TANZANIA safari i Zanzibar

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
12 dni6 990 + 1 390USD
12 dni6 990 + 1 390USD
12 dni6 990 + 1 290USD

O wyprawie

TANZANIA safari i Zanzibar

Przezyj niesamowite safari w Parkach Narodowych Tanzanii i odpocznij na plażach Zanzibaru.

Program

1 dzień PRZELOT DO TANZANII

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

Wieczorem wylądujemy w Tanzanii u stóp górskiego masywu Kilimandżaro - "Dachu Afryki" - i zostaniemy zawiezieni do naszego hotelu w okolicy Aruszy. Tam spędzimy noc i nabierzemy energii przed wyruszeniem na niezapomniane safari.

2 dzień SAFARI WŚRÓD SŁONI W TARANGIRE

Po śniadaniu wyruszymy na spotkanie twarzą w twarz z dzikością Afryki! Prywatny kierowca-przewodnik zabierze nas terenowym autem do Parku Narodowego Tarangire, w którym pierwszy raz poczujemy autentyczny klimat prawdziwego safari. Tarangire leży nieco na uboczu utartych turystycznych szlaków, a zarazem słynie z rewelacyjnych warunków do obserwacji życia populacji słoni, które upodobały sobie ciszę i malowniczość tutejszych scenerii. Przy odrobinie szczęścia pośród majestatycznych baobabów przemkną nam także zebry, gnu, żyrafy oraz gepardy i lamparty. Po przerwie na piknikowy lunch - zapewne nad urokliwą rzeką Tarangire - będziemy kontynuować nasze safari. Na kolację przyrządzoną przez kucharza przejedziemy na klimatyczny kemping, gdzie chwilę później rozbijemy namioty i spędzimy noc przy akompaniamencie chichotu hien.

3 dzień SAFARI W KRATERZE NGORONGORO

Po śniadaniu na kempingu wyruszymy na następne safari w zapierających dech sceneriach. Tym razem naszym terenowym autem udamy się na dno rozległego krateru w rezerwacie Ngongorongoro. Trzy miliony lat temu gigantyczna erupcja wulkanu przeobraziła kalderę w ten zdumiewający, płaski plener, uznawany za najlepsze miejsce, by wypatrzyć afrykańską Wielką Piątkę: lwy, słonie, lamparty, bawoły afrykańskie i rzadkie czarne nosorożce. Kto wie - być może podczas obserwacji staniemy się świadkami dramatycznych pościgów, a może podejrzymy beztroskie wędrówki do wodopojów? Wieczorem powrócimy na kemping na kolację i na nocleg.

4 dzień SAFARI NAD JEZIOREM MANYARA

Po śniadaniu opuścimy nasz kemping i skierujemy się ku Jezioru Manyara i tamtejszemu parkowi narodowemu. Dzisiejsze safari spędzimy częściowo z głową w chmurach. Symbolem parku są bowiem lwy, grasujące wysoko w koronach drzew akacjowych, oraz różowe flamingi, czasami przeglądające się w tafli wodnego akwenu, a czasami wznoszące się wysoko w przestworza. Specjalne, wytyczone pomosty pozwolą nam wyruszyć również na poszukiwanie zamieszkałych tu hipopotamów, które choć budzą sympatyczne skojarzenia, należą do najgroźniejszych drapieżników regionu. Po safari udamy się z powrotem do hotelu w Aruszy, gdzie spędzimy nocleg.

Jeśli zechcecie, dziś możecie odwiedzić także sierociniec w wiosce Mto Wa Mbu od lat wspierany przez Kiribati Club.

5 dzień WODOSPAD MERU I LOT NA ZANZIBAR

Już spakowani po śniadaniu udamy się do wioski Sekei, gdzie po niespiesznym marszu przez dzikie i ciche zakątki natury zatrzymamy się przy malowniczym wodospadzie Meru, spływającym z masywu górskiego. Spotkamy się też z ludźmi z wiosek, okalających wodospad, i przez krótką chwilę doświadczymy tutejszego wiejskiego życia. Zobaczymy m.in. lokalne plantacje kawy i bananów. Później zostaniemy zawiezieni na lotnisko i wylecimy na Zanzibar. Na wyspie zakwaterujemy się w komfortowym hotelu w bliskości plaży i turkusu Oceanu Indyjskiego. Czas na zasłużony relaks w cieniu tropikalnych palm!

6-10 dzień RELAKS NA RAJSKIM ZANZIBARZE

Ci z nas, którzy preferują wakacje w tempie slow, zapewne chętnie pozostaną w te dni na plaży, zaś pozostali mogą skorzystać z licznych atrakcji dla chętnych. Zanzibar, zwany "Wyspą Przypraw", oferuje cały wachlarz aktywności do wyboru. Możemy zwiedzić pachnącą cynamonem i wanilią farmę przypraw i owoców, odkryć eklektyczną stolicę wyspy - Stone Town (m.in. z anglikańską katedrą i domem Freddy'ego Mercury'ego), wypłynąć na lagunę w ramach "blue safari" albo też na kąpiele z delfinami w oceanie. Zewnętrze szkoły kitesurfingu zaproszą zaś amatorów mocnych wrażeń na zmaganie z deską, wiatrem i falami. Dostępne opcje przedstawi Wam na miejscu pilot wycieczki.

11-12 dzień POWRÓT DO POLSKI

Nadeszła pora naszego pożegnania z Afryką. Kierowca zawiezie nas na zanzibarskie lotnisko na nasz lot powrotny do Europy. Przylot do Polski następnego dnia.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Kilimandżaro, Arusza/Kilimandżaro - Zanzibar oraz Zanzibar - Warszawa (z wyjątkiem terminów na grudzień i styczeń)
 • transfery z/na lotniska w Tanzanii
 • 3-dniowy pakiet safari Tarangire-Ngorongoro-Manyara (transport, 2 noclegi w namiotach na kempingu, pełne wyżywienie, opiekę doświadczonych lokalnych przewodników)
 • 2 noclegi w hotelu w okolicy Aruszy (pokoje 2-os.) ze śniadaniami
 • 6 noclegów w hotelu na Zanzibarze (pokoje 2-os.) ze śniadaniami
 • wycieczkę z Aruszy do wodospadu Meru i plantacji owoców
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 1 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów lotniczych na trasie: Warszawa - Kilimandżaro, Arusza/Kilimandżaro - Zanzibar oraz Zanzibar - Warszawa (TYLKO terminy na grudzień i styczeń; koszt od ok. 4000 - 6000 PLN)
 • wizy do Tanzanii: ok. 50 USD
 • tradycyjnie obowiązkowych napiwków na safari: ok. 50 USD
 • pozostałego wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 10-20 USD
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • dopłaty do wyższego standardu zakwaterowania na safari (lodge lub luksusowe namioty)
 • atrakcji dla chętnych

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej TANZANIA safari i Zanzibar pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.