USA kamperem: Pacific North West

Formy aktywności
Wyżywienie
we własnym zakresie
TerminCena
15 dni8 499

O wyprawie

USA kamperem: Pacific North West

Północny Zachód - kolebka grunge. Zalesione tereny przypominające europejską Skandynawię. Krystaliczne jeziora, magiczne wybrzeże, spokojnie miasteczka. Majestatyczne rzeki, niezmącona turystycznie natura.

Objazd kamperem po północno-zachodnich Stanach (Washington. Oregon)

 • Poczuj się jak prawdziwe wyzwolony człowiek – odbywając podróż bez ograniczeń – kamperem po północnym-zachodzie USA
  Cena niezrównana na rynku ze względu na posiadanie własnych kamperów na terenie Stanów Zjednoczonych
 • Nocowanie na łonie natury oraz w parkach kamperów (RV Parks z pełną infrastrukturą)
 • Atmosfera totalnego odpoczynku od spraw i problemów Wielkiego Świata i wejścia w harmonię z samym sobą

2 kampery !

Grupa wiekowa 30-75

Wyjazdy butikowe na mniejszą ilość osób, spokojniejsze regiony.
Mniejsze nastawienie na imprezy, większe na doświadczenia lokalne i indywidualne podejście do każdego z Was.

 • kameralna atmosfera do 12 osób (grupa 1-2 mieszkalnych kamperów)
 • wyselekcjonowana najlepsza, znana wszystkim z opowieści kadra
 • wyszukane ciekawe miejsca kameralne – często dostępne tylko dla małych grup
 • indywidualne podejście do każdego z uczestników – w miarę możliwości i zasadności
 • dopuszczalne korekty i odstępstwa od trasy wyjazdu i dostosowanie do potrzeb całej ekipy
 • Kameralnie butikowo – dobra zabawa w niewielkiej grupie 

Informacje praktyczne:

Północny Zachód to swoisty odpowiednik Skandynawii – przepastne obszary leśne, duże przestrzenie, formacje skalne typowe dla klimatu północy, krystalicznie czyste jeziora, rwące, błękitne rzeki pełne ryb. Flora i fauna typowa dla Północy. Spokojne osady nad Pacyfikiem, z mniejszą ilością turystów, niemniej bardziej urokliwie niż na obleganym wybrzeżu Kalifornii. Wszystko to jednak z amerykańską otoczką, czyli większe, piękniejsze oraz najzwyczajniej w Świecie inne – bo czy jazda autami po plażach na obszarze ponad 50 km to coś co spotkamy w Europie? Raczej nie.

Tereny USA znamy doskonale – sami odbyliśmy tam podróż przed stworzeniem oferty, posmakowaliśmy, poszukaliśmy, poszperaliśmy – i jak zwykle: mamy to!

Nie ma chyba miejsca na Świecie, które odpowiadałoby temu co oferuje nam zachód USA – począwszy od linii południkowej Montana – Nowy Meksyk mamy do czynienia z niesamowitymi terenami górskimi o niespotykanych formach, kolorach i fantazyjnych kształtach. Tereny mało zamieszkane, nie ruszone w zasadzie przez człowieka (oprócz rezerwuarów wody na rzekach w postaci jezior) wykształciły na przestrzeni tysięcy lat swoiste symbole, oraz landszafty znane na całym świecie i promowane poprzez hollywoodzkie produkcje i kinematografię amerykańską, która swoją stolicę ma nom omen w stolicy Zachodu – Los Angeles.

Jakie atrakcje i miejsca zobaczymy podczas naszego kamperowego tripa?

