MAGIA KRAJOBRAZU Parki Narodowe USA

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
18 dni9 290 + 1 770USD

O wyprawie

MAGIA KRAJOBRAZU - PARKI NARODOWE USA

W parkach narodowych USA natura w pełni ujawniła swój artystyczny talent. Podczas tej wycieczki zauroczysz się najciekawszymi krajobrazami Stanów Zjednoczonych - od monumentalnych szczytów Yosemite, poprzez niesamowite, czerwone skały kanionu Bryce, księżycowe przestrzenie Doliny Śmierci, las olbrzymich sekwoi, po malowniczy Wielki Kanion i znaną z westernów Johna Forda Monument Valley.

Odwiedzisz również znane metropolie - Los Angeles, Las Vegas i San Francisco.

Program

1 dzień PRZELOT DO LAS VEGAS

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Las Vegas. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorem odpoczynek, lub spacer po rozrywkowym Las Vegas i zabawa w znanych kasynach.
 (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień DOLINA ŚMIERCI

Przejazd przez Park Narodowy Death Valley (Park Narodowy Doliny Śmierci). Podziwiamy piękne pustynne krajobrazy, które sprawiają, że mamy wrażenie, jakbyśmy wylądowali na innej planecie. Jedziemy w najciekawsze miejsca i punkty widokowe - Zabriskie Point, z którego rozpościera się widok na fantazyjne formacje skalne, Badwater – największa depresja na kontynencie, przejazd Artist Drive do kolorowych skał, oraz punkt widokowy Dante’s View, z którego zobaczymy obszerną panoramę doliny śmierci.
Powrót na nocleg do Las Vegas.

3 dzień TAMA HOOVERA - ROUTE 66

Poranek w Las Vegas, następnie jedziemy do imponującej Tamy Hoovera, niegdyś największej elektrowni wodnej na świecie. Spacer po tamie i obserwacja z punktu widokowego. Następnie przejazd do Williams - miasteczka, przez które przebiega Route 66.

4 dzień WIELKI KANION - HORSESHOE BEND

Spacer wzdłuż północnej krawędzi z licznymi postojami na najciekawszych punktach widokowych Wielkiego Kanionu.
Chętni mogą polecieć w widokowy lot helikopterem lub samolotem nad kanionem (ok. 250 USD/os).
Po południu pojedziemy przez obszar rezerwatu Indian Navajo na punkt widokowy naHorseshoe Bend, gdzie kanion rzeki Colorado utworzył niesamowity zakręt, który kształtem przypomina właśnie końską podkowę.

5 dzień KANION ANTYLOPY - MONUMENT VALLEY

Rano odwiedzimy położony na pustyni na obszarze należącym do Indian Navajo niesamowity Kanion Antylopy. Jest to tzw. slot canyon, a więc kanion który jest wąski, za to głęboki, i powstał w wyniku powodzi błyskawicznej. Kanion znajduje się pod ścisłą kontrolą Indian Navajo, którzy nas po nim oprowadzą.
Następnie udamy się do Monument Valley (Doliny Pomników), również na ziemiach Indian Navajo. Zatrzymamy się też w puncie widokowym za Doliną, tzw. Forrest Gump point. Przejazd w okolice Parku Narodowego Arches (Parku Narodowego Łuków Skalnych). Na trasie punkt widokowy na skałę Mexican Hat.

6 dzień ARCHES - CANYONLANDS

Zwiedzamy Park Narodowy Arches (Park Narodowy Łuków Skalnych). Do wyboru mamy dwa trekkingi do najbardziej znanych łuków: do słynnego Delicate Arch (ok. 2-3 godz., trudny), lub do zapierającego dech Lanscape Arch (ok. 1-1,5 godz., łatwy). Następnie pojedziemy do Windows Section - miejsca, gdzie znajduje się największa koncentracja łuków skalnych w parku.
Po południu krótka wizyta w Parku Narodowym Canyonlands - jeszcze jedno spojrzenie na przepastne kaniony rzeki Colorado oraz na zawieszony nad przepaścią łuk skalny Mesa Arch - widok świetnie znany z tapety systemu Windows.

7 dzień CAPITOL REEF - KANION BRYCE

rzejazd przez Park Narodowy Capitol Reef (tu zobaczymy rysunki naskalne - petroglify, wykonane przez dawnych mieszkańców regionu) do Parku Narodowego Bryce Canyon. Tutaj udamy się na spacer krawędzią kanionu, na którym to szlaku znajdują się genialne punkty widokowe na niesamowite formacje skalne Bryce Canyon. Trasa nie jest wymagająca, ale ze względu na liczne przystanki na podziwianie i zdjęcia bajkowego kanionu, przeważnie zajmuje sporo czasu...

8 dzień ZION

Jedziemy do Parku Narodowego Zion, gdzie udamy sie na trekking jednym ze szlaków. Do wyboru mamy zarówno bardzo łatwe 1 godzinne spacery (np. Riverside Walk lub The Canyon Overlook Trail), lub bardzo trudne kilkugodzinne podejścia (jak niesamowity Angel's Landing). Następnie przejazd do Salt Lake City.

9 dzień SALT LAKE CITY - JACKSON

Salt Lake City to światowa stolica Mormonów. Tutaj odwiedzimy Centrum Religijne, gdzie dowiemy się więcej o Mormonach, ich wierze i historii jej powstania. Zobaczymy fasadę świątyni (wstęp tylko dla Mormonów), zwiedzimy muzeum historyczne i poznamy wyznawców.
Następnie ruszymy w drogę do Jackson. Wieczorem spacer po klimatycznym miasteczku.

