Reunion: trekking na wyspie

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
14 dni12 990

O wyprawie

Reunion: trekking na wyspie pośrodku Oceanu Indyjskiego

 • Kilkudniowy trekking przez wioski w odizolowanej kalderze Mafate
 • Zdobycie najwyższej góry wyspy Piton des Neiges (3070 m n.p.m.)
 • Trekking po zboczach aktywnego wulkanu Piton de la Fournaise
 • Wypoczynek na tropikalnej plaży w Unii Europejskiej :-)
 • Kreolska kuchnia, miejscowy rum i plantacje wanilii

Wycieczka trekkingowa na Reunion (fr. La Réunion) - pełną zieleni wyspę na Oceanie Indyjskim, która jest częścią Unii Europejskiej. Zapraszamy Was na trekking na lekko po wyjątkowych górach, których w Europie nie znajdziemy. Pójdziemy przez krainę wygasłych i aktywnych wulkanów, po ich krawędziach, grzbietach i zboczach, przez kaniony z rzekami i wodospadami.

Krajobraz Reunionu zdominowały trzy gigantyczne kaldery: Mafate, Cilaos i Salazie. Pierwsze cztery dni pójdziemy wnętrzem kaldery Mafate, do której nie prowadzi żadna droga i tamtejsze wioski są zaopatrywane przez helikoptery. W kalderach zastygła lawa pokryta jest nieprzeniknioną roślinnością. Po zboczach biegną ścieżki, które schodzą w głębokie, zielone doliny.

Trasa poprowadzi również przez kaldery Cilaos i Salazie. Zdobędziemy też najwyższą górę wyspy - trzytysięcznik Piton des Neiges! Szlak na szczyt, po nieziemskie widoki na wschód słońca nad oceanem, prowadzi przez wszystkie strefy roślinne: las deszczowy, las iglasty, wrzosowate krzewy, aż po jałową czerwoną ziemię.

W drugiej części podróży zbliżymy się do jednego z najbardziej aktywnych wulkanów świata - Piton de la Fournaise. Chętnych zabierzemy na trekking kanionem rzeki Galets, lub na szpiczasty Cap Noir.

Życie na Reunionie płynie bardzo spokojnie, a wyspa daje wiele dodatkowych możliwości odpoczynku - wizyta w ogrodzie botanicznym, na plantacji wanilii, czy w gorzelni rumu, lub wypoczynek na tropikalnej plaży. To będą 2 aktywne tygodnie, ciekawe i w otoczeniu magicznej, nieziemskiej natury! Zapraszamy na trekking na Reunion!

Program

WYCIECZKA NA REUNION, RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1-2

Przelot z przesiadką na wyspę Reunion, zamorskiego departamentu Francji. Transfer do górskiego regionu Hell-Bourg, zakwaterowanie i kolacja z lokalnych produktów.

DZIEŃ 3

Rozpoczęcie 5-dniowego trekkingu w niedostępnej kalderze Mafate. Pierwszych 8 km schodzimy do wioski Aurère, usytuowanej pod skalną ścianą Piton Cabris. Tam odwiedzimy miejscową „boulangerie na końcu świata”. Po obiedzie przejdziemy następnych 7 km do malutkiej wioseczki Cayenne, usytuowanej nad kanionem rzeki.

Dystans i przewyższenia: 15 km, + 1100 m / - 2100 m
Trekking całodzienny.

DZIEŃ 4

Pierwszą połowę dnia poświęcimy na podejście do wioseczki Les Oranges (5 km), gdzie zjemy lunch. W drugiej połowie dnia kontynuujemy podchodzenie pod górkę (5 km) do wioski Roche Plate, gdzie będziemy nocować. W ciągu dnia możliwość kąpieli w rzeczce.

Dystans i przewyższenia: 10 km, + 1400 m / - 800 m
Trekking całodzienny.

