Irlandia - wszystkie odcienie zieleni

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni7 550

O wyprawie

Irlandia - wszystkie odcienie zieleni

 • RIng of Kerry - Irlandia w pigułce
 • Parki narodowe: Wicklow i Killarney
 • Imponujące klify Moheru
 • Glendalough - kolebka irlandzkiego chrześcijaństwa
 • Majestatyczna twierdza Rock of Cashel
 • Wędrówki z widokami na dzikie wybrzeże i zielone wzgórza
 • Miasta: Cork i Dublin
 • Wizyty w tradycyjnych pubach

"Czterdzieści odcieni zieleni" (40 shades of green) to tytuł piosenki napisanej przez amerykańskiego muzyka Johny'ego Casha podczas podróży po Irlandii. Nie wiemy, czy w czasie naszej wyprawy na Zieloną Wyspę zobaczymy aż 40 odcieni, ale pewne jest, że zieleni nie zabraknie. 

Irlandia to przede wszystkim zapadające w pamięć krajobrazy: pastwiska i łagodne wzgórza, a także dzikie, bezludne pejzaże oraz pełne majestatu skaliste wybrzeże.

To też rozbrzmiewające echem historii zamki oraz miejsca kultu pamiętające czasy druidów i pierwszych współnot chrześcijańskich mnichów. Dziś to często pokryte mchem, romantyczne ruiny, położone w dolinach lub na wzgórzach. 

Irlandia to także wibrujące dobrą energią, rozbrzmiewające muzyką miasta. Nastrój panujący w tutejszych pubach jest często przeciwwagą dla surowych krajobrazów wyspy, a ludzie są serdeczni i otwarci. 

Taką Irlandię chcemy pokazać Wam w trakcie naszej wyprawy. Odwiedzimy najciekawsze miasta kraju: Dublin i Cork. Zobaczymy spektakularne fragmenty wybrzeża, w tym obfitujący w przepiękne widoki Ring of Kerry oraz potężne klify Moheru. Będziemy chodzić ścieżkami wzdłuż Atlantyku i w Parku Narodowym Wicklow. Poszukamy mistycznej atmosfery, która przypomni nam o celtyckich korzeniach irlandzkiej kultury. I poweselimy się przy Guinnessie i whiskey w lokalnych pubach.

Program

Dzień 1 Powitanie Irlandii

Przelot z Warszawy do Dublina. Przejazd do miejsca zakwaterowania. 

Dzień 2 Park Narodowy Wicklow

Dzień spędzimy w Parku Narodowym Wicklow, położonym niedaleko Dublina. Widoki są tu jednak zupełnie odmienne: połacia wrzosowisk przetykane wzgórzami i jeziorkami, czyli to czego oczekujemy od irlandzkiego krajobrazu!

Takie właśnie scenerie będziemy oglądać, ekplorując różne zakątki Parku. Koniecznym punktem na trasie będzie Glendalough - niegdyś duchowa stolica kraju, z klasztorem założonym przez świętego Kevina. Dziś to romantyczne ruiny, położone wśród niezmienionych od wieków pejzaży. 

Dzień 3 Droga na zachód

Tego dnia wyruszymy w kierunku Atlantyku.

Po drodze zatrzymamy się w twierdzy Cashel. To potężny zespół budowli obronnych i sakralnych, górujący nad całą okolicą. W historii tego miejsca zapisali się królowie Irlandii, święty Patryk i trójlistna koniczyna.

Następnie odwiedzimy Cork, o którym mieszkańcy mówią "prawdziwa stolica Irlandii". Wybierzemy się na przechadzkę po jego tętniącym życiem, długim nabrzeżu, wśród knajpek, pubów i zabytków. 

Następnie przejedziemy do naszej bazy w okolicach Parku Narodowego Killarney.

Dzień 4 Park Narodowy Killarney

Dzień spędzimy w Parku Narodowym Killarney. To najstarszy park narodowy Irlandii. Trzy spokojne jeziora (w tym najgłębsze w Irlandii - Muckross) sąsiadują tu z górami (w tym Carrantuohill - najwyższą górą kraju). Znajdziemy tu też ciche doliny, gęste lasy, strumienie oraz wodospady -  kwintesencję irlandzkiego pejzażu. Ach, dodajmy jeszcze wspaniałe ogrody rezydencji Muckross. W Parku spędzimy cały dzień, eksplorując jego najciekawsze zakątki. 

Dzień 5 Ring of Kerry - wokół półwyspu Iveragh

Ring of Kerry, czyli Pierścień Kerry, to trasa wokół półwyspu Iveragh. To jeden z najpiękniejszych fragmentów irlandzkiego wybrzeża. Po drodze powodów do zatrzymania i małych odbić z trasy nie brakuje: skaliste cyple, niesamowite formacje skalne, rybackie wioski, ruiny opactw, a wszystko to z falującym Atlantykiem w tle. 

Dzień 6 Dingle, opuszczone opactwo i śliczne miasteczko

Rano wyruszymy na północ. Zatrzymamy się w rejonie Dingle, by podziwiać tamtejsze wybrzeże.

Następnie udamy się do Askeaton, gdzie zobaczymy pozostałości dawnego opactwa franciszkanów. Splądrowane w XVI, a ostatecznie porzucone w XVIII wieku, dziś są jedną z najbardziej sugestywnych ruin na wyspie. 

Niedaleko stąd leży Adare, nazywane często jednym z najbardziej malowniczych miasteczek Irlandii. Sprawdzimy, czy ta opinia jest zasłużona. 

Potem przejedziemy na nocleg w okolicy Limerick.

Dzień 7 Klify Moheru

Dzień spędzimy na eksplorowaniu wybrzeża hrabstwa Clare. Tu znajdują się klify Moheru. To chyba najbardziej spektakularne klify Irlandii, a konkurencja jest duża! Wybrzeże urywa się tu nagle, zaczyna się pionowa ściana, a u jej stóp, ponad sto metrów niżej, huczy ocean. Będziemy podziwiać klifowe wybrzeże w trakcie wędrówki jedną z wiodących wzdłuż oceanu tras.  

Zatrzymamy się też w pobliskim miasteczku Lisdoonvarna. Tu przez cały wrzesień trwa Matchmaking Festival, czyli Festiwal Swatów. My zajrzymy tu niekoniecznie w poszukiwaniu drugich połówek, ale żeby zobaczyć miejsce jednego z najbardziej charakterystycznych irlandzkich festiwali. 

Dzień 8 Dublin i pożegnanie z Irlandią

Rano wyruszymy w stronę Dublina. Z Irlandią pożegnamy się, zwiedzając jej stolicę. Tutaj zobaczymy m.in. dwie katedry, Christ Church i katedrę św. Patryka, imprezowe serce miasta - Temple Bar. W czasie wolnym można będzie odwiedzić Trinity College czy muzeum browarnictwa Guinnessa.   

Wieczorem przelot do Polski.*

* możliwa zmiana kolejności punktów programu, w zależności od rozkładu lotów. 

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa (Modlin/Okęcie) - Dublin - Warszawa (Modlin/Okęcie), transport na miejscu (autokar lub bus, w Dublinie transport publiczny)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3***
  Wyżywienie: 7 śniadań i 2 kolacje
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 20 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składki: TFG - 10 PLN, TFP - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami i 2 kolacjami. Możliwe jest wykupienie pakietu dodatkowych 4 kolacji - cena 550 zł
 • Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, opłaty miejscowe, opłaty wjazdowe) - ok. 110 EUR

Liczba uczestników: 14 - 20 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Irlandia - wszystkie odcienie zieleni pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: POZOSTAŁE. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.