeka nas andrzejkowa biesiada z kuchnią z gruzińskimi akcentami i degustacją wspaniałych win!

Na naszej trasie znajdzie się też XVII-wieczny Pałac w Winiarach, usytuowany na nadpilickiej skarpie w otoczeniu przepięknego parku. To miejsce niezwykłe, które koniecznie trzeba odwiedzić, pachnie winem i historią!

Co zyskujesz ?

 • nowych znajomych
 • oszczędność - brak dopłat za bycie w pojedynkę
 • relaks w nadmorskim kurorcie w wakacyjnym sezonie
 • towarzystwo na następne wyjazdy

Czego się spodziewać ?

Spędzimy niebanalne andrzejki w gronie singli, dowiemy się w jaki sposób uprawia się winorośl w Polsce. Następnie udamy się do przetwórni gdzie dowiemy się jak wygląda cały proces tradycyjnej produkcji wina – od zbiorów, przez zbiorniki fermentacyjne, aż po butelkowanie. Podczas biesiady nauczymy się jak smakować wino i czym kierować się dobierając wino do poszczególnych potraw. Taką wiedzą zaskoczymy w przyszłości wielu znajomych!

Wiek: 30-50 lat

Program

Sobota: 26 listopada

Ok. godziny 8 spotkanie na pl. Bankowym w Warszawie i wyjazd w stronę Warki. Zwiedzimy muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, gdzie znajdują się zdjęcia oraz mapy winnic, które istniały na skarpach rzeki Pilicy i ciągnęły się od Nowego Miasta aż do Warki. W parku przy wareckim pałacu do tej pory można odnaleźć tarasowanie, stworzone specjalnie pod winnicę, oraz kilka krzewów winorośli – pozostałości po wielkiej plantacji. Poczujemy tu atmosferę polskiego szlacheckiego domu, odpoczniemy obserwując dziewiczą przyrodę, posłuchamy szumu starych drzew i śpiewu ptaków. Swoisty genius loci przyciąga tu gości z Polski i zagranicy każdego dnia. Kolejny punkt to winnica oddalona 17 km od Warki, gdzie jeszcze w połowie XX wieku na skarpach rzeki Pilicy znajdowała się największa winnica w Polsce (o powierzchni ponad 50 hektarów). Historia winiarska Mazowsza sięga XIII w. Mało kto o tym pamięta, jednak istnieje sporo dokumentów dotyczących historii uprawy winnej latorośli w tym rejonie.  Spacer wśród winnych krzewów, poznanie ciekawostek z życia winnicy i sekretów produkcji pysznego wina. Zwiedzanie pomieszczeń przetwórni i zgłębienie procesu winifikacji. Degustacja 5 rodzajów wina w towarzystwie precyzyjnie wyselekcjonowanych przekąsek. Nauka doboru wina do potrawy. Biesiada z grillem/ogniskiem pozwoli nam posmakować wspaniałej kuchni polsko-gruzińskiej. Wyjątkowe szaszłyki, sałatki i duży wybór przekąsek umilą nam popołudnie. Z tego miejsca nikt jeszcze nie wyszedł głodny a wręcz przejedzony! Również towarzystwo i opowieści gospodarzy będą fascynującym doświadczeniem!  W planie również andrzejkowe wróżby i zabawy integrujące dla singli. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Warunki

Początek i zakończenie imprezy:

Plac Bankowy – Warszawa

 Cena zawiera:

 • zwiedzanie winnicy
 • biesiadę z potrawami polsko-gruzińskimi
 • degustację win
 • transport na trasie wyjazdu
 • zwiedzanie Pałacu i parku z przewodnikiem
 • bilet wstępu do Muzeum im. K. Pułaskiego
 • opiekę pilota
 • andrzejkowe ognisko/grill z wróżbami*zależne od pogody
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Andrzejkowa biesiada w winnicy – dla singli pochodzą od biura TripLab, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu biesiada z jedzeniem i piciem. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.