Kiwi Experience

Kiwi Experience

Wyspa Południowa:

 • Oceaniczne safari na Pacyfiku - obserwacje albatrosów lub delfinów
 • Trekking po Alpach Południowych z widokiem na Mt Cook
 • Milford Sound - tropikalna roślinność nad wielkim fiordem
 • Lodowce Franz Jozef i Fox
 • Obserwacje pingwinów żółtookich i małych
 • Klify zachodniego wybrzeża: Pancake Rocks i Blow Holes
 • Parki Narodowe: Mt Cook, Fjordland, Abela Tasmana, Paparoa

Wyspa Północna:

 • Tongariro Crossing - najpiękniejsza 1-dniowa trasa trekkingowa świata
 • Las gigantycznych drzew kauri
 • Jaskinia Waiomio ze świecącymi "robaczkami" (glowworms)
 • Park geotermalny k. Rotorua
 • Przylądek Cape Reinga
 • Plaża nad oceanem i gigantyczne wydmy
 • Stolica Welington oraz metropoila Auckland

Zapraszamy Państwa na daleką wyprawę na Antypody, na której z różnej perspektywy spojrzymy na osławione obrazem "Władca pierścieni" krajobrazy gór, zielonych nizin, mórz i oceanów. Poznamy Wyspy Północną i Południową wędrując po kraju samochodem, pieszo, morskimi kajakami. Odwiedzimy parki narodowe, spotkamy się oko w oko z tajemniczym kiwi, niezdarnym pingwinem. Przemierzymy górskie szlaki, dotrzemy do północnych krańców Wyspy gdzie łączą się masy wód Morza Tasmana i Południowego Pacyfiku, odpoczniemy na zacisznych plażach.

Aotearoa...

... kraj długiej, białej chmury - Nowa Zelandia - powiedzieć, że to archipelag wysp na Południowym Pacyfiku to za mało; to mikrokontynent oddzielony od innych lądów od 80 milionów lat z prawie całkowicie endemiczną fauną i florą. Zróżnicowanie krajobrazów zapewnia urozmaicona rzeźba terenu i wielka rozciągłość południkowa - w kraju mniejszym od Polski spotkamy alpejskiej łańcuchy górskie, krainę fjordów, wilgotne "lasy" drzewiastych paproci i zatoki morskie pełne małych, skalistych wysp.

Nie tylko kiwi

Oprócz określanych tym mianem mieszkańców, w kraju spotkać można także aż 5 gatunków tajemniczych nocnych ptaków kiwi. Tropienie ich nocą jest prawdziwą przygodą i dużym wyzwaniem. Nie dość tego, że oprócz nich na wyspach występuje kilkanaście innych nielotów, to pozostałe gatunki ptaków są również w dużej mierze endemiczne. 15 tys. kilometrów wybrzeża to z kolei raj dla ptaków morskich - albatrosów, pingwinów, petreli, głuptaków.

Parki Narodowe

Podobnie do wielu krajów, Nowozelandczycy bardzo trafnie wyznaczyli lokalizację swoich parków narodowych, chroniąc obszary definitywnie najatrakcyjniejsze; dlatego gros czasu naszej podróży spędzimy eksplorując te obszary dziedzictwa przyrodniczego. Przejdziemy słynny szlak Tongariro Crossing odkrywając krajobrazowe perły najstarszego parku utworzonego już w 1887 roku. Na Wyspie Południowej po całodziennej eksploracji bajkowego wybrzeża Parku Abela Tasmana możemy być zdziwieni, że to najmniejszy z parków na wyspach. Z kolei imponujący obszar Parku Fjordland poznamy wiosłując kajakiem przez Milford Sound, przytłoczeni 1500-metrowymi górami, których stoki schodzą wprost do morza. Potęgę tych widoków podkreślają nazwy szczytów - Góra Słonia czy Szczyt Lwa. Odważni podpłyną pod wodospad Stirling Falls - pozornie niewielka kaskada niemal wyrzuca śmiałków potężnym podmuchem wywołanym przez wodę. Wędrując górskimi ścieżkami i śpiąc w górskiej chacie poznamy park Aoraki Mt Cook w Alpach Południowych.

