MADERA trekkingi na wyspie wiecznej wiosny. Jesień

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
12 dni2 900 + 540EURO

O wyprawie

MADERA trekkingi na wyspie wiecznej wiosny

Madera, wyspa położona na Oceanie Atlantyckim, stanowiąca region autonomiczny Portugalii. Ze względu na swój klimat zwana jest Wyspą Wiecznej Wiosny. Średnie roczne temperatury przekraczają tu 20 stopni. Nazwa wyspy Ilha Madeira oznacza Wyspę Drewna. Lasy wawrzynowe porastające wyspę wpisane są na listę UNESCO. Wyspa oferuje niezwykłe szlaki poprowadzone wzdłuż kanałów nawadniających zwanych lewadami. Zapraszamy na trekkingi w najpiękniejsze rejony wyspy. Tylko z nami pełne 10 dni trekkingowych + wycieczka objazdowa po wyspie. 

Zapraszamy na trekkingową wyprawę na Wyspę Wiecznej Wiosny. Sezon na wędrówki panuje tu cały rok. Autorski i najbogatszy program na rynku pozwoli nam dotrzeć w najpiękniejsze i najciekawsze zakątki wyspy. Tylko u nas pełne 10 dni wędrówek i zwiedzania. Trasy krótkie, poprowadzone wzdłuż nawadniających kanałów zwanych lewadami, których jest tutaj ponad 3 tys. km.

Lewady poprowadzone trawersami w dolinach i powodują, że trasy piesze niemal nie zmieniają wysokości. Prowadzą za to często długimi tunelami. Mamy trasy typowo górskie w najwyższych partiach wyspy, gdzie szczyty osiągają ponad 1800 m.n.p.m. Dopełniają je szlaki nad samym oceanem wśród skalistych wybrzeży.

Na wyspę dotrzemy samolotem, bezpośrednim lotem z Warszawy. Powrót do Katowic. Czas przelotu, to 5 godzin. Bilety lotnicze w cenie wycieczki. W cenie także bagaż podręczny i rejestrowany do 20 kg. Dla chętnych transfer z Wrocławia do Warszawy i z Katowic do Wrocławia

Program

1 DZIEŃ

Spotkanie na Lotnisku Berlin Brandenburg o godz. 10:30.

Dla chętnych transfer z Wrocławia do Berlina (wyjazd z Wrocławia ok. 6:00).

Przylot do Funchal w godzinach wieczornych (z przesiadką w Lizbonie).

Transfer z lotniska do miejsca zakwaterowania.

Nocleg.

 

2 DZIEŃ

Trekking 1: PONTA DE SAO LOURENCO – PÓŁWYSEP ŚW. WAWRZYŃCA, CZYLI SPACER NA KOŃCU WYSPY POŁĄCZONY Z WIZYTĄ NA WZGÓRZU MONTE W FUNCHAL

Przed nami trasa trekkingowa wiodąca przez najbardziej na wschód wysunięty kraniec wyspy. Będzie ona przebiegać przez efektowny i skalisty brzeg cyplu, który ma zupełnie innych charakter niż pozostała część Madery. Trasa przez Półwysep Świętego Wawrzyńca jest uznawana za najbardziej „widowiskową” na wyspie, a to za sprawą surowego i skalistego krajobrazu, w którym nie znajdziemy ani jednego drzewa, za to zobaczymy klifowe formacje skalne wyrastające z Atlantyku. Na całej długości trasa prowadzi terenem otwartym, co oznacza że będzie nam towarzyszył półpustynny mikroklimat, brak cienia oraz silne wiatry. Nie należy do najłatwiejszych, ponieważ jest dość męcząca przez krótkie i strome podejścia oraz miejscami niebezpieczna, gdyż biegnie przy stromych zboczach, które wpadają wprost do Atlantyku. Naszym celem będzie przejście na sam koniec półwyspu i zdobycie jego najwyższego wzniesienia – Pico do Furado. Po drodze czeka nas wiele widokowych atrakcji, w tym przejście najwęższym odcinkiem półwyspu oraz jedyne schronisko półwyspu, mała „oaza” – Casa do Sardinha otoczona palmami daktylowymi. 