 • Parki Narodowe:  Olympic NP, Redwoods NP, Crater Lake NP, Mount Raineer NP, North Cascades NP (wszystkie ważne punkty)
 • Wybrzeże Pacyfiku: najsłynniejsze punkty wdiokowe i plaże Oregonu oraz stanu Waszyngton
 • Miasta: kolebka grunge, siedziba wielu międzynarodowych korporacji – Seattle, oraz Aberdeen (skąd pochodzi Nirvana), dodatkowo Portland – stolica Oregonu
 • Urokliwie nadmorskie osady: od najbardziej fancy-hipsterskich jak Cannon Beach po spokojnie i ciche klimatyczne miejscowości ulokowane na wybrzeżu Pacyfiku

… i wiele innych miejsc, które najlepiej uzmysłowi nam mapa z planem podróży. Trudno tu bowiem opisać na ograniczonej ilości stron te wszystkie atrakcje, ale poniżej zaprezentujemy kilka z nich.

Odkryj skaliste widoki na wybrzeże Oregonu oraz stanu Waszyngton, kilometry publicznych plaż, enklawy artystyczne, miasta rybackie, atrakcje rodzinne, mikrobrowary, owoce morza i surfowanie.

Osławiona autostrada 101 i Ocean Spokojny na horyzoncie. Wybrzeże Oregonu ma 363 mil (584 km) surowej linii brzegowej, gdzie baseny przypływowe i szlaki turystyczne dzielą zachody słońca z miastami plażowymi i latarniami morskimi. Prawo stanowe Oregon stanowi że „na całej długości jest bezpłatne i nieprzerwane korzystanie z plaż”.

Północne wybrzeże

W północno -zachodniej części Oregonu znajdziemy ruchliwe miasto portowe Astoria – najstarszą amerykańską osadą na zachód od Gór Skalistych.

Cannon Beach, 20 minut dalej, może wydawać się zupełnie światem, z wyluzowaną, artystyczną atmosferą plażową, która zmusza odwiedzających do  nieśpiesznego wczasowania -zwłaszcza gdy słońce zachodzi za malowniczą skalą Haystack Rock. Atmosfera tego mocno turystycznego miasteczka jest niepowtarzalna – ludzie z różnych zakątków USA spędzają tu czas totalnie na spokojnie, puszczając na plaży latawce, czy czilując w modnych knajpach i mini browarach.

Aby posmakować dramatycznego wybrzeża Oregon, przejedź 10 mil (16 km) na zachód od Tillamook do Cape Mears, pierwszego przystanku na popularnej trasie widokowej Three Capes. Ciesz się Cape Lookout i Cape Kiwanda, zanim dołączysz znowu do autostrady 101 około pół godziny na południe od Tillamook.

Zastanawiasz się, gdzie wcześniej słyszałeś nazwę miasta „Tillamook”? Skosztuj odpowiedzi w fabryce sera Tillamook, w której próbki cheddar, twarogu sera i świeżo wykonanych lodów wymuszają wręcz zatrzymanie.

Central Coast

Centralne wybrzeże Oregon zaczyna się w Lincoln City, gdzie można latać latawcem lub rzucić kostką w popularnym kasynie Chinook Winds. Uważaj na najkrótszą rzekę na świecie, „D”. Także tutaj, możliwe są zakupy w ponad 65 sklepach. Wysokie skały tuż za piaszczystą plażą nadają tej całkiem dużej (jak na standardy Oregonu) osadzie malowniczości.

Kontynuując 25 mil na południe (40 km), znajdziesz historyczne miasto rybackie i wysyłkowe Newport. Jest tu wiele do zrobienia, od zbliżania się do finów z setkami rekinów w Oregon Coast Aquarium, po próbkowanie zupy w Mo’s i popijanie lokalnie wykonanego piwa kraftowego. Newport jest także domem dla aktywnej społeczności sztuki, a także jednego z dziewięciu historycznych latarni morskich stanu. Podświetlona w 1873 r. Latarnia morska Yaquina ma 93 stopy (28 m) wysokości i nadal prowadzi statki bezpiecznie do portu.