Przestrzeń wolności...

Stwierdzenie, że krajobrazy nowozelandzkie zapierają dech w piersiach, pozostawimy Państwa wrażeniom. Pod wyjątkowo niebieskim niebem (czasem także pod ową długa, białą chmurą) płyną górskie lodowce, rosną palmy a z błękitnego oceanu wyrastają dziesiątki małych wysp. W magicznej scenerii gór powstawały plenerowe sceny trylogii "Władca Pierścieni". Natura urządziła przestrzeń Nowej Zelandii z wyjątkowym rozmachem; rozmaitość form wybrzeża czy gór zapewnia nieustanne zadziwienie krajobrazami i przyrodą.

Dzień 1 Wylot z Warszawy do Christchurch

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, wylot do Christchurch.

Dzień 2 W powietrzu i na lotniskach

W powietrzu. Poznamy życie na wielkim liniowcu w trakcie długich, kilkunastogodzinnych przelotów.

Dzień 3 Przylot do Christchurch i przejazd nad Pacyfik

Przylot do Christchurch i przejazd do Kaikoura nad Oceanem Spokojnym.

Dzień 4 Oceaniczne safari na obserwacje morskiej fauny**

Rejs** na obserwacje albatrosów lub na obserwacje delfinów; wędrówka malowniczym wybrzeżem, kolonia uchatek, odpoczynek.

Dzień 5 Christchurch i przejazd w Alpy Południowe

Wizyta w Christchurch; przejazd do Lake Tekapo, w stronę Parku Narodowego Mt Cook przez malownicze rejony hodowli owiec Canterburry; znad turkusowych wód jeziora Tekapo rozpościera się panorama Alp Południowych.

Dzień 6 Górska wędrówka po Alpach Południowych z widokiem na Mt Cook

Całodniowa górska wędrówka po Alpach Południowych z widokiem na Mt Cook 3754 m n.p.m. (zależnie od warunków atmosferycznych) - trekking do Kea Point, Sealy Tarns, a dla chętnych aż pod Mt Olivier; spacer na punkt widokowy na wielki Lodowiec Tasmana.

Dzień 7 Clay Cliffs, Wielka Tama Benmore, kolonie pingwinów

Spacer pod bajecznie uformowanymi klifami - Clay Cliffs k. Omarama, wielka tama Benmore Dam z największym sztucznym zbiornikiem w Nowej Zelandii, popołudniu powrót na wschodnie wybrzeże do wiktoriańskiego miasta Oamaru. Wieczorne obserwacje pingwinów żółtookich i pingwinów małych.

Dzień 8 Skalne kule Moeraki Boulders i Dunedin

Moeraki Boulders - skalne kule "wytaczające się" do morza, przejazd w stronę Milford Sound z krótką wizytą w Dunedin - mieście z najstromszą ulicą świata.

Dzień 9 Słynny fiord Milford Sound

Eksploracja słynnego fiordu Milford Sound na kajakach** (dla chętnych wycieczkę kajakową można zamienić na rejs statkiem), dla chętnych widokowy lot helikopterem** (to najlepsze miejsce w całej Nowej Zelandii - lot z widokiem na spektaklularny fiord ale także na lodowce). Po południu krótkie spacery szlakami dziewiczej przyrody Parku Narodowego Fjordland - wielka rozpadlina The Chasm, malownicze jeziorka Mirror Lakes, otoczone górami jezioro Te Anau.

Dzień 10 Queenstown, park dzikich ptaków

Wizyta w kurorcie Queenstown. Możlliwość odwiedzenia parku dzikich ptaków** - zapoznanie się awifauną Nowej Zelandii (kiwi, papugi kea, szczudłaki czarne i wiele innych), w czasie wolnym opcjonalnie: rejs motorówką Jet Boat** po rzece Shotover. Wizyta w centrum AJ Hackett - kolebce skoków na Bungee na Kawarau Bridge, skąd oddano pierwszy historyczny skok. Chętni po wcześniejszej rezerwaji będą mogli także skoczyć**.

