Panorama Dolomitów | Południowy Tyrol

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
9 dni3 840

O wyprawie

Panorama Dolomitów

 • Wyjazd krajoznawczo-spacerowy w najbardziej znane partie Dolomitów: Lago di Braies, Tre Cime, Marmolada, Alpe di Siusi, Palle di San Martino
 • Najpiękniejsze alpejskie przełęcze z widokiem na słynne panoramy Dolomitów: Sella, Falzarego, Giau, Passo Rolle
 • Trasy spacerowe z łatwymi 3-4 godzinnymi szlakami, nieśpieszne tempo
 • Popołudnia w śródgórskich miasteczkach: Brunico, Cortina d'Ampezzo, Predazzo, Bolzano
 • Połączenie kuchni tyrolskiej z włoską, degustacja lokalnego wina
 • Wakacje na lekko w Dolomitach

Zapraszamy na krajoznawczo-spacerowy program po Dolomitach by odwiedzić najciekawsze zakątki tych niesamowitych gór. Pospacerujemy wzdłuż słynnego turkusowego jeziora Lago di Braies, podejdziemy pod Tre Cime – trzy iglice Dolomitów, powędrujemy po płaskowyżu Alpe di Susi z bajkowymi widokami, czy podpatrzymy Marmoladę z lodowcem i największy masyw Dolomitów – Palle di San Martino. W trakcie wycieczki nie zabraknie też postojów na wysokogórskich przełęczach by nacieszyć oczy panoramami Dolomitów. A widok z Passo Giau czy Selli zapiera dech w piersiach i na długo pozostaje w pamięci.

Program

Dzień 1 Wyjazd do Włoch

Wyjazd z Krakowa o godzinie 8:00 (okolice dworca PKP i PKS). Możliwość dołączenia do wyjazdu w Katowicach (wyjazd ok. 9:30). Przyjazd późnym wieczorem w Dolomity na nocleg w dolinie Val Pusteria.

Dzień 2 Spacer wokół Lago di Braies, popołudnie w Brunico

Poznawanie Dolomitów rozpoczniemy od perły Południowego Tyrolu jak nazywane jest słynne turkusowe jezioro - Lago di Braies. Duże, pięknie wkomponowane w otaczające je urwiste ściany jezioro z łatwymi szlakami trekkingowymi przyciąga wielu turystów. My udamy się na przyjemny spacer dookoła jeziora, ale też odejdziemy na chwilę od jego tafli by podejść do małego górskiego schroniska Grunwald Alm Hutte. Oddalając się niespełna kilometr od jeziora zaznamy prawdziwej ciszy i śródgórskiego spokoju. Popołudnie spędzimy w Brunico – największej miejscowości położonej w Dolinie Val Pusteria „Zielonej Dolinie”. Warto zajrzeć na zamek – dawną letnią rezydencję biskupów, pospacerować po cmentarzu z I wojny światowej by poszukać analogii do cmentarzy w Beskidzie Niskim, czy przejść się po urokliwej starówce i zobaczyć liczne zabytkowe bramy miejskie. Będzie też czas wolny który można wykorzystać chociażby na wypicie dobrej kawy. Powrót do hotelu.

Czas wędrówki: ok. 2-3 godzin | Suma podejść: ok. 100 m | Suma zejść: ok. 100 m | Długość trasy: ok. 6 km

Dzień 3 Wędrówka pod Tre Cime, przejazd do Cortiny d'Ampezzo

Dziś czeka nas nie lada gratka – słynne trzy iglice Dolomitów, czyli Tre Cime di Lavaredo. Odwiedzimy grupę Sesto, której symbolem jak i całych Dolomitów, są właśnie stojące samotnie potężne turnie. Jest wiele wariantów doprowadzających pod Tre Cime, od 2-dniowych wędrówek, przejść ferratami po kilkugodzinne spacery. My wybierzemy ten najłatwiejszy wariant i podjedziemy na parking przy hotelu Rif. Auronzo skąd ruszymy na przyjemną wędrówkę. Na początek trawersując zbocze pod południowymi ścianami Tre Cime dojdziemy na przełęcz Forcella Lavaredo (2542 m n.p.m.) Po drodze miniemy niewielkie schronisko o tej samej nazwie. Z przełęczy zejdziemy wygodną szeroką ścieżką do schroniska Tre Cime. Nie ma lepszego miejsca by zachwycić się tymi trzema turniami! W drogę powrotną ruszymy na początek lekko w dół, a następnie spokojnym podejściem na rozległy płaskowyż na bezpośrednim przedpolu Tre Cime. Mijamy niewielkie jeziorka i rozpoczynamy podejście na przełęcz Forcella Col de Mezo (2315 m n.p.m.). Z przełęczy już tylko kilkanaście minut i jesteśmy z powrotem przy autokarze. W drodze do Cortiny d’Ampezzo zatrzymamy się jeszcze na chwilę przy jeziorze Misurina. Odbicie hotelu w wodach jeziora jest jednym z najsłynniejszych pocztówkowych widoków. Sama Cortina d’Ampezzo uznawana jest za niekwestionowaną stolicę turystyczną, takie „serce Dolomitów”. Przejście promenadami pozwoli zobaczyć jak modna jest to miejscowość, a niektórzy zapewne będą mieli skojarzenia z Krupówkami. Powrót do hotelu.