Kolejne 25 mil (40 km) na południe na autostradzie 101, strefa rekreacyjna Jachats i Cape Perpetua to ulubione przystanki dla swoich basenów przypływowych zamieszkałych przez rozgwiazdy, zawilce morskie, kraby i innymi przybrzeżnymi stworzeniami. Wszystko to w otoczeniu rozbijających się o niezwykłe formacje skalne fal Oceanu Spokojnego.

Florencja, 49 mil (79 km) na południe od Yachats, oznacza bramę do krajowego obszaru rekreacyjnego Oregon Dunes, 40-milowego (64 km) obszaru piaszczystych wydm. Niesamowita atrakcja jeśli chodzi o walory krajobrazowe, ale także miejsce dla aktywnego sportu: buggy kitingu, czy pojazdów typu ATV.

Zwiedzane na początku Seattle ma także charakterystyczną osobowość. To miejsce narodzin grunge’u… który dla większości ludzi kojarzy się z Pearl Jam i Nirvaną, ale dotyczy znacznie więcej niż tylko stylu muzycznego, który naprawdę pochodzi z miasta. Styl i podejście “grunge” można znaleźć w całym Seattle, od kawiarni i księgarń po hotele i muzea. Zabierz swoją najlepszą flanelę i udaj się do Emerald City, aby zanurzyć się w miejskiej kulturze grunge. Odwiedź jedyne w swoim rodzaju MoPOP czyli muzeum pop kultury oraz parki z rzeźbami szklanymi w okolicy Space Needle.

Seattle słynie ze Starbucks i ogólnie kultury kawowej, sceny muzyki grunge, Seahawks, Space Needle, Pike Place Market, siedzib wielu branży technologicznej (w tym Amazon i Microsoft), pieszych wędrówek, kajakarstwa i ogólnego stylu życia na świeżym powietrzu ( pomyśl o REI). Ale to nie wszystko! Pokażemy Wam ukryte skarby tego fantastycznego miasta.

Dalej na południe

Dzikie i malownicze rzeki są bardziej nieokiełznane, plaże są mniej zatłoczone, a szlaki oferują bardziej zmyślne krajobrazy. Jeśli szukasz tłumów, południowe wybrzeże Oregonu nie jest dla ciebie. Ale jeśli przygody na świeżym powietrzu, zacisznych plaż, społeczności artystycznych i świeżej kuchni przybrzeżnej południowe wybrzeże Oregonu jest twoim kolejnym celem.

Samuel H. Boardman State Scenic Corridor

Ten “korytarz ” to 12-milowy, zalesiony park przybrzeżny z nierówną, stromą linią brzegową przerwaną przez małe piaszczyste plaże oraz wystające z oceanu ostańce skalne o fantazyjnych kształtach porośnięte karłowatymi drzewami iglastymi.

Ten park został nazwany na cześć Samuela H. Boardmana, pierwszego kuratora parków w Oregonie. On i inni z jego pokolenia uważali, że ta lśniąca linia brzegowa powinna zostać uratowana dla społeczeństwa.

Oczywiście dotrzemy też do słynnych Parków Narodowych jak Redwoods gdzie są najwyższe sekwoje na Świecie (Hyperion), gdzie można jeździć malowniczymi drogami przy tych gigantach (Avenue of the Giants).

Oddalimy się od Wybrzeża by poznać park narodowy Jeziora Kraterowego i poprzez interior Oregonu (formacje z czerwonych skał w tym piaskowca, podobne do znanych z Wyżyny Kolorado) udamy się na północ w Góry Skaliste oraz majestatyczne szczyty wulkaniczne Mt. Hood, Mt. Raineer przy którym utworzona kolejne Parki Narodowe. Całość zwieńczymy górskim parkiem North Cascades National Park (m. in Diablo Lake) oraz wizytą w kanadyjskim Vancouver/ ewentualnie w górach na północ od tej metropolii.