Dzień 11 Przejazd malowniczą drogą nad Morze Tasmana

Przejazd do krainy lodowców malowniczą drogą nad wielkimi jeziorami Wanaka i Hawea, doliną rzeki Haast i nad Morzem Tasmana; wizyta przy lodowcu Fox.

Dzień 12 Wędrówki w okolicach lodowca Franz Jozef

Wycieczka do czoła lodowca Franz Jozef, spacer wokół niewielkiego jeziora Matheson, znad którego roztaczają się najpiekniejsze, pocztówkowe widoki najwyższych szczytów Alp Południowcy (w tym Mt Cook); wędrówki do pozostałych z czasów gorączki złota tuneli Tatare, kąpiel w gorących termach**.

Dzień 13 Three Mile Lagoon, Hokitika, klify Pancake Rocks

Nadmorska wędrówka do Three Mile Lagoon lub odpoczynek nad oceanem (w zależności od pływów i pogody); wizyta w Hokitika - maoryskim ośrodku wyrobów z jadeitu (zielonego kamienia), przejazd w rejon Paparoa - specyfiką tutejszego wybrzeża są tzw. Pancake Rocks, klify wyrzeźbione przez morze w skałach osadowych ułożonych cienkimi warstwami niczym naleśniki. W wapiennych klifach morze drąży tunele, którymi woda dociera do naturalnych syfonów - morskich fontann tzw. Blowholes.

Dzień 14 Kolonia uchatek na Cape Foulwind, degustacja nowozelandzkich win

Koło Westport na przylądku Cape Foulwind znajduje się kolonia uchatek. Przejazd nad Zatokę Tasmana. Tego dnia spróbujemy zajrzeć do jednej z winnic tego słonecznego regionu na degustację wybranych win Chardonnay, Sauvignon Blanc, Pinot Gris...** (koszt ok. 2-5 NZD, ale przy zakupie wina degustacja gratis).

Dzień 15 Bajkowe wybrzeże w Parku Narodowym Abela Tasmana

Bajkowe wybrzeże w PN Abela Tasmana - rejs łodzią motorową po złocisto-turkusowych zatokach i piesza wędrówka nadmorska szlakiem Abel Tasman Coastal Walk. Przejazd do Picton malowniczą drogą przez Marlborough Sounds.

Dzień 16 Prom na Wyspę Północną, Wellington

Przeprawa na Wyspę Północną do Wellington, krótka wizyta w stolicy. Rejs promem między wyspami zajmie nam ok. 4 godzin. W czasie rejsu zobaczyć można delfiny i wiele morskich ptaków - także albatrosy. Po dopłynięciu pospacerujemy po zakątkach spokojnej stolicy. Zobaczymy budynki rządowe i parlament, muzeum historii naturalnej Nowej Zelandii - Te Papa, wjedziemy na górę widokową, którą porastają okazy ogrodu botanicznego. Przejazd w stronę Tongariro.

Dzień 17 Szmaragdowe jeziora i wulkany na szlaku Tongariro Crossing

Całodzienna wędrówka pośród szmaragdowych jezior i wulkanów szlakiem Tongariro Crossing (górski trekking, zależny od warunków atmosferycznych). Jest to szlak uznawany przez wielu za najpiękniejszy 1-dniowy trekking świata. Nad szlakiem górują malownicze stożki wulkanów Mount Ngauruhoe (Mount Doom z "Władcy Pierścieni") oraz Mount Tongariro. Nieopodal towarzyszyć nam będzie widok wielkiego masywu wulkanicznego Ruapehu. Kulminacyjnym punktem wędrówki jest wejście na Czerwony Krater z widokiem na kilka niewielkich, szmaragdowych jezior.