Czas wędrówki: ok. 4-5 godzin | Suma podejść: ok. 300 m | Suma zejść: ok. 300 m | Długość trasy: ok. 9 km

Dzień 4 Bajkowa wędrówka w masywie Alpe di Siusi

Dziś prawdziwa uczta dla osób poszukujących w jednym miejscu wygody, słońca, rozległych hal i wspaniałych widoków – taka jest właśnie hala Alpe di Siusi uznawana za największą wysokogórską halę w całych Alpach. Aby się na nią dostać skorzystamy z kolejki gondolowej dzięki której pokonamy prawie tysiąc metrów przewyższenia. Sama już hala to lekko pofalowany płaskowyż poprzecinany dolinami potoków, zatem wymarzone miejsce do lekkich wędrówek. Udamy się w kierunku schroniska Rauchhütte by po drodze napawać się widokami. Popołudniu wycieczka autokarowa wokół Selli. Jest to niewielki masyw, ale jakże oryginalny! Z czterech stron oddzielony jest wysokimi przełęczami przez co do złudzenia przypomina średniowieczną twierdzę, trudną do zdobycia. My z łatwością przejedziemy przez przełęcze zatrzymując się na punktach widokowych. Powrót do hotelu.

Czas wędrówki: ok. 3-4 godzin | Suma podejść: ok. 250 m | Suma zejść: ok. 250 m | Długość trasy: ok. 10 km

Dzień 5 Spacer z widokiem na Marmoladę, punkty widokowe z alpejskich przełęczy

Opuszczamy dziś teren Zielonej Doliny i ruszamy na południe w rejon Vigo di Fassa. Po drodze przejedziemy doliną Alta Badia dzielącą Dolomity na część zachodnia i wschodnią. Ruszymy na lekką wędrówkę po płaskowyżu z oszałamiającymi widokami na otaczające nas szczyty. Wyjedziemy koleją wagonikową na płaskowyż i ruszymy w kierunku schroniska Pralongia. Przy dobrej widoczności nie wiadomo, gdzie patrzeć: czy na Marmoladę, czy Selllę czy pobliski masyw Fanes-Tofane czy jeszcze dalej na długie alpejskie łańcuchy zamykające panoramę. A to nie koniec widokowych atrakcji tego dnia. Popołudniu bowiem czeka nas przejazd przez przełęcze w tym słynną Passo Falzarego oraz Passo Giau. Nacieszeni panoramami przejedziemy na nocleg w okolicach Vigo di Fassa, które będzie naszą bazą na kolejne 3 noclegi.

Czas wędrówki: ok. 2-3 godzin | Suma podejść: ok. 150 m | Suma zejść: ok. 150 m | Długość trasy: ok. 6 km

Dzień 6 Z widokiem na Palle di San Martino, popołudnie w Predazzo

Kolejny dzień to przejazd na południe by odwiedzić największą grupę górską Dolomitów – Palle. Z przełęczy Passo Rolle (1980 m n.p.m.) udamy się na przyjemną wędrówkę by obejść dwa szczyty Monte Castellaz i Costazza. Podpatrzymy słynny płaskowyż Palle di San Martino i naszym oczom ukażą się fenomenalne widoki na północną grań Pala. Nie zabraknie też krótkiej wizyty w schronisku. Popołudnie spędzimy w Predazzo, które z racji skoczni często kojarzone jest ze skokami narciarskimi.

Czas wędrówki: ok. 4-5 godzin | Suma podejść: ok. 400 m | Suma zejść: ok. 400 m | Długość trasy: ok. 10 km

Dzień 7 Corno Bianco z widokiem na Brentę, degustacja lokalnego wina

Tego dnia zaplanowaliśmy zarówno górskie atrakcje jak i ucztę dla koneserów lokalnych trunków. Na początek przejedziemy na Passo Oclini, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od potrzeb. Będzie okazja do spacerów lub po prostu odpoczynku wśród górskiej scenerii. Dla chętnych pojawi się możliwość wyjścia na Corno Bianco – niewielki szczyt wznoszący się 300 m powyżej przełęczy. Z Corno Bianco (2316 m n.p.m.) rozpościera się panorama w kierunku zachodu, a tam już czekają Dolomity Brenta, tylko że to już zupełnie inna historia. Popołudniu przejedziemy do Kaltern by poznać tajniki produkcji lokalnego wina i oczywiście go spróbować! Na nocleg wrócimy do Vigo di Fassa.

Dzień 8 Wizyta w Bolzano

Po śniadaniu przejazd do Bolzano. Będzie okazja pospacerować po urokliwych uliczkach starówki, napić się dobrej włoskiej kawy czy zrobić ostatnie zakupy. Popołudniu wyjazd w kierunku Polski, nocny przejazd.

Dzień 9 Powrót do Polski

Przyjazd do Krakowa w godzinach porannych (ok. 6-7). Możliwość odłączenia się w Katowicach.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar (wyjazd z Krakowa lub z Katowic)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3*** (pokoje 2-3 osobowe)
 • Wyżywienie: 7 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 20 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składki: TFG - 10 PLN, TFP - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (pakiet 6 kolacji za dopłatą 450 PLN)
 • Kosztów uczestnictwa w programie (biletów na kolej linową, opłat klimatycznych, degustacji wina, opłat parkingowych) - ok. 80 EUR

Liczba uczestników: 20 - 46 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Panorama Dolomitów | Południowy Tyrol pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.