DZIEŃ 5

Przez wodospady Trois Roches pójdziemy wzdłuż rzeki Galets, w której się na pewno wykąpiemy. Łagodnym podejściem docieramy do wioski Marla. Jest to bardzo dobrze zaopatrzona wioska i zostaniemy w niej na 2 noce. Wieczorem chłodne lokalne piwo Bourbon w miejscowej knajpce.

Dystans i przewyższenia: 10 km, + 900 m / - 400 m
Trekking całodzienny.

DZIEŃ 6

Fakultatywny trekking przez płaskowyż Plaine des Tamarins pokryty endemiczną odmianą akacji. Powrót przez wioskę La Nouvelle do Marli.

Dystans i przewyższenia: 12 km, + 800 m / - 800 m
Trekking całodzienny lub na pół dnia.

DZIEŃ 7

Po krótkim porannym podejściu rozpoczniemy zejście z kaldery Mafate do kaldery Cilaos i do miasteczka o tej samej nazwie. Tego dnia do wyboru jest krótszy trekking z podjazdem autobusem lub całodzienny trekking przez las deszczowy z wodospadami. Wypoczynek w Cilaos z licznymi przykładami kreolskiej architektury i kulinarne doświadczenia (piwo z mikrobrowaru, lokalne wino i rum).

Dystans i przewyższenia: 6 km, + 500 m / - 900 m, lub 13 km, + 1100 m / - 1500 m
Trekking całodzienny lub na pół dnia.

DZIEŃ 8

Dzień rozpoczynamy bez pośpiechu przejazdem busem do wioseczki Bras-Sec. Stąd strome podejście do chaty pod najwyższą górą wyspy Piton des Neiges.

Dystans i przewyższenia: 5 km, + 1100 m / - 0 m
Trekking całodzienny.

DZIEŃ 9

Wcześnie rano rozpoczynamy trekking na najwyższą górę wyspy Piton des Neiges (3070 m n.p.m.)! Ze szczytu zobaczymy wschód słońca nad okolicznymi wulkanami i całym Reunionem. Powrót do schroniska na późne śniadanie i rozpoczęcie zejścia do miasteczka Hell-Brough.

Dystans i przewyższenia: 19 km, + 650 m / - 2200 m
Trekking całodzienny.

DZIEŃ 10

Rano przejazd z gór na południowe wybrzeże Reunionu. Dzień poświęcimy na wypoczynek na tropikalnej plaży. Wieczorem spacery po nadmorskim deptaku przy dźwiękach kreolsko-francuskiej muzyki. Nocleg w Saint-Pierre.

Dzień wypoczynkowy.

DZIEŃ 11

Wejście na zbocza aktywnego wulkanu Piton de la Fournaise (2632 m n.p.m.). Długość trekkingu zależy od aktywności wulkanu danego dnia, która jest stale monitorowana. Najbliżej będziemy mogli podejść do punktu widokowego 6 km od krateru wulkanu. Powrót do Saint-Pierre.

Dystans i przewyższenia: 13 km, + 600 m / - 600 m
Trekking całodzienny.

DZIEŃ 12

Dzień na fakultatywne wycieczki – do wyboru wypoczynek na plaży, wizyta w muzeum i gorzelni rumu Saga du Rhum, gdzie można zobaczyć potężny młyn do trzciny cukrowej, spacer po ogrodzie botanicznym lub fakultatywny trekking. Nocleg w Saint-Pierre.

Trekkingi fakultatywne lub wypoczynek.

DZIEŃ 13-14

Przenosimy się do stolicy wyspy - Saint-Denis. Odwiedzimy zaprzyjaźnioną rodzinną plantację wanilii. Przejazd na lotnisko Rollanda Garrosa. Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych następnego dnia.


KONTYNUACJA WYCIECZKI NA MAURITIUSIE

Osobom chętnym kontynuować (bez pilota) wycieczkę na sąsiednim Mauritiusie, pomożemy w organizacji biletów lotniczych i podstawowych usług na miejscu.   

