CZARNOGÓRA aktywnie !

CZARNOGÓRA aktywnie !

Podczas tego wyjazdu do Czarnogóry nie da się nudzić!

Program dla aktywnych świetnie łączy w sobie zwiedzanie i aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Będziecie podziwiać piękno riwiery Budwańskiej - z pokładu statku.

Uroki jeziora Skoderskiego zobaczycie z najlepszej możliwej perspektywy - z kajaków. Park Narodowy Durmitor zwiedzicie na rowerach, a podczas wycieczki jeepami zobaczycie najciekawsze zakątki tego sympatycznego kraju. Na deser - emocjonujący rafting po rzece Tara.

1 dzień PODGORICA - PRZELOT PARALOTNIĄ W TANDEMIE - BUDWA

Wylot z Polski i przylot do Podgoricy. Odbiór z lotniska przez polskiego pilota i transfer w stronę wybrzeża. Po drodze postój na punkcie widokowym, skąd rozpościera się panorama całej Riwiery Budwańskiej. Przelot w tandemie paralotnią... do hotelu w Budwie. Wieczorem spacer po Starówce.

2 dzień CETINJE: HISTORYCZNA STOLICA - PARK NARODOWY LOVĆEN I PARK LINOWY - KOTOR: STARÓWKA

Po śniadaniu startujemy na tzw. „Montenegro Tour” - wycieczkę jeepami po Czarnogórze. Zaczniemy w Budwie, a trasa poprowadzi do Cetinje – historycznej stolicy Czarnogóry. Podróż kontynuujemy w stronę Parku Narodowego Lovćen. Park ten, założony w 1952 roku, znajduje się na granicy dwóch kompletnie różnych stref przyrodniczych: morza i gór. Dojedziemy do głównego punktu turystycznego Parku – Ivanove korita, gdzie spędzimy aktywnie czas w parku linowym. Ponad 2 godziny ruchu na 7 trasach o różnym stopniu trudności, gdzie każdy znajdzie tyrolkę dla siebie, niezależnie od kondycji. Krótki odpoczynek, a po przerwie, dalsza podróż do mauzoleum Njegosa, usytuowanego na szczycie wzgórza Jezerski Vrh, skąd przy dobrej widoczności możemy zobaczyć prawie całą Czarnogórę. Kontynuujemy naszą wyprawę malowniczą drogą ze słynnymi serpentynami – po drodze postój na 2 punktach widokowych, skąd rozpościera się fantastyczny widok na zatokę Boki Kotorskiej. Dojazd do Kotoru i zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na listę UNESCO. Powrót do Budwy.

3 dzień REJS PO RIWIERZE BUDWAŃSKIEJ

Pobyt nad morzem w Budwie – półdniowy rejs po Riwierze Budwańskiej: od strony morza podpłyniemy pod słynną Wyspę Św. Stefana. Postoje na kąpiele, nurkowanie oraz plażowanie. Rejs będziemy kontynuować w stronę miejscowości Petrovac. Tam przerwa na obiad lub zwiedzanie. Po południu czas wolny w Budwie.

4 dzień JEZIORO SZKODERSKIE: KAJAKI - MONASTYR MORACA: ZWIEDZANIE - KOLASIN

Jedziemy w głąb kraju – dojazd do Jeziora Szkoderskiego. Wypożyczamy kajaki na kilka godzin, aby zauroczyć się widokami największego akwenu wodnego na Bałkanach. Dopłyniemy na jedną z nielicznych plaż, gdzie zrobimy przerwę na kąpiele. Dalszy przejazd w stronę pięknych kanionów Czarnogóry. Postój w Monastyrze Moraca(nazwa wzięła się od rzeki płynącej w pobliżu). Tu zapoznamy się z religią prawosławną panującą na tych terenach. Przejazd na nocleg do miejscowości Kolasin.

5 dzień RAFTING PO RZECE TARA - MOST DJURDJEVIĆ TARA - ZABLJAK

Jeepami jedziemy do punktu startowego raftingu po rzece Tara, która stworzyła najgłębszy kanion w Europie i jeden z największych na Ziemi. Rafting trwa około 3h; może w nim uczestniczyć każdy niezależnie od sprawności fizycznej. Po spływie zjemy obiad z świeżym pstrągiem i miejscowymi specjałami. Tego dnia pojedziemy również na słynny most Djurdjević Tara i dalej do miejscowości Zabljak – górskiej stolicy Czarnogóry. UWAGA: podczas pobytu w Zabljaku noclegi organizowane są w tzw. etno selach – drewnianych domkach z węzłem sanitarnym.

