ŻYWIOŁY ISLANDII experience travel

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
9 dni7 950 + 690EURO

O wyprawie

ŻYWIOŁY ISLANDII experience travel

Południowa Islandia w wydaniu Experience to aktywność, doświadczanie i krajobrazy.

Będziemy podróżować po południowej Islandii w kameralnej grupie z pilotem. Poza podziwianiem zadziwiających atrakcji przyrodniczych wyspy, będziemy próbować nowych aktywności ze szczyptą adrenaliny. Udamy się na trekking po lodowcu, polecimy paralotnią nad czarną plażą i zejdziemy do wnętrza wulkanu.

Experience Travel to wyjazdy stawiające na szeroko rozumiane aktywności (od gotowania po paralotniarstwo).
Podróżujemy w bardzo małych grupach, nocujemy w hotelach i apartamentach, korzystamy z usług lokalnych specjalistów, znających teren jak własną kieszeń, a oprócz tego poznajemy najciekawsze miejsca regionu.
Podróżuj inaczej - doświadczaj więcej!

Wielkość grupy: max. 6-7 osób w aucie

Program

ŻYWIOŁY ISLANDII experience travel

1 dzień - PRZELOT DO KEFLAVIKU

Spotkanie z pilotem wyprawy na lotnisku. Wylot. Przylot do Keflaviku w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - WNĘTRZE WULKANU THRIHNUKAGIGUR - GEJZERY

Po śniadaniu wybierzemy się na wyjątkową wycieczkę do wnętrza Thrihnukagigur. Ten uśpiony od 4 tysięcy lat wulkan jest jednym z najbardziej intrygujących miejsc na Islandii. Wewnętrzna powierzchnia wulkanu odpowiada około trzem boiskom do koszykówki, a środkowa komora z łatwością zmieściłaby Statuę Wolności. Eksplorować będziemy komorę magmową, która tysiące lat temu wypełniona była rozpaloną do czerwoności lawą.

W drugiej połowie dnia odwiedzimy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Thingvellir – miejsce obrad średniowiecznego parlamentu Islandii. To właśnie tutaj będziemy mieli wyjątkową okazję, aby stanąć pomiędzy Północnoamerykańską i Euroazjatycką płytą tektoniczną. Zobaczymy malowniczy wodospad Gullfoss oraz Geysir, czyli źródła geotermalne, których nazwa wzięła się od największego z czynnych niegdyś gejzerów. Naszą uwagę skupimy jednak na gejzerze Strokkur, który wybucha regularnie co kilka minut.

3 dzień - SELJALANDSFOSS - CZARNA PLAŻA I KLIFY - VIK

W drodze do Vik zobaczymy Seljalandsfoss - jeden z najbardziej zjawiskowych wodospadów na Islandii. Będziemy mieli okazję obejść malowniczy wodospad dookoła i podziwiać świat zza wodnej ściany. Zatrzymamy się również przy spektakularnym Skogafoss oraz intrygującym wraku samolotu Dakota. Następnie odwiedzimy Vik - miasteczko położone najbardziej na południe Islandii, gdzie zobaczymy czarne plaże oraz klify, które następnego dnia będziemy podziwiać z zupełnie innej perspektywy.

4 dzień - LOT PARALOTNIĄ NAD CZARNĄ PLAŻĄ

Po śniadaniu zrealizujemy najbardziej emocjonujący punkt programu – lot paralotnią nad czarną plażą. Podczas lotu z certyfikowanym instruktorem, będziecie mieli widok na czarne plaże i ocean z jednej strony, oraz góry i pokryte lodowcami wulkany po drugiej stronie. Choć sam lot trwa zwykle do 20 min (w zależności od warunków pogodowych), to ze względu na połączenie konkretnej dawki pozytywnej adrenaliny z pięknymi widokami to doświadczenie na długo zostanie w Waszej pamięci. Nie zapomnij zabrać ze sobą swojej kamery sportowej jeśli chcesz uwiecznić te wyjątkowe chwile! Po poranku pełnym wrażeń udamy się na krótki trekking i obserwację maskonurów.

