Wyspy Owcze – archipelag kamperem - DLA SINGLI

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
we własnym zakresie
TerminCena
8 dni5 499

O wyprawie

Wyspy Owcze – archipelag kamperem

Wycieczka po zielonej krainie spiczastych wysp wulkanicznych na wodach Atlantyku. Komfortowy kamper typu alkowa - Sunlight A72.

Wyspy Owcze to nie odkryta perełka na wodach Atlantyku. Zlokalizowane mniej więcej w połowie drogi między Szkocja a Islandią stanowią mało dostępną enklawę wulkanicznych wysp o niespotykanej na żadną skalę przyrodzie.

Objazd Wysp Owczych kamperem:

 • Poczuj się jak prawdziwe wyzwolony człowiek – odbywając podróż bez ograniczeń – kamperem po Wyspach Owczych
 • Cena niezrównana na rynku ze względu na posiadanie własnych kamperów na terenie Wysp Owczych
 • Nocowanie na łonie natury tej niezrównanej przyrodniczo Wyspy
 • Atmosfera totalnego odpoczynku od spraw i problemów Wielkiego Świata i wejścia w harmonię z samym sobą
 • Umowa udziału w imprezie turystycznej z gwarantowanymi świadczeniami
 • Jedyna tego typu oferta na polskim rynku.

1-2 kampery !
Grupa 5-10 osób! Wiek: 30-70

Wyspy Owcze – ostoja autentycznej kultury i  wyjątkowej przyrody

Zielone wulkaniczne wyspy wypiętrzony po środku oceanu są trudno dostępne i nigdy nie będą obiektem masowej turystyki. Wynika to między innymi z tego że lotnisko w Vagar ma na tyle krótki pas startowy że mogą go obsługiwać tylko najmniejsze samolot. Także samoloty tanich przewoźników typu Ryanair czy Wizzair nie mają po prostu wystarczającej długości pasa startowego by wylądować na wyspach.
Dzięki temu na wyspach nie ma zbyt wielu turystów jedyne połączenie lotnicze to Atlantic Airways/ SAS lecące z Kopenhagi

Wyspy połączone są tunelami na niektóre latają specjalne transportowe helikoptery które są prawie jak autobusy w innych krajach europejskich.
Farerzy to specyficzny naród- połączenie Duńczyków z Islandczykami, ich tradycja jest bogata mają barwne stroje ludowe oraz dosyć dużą spuściznę kulinarna. Gościnność stoi tutaj na wysokim poziomie każdy turysta jest tutaj wręcz traktowane po przyjacielsku.

Odkryj heroiczne historie w jednym z najbardziej odległych regionów Europy.

Wyspy Owcze na północnym Atlantyku, położone pośrodku Prądu Zatokowego między Szkocją a Islandią, to archipelag osiemnastu zielonych wysp wulkanicznych, na których w ciągu ostatniego tysiąca lat rozwinęła się wyjątkowa kultura. Jako bezpośredni potomkowie Wikingów, Wyspy Owcze czują się przywiązane do swoich tradycji i trzymają się zwyczajów, nie tracąc przy tym zalet współczesnego i zglobalizowanego świata – od archaicznej kultury myśliwych i pasterskich po sztukę współczesną. Z najwyższym wskaźnikiem urodzeń w Europie i najniższymi nierównościami społecznymi na świecie, zaledwie pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców Wysp Owczych to bardzo wyjątkowy lud żyjący w jednym z ostatnich naturalnych rajów w Europie.

Surowe i dramatyczne krajobrazy Wysp Owczych, archipelagu 18 wysp na północnym Atlantyku, są niepodobne do żadnego innego miejsca na Ziemi.

Strome, postrzępione klify wznoszą się prosto z oceanu, a smagane wiatrem lądy majaczą wokół. Kolorowe, pokryte trawą wioski rozsiane są po brzegach wyspy i w górach, stanowiąc najbardziej kolorowe, malownicze tło dla jałowej krainy.

Program

Program imprezy:

Zakładamy zjechanie całych Wysp wzdłuż i wszerz. Mamy ku temu bardzo dużo czasu. Będą zatem trekkingi oraz spacery, jak również zwiedzanie farerskich nadmorskich osad. Wszystko w nieśpiesznym, fareskim tempie, aby móc poczuć się jak mieszkańcy archipelagu.

Jezioro Sørvágsvatn, Sudoroy | Największe jezioro na Wyspach Owczych, słynące z iluzji optycznej, w której jezioro pozornie wisi nad morzem poniżej. Znajdziesz tu także Trælanípa, 142-metrowy klif, na którym kiedyś Wikingowie spychali  swoich niewolników do morza..!

Gásadalur i wodospady Múlafossur | Wodospad Múlafossur spływa kaskadami prosto do Północnego Atlantyku, pocztówka całych Wysp. O wiele piękniejsze w realu niż na zdjęciach.

