Gruzja od kuchni – oryginalny program (8 dni) DLA SINGLI

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni3 699

O wyprawie

Gruzja to m.in.: trekking do podnóży góry Szchara • region winiarski – Kachetia • Miasto miłości – Signagi • Cerkiew Cminda Sameba w Kazbegi • zwiedzanie klasztorów i twierdz • smakowanie potraw i win gruzińskich • zatopienie się w codzienności Tbilisi i innych miast

Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

 • Najtańsza oferta na rynku – mamy swoich przedstawicieli na miejscu
 • Profesjonalna opieka przewodników, którzy znają Gruzję od podszewki.
 • Opieka pilota (który leci z nami z Polski)
 • Program (9 dni/8 noclegów) odpowiedni dla osób w każdej kondycji – noclegi w hotelach
 • Wyżywienie HB i transport lokalny do atrakcji w cenie oferty

Gruzja
(gruz. საქართველო) – małe państwo położone na Zakaukaziu ze stolicą Tibilisi. Graniczące na północy z Rosją, na południu z Turcją i Armenią, na zachodzie granicę wyznacza wybrzeże Morza Czarnego, na wschodzie z Azerbejdżanem. Takie położenie wpłynęło na ogromne zróżnicowanie kulturowe i zabytkowe. Dzika przyroda, ośnieżone szczyty górskie, niezaludnione tereny, serdeczność mieszkańców Gruzji sprawia, niezapomniany smak potraw i wina sprawiają, że pobyt tu będzie idealnym miejscem dla osób lubiących przyrodę i smak górskich wypraw.

Wspólnie odkryjemy
Podczas wyjazdu mamy objazd naprawdę dopasowany do grupy uczestników, nie standardowo organizowany przez masową turystykę jak np. grupy z Rainbow czy Itaki. Mniejsza grupa a więc klienci będą mogli naprawdę poczuć magię regionu, prawdziwy klimat Gruzji i Armenii nie tylko tej pokazywanej dla turystów organizowanych dla masowego klienta standardowego z katalogów.

Kaukaz – pasmo górskie pomiędzy Morzem Czarnym i Morzem Kaspijskim. W paśmie tym znajdują się dwa najbardziej znane szczyty Elbrus 5652 m i Kazbek 5037m. Granice Kaukazu wyznaczane są siła tradycji przez około 70 grup etnicznych o różnym pochodzeniu i kulturze,

Kazbek – (5034m), położony we wschodniej części Kaukazu. U podnóża góry Kazbek znajduje się prawosławny klasztor z XIV wieku, na wzgórzu o wysokości 2170m,

Gruzińska droga wojenna – wśród której zachowało się wiele zabytków i budowli obronnych, które w połączeniu malowniczym krajobrazem zapiera dech w piersi,

Tibilisi – zwane perłą Kaukazu, stolica i największe miasto w Gruzji. Malowniczo położone wśród wzgórz i rzeki, z ogromną liczbą zabytków wraz z gościnnością mieszkańców tworzą orientalna i niezwykłą atmosferę miasta,

Wina gruzińskie – endemiczne szczepy winogron występujące tylko w Gruzji sprawiają, że smak wina jest niespotykany nigdzie w świecie.

Potrawy gruzińskie – tradycyjne chinkali, to rodzaj pieroga faszerowanego mięsem o oryginalnym kształcie i wyjątkowym smaku.

Grupy
Ten wyjazd jest typowo singlowy, co oznacza, że można ze sobą zabrać co najwyżej jednego znajomego. Indywidualny charakter wyjazdu sprzyja integracji i dzięki temu wszyscy czują się o wiele lepiej niż w przypadku podgrupek.

Program

Program imprezy
Uwaga! Program poglądowy.

 Dzień 1

Przylot do Kutaisi. Transfer do Tbilisi. W zależności od godziny przylotu, kolacja po drodze, lub w Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Tbilisi.

 Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Gruzji: wjazd kolejką gondolową na taras widokowy, na którym ustawiony jest pomnik Matki Gruzji – podziwianie panoramy miasta, spacer przez Stare Miasto – znajdziemy tu obok siebie cerkwie prawosławne, kościoły katolickie, synagogi i meczety: Świątynia Metechi, potężna Twierdza Narikala – fantastyczny widok na miasto, tbiliskie łaźnie siarkowe w najstarszej bo 1500-letniej dzielnicy Abanotubani, Katedra Sioni, najstarsza świątynią w Tbilisi – Bazylika Anczischati pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Kolacja z muzyką na żywo i z pokazem tańców gruzińskich. Nocleg w Tbilisi.