Następnie przejedziemy do stolicy wyspy – Funchal i udamy się na położone nad nią wzgórze Monte z panoramą oraz widokiem na Ocean Atlantycki. Naszym pierwszym celem będzie Kościół Nossa Senhora poświęcony Matce Bożej – patronce Madery. Jest on najliczniej odwiedzanym obiektem sakralnym na wyspie. Ciekawostką obiektu jest znajdująca się w nim kaplica z grobowcem Karola I Habsburga – ostatniego cesarza Austrii, który zmarł tutaj na wygnaniu w 1922 r. Cesarz został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w 2004 r. i był to ostatni błogosławiony, którego Jan Paweł II wyniósł na ołtarze.

Z kościoła udamy się do Monte Palace Tropical Garden – tropikalnego ogrodu botanicznego. Zajmuje on powierzchnię ponad 70 000 m ² i mieści ogromną kolekcję egzotycznych roślin pochodzących z całego świata. Ogród jest bardzo rozległy i ma wyznaczone trasy do zwiedzania i podzielony jest tematycznie. Monte Palace Tropical Garden znajduje się w rękach Fundacji Joe Berardo stworzonej przez portugalskiego biznesmena i kolekcjonera sztuki José Berardo, który połączył inspirację wschodem z portugalskimi płytkami ceramicznymi azulejos. Egzotyczne rośliny przeplatają się z dziełami sztuki orientu z portugalską ceramiką, afrykańską sztuką i współczesną rzeźbą z historii Portugali oraz małą architekturą w postaci fantazyjnych mostków, pagód, smoków, rzeźb i posągów. Na terenie ogrodu znajduje się muzeum z afrykańskimi rzeźbami oraz kolekcja minerałów z całego świata.

Nocleg

 

3 DZIEŃ

Trekking 2: LEVADA DA RIBEIRA DA JANELA, CZYLI SZLAKIEM INŻYNIERYJNEGO GENIUSZU

Trekking w północno-zachodniej części Madery, w trakcie którego po raz pierwszy wędrować będziemy jedną z maderskich lewad. Ich zadaniem jest transport wody deszczowej z północy na południe wyspy. Wędrówkę rozpoczniemy ścieżką z płaskowyżu Paul da Serra, która zaprowadzi nas do lewady – Levada da Ribeira da Janela, a ta z kolei do wyjątkowego wnętrza doliny. Jej dnem płynie najdłuższa rzeka Madery – Ribeira da Janela. Po drodze znajduje się kilka tuneli, dlatego warto zaopatrzyć się w czołówkę, bądź latarkę. Przez całą wędrówkę towarzyszyć będzie nam woda: zobaczymy kanały, wodospady, cieki wodne, a to wszystko w fantastycznej scenerii, którą tworzy unikalna flora i fauna wyspy. Po trekkingu zjedziemy do miejscowości Porto Moniz. Nagrodą za trud wędrówki będzie wizyta w naturalnych basenach wulkanicznych wypełnionych krystalicznie czystą oceaniczną wodą. Przy sprzyjającej aurze, możliwość kąpieli. Jest to największa atrakcja miejscowości.

Nocleg

 

4 DZIEŃ

Trekking 3: LARANO. Z DOLINY CANICAL DO PORTO DA CRUZ I RUIN SAO JORGE

Nasza wędrówka prowadzić będzie z okolic miejscowości Machico w stronę północnego wybrzeża do Porto da Cruz – małej i typowej miejscowości portowej znanej m.in. ze starej Fabryki Cukru. Trasa ta od wieków była używana przez miejscowych do podróżowania między tymi dwoma miejscowościami. Tak zwani borracheiro transportowali nią pieszo w workach z koziej skóry młode wino. Trasa trekkingu poprowadzić będzie początkowo wzdłuż lewady Caniçal, a następnie ścieżką Vereda da Larano do przełęczy Boca do Risco, z której roztacza się widok na północne wybrzeże. Trasę będziemy kontynuować wąską trawersową ścieżką wzdłuż klifów i Oceanu Atlantyckiego. Zakończymy ją w miejscowości Porto da Cruz, w której będziemy mieli okazję zwiedzić Muzeum Engenhos do Norte (Destilaria e Museu Engenhos do Norte). Mieści się ono w dawnej destylarni i jest poświęcone historii produkcji rumu z trzciny cukrowej. Zwiedzanie jest połączone z degustacją i zakupami w firmowym sklepie. Przejazd do miejscowości Sã Jorge.

