ISLANDIA przez Interior i Fiordy Zachodnie

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
15 dni7 700 + 1 560EURO
OSTATNIE MIEJSCA
14 dni7 700 + 1 560EURO

O wyprawie

ISLANDIA przez Interior i Fiordy Zachodnie

Niecodzienna wyprawa na Islandię - terenówką przez interior. W tej surowej krainie wulkanów i lodowców zauroczy Cię nie tylko natura ognia i wody, ale również doświadczenie poczucia wolności i przestrzeni. Poznasz wyspę z jej najpiękniejszej strony, wolnej od cywilizacyjnego zgiełku.

W programie m.in. gorące źródła, niesamowicie kolorowe góry Landmannalaugar, pola lawy, lodowiec, przejazdy szutrowymi drogami i malownicze Fiordy Zachodnie.

Program

1 dzień KEFLAVIK

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku. Wylot. Przylot do Keflaviku w godzinach wieczornych.(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień PÓŁWYSEP REYKJANES

Przejazd przez Półwysep Reykjanes. Zobaczymy pola geotermalne i wioski rybackie, przekroczymy rozpadlinę międzykontynentalną i zatrzymamy się przy ptasich klifach.

3 dzień KOLOROWE GÓRY LANDMANNALAUGAR I WULKAN HEKLA

Wjedziemy w głąb interioru do Landmannalaugar – malowniczego rejonu znanego z kolorowych gór, pełnego gorących źródeł oraz rzeczek. Trekking po okolicznych górach oraz polu lawy z odpoczynkiem w cieplutkim potoku. Po drodze zatrzymamy się u podnóży wulkanu Hekla.

4 dzień CZARNE PLAŻE I VIK - SKOGAFOSS

Przejazd do Vik - najbardziej na południe położonego miasteczka Islandii - zwiedzanie czarnych plaż oraz klifów. Zachwycimy się przepięknymi wodospadami: Skogafoss i Seljalandsfoss. Na trasie również ciekawe muzeum narodowe, posiadające wiele eksponatów związanych z folklorem, architekturą i przyrodą.

5 dzień BAZALTOWY WODOSPAD SVARTIFOSS - LODOWIEC VATNAJOKULL - LODOWA LAGUNA JOKULSARON

Przejazd w kierunku Hofn, po drodze największy lodowiec Islandii - Vatnajökull, zwiedzanie pięknej lodowej laguny Jokulsarlon. Krótki trekking do wodospadu Svartifoss. Dla chętnych trekking po lodowcu lub rejs po lodowej lagunie (do wyboru rejs amfibią lub zodiakiem).

6 dzień RYBACKIE WIOSKI - WODOSPAD HENGIFOSS

Przejazd wzdłuż wybrzeża na wchód Islandii do miejscowości EGILSSTADIR. Na trasie osobliwe wioski rybackie: Djupivogur, Breiddalsvik. Krótki trekking do wodospadu Hengifoss. Przystanek w muzeum kamieni.

7 dzień POTĘŻNY WODOSPAD DETTIFOSS - POLA TERMALNE KRAFLA

Przejazd do kanionu rzeki Jökulsá, w którym zobaczymy trzy malownicze wodospady. Jednym z nich jest wodospad Dettifoss - jeden z największych wodospadów Europy. Ma wysokość 45 metrów. Następnie odwiedzimy pola termalne Krafla, solfatary i fumarole w Hverarönd. Wieczorem dla chętnych kąpiel w gorących basenach. Nocleg przy jeziorze Myvatn. W zależności od warunków pogodowych możliwy przejazd trasą wzdłuż wybrzeża z widokami na morze.

8 dzień JEZIORO MYVATN - SKALNE "MIASTO" DIMMUBORGIR - KRATER HVERFJALL - HUSAVIK: WIELORYBY

Zwiedzamy okolice jeziora Myvatn. Spacer po Dimmuborgir - skalnym "mieście", pomiędzy fantazyjnymi formacjami z zastygłej lawy, przypominającymi zamki. Podejdziemy też do wielkiego krateru Hverfjall. Przejazd do Husavik – małego miasteczka portowego. Dla chętnych rejs statkiem na wielorybie safari.

9 dzień WODOSPAD GODAFOSS - AKUREYRI

Tego dnia zobaczymy wodospad Godafoss, w którym utopiono pogańskie bożki po przyjęciu chrześcijaństwa. Dalszy przejazd do Akureyri - drugiej co do wielkości miejscowości Islandii. Spacer po mieście, wizyta w ogrodzie botanicznym.