Następnie przejedziemy do miejscowości MCCHETA (UNESCO). Miasto to kolebkachrześcijaństwa w Gruzji, właśnie tu w IV wieku przyjęto chrześcijaństwo jako państwową religię. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Obiadokolacja. Nocleg w Tbilisi.

 Dzień 3

Śniadanie, wyjazd Gruzińską Drogą Wojenną w kierunku STEPANTSMINDY (Kazbegi). Przejazd wzdłuż rzeki Tergi, przez Przełęcz Krzyżową. Po drodze obejrzymy malowniczą Twierdzę Ananuri. KAZBEGI wjazd samochodami terenowymi do zabytkowego kościoła Trójcy Świętej położonego na wysokości 2020 m n.p.m. ( wjazd odbędzie się jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne ). Przy ładnej pogodzie rozpościera się stąd piękny widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji – górę Kazbek (5047 m). Powrót w Tbilisi. Obiadokolacja, nocleg.

 Dzień 4

Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu KACHETI, który zwany jest “krainą wina”. Zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino– apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazanską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości SIGNAGI, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum, wizyta na lokalnym bazarku, gdzie kupić można domowe wina i gruzińskie smakołyki. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona z obiadokolacją. Powrót do Tbilisi, nocleg.|

 Dzień 5

Śniadanie, wyjazd do Gruzji Zachodniej. Najpierw przejedziemy do miasta GORI. Tutaj zobaczymy z zewnątrz dom, w którym się urodził i spędził kilka lat swojego życia Stalin. Później jedziemy do UPLISCYCHE, do skalnego miasta, które było zamieszkałe jeszcze w III wieku p.n.e. Przejazd do Kutaisi – zwiedzanie Monastyru GELATI, akademii Gelati, gdzie jeszcze w XI-XII wieku tłumaczono największe dzieła filozofii greckiej, grób Dawida Budowniczego – najbardziej
wybitnego króla Gruzji. Przejazd do malowniczej Jaskini Prometeusza. Obiadokolacja i nocleg w Kutaisi lub w okolicach.

 Dzień 6

Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku wybrzeża MORZA CZARNEGO, do legendarnego kurortu BATUMI. Batumi to miasto palm, pysznej adżarskiej kuchni i ciepłych plaży. Spacer po najładniejszym ogrodzie botanicznym kraju. Batumski Ogród Botaniczny już od 100 lat cieszy gości Adżarii pięknem egzotycznej natury. Obiadokolacja, nocleg w Batumi.

 Dzień 7

Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na wypoczynek w Batumi, spacery wzdłuż pięknie zagospodarowanej promenady. Wieczorem degustacja słynnego adżarskiego chaczapuri, które jest jednym z najpopularniejszych dań kuchni adżarskiej i gruzińskiej. Nocleg w Batumi.

 Dzień 8

Po śniadaniu wyjazd w do Kutaisi. Jeżeli czas pozwoli odwiedzimy lokalny targ w Kutaisi. Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Plan wyprawy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub transportowych zastanych na miejscu.

Warunki

Świadczenia w cenie

 • przelot na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa (WizzAir)

 • realizacja programu zwiedzania z przewodnikiem znającym doskonale Gruzję, polskojęzycznym

 • Noclegi w hotelach 3* w Tbilisi, Kutaisi, Batumi

 • opieka pilota z Polski (od lotniska w Warszawie do powrotu do kraju)

 • ubezpieczenie KL, NNW

 • transfery wewnętrzne niezbędne do realizacji programu – komfortowy bus lub minibus

 • Samochody terenowe w Kazbegi

 • wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje – lokalna gastronomia z winem, w tym obiadokolacja z pokazem folklorystycznym

 • wstęp do wszystkich wymienionych atrakcji (poza opcjonalnymi)

 • Test PCR na trzeci dzień po przylocie (jeśli będzie taka konieczność)

Dodatkowo płatne:

 • bilety wstępu do zwiedzanych opcjonalnie obiektów

 • test PCR przed wylotem (możliwość zrobienia testu w zaprzyjaźnionych laboratoriach)

Samolot
01/07  15:25 WAW — 20:45 (+1d) KUT
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:20 h

08/07  21:20 KUT  — 22:45 WAW
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:25 h

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Gruzja od kuchni – oryginalny program (8 dni) DLA SINGLI pochodzą od biura One Fun, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Gruzja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.