UWAGA! Program może zostać zmodyfikowany ze względu na warunki pogodowe, jednak skonstruowaliśmy go w taki sposób, żebyśmy mieli jak największe szanse doświadczyć wszystkich zaplanowanych przygód! Nie martw się zatem, jeśli 4 dnia prognozowana jest deszczowa pogoda!

 Jak mawiają Islandczycy „Jeśli pogoda na Islandii Ci się nie podoba, wystarczy, że poczekasz 5 minut, a na pewno się zmieni”. Jest w tym sporo prawdy, jednak dla pewności postanowiliśmy uczynić z miejscowości Vik naszą bazę na następne dni i tym samem minimalizujemy ryzyko, że przygoda nas ominie.

5 dzień - LODOWIEC SÓLHEIMJOKULL

Po śniadaniu wdrapiemy się na lodowiec Sólheimajökull, zlokalizowany w pobliżu miejscowości Vik. Na spacer udamy się wraz z lokalnym przewodnikiem, który zaopatrzy nas w odpowiedni sprzęt. Przekonasz się na własne oczy, że lód lodowcowy może być wielokolorowy - od białego przez niebieski i szary po krystalicznie przejrzysty. Zobaczysz ponadto głębokie szczeliny, kotły lodowcowe i inne elementy lodowca. Podczas wędrówki będzie mnóstwo okazji do zrobienia wyjątkowych zdjęć, jak również do wzbogacenia swojej wiedzy o lodowcach.

6 dzień - REJS PO LODOWEJ LAGUNIE JOKULSARLON - WODOSPAD SVARTIFOSS

Dzień poświęcimy na oglądanie największego lodowca Islandii - Vatnajökull oraz podziwianie malowniczej laguny lodowej Jokulsarlon. Wybierzemy się na rejs amfibią po Lagunie, abyśmy mogli z bliska podziwiać lodowe kry. Następnie spacer do wodospadu Svartifoss. Nazywany również czarnym wodospadem, wziął swoją nazwę od ciemnych, bazaltowych kolumn, po których spływają strumienie wody.

7 dzień - SELFOSS - KRATER WULKANU I KĄPIEL W GORĄCEJ RZECE

Przejazd do miejscowości Selfoss. Widokowy spacer dokoła krateru wygasłego wulkanu. Po kilku dniach pełnych przygód czeka nas odrobina relaksu. Wieczorem chętne osoby wybiorą na spacer i kąpiel w gorącej rzece.

8 dzień - REYKJAVIK - POWRÓT

Zwiedzanie stolicy. Przejdziemy się do rezydencji prezydenta w Bessastadir, na przedmieścia Hafnarfjörður, do restauracji Perlan - tu znajduje się punkt widokowy. Zobaczymy także dom Hofdi, kościół Hallgrímskirkja i centrum starego miasta. Po zwiedzaniu przejazd na lotnisko i nocny lot do Polski.

9 dzień - WARSZAWA

Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie około 6 rano. Zakończenie wyprawy.

Warunki

 CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Keflavik - Warszawa
 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg
 • transport minibusem na całej trasie wg programu
 • 7 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych
 • 7 śniadań w hotelach
 • lot paralotnią w tandemie z certyfikowanym instruktorem
 • wycieczkę do wnętrza wulkanu z lokalnym certyfikowanym przewodnikiem
 • wycieczkę po lodowcu z lokalnym certyfikowanym przewodnikiem
 • rejs amfibią po Lodowej Lagunie
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (z uwzględnieniem sportów ekstremalnych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • pozostałego wyżywienia
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Wielkość grupy: max. 6-7 osób w aucie

Wymagania

Nie jest wymagane doświadczenie w locie paralotnią  aby wziąć udział w wyprawie. Dobra kondycja fizyczna jest wskazana.

Transport

Jeździmy wynajętym minibusem.

Zakwaterowanie

7 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2-osobowe.

Wyżywienie

7 śniadań. Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej ŻYWIOŁY ISLANDII experience travel pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Islandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.