10 dzień INTERIOR, GORĄCE ŹRÓDŁA I GEYSIR

Przejazd przez Interior - środek Islandii. Na naszej trasie czekają gorące źródła, lodowce i pola termalne. Dojazd do najbardziej widowiskowego na Islandii wodospadu Gullfoss, następnie Geysir - największy czynny gejzer na Islandii, Thingvellir - najstarszy na wyspie park narodowy. W tym miejscu także widoczna jest na powierzchni ziemi przebiegająca granica płyt tektonicznych. Zobaczymy miejsce, w którym powstał i obradował średniowieczny parlament (Althing).

11 dzień FIORDY ZACHODNIE

Długi przejazd na fiordy zachodnie. Po drodze w miarę możliwości zatrzymamy się przy kilku mniejszych wodospadach oraz kraterach.

12 dzień WODOSPAD DYNJANDIFOSS - STOLICA FIORDÓW ZACHODNICH ISAFJORDUR

Przejazd malowniczą drogą przez Fiordy zachodnie aż do Latrabjarg. Tutaj zatrzymamy się aby poobserwować symatyczne maskonury. Po drodze zatrzymamy się też, aby podziwiać imponujący wodospad Dynjandifoss. Dojazd do stolicy fiordów zachodnich Isafjordur.

13 dzień POWRÓT DO REYKJAVIKU

Powrót do Reykjaviku. Spacer po mieście i zwiedzanie.

14 dzień BŁĘKITNA LAGUNA - POWRÓT

Dla chętnych wizyta w Błękitnej Lagunie – słynnym kąpielisku geotermalnym. Wylot do Polski. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Keflavik - Warszawa

 • transport samochodem terenowym na całej trasie wg programu

 • zakwaterowanie w domkach kempingowych

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Transport

Wyprawa odbywa się samochodem terenowym. Pilot wyprawy jest kierowcą.

Zakwaterowanie

W czasie przejazdu zatrzymujemy się na kempingach i nocujemy w domkach w pokojach 2 lub 4-os. 
We własnym zakresie każdy powinien zaopatrzyć się w śpiwór lub pościel do spania.

Wyżywienie

Dysponujemy kuchenką gazową (2-palnikową), czajnikiem elektrycznym, zestawem plastikowych naczyń (talerzyk, kubek, miseczka), skrzynkami na produkty żywnościowe. Dla wygody sugerujemy zabrać własne talerze, kubki oraz sztućce.

Chleb, masło i inne indywidualne potrzeby np. jogurt itd. kupujemy na miejscu w supermarkecie (prawie codziennie jest taka możliwość). W supermarkecie można też kupować gotowe obiady do odgrzania.

Można stołować się w restauracjach. Koszt obiadu w restauracji to co najmniej 120 zł./os.

Co zabrać

 • Jedna para wygodnych, pełnych butów  trekkingowych - ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa.
 • Spakować się należy w torbę podróżną, w ostateczności  w duży plecak (jest mniej wygodny w samochodzie). Dodatkowo zabieramy mały plecaczek. Torba służy nam do transportu głównego bagażu i zawsze wożona jest w samochodzie (nigdzie z nią nie chodzimy). W małym plecaczku nosimy rzeczy podręczne, takie jak aparat czy kamera, kosmetyki, książkę itd. W trakcie zwiedzania czy wycieczek w góry zabieramy nasz mały plecak.  

Dokumenty

 • Wystarczy zabrać dowód osobisty. Oczywiście można również posługiwać się paszportem. 
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

Pieniądze

Wszędzie płacimy w lokalnej walucie: islandzkich koronach ISK

Najwygodniej jest wypłacić pieniądze na miejscu w bankomacie. Ewentualnie można zabrać euro do wymiany na miejscu.

Zwiedzanie

Większość atrakcji, które czekają na nas po drodze jest bezpłatna. Podziwiamy przede wszystkim zjawiska przyrodnicze i geologiczne oraz przepiękne krajobrazy. Odpłatne jest tylko zwiedzanie muzeów i wstęp do gorących źródeł.

WIZY

Islandia

Obywatele RP korzystają z prawa do swobodnego przepływu ludności w ramach UE/EOG. Z uwagi na przyna­leżność Polski i Islandii do strefy Schengen zniesiono kontrolę dokumentów uprawniających do podróży na granicach lądowych i morskich. Stan ten nie zwalnia jednak obywateli polskich od obowiązku posiadania ważnego paszportu lub nowego dowodu osobistego, który na życzenie odpowiednich władz należy okazać.

Atrakcje dla chętnych:

Oglądanie wielorybów - Husavik - 3 godzinny rejs statkiem po zatoce

koszt od ok. 350 zł./os.

Błękitna Laguna

wstęp od ok. 220 zł./os.

Kąpielisko termalne: Myvatn natural baths 

wstęp od ok. 160 zł./os.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej ISLANDIA przez Interior i Fiordy Zachodnie pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Islandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Moto 4x4, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.