6 dzień PARK NARODOWY DURMITOR: ROWERY

Wypoczynek w Parku Narodowym Durmitor – całodniowy „wypad” rowerami na górskie trasy. Najwyższe pasmo górskie Czarnogóry słynie z przepięknych tras szutrowych, gdzie każdy może odetchnąć zdrowym powietrzem i podziwiać niedostępne szczyty. Powrót do Zabljaku.

7 dzień ZABLJAK: GÓRSKI ODPOCZYNEK

Czas wolny na regenerację przed powrotem do kraju. Jeśli jednak wolisz spędzić ten czas aktywnie, możesz udać się na canyoning w kanionie Nevidio (koszt ok. 100 EUR).

8 dzień POWRÓT

CENA OBEJMUJE:

 • transfery z/na lotnisko w Podgoricy

 • 4 noclegi w hotelach, 3 noclegi w chatkach górskich "etno selo" oraz opłaty klimatyczne

 • śniadania w hotelach

 • transport z Budwy do Kolasina

 • lot w tandemie paralotnią

 • wycieczka jeepami Montenegro tour

 • 2h pobyt w parku linowym

 • półdniowy rejs statkiem po riwierze Budwańskiej

 • wypożyczenie kajaków na 3h na jeziorze Szkoderskim

 • rafting po rzece Tara

 • wypożyczenie rowerów na cały dzień w Żabljaku

 • bilety wstępu do Parków Narodowych

 • opiekę pilota Kiribati Club podczas realizacji programu na miejscu

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN, sporty ekstremalne

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów lotniczych do Czarnogóry (Warszawa - Podgorica - Warszawa ok. 700 - 1000 PLN lot czarterowy)

 • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 EUR dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

DODATKOWO ZAPEWNIAMY:

 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów

 • doradztwo w zakresie przygotowań do wyjazdu

 

Wyprawa

Przelot do miejsca docelowego samodzielny. a lotnisku w Czarnogórze odbiór przez polskiego pilota, który będzie towarzyszył grupie podczas całego wyjazdu.

Wymagania

Nie jest wymagane doświadczenie w raftingu czy locie paralotnią aby wziąć udział w wyprawie.

Zakwaterowanie

4 noclegi w hotelach, 3 noclegi w chatkach górskich etno selo.

Wyżywienie

Śniadania w hotelach. Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z własnymi potrzebami. Pilot zabierze Cię do restauracji i barów z kuchnią lokalną lub, jeśli wolisz, z kuchnią europejską. Sam decydujesz, ile wydasz na wyżywienie podczas podróży.

Dokumenty

 • Obywatele RP mogą przekraczać granicę Czarnogóry, przejeżdżać tranzytem i przebywać na jej terytorium do 30 dni na podstawie ważnego dowodu osobistego.

 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: dowodu osobistego lub paszportu - strony ze zdjęciem (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.

WIZY

Czarnogóra

 • Obywatele RP mogą przekraczać granicę Czarnogóry, przejeżdżać tranzytem i przebywać na jej terytorium do 30 dni na podstawie ważnego dowodu osobistego. 

 • Pobyt, który przekracza 30 dni a nie przekracza 90 nie wymaga posiadania czarnogórskiej wizy i jest możliwy na podstawie ważnego paszportu.

 • Przy pobytach dłuższych niż 90 dni, obywateli RP obejmuje obowiązek wizowy. 

 • Zgodnie z przepisami czarnogórskimi osoby małoletnie podróżujące do tego kraju bez opieki rodziców (opiekuna prawnego) powinny posiadać ich pisemną zgodę. Dokument powinien być potwierdzony notarialnie i przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na język serbski/czarnogórski. W dokumencie należy umieścić termin pobytu małoletniego na terytorium Czarnogóry, jego dane osobowe wraz z numerem paszportu oraz dane osobowe osoby pełnoletniej pod której opieką znajdzie się dziecko w trakcie podróży. Małoletni nie posiadający właściwej zgody rodziców (opiekuna prawnego) nie mogą przekroczyć granicy Czarnogóry.

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Canyoning w kanionie Nevidio

Koszt ok.  100 EUR

CZARNOGÓRA aktywnie ! to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Czarnogóra. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Moto 4x4, Kajaki & Rafting, Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.