Drugą częścią dnia będzie krótka widokowa trasa na północnym wybrzeżu Madery w okolicach miejscowości São Jorge. Niemal cała ścieżka prowadzić będzie wzdłuż brzegu starym brukowanym traktem i zaprowadzi nas do ruin klasztoru São Jorge, gdzie znajduje się słynna brama z widokiem na ocean. 

Nocleg

 

5 DZIEŃ

Trekking 4: DOLINA ZAKONNIC Z ENCUMEADY PRZEZ PICO GRANDE

Trekking rozpoczniemy z przełęczy Encumeada. Jest to jedno z nielicznych miejsc na Maderze, z którego z jednego punktu można podziwiać jednocześnie zarówno północne jak i południowe wybrzeże. Będziemy wędrować w kierunku wschodnim szlakiem Vereda da Encumeada, a potem na południe do Pico Grande (1654 m) – wybitnego i jednego z najtrudniejszych szczytów Madery. Wejście na sam wierzchołek jest dość wymagające i tylko dla chętnych. Ze szczytu schodzimy ścieżką prowadzącą ostro w dół do Curral das Freiras, czyli Doliny Zakonnic. W tym odciętym od świata zakątku miały w XVI w. szukać schronienia zakonnice z klasztoru Santa Clara z Funchal w trakcie najazdu piratów. Istnieje też teoria, że sama dolina jest kraterem potężnego wulkanu. Dolina Zakonnic słynie z kasztanowych lasów oraz związanego z nimi jedynego przysmaku – kasztanów jadalnych. Tutejsze restauracje oferują kasztanowe posiłki i likiery, a cukiernie kasztanowe ciasto.

Nocleg

 

6 DZIEŃ

FUNCHAL. MERCADO DOS LAVRADORES

Przed trekkingiem odwiedzimy targ w Funchal – Mercado dos Lavradores. Zobaczymy tu stoiska z egzotycznymi rybami i owocami morza. Znajdziemy tu także stragany z tropikalnymi roślinami, kwiatami i sadzonkami do zakupienia. Egzotyczne owoce i warzywa. Sklepiki z regionalnymi alkoholami i pamiątkami. Będzie możliwość zakupów.

Trekking 5: VEREDA DOS BALCOES I LEVADA DO FURADO

Wędrówkę rozpoczniemy z Ribero Frio – małej górskiej wioski położonej na północno-zachodnich stokach Madery w otoczeniu gęstych baśniowych lasów, słynącej z hodowli pstrągów z systemem basenów ustawionych pod gołym niebem. Pierwsza część trekkingu to krótki spacer prowadzący wzdłuż lewady szlakiem Vereda dos Balcões, który zaprowadzi nas na punkt widokowy  Miradouro dos Balcões. Z ambony widokowej Balcões rozpościera się widok na dolinę Ribera da Metade, a przy dobrej widoczności oferuje ona jeden z najpiękniejszych widoków na centralny masyw górski i najwyższe szczyty wyspy: Pico do Arieiro, Pico do Gato, Pico das Torres i Pico Ruivo. Trekking kontynuować będziemy wzdłuż słynnej lewady do Furado, jednej z najstarszych na wyspie, przez rodzimy las wawrzynowy i w otoczeniu bujnej roślinności subtropikalnego górskiego lasu oraz przełomów skalnych i tuneli. Wędrówkę zakończymy na przełęczy Portela. Tu będzie możliwość spróbowania lokalnej ponchy przyrządzanej na miejscu.

Nocleg

 

7 DZIEŃ

Trekking 6: NA NAJWYŻSZY SZCZYT MADERY – Z PICO DO ARIEIRO NA PICO RUIVO (1862 m) I Z WIZYTĄ W SANTANIE

Kolejnego dnia trekkingu zapraszamy na iście królewską trasę na dach Madery uznawaną za najpiękniejszą górską ścieżkę na wyspie położoną w tzw. Centralnym Masywie Górskim. Trasa jest wyjątkowa, ponieważ  łączy dwa najwyższe szczyty Madery: Pico Ruivo (1862 m) – najwyższy i trzeci najwyższy szczyt Portugalii i Pico do Arieiro (1818 m) – drugi najwyższy na wyspie. Trasa obejmuje tunele (m.in.: Pico do Gato ) i strome podejścia oraz zejścia miejscami zabezpieczone metalowymi linami ze wspaniałymi widokami na szczyty gór. Po drodze spotkamy jaskinie wykute w tufie wulkanicznym, które służyły jako schroniska dla pasterzy oraz bydła. Odwiedzimy maderskie schronisko górskie Casa de Abrigo, skąd prowadzi krótkie wejście na szczyt Pico Ruivo. Wędrówkę zakończymy na przełęczy Achada do Teixeira, gdzie odpoczniemy w miejscowym schronisku.

