Algarve - słoneczny balkon Europy

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
8 dni5 350
Ostatnie miejsca!
8 dni5 350
8 dni5 350
Rabat 100 PLN*

O wyprawie

Algarve - słoneczny balkon Europy

 • Piesze wędrówki wzdłuż wybrzeża
 • Najbardziej słoneczna część Portugalii, cudowna ucieczka przed zimą (w lutym i marcu kwitną drzewa i krzewy, a temperatury są bliskie polskiej "majówki")
 • Smakowite portugalskie potrawy
 • Różnokolorowe klify wpadające do Oceanu Atlantyckiego
 • Możliwość poznania codziennego życia Portugalczyków poza turystycznymi kurortami
 • Urokliwe miasteczka południowej Portugalii

Wysokie klify w przeróżnych kolorach, ciekawe formacje skalne, delikatny szum morza, piaszczyste wydmy, długie białe plaże, różowe flamingi, średniowieczne miasteczka, gdzie czuć bliskość Afryki Północnej to wszystko na nas czeka podczas podróży do niezwykłego Algarve. Uciekniemy od mroźnej polskiej zimy, aby wędrować przez krainę pachnącą kwiatami pomarańczy i migdałów.

Balkon Europy

Algarve, czyli południowe wybrzeże Portugalii, leży na najbardziej południowym i zachodnim krańcu Europy. Przez swoje niezwykłe położenie, wysokie klify i słoneczny klimat jest opisywane bardzo trafnie jako „balkon Europy”. Odróżnia sie od reszty Portugalii nie tylko przyrodą (wybrzeża zaliczają się bowiem do najpiękniejszych na świecie), ale także znacznie łagodniejszym klimatem. Na południu Portugalii długo rządzili muzułmańscy Maurowie, co widać do dziś niemal na każdym kroku np. w lokalnej kulturze i architekturze małych, ale ważnych historycznie miast. Wędrując przez Algarve warto także zobaczyć mniej znane miejsca, będące w głębi regionu. Znajdziemy tam piękną krainę zapomnianych przez świat miasteczek i bujnej roślinności, a wzdłuż potężnej rzeki Guadiana - niespodziewane zielone krajobrazy.

Algarve na piechotę

Piękne zaułki Algarve odkryjemy na piechotę – bez pośpiechu, na spokojnie.  Podczas naszych wędrówek szlaki poprowadzą nas m.in. wzdłuż kilku szczególnie ładnych odcinków wybrzeża (klifowe oraz piaszczyste), a także na wyspy pojawiające się i znikające w zależności od stanu morza. Przejdziemy prawie że zapomnianym szlakiem wzdłuż rzeki, aż do urokliwych, zapomnianych wsi oraz do małych miast pełnych historii. Będziemy pokonywać kilkugodzinne trasy z chwilą relaksu np. przy tradycyjnej cataplanie lub kieliszku porto albo na dziko w plenerze. Każdy znajdzie dla siebie niezapomniany widok, którym będzie mógł nasycić oczy w ciszy i spokoju. W Algarve unikniemy pośpiechu, zyskamy spokój i prawdziwy wypoczynek, a także – naładujemy akumulatory promieniami portugalskiego słońca.

Program

Dzień 1 Przelot do Portugalii

Przelot z Warszawy do Lizbony. Przejazd do Algarve. Nocleg w Cabanas de Tavira.

Dzień 2 Nad rzeką Guadiana

Krótki przystanek w Rezerwacie przyrody Sapal de Castro Marím w poszukiwaniu kolonii flamingów. Następnie udamy się na wędrówkę wzdłuż rzeki Guadiana do małej wsi w okolicach Odeleite. W miasteczku Alcoutim zrobimy sobie przerwę obiadową (czas wolny).

Dzień 3 Algarve Piaszczyste i Tavira

Dzisiaj wybierzemy się na łatwą wędrówkę przez nadmorski park przyrody Ría Formosa. Lokalnym pociągiem dostaniemy sie do mało znanej wioski Luz, skąd przez sady pomarańczowe dostaniemy się szlakiem pieszym na mostek wiodący przez lagunę nadmorską (Ría Formosa). Już na wyspie, wędrując poprzez wydmy, osiagnięmy na piechotę piekną plażę Praia do Barril. Tam zwiedzimy Cmentarzysko Kotwic, które przypomina nam ważną kiedyś rolę połowu tuńczyków w gospodarce Algarve. Wzdłuż długiej piaszczystej plaży dojdziemy do miasteczka Tavira, gdzie zatrzymamy się na kawę lub lody i zwiedzimy centrum małego, urokliwego miasteczka.

Dzień 4 Czerwone klify Falesii

Postój przy kościele w Almancil, gdzie obejrzymy słynne azulejos. Następnie powędrujemy, nad i pod czerwonymi klifami, wzdłuż słynnej plaży Praia da Falésia do Olhos de Água (Albufeira). W drodze na nocleg zatrzymamy się w dwóch miejscach oby obejrzeć ciekawe formacje skalne "Ponte da Piedade" i w miasteczku Lagos - dawnej stolicy Algarve. Noclegu w Aldeia da Pedralva.

Dzień 5 Sagres i Cabo de São Vicente

Zwiedzanie twierdzy Sagres, położonej tuż przed końcem Europy. Postawimy też nogę na przylądku Cabo de São Vicente (najbardziej na południowy zachód wysunięty punkt Europy). Udamy się na wędrówkę wybrzeżem, wzdłuż klifów (Park przyrody Costa Vicentina).

Dzień 6 Zachód słońca w Arrifana

Rano zwiedzanie ruin zamku i miasteczka Aljezur, popołudniem piesze odkrywanie dzikich wybrzeży zachodniego Algarve, wędrówka wzdłuż czarnych klifów do Arrifana.

Dzień 7 Przez Alentejo do Lizbony

Przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Portugalii do Lizbony. Wędrówka w regionie Alentejo (wiosną podziwiamy tam gniazda bocianów na klifach). Wieczorem czas wolny i nocleg w okolicy Lizbony, możliwość krótkiego zwiedzania miasta.

Dzień 8 Wylot do Polski

Przelot i powrót do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa-Lizbona-Warszawa, transport na miejscu (autokar lub bus, częściowo transport publiczny)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach/apartamentach
 • Wyżywienie: 7 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 20 000 EUR | NNW do 15000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składki: TFG - 10 PLN, TFP - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza wymieoninym - ok. 30 EUR/dzień
 • Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu) - ok. 15 EUR
 • Zwyczajowe napiwki - ok. 15 EUR

Liczba uczestników: 11 - 22 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1500 PLN

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Lizbonie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biurem i informację o zainteresowaniu taką opcją nie później niż w momencie dokonania zgłoszenia.

*PROMOCJA:  Rabat 100 PLN dla 5 pierwszych osób (które się zapiszą i wpłacą zaliczkę do 30 grudnia 2023). Promocja nie łączy się z innymi rabatami.

Możliwość przedłużenia (indywidualnie) pobytu w Portugalii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biurem i informację o zainteresowaniu taką opcją nie później niż w momencie dokonania zgłoszenia.

Wyjazd ten (termin wiosenny) można połączyć z Wokół Lizbony i magiczne Alentejo, połączony 15-dniowy program to Algarve, Lizbona i Alentejo.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Algarve - słoneczny balkon Europy pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.