Jednodniowa wycieczka na wyspę Mykines | Mykines (czyt. Mitch-en-ez) słynie jako miejsce lęgowe wielu wędrownych ptaków morskich, w tym maskonurów (!). Wyspa tętni życiem w miesiącach letnich, a do latarni morskiej warto się wybrać! – prom pływa od 1 maja.

Odwiedź Kalsoy i wybierz się na wycieczkę do słynnej latarni morskiej Kallurin | Słynąca z latarni morskiej Kallurin, położona niepewnie na skraju 700-metrowego przepaści w oceanie, długa, cienka wyspa Kalsoy jest obowiązkową wyspą na Wyspach Owczych!

Relaks na wyspie Nolsoy | Dziwaczna, kolorowa i zamieszkana przez artystyczną, kreatywną społeczność Nolsoy to zabawna jednodniowa wycieczka przez port z Tórshavn. Zobacz latarnię morską, znak Nolywood, ładne miasteczko i rozsiane po nim grafiki!

Poznaj Tinganes, stare miasto Tórshavn | Stare miasto w Tórshavn pochodzi z XV wieku, a wąskie, kręte uliczki pełne są uroczych, typowych farerskich domów z dachami z trawy i kamiennych budynków, z których nadal korzystają miejscowi.

Odwiedź ładną Gjogv | Słynie z malowniczego 200-metrowego wąwozu – jednego z najlepszych naturalnych portów na Wyspach Owczych (niegdyś centrum kwitnącego przemysłu rybnego) – ładne, małe, kolorowe domki z dachami z darni i bulgoczący potok w Gjogv są pełne uroku.

Podziwiaj Saksun | W imponującym naturalnym amfiteatrze i oszałamiająco pięknym fiordzie znajduje się wioska Saksun. Fiord ma ogromną lagunę pływową, a także mnóstwo szlaków turystycznych, punktów widokowych i malowniczych wodospadów.

Warunki

Świadczenia w cenie:

 • przelot w dwie strony samolotem rejsowym AirFrance z Warszawy na Wyspy z przesiadką
 • wynajem miejsca w kamperze z kierowcą/ przewodnikiem na 7 dni
 • zakwaterowanie w kamperze na cały czas pobytu
 • paliwo do kampera na całą trasę objazdu Wysp Owczych
 • opiekę pilota z Polski, znającego Wyspy owcze i posiadającego odpowiednią wiedzę o kraju
 • realizacja założonego programu wycieczki – z zatrzymywaniem i zwiedzaniem
 • transfer i odbiór z lotniska w Vagar
 • dostęp do wszelkich wygód – kuchnia/ toaleta dostępnych w kamperze
 • opłaty drogowe, paliwo i wszelkie koszty niezbędne do realizacji podróży
 • lokalne podatki oraz opłaty administracyjne
 • niezapomniana przygoda, nowe znajomości oraz profesjonalna opieka biura

Uwagi

W cenie nie uwzględniono:

 • wyżywienia na miejscu
 • rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, OC w cenie 120 zł / tydzień
 • koszty wycieczek dodatkowych nie będących w programie/ promów na inne Wyspy czy lotów helikopterem
 • opłaty za kempingi i inne płatne miejsca postoju
 • ewentualnych biletów wstępu do muzeów

Grupy

Ten wyjazd jest typowo singlowy, co oznacza, że można ze sobą zabrać co najwyżej jednego znajomego. Indywidualny charakter wyjazdu sprzyja integracji i dzięki temu wszyscy czują się o wiele lepiej niż w przypadku podgrupek.

Samolot

Sugerowane połączenia: LOT/ SAS/ Atlantic ✈
03/05 Wylot: Warszawa-Chopin Lądowanie:  Vagar
10/05 Wylot:  Vagar Lądowanie:  Warszawa-Chopin
Przesiadka: Paryż CDG

Specyfika kampera – Capron Sunlight A72

Producent: Sunlight
Model: A72, Podwozie: Fiat Ducato 2.3 JTD 140KM
Rok produkcji: 2021
Ilość miejsc: 6
Wymiary: Długość: 7230 Szerokość: 2330 Wysokość: 3100

W pełni wyposażona kuchnia z lodówką
Kabina prysznicowa z toaletą chemiczną

Zbiorniki wody czystej/ brudnej

Łóżka pojedyncze piętrowe z tyłu kampera, łóżko podwójne nad szoferkę – w alkowie.

Miejsce do jedzenia/ jadalnia i dodatkowo po złożeniu – do spania dla kolejnych dwóch osób. Możliwe podłączenie 4 rowerów na bagażnik tylny.

Kolejność sprzedaży miejsc :

Miejsca 1-4 – koje pojedyncze z tyłu (łóżko piętrowe)
Miejsca 5-8 – lóżko podwójne na górze nad szoferką (2 x 2 metra)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wyspy Owcze – archipelag kamperem - DLA SINGLI pochodzą od biura One Fun, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Dania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.