SANTANA

W drodze powrotnej odwiedzimy niewielkie miasteczko Santana położone na północno-wschodnim wybrzeżu Madery słynące z tradycyjnych „trójkątnych” i kolorowych domków krytych strzechą zwanych Casas de Colmo. Te wyjątkowe konstrukcje są tradycyjnymi domami wiejskimi i stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli wyspy.

Nocleg

 

8 DZIEŃ

WYCIECZKA OBJAZDOWA PO PÓŁNOCNEJ I ZACHODNIEJ CZĘŚCI WYSPY

W trakcie wycieczki objazdowej po wyspie odwiedzimy:

SEIXAL – mała miejscowość na północnym wybrzeżu wyspy słynąca z plaży Porto de Abrigo do Seixal pokrytej czarnym, wulkanicznym piaskiem i otoczonej zielonymi zboczami. Największą atrakcją miejscowości są naturalne baseny powstałe w dawnym kraterze wulkanu.

RIBEIRA DA JANELA – punkt widokowy, który oferuje widoki na morski krajobraz charakteryzujący się obecnością dużych formacji skalnych, które wznoszą się w oceanie. Na szczycie jeden z tych wysepek skała przedstawia otwór przypominający okno (janela).

ACHADAS DA CRUZ – maleńka miejscowość w północno-zachodniej części wyspy, z której pojedziemy „w dół” klifu do Fajã da Quebrada Nova jedną z najbardziej stromych kolejek linowych w Europie (kolejka znajduje się na wysokości 400 m). Cena kolejki ok. 5 euro.

PONTA DO PARGO – to najbardziej na zachód wysunięty punkt widokowy Madery i latarnia morska położone na szczycie klifu, wznoszącego się na wysokości 312 m. Punkt oferuje wspaniałe widoki na ogromny ocean i surowy krajobraz przybrzeżny z imponującymi klifami, rozciągający się od latarni morskiej Ponta do Pargo po Achadas da Cruz.

PAUL DE MAR – To miniaturowe miasteczko położone nad samym oceanem. Posiada kilka uliczek i mały port w zatoce. Tu będzie możliwość zjedzenia obiadu w jednej z miejscowych restauracji

W trakcie przejazdu wzdłuż północnego wybrzeża będzie można podziwiać wysokie wodospady i starą, karkołomną i nieuczęszczaną drogę nr 101.

Nocleg

 

9 DZIEŃ

Trekking 7: LAS FANAL, WODOSPAD RISCO I LEWADA 25 ŹRÓDEŁ

Dzień rozpoczniemy od krótkiego trekkingu przez Las Fanal położony na górskim płaskowyżu. Jest to przyrodniczy fenomen w skali światowej zaliczany do tzw. pierwotnych lasów wawrzynowych i reliktów trzeciorzędowych, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Robi niesamowite wrażenie, ponieważ najwyższe drzewa osiągają do 20 metrów wysokości i mają bardzo fantazyjne kształty. Las Fanal stanowi najstarszy fragment zachowanego pierwotnego lasu na Maderze. Obecnie takie lasy, poza Maderą, możemy spotkać jedynie na Wyspach Kanaryjskich, archipelagach Azorów i w Maroku. Największy ich obszar występowania znajduje się na Maderze – jest to prawie 15 000 ha co stanowi około 16% powierzchni wyspy. 

Po odwiedzeniu lasu Fanal przejdziemy do miejsca zwanego Rabaçal. Dolina Rabaçal obejmuje teren, na którym znajduje się prastary las laurowy i wrzosowiska, wodospady oraz źródła naturalne. Pierwszą atrakcją na szlaku będzie małe jeziorko – skalny kocioł, do którego ze wzgórz spływa woda z 25 źródeł, potem dotrzemy do wodospadu Risco – odwiedziny tego miejsca są obowiązkowym punktem programu po Maderze, a wodospad należy do największych na wyspie. Woda spada tu z wysokości ponad 100 metrów po gładkiej ścianie i uspokaja się po kolejnych 100 metrach poniżej szlaku. Następnie dotrzemy do schroniska Rabaçal, w którym odpoczniemy. Trasę zakończymy wędrówką długim ponad kilometrowym tunelem transportującym wodę na południe Madery.