10 dzień GRAND TETON - YELLOWSTONE

Przejazd przez Park Narodowy Grand Teton. Droga przez park prowadzi długą doliną pełną jeleni, a przy odrobinie szczęścia można też wypatrzeć łosie. Po drodze przystanek z widokiem na potężne szczyty Teton.
Dalej przejazd przez Park Narodowy Yellowstone. Tutaj zobaczymy gejzer Old Faithfull i towarzyszące mu okoliczne źródła geotermalne. Przejdziemy się szlakiem wytyczonym przez rozległe pola termalne, oraz pojedziemy do Grand Prismatic Spring- największych w Yellowstone gorących źródeł.

11 dzień YELLOWSTONE

Dalej zwiedzamy Park Narodowy Yellowstone. Pojedziemy do kanionu rzeki Yellowstone, gdzie udamy się na dwa krótkie spacery - do punktów widokowych na wodospady rzeki Yellowstone. Pojedziemy też do Mammoth Hot Springs, gdzie natura uformowała krajobraz w kaskadę tarasów wapiennych, i oczywiście przebijając się przez stada bizonów wypatrujemy niedźwiedzi. Wyjeżdżamy w kierunku zachodniego wybrzeża.

12 dzień PRZEJAZD DO RENO

Przejazd przez pustynne regiony stanów Utah i Nevada. Po drodze widok na Góry Pustynne. Przyjazd do Reno - drugiego co do wielkości po Las Vegas ośrodka hazardu w stanie Nevada.

13 dzień YOSEMITE

Jedziemy do Parku Narodowego Yosemite. Tutaj podziwiamy dolinę Yosemite i jej słynne skały: Half Dome i El Capitan. Zobaczymy też malownicze wodospady Bridalveil i jeden z najwyższych wodospadów świata - Yosemite. Wyjazd z drugiej strony parku w kierunku zachodniego wybrzeża.

14 dzień SAN FRANCISCO

Przejazd do San Francisco i zwiedzanie miasta. Pospacerujemy po Fisherman Wharf – nabrzeżem portowym, gdzie odwiedzimy słynny Pier 39 – z licznymi restauracyjkami, widokiem na Alcatraz i rezydującą na stałe kolonią lwów morskich. Chętni mogą przejechać się też kultowym tramwajem San Francisco Cable Car, którego trasa wiedzie m.in. do niezwykle krętej drogi Lomabrd Street. Na koniec słynny most Golden Gate. Po południu przejazd do Monterey.

15 dzień MONTEREY - KALIFORNIJSKA JEDYNKA

Miasteczko Monterey znane jest z możliwości obserwacji wielorybów przez cały rok. Rano chętni będą mogli popłynąć w rejs połączony z podglądaniem wielorybów (dla chętnych, koszt ok. 45 USD). Pozostali odpoczywają w porcie lub na plaży. Później przejazd najbardziej malowniczą drogą Stanów Zjednoczonych, tzw. "Jedynką" na południe. Oprócz pięknych widoków po drodze możemy zobaczyć m.in. kolonię lwów morskich.
Następnie przejazd w okolice Parku Narodowego Sekwoi.  

16 dzień SEKWOJE - LOS ANGELES

Widokową drogą udamy się do Parku Narodowego Sekwoi, gdzie będziemy podziwiać te olbrzymie drzewa. Niektóre z nich liczą sobie blisko 3000 lat i osiągają rozmiary kilkudziesięciu metrów. Zobaczymy m.in. drzewo Generała Shermana - największą sekwoję na świecie. Następnie przejazd do Los Angeles.

17 dzień LOS ANGELES

Spacer Aleją Gwiazd w Hollywood.
Wylot do Europy.

18 dzień PRZYLOT

Wspólny powrót do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i pozostałymi uczestnikami podróży. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Las Vegas, Los Angeles - Warszawa

 • transport samochodem na całej trasie wg programu

 • 16 noclegów (pokoje 2-os. z łazienkami)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów na środki transportu w miastach (metro, autobusy): ok. 130 USD

 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-40 USD

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach lub motelach w pokojach 2-osobowych; standardowo pokoje mają łazienkę, komplet ręczników, TV i klimatyzację. 
Pokoje typu Double (z jednym małżeńskim łóżkiem) rezerwujemy dla par. Pokoje typu Twin (z dwoma łóżkami) rezerwujemy dla pozostałych uczestników.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami.

Transport

Na całej trasie jeździmy wynajętym samochodem - minibusem 6-8-osobowym, a pilot wyprawy jest kierowcą. Daje nam to pełną swobodę i niezależność. Do przejechania mamy znaczne odległości, trzeba liczyć się z tym, że wiele godzin spędzimy w samochodzie. W miastach jeździmy naszym samochodem lub miejskimi środkami transportu.

Co zabrać? (krótkie zestawienie)

 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Dobry środek odstraszający komary i inne owady,
 • Najwygodniej spakować się w torbę podróżną (ułatwia ona dostęp do bagażu w samochodzie, nosimy ją tylko z samochodu do pokoju hotelowego). Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

Informacje zdrowotne

 • Apteczka powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B.

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Stanów Zjednoczonych (szczegóły w zakładce WIZY).
 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Internet

Wi-fi jest dostępne prawie w każdym hotelu (czasem za niewielką opłatą), kawiarniach i restauracjach.

Napięcie

Napięcie elektryczne 120 V, 60 Hz. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców. Niezbędna jest specjalna przejściówka, 

WIZY

USA

Szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o wizę do USA znajdziesz TUTAJ

Atrakcje dla chętnych:

Oglądanie wielorybów w Monterey

3-4 godzinny rejs statkiem po zatoce. Koszt około 45 USD.

Lot nad Wielkim Kanionem

Koszt około 250 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej MAGIA KRAJOBRAZU Parki Narodowe USA pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.