Dzień 18 Park geotermalny Wai-o-Tapu, kąpiel w gorącej rzece

Park geotermalny Wai-o-Tapu k. Rotorua (spacer wokół solfatarów, fumaroli, gorących strumieni); kąpiel w gorącej rzece, czas wolny w Rotorua i przejazd w stronę Auckland.

Dzień 19 Na szlaku wielkich drzew kauri

Przejazd na północ szlakiem drzew kauri, spektakularne muzeum kauri - drugich największych drzew świata. Postój przy najwięszkym drzewie Tane Mahuta, wędrówka wśród wielkich kauri w parku Trounson, przeprawa promowa przez Hokianga Harbour i przejazd na północ.

Dzień 20 Cape Reinga i 90-Mile Beach

Przejazd na Cape Reinga - miejsce ścierania się wód Płd. Pacyfiku i Morza Tasmana, kąpiel w oceanie nad zatoką Tapotupotu, monumentalne wydmy i wizyta na 90-Mile Beach.

Dzień 21 "Święcące robaczki" w jaskini Kawiti, słynne toalety Hundertwassera w Kawakawa

Po drodze do Auckland zwiedzanie ciemnych zakamarków jaskiń Kawiti Caves, w której mieszkają tysiące świecących robaczków Glowworms. Zatrzymamy się takż w urokliwym miasteczku Kawakawa - na kawę i na wizytę w słynnej toalecie zaprojektowanej przez znanego austriackiego architekta Friedensreicha Hundertwassera. Przejazd do Auckland.

Dzień 22 Auckland - największa metropolia Nowej Zelandii, wylot do Polski

Spacer po największej metropolii kraju, możliwość wjazdu na Sky Tower** - najwyższy budynek na półkuli południowej. Wylot do Polski.

Dzień 23 W powietrzu. Przylot do Warszawy.

Ponownie w powietrzu. Dopełnieniem Kiwi Experience może być przegląd najnowszego nowozelandzkiego kina na pokładzie. Wieczorem lądujemy w Warszawie.

Cena obejmuje:

 • Przejazdy: wynajętym na miejscu minibusem z miejscowym kierowcą
 • Noclegi: w czystych i przytulnych hostelach w pokojach 2-3-osobowych z pościelą
 • Prom Picton-Wellington między wyspami
 • Wstępy i atrakcje: rejs motorówką w PN Abela Tasmana, kolejka linowa w Wellington, park geotermalny Wai-o-Tapu, muzeum kauri, zwiedzanie jaskini Kawiti (Waiomio)
 • Opiekę polskiego przewodnika i nowozelandzkiego kierowcy
 • Ubezpieczenie: KL, NW, BP
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Biletu lotniczego: Warszawa-Christchurch, Auckland-Warszawa (ok. 5300-5800 zł)
 • Wyżywienia (ok. 300-400 USD)
 • **Atrakcji opcjonalnych (koszty orientacyjne, 1 NZD = ok. 2,8 PLN):
  - rejsy na albatrosy/delfiny - ok. 115 NZD
  - wyprawa morskimi kajakami po fiordzie - ok. 150 NZD
  - kąpiel w gorących basenach Glacier Hot Pools - ok. 28 NZD
  - półgodzinny lot widokowy helikopterem nad lodowcami - ok. 300 NZD
  - zwiedzanie parku ptaków w Queenstown - ok. 35 NZD
  - lunch i platforma widokowa na Sky Tower w Auckland - od 40 NZD

Liczba uczestników: 8 - 10 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 2500 PLN

Pierwsza część ceny: 4950 PLN płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 1000 USD płatne na 30 dni przed wyjazdem po kursie sprzedaży USD mBanku na to samo konto Klubu Podróży Horyzonty; 950 USD należy przekazać przewodnikowi na pokrycie części wydatków na miejscu

Kiwi Experience to wyprawa organizowana przez biuro podróży Horyzonty. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AUSTRALIA I OCEANIA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.