Nocleg

 

10 DZIEŃ

Trekking 8: ZIELONE SERCE MADERY – CALDEIRAO VERDE I INFERNO

Fascynująca trasa lewadą do Zielonego i Piekielnego Kotła w sercu Madery długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ będzie przypominała wizytę w dżungli. Trekking rozpoczniemy z miejscowości Pico da Pedras łatwym szlakiem do Queimadas, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć oryginalne schronisko (Casa de Abrigo das Queimadas) reprezentujące cechy typowej lokalnej zabudowy z dachem krytym strzechą. Z Queimadas będziemy kontynuować wędrówkę lewadą Caldeirao Verde położoną na terenie Parku Leśnego Queimadas porośniętego dębami, klonami, drzewami wawrzynowymi i wysokopiennymi eukaliptusami. Obszar ten zalicza się do ścisłych rezerwatów światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Lewada poprowadzi nas wąwozem do Zielonego Kotła (Caldeirao Verde) o pionowo wznoszących się ścianach i stumetrowym wodospadzie, a następnie do Piekielnego Kotła (Inferno), zdecydowanie większego i wyższego. Trasa ta należy do najbardziej fascynujących tras lewadami na Maderze. Atrakcję szlaku stanowią wodospady, tunele i kaniony. Trekking zakończymy w miejscowości Ilha, do której zejdziemy ścieżką Vereda da Ilha.

Nocleg

 

11 DZIEŃ

FUNCHAL I CABO GIRAO

Ostatni dzień maderskiej przygody poświęcimy na zwiedzanie stolicy – Funchal oraz okolic oraz krótki trekking.

 W Funchal zwiedzimy wznoszący się nad dzielnicą portową Park św. Katarzyny (znany jako Park Miejski), na terenie którego poza bogatą roślinnością znajdują się trzy obiekty związane z historią wielkich odkryć geograficznych Portugalczyków (licząca ponad 400 lat kaplica św. Katarzyny ufundowana przez portugalskich żeglarzy, pomnik Henryka Żeglarza uznawanego za twórcę portugalskiego imperium kolonialnego i pomnik Krzysztofa Kolumba). Miłośnikom piłki nożnej i miłośniczkom męskich wdzięków proponujemy wizytę pod Muzeum Cristiano Ronaldo, gdzie znajduje się pomnik piłkarza. Będziemy mieli możliwość odwiedzenia jednej z najstarszych winiarni Madeira w Funchal – Blandy’s Wine Lodge, w której mieści się muzeum (wśród eksponatów XVII-wieczna prasa do tłoczenia wina oraz kolekcja maszyn i przyborów pochodzących z różnych epok używanych do przechowywania, sprzedaży i eksportowania tego słynnego trunku). 

Następnie przejedziemy busem na jedną z największych atrakcji turystycznych Madery, Cabo Girao – punkt widokowy na klifie położony na wysokości 589 m n.p.m. i wybudowany w postaci stalowo-szklanego tarasu ze szklaną podłogą. Pod stopami rozpościera się widok na urwisko i ocean. W pobliżu punktu znajdują się sklepiki, w których będzie można zakupić pamiątki.

Trekking 9: SZLAK LEWADAMI DO MOINHO I LEVADA NOVA 

Busem przejedziemy do miejscowości Lombada da Ponta do Sol położonej malowniczo na słonecznym górskim zboczu. Tu zrobimy dwugodzinny trekking. Trasa w formie pętli prowadzić będzie dwoma równoległymi maderskimi lewadami: Levadą Moinho i Levadą Nova. Rozpoczniemy ją od lewady dolnej (Levada Moinho), a wrócimy lewadą górną (Levada Nova). Ta druga jest bardziej wymagająca i bogata w atrakcje turystyczne. Czekają tu na nas kaskady, tunele oraz przejście pod wodospadem, który spektakularnie spada nad lewadą.

Nocleg (po 2:00 transfer na lotnisko)

 

12 DZIEŃ

Wykwaterowanie w nocy po godzinie 2:00

Transfer na lotnisko.

Przelot z Funchal do Berlina z międzylądowaniem w Lizbonie.