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI NA REUNION:

 • bilet lotniczy w dwie strony ze wszystkimi opłatami
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitami wagowymi linii lotniczych
 • zakwaterowanie w górskich schroniskach i chatach lokalnych gospodarzy
 • zakwaterowanie w pensjonacie na wybrzeżu - 3x w okolicy Saint-Pierre
 • transport: 2x prywatne transfery i lokalna komunikacja publiczna
 • częściowe wyżywienie (6x śniadania i obiadokolacje podczas trekkingu)
 • opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
 • pakiety informacyjne
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

wyżywienie inne niż wymienione powyżej

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • fakultatywne atrakcje lub przejazdy
 • istnieje możliwość zorganizowania pokoju 2-osobowego w większości miejsc (ale nie wszędzie!) - za dopłatą pokoje 2-osobowe są możliwe podczas 10 noclegów

ZAKWATEROWANIE:

Noclegi podczas trekkingu w prostych górskich chatach i domach miejscowych gospodarzy. Są to skromnie wyposażone, ale schludne i czyste chaty z ciepłym prysznicem (poza chatą pod najwyższą górą Piton des Neiges) i toaletą. Pokoje 4-8 osobowe. Poza noclegiem, większość schronisk zapewnia wyżywienie, serwuje lokalne alkohole, daje możliwość uzupełnienia zapasów (woda, przekąski). Na wybrzeżu nocować będziemy w lokalnych pensjonatach. Tu noclegi w pokojach 2-4 osobowych.

WYŻYWIENIE:

Podczas pierwszych 7 dni trekkingu będzie zapewnione wyżywienie (oprócz dni kiedy nocujemy w miastach Cilaos i Hell-Bourg). Na śniadanie świeża francuska bagieta z masłem i dżemem oraz kawa i herbata. Na kolacje gospodarze serwują ryż i lokalne ziemniaczki, soczewicę, fasolę, czasem rybę, kurczaka, kaczkę lub inne mięso. Do kolacji podawany jest miejscowy likier. Na trasie trekkingu nie ma restauracji, wybór jedzenia jest ograniczony do lokalnych potraw.

TRANSPORT:

Podczas wyjazdu będziemy korzystać z prywatnych transferów oraz z bogatej sieci miejscowych połączeń autobusowych.

TREKKING I STOPIEŃ TRUDNOŚCI:

Większość trekkingów przebiega przez oznaczone szlaki w parkach narodowych. Podczas trekkingu nie ma trudności technicznych. By się zregenerować, zaplanowane są w środku wyjazdu półdniowe trekkingi. Będziemy szli od górskiej wioski do górskiej wioski przez różne strefy roślinne - las deszczowy, zarośla i jałowe tereny kamieniste. Wyjazd jest zaplanowany jako trekking na lekko (bez ciężkiego bagażu). Jednak nie ma możliwości, aby bagaże były transportowane od wioski do wioski. Dlatego na pierwszą 6-dniową część zabieramy ze sobą do małego plecaka tylko podstawowe ubrania i środki higieny. W zakwaterowaniach są kołdry i wyżywienie, można też zrobić przepierkę. Klimat jest ciepły, dlatego nie potrzeba wielu ubrań :) . Nie zabieramy ze sobą zbędnych rzeczy. Reszta bagażu, od dnia 3 będzie przechowywana w depozycie i będzie dostępna ponownie dnia 9.

POGODA:

Reunion leży w strefie klimatu tropikalnego. Na wyspę jeździmy od drugiej połowy kwietnia do pierwszej połowy listopada, unikając pory deszczowej i sezonu tropikalnych cyklonów. Wschodnia część wyspy oraz tereny górskie charakteryzują się większą liczbą opadów, niż zachodnia, bardziej słoneczna. Temperatury wynoszą około 21-28°C. Przez większość trekkingu temperatura będzie wynosić 16-20°C. W najwyższych partiach gór (powyżej 2500 m n.p.m.) możemy się spodziewać temperatur poniżej 10°C.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

WYLOT:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Dla klientów mieszkających za granicą możemy zorganizować (za dopłatą) przelot z innego miejsca w Europie.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wyjazdu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Reunion: trekking na wyspie pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: POZOSTAŁE. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.