Przed nami także kąpiele w słynnych gorących źródłach Oregonu i wizyty na niezliczonych wodospadach. Natura północnego zachodu USA jest jedyna w swoim rodzaju i urzeka każdego, kto zdecyduje się ją poznać. Nie szukaj wymówek – dołącz do tripa swego życia. Obejrzyj dokładnie mapę, by przekonać się, że warto.

Pogoda i klimat

Nad Oceanem temp oscylują od 15-30 st C/ a w nocy od 11-15 st C. Im dalej w głąb tym cieplej – zimniej na północy.

Program

Orientacyjny plan podróży:

Przedstawiamy na mapce poniżej, w planie:

* do wyboru zwiedzanie Whistler lub Lava Beds

Warunki

Cena: 8 499 zł / os

Świadczenia w cenie:

 • wynajem miejsca w kamperze z kierowcą/ przewodnikiem na 14 dni
 • zakwaterowanie w kamperze na cały czas pobytu
 • paliwo do kampera na całą trasę (ponad 2500 km)
 • opiekę doświadczonego pilota z Polski (zawodowca)
 • transfer i odbiór z lotniska w Seatlle-Tacoma (SEA)
 • opłaty drogowe / parkingowe i wjazdu do Parków Narodowych (na Annual Pass)
 • dostęp do wszelkich wygód – kuchnia/ toaleta dostępnych w kamperze
 • niezapomniana przygoda, nowe znajomości oraz profesjonalna opieka biura

W cenie nie uwzględniono:

 • koszt przelotu lotniczego na miejsce i powrót (obecna cena lotu  Warszawa- Seattle zaczyna się od 3000 zł)
 • kaucji w wysokości 100 $ na pokrycie ewentualnych szkód w sprzęcie płatnej na miejscu
 • sprzątanie końcowe (25 $ – można to zrobić wspólnie z innym towarzyszami podróży)
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC kupione przez nas lub we własnym zakresie
 • wejścia do płatnych atrakcji (jak muzeum moPOP, Space Neddle)
 • promesa wizowa ESTA – 21 $ uzyskiwana online przez uczestnika przed wyjazdem.

Wyżywienie:

Wyżywienie podczas wyjazdu: kupujemy w sieciach marketów typu Walmart i szykujemy w kamperze w pełni funkcjonalnej i działającej kuchni.
Oczywiście po drodze zahaczamy o bary/ burgerownie/ inne kultowe miejsca typu In & Out Burgers w Kalifornii.

Budżet na jedzenie zależy zatem w największej mierze od nas.

Samolot i bilety lotnicze:

Pomagamy w wyborze oraz zakupie dogodnego połączenia we współpracy z naszymi partnerami. Przy zakupie za naszym pośrednictwem: obecność i opieka pracownika biura od spotkania na lotnisku do powrotu do kraju, pomoc przy przesiadkach, transfer busem z lotniska i na lotnisko

Ceny biletów lotniczych z Warszawy do Seatlle  – cena od 3000 zł (przesiadka Frankfurt). Im szybsza decyzja o zakupie tym niższa cena.

Wizy: aby wjechać do USA wymagany jest ważny paszport oraz wyrobienie promesy wizowej ESTA za 21 $ (online) – trwa to dosyć szybko. Alternatywą jest posiadanie ważnej wizy.

Grupy:

Wynajem kampera na terenie USA – negocjacje i wyceny indywidualne.

Specyfika kampera – C30

W pełni wyposażona kuchnia z lodówką
Kabina prysznicowa z toaletą chemiczną

Zbiorniki wody czystej/ brudnej

Pojemność kamperów to 7 osób, staramy się by było jedno miejsce wolne ale nie ma gwarancji.

Ostateczne miejsce przydzielane jest przez organizatora na koniec zapisów i na podstawie wewnętrznych kryteriów i nie podlega negocjacjom.

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej USA kamperem: Pacific North West pochodzą od biura One Fun, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.