Przylot do Berlina w godzinach południowych (ok. 12:00).

Dla chętnych transfer z Berlina do Wrocławia.

Powrót do Wrocławia ok. 17:00.

Warunki

Świadczenia zawarte w cenie:  

 • Bilety lotnicze: Berlin – Funchal i Funchal – Berlin z przesiadką w Lizbonie.
 • Bagaż podręczny i bagaż rejestrowany do 23 kg
 • Transport na terenie wyspy
 • 11 noclegów w pokojach 2 osobowych
 • 9 dni trekkingów górskich + 1 dzień wycieczka objazdowa po północnej i zachodniej części wyspy
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Obowiązkowa opłata na UFG i TFG 
 • Obsługa przewodnika górskiego na trasach pieszych

Cena nie zawiera:

 • Transferu busem z Wrocławia na lotnisko w Berlinie i z powrotem – 150 zł od osoby strony
 • Innych biletów wstępów (około 20 euro)
 • Wyżywienia

DODATKOWE INFORMACJE

 • Madera to wyspa należąca do Portugalii, znajduje się na obszarze Unii Europejskiej i Strefy Schengen. Obowiązującą walutą jest Euro.
 • Dojazdy na trasy piesze i przemieszczanie się po wyspie realizujemy wynajętym busem, pozostającym do naszej wyłącznej dyspozycji.
 • Posiłki przygotowujemy samodzielnie w oparciu o aneksy kuchenne.
 • Istnieje możliwość spożywania posiłków w lokalnych restauracjach.
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych znajdujących się w kameralnych domach z dala od miejskiego zgiełku.
 • Zaopatrzenie w produkty żywnościowe w lokalnych marketach.
 • Wycieczka ma charakter górski i wymaga odpowiedniego przygotowania.
 • Trasy górskie przeznaczone dla osób w każdym wieku. Wymagana kondycja do przejścia kilkukilometrowych tras.
 • Kolejność tras może ulec zmianie.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niektórych punktów wycieczki, i zaproponowania wycieczek alternatywnych, z powodów zmiennych warunków pogodowych lub innych nieprzewidzianych okoliczności. 
 • Trekkingi odbywają się w tzw. „wersji na lekko”. Tzn, że bagaże zostają w miejscu zakwaterowania. Na trasę zabieramy tylko podręczny plecak z wyposażeniem na jednodniową wycieczkę.
 • Zakwaterowanie podczas pobytu jest w jednym miejscu. Uczestnik nie musi brać udziału w każdym trekkingu. Może zdecydować o pozostaniu na miejscu i organizacji czasu we własnym zakresie.
 • Duża część tras prowadzi wzdłuż kanałów nawadniających (lewad), gdzie ścieżki bywają śliskie i mokre. Często ścieżki te wraz z lewadami przechodzą przez nieoświetlone tunele (przejścia w pozycji wyprostowanej), dlatego konieczne jest zabranie na niektóre trasy czołówki.
 • Wyposażenie uczestnika powinno zawierać niezbędne elementy jak na jednodniową wędrówkę.
 • Zapewniamy transfer z Wrocławia do Berlina i z powrotem (dodatkowo platny 150,- zł w obie strony).

ZAKWATEROWANIE

W trakcie pobytu uczestnicy zakwaterowani zostaną w okolicach Santa Cruz w klimatyzowanych willach 6 i 8 osobowych. Łazienki wspólne na korytarzu. Istnieje możliwość rezerwacji pokoju 2 osobowego o wyższym standardzie ( duże łóżko małżeńskie, osobne pomieszczenie na garderobę, balkon i prywatna łazienka) w cenie 70 euro od pary – ilość pokoi ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Wille podzielone są na sypialnie 2 osobowe z łóżkami małżeńskimi i pojedynczymi. W każdej willi znajduje się kuchnia i część jadalna wyposażone w: płytę kuchenną, przybory kuchenne, lodówkę, ekspres do kawy, czajnik elektryczny, kuchenkę mikrofalową, zmywarkę, piekarnik i toster. Na wyposażeniu willi są: telewizor z płaskim ekranem z dostępem do kanałów kablowych, pralka, sprzęt do prasowania, suszarka do włosów, radio, pościel i ręczniki. W obiekcie bezpłatne WiFi.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej MADERA trekkingi na wyspie wiecznej wiosny. Jesień pochodzą od biura Piotr Żuk, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.