Jazz, blues, country i Floryda

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
16 dni6 500 + 2 500USD

O wyprawie

Jazz, blues, country i Floryda

 • Atlanta – metropolia w USA, siedziba światowych koncernów
 • World of Coca-Cola – muzeum najsłynniejszego gazowanego napoju na świecie
 • Jack Daniel’s Tennessee Whiskey – muzeum słynnej whiskey
 • Nashville – słynne „muzyczne miasto”
 • Memphis – rodzinne miasto Elvisa Presleya
 • Nowy Orlean – stolica jazzu
 • Oak Alley Plantation – plantacja trzciny cukrowej
 • Savannah – wizytówka wschodu USA
 • Kennedy Space Center w Canaveral – baza kosmiczna NASA
 • Daytona International Speedway – tor wyścigowy
 • Orlando – stolica największych na świecie parków rozrywki
 • Studia Universal – słynne studio filmowe
 • Sea World – połączenie oceanarium, ogrodu zoologicznego i parku rozrywki
 • Walt Disney World Resort – park rozrywki studia Disneya
 • Park Narodowy Everglades – aligatory, ptaki, mokradła
 • Key West – „karaibskie” miasteczko w Stanach, miejsce przyciągające turystów z całego świata
 • Miami – miasto nad Oceanem Atlantyckim, słynące z pięknych piaszczystych plaż

Stany Zjednoczone co roku przyciągają miliony turystów zafascynowanych przyrodą, historią i techniką. Podczas wyprawy odwiedzimy najciekawsze zakątki południowej części kraju. Zaczniemy od Nowego Orleanu. Poczujemy tu ducha festiwali na Bourbon Street, gdzie co roku odbywają się niezliczone imprezy. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników muzyki. Zwiedzimy stolicę muzyki country – Nashville – oraz dom Elvisa Presleya w Memphis.

Zobaczymy najdłuższy system jaskiniowy w Parku Narodowym Jaskini Mamuciej, wpisany przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości. Zwiedzimy Atlantę – olbrzymią, tętniącą życiem metropolię uznawaną za jeden z prężniej rozwijających się regionów USA. Nie ominiemy też Savannah – miasta będącego ważnym symbolem przeszłości kraju. Znajdzie się też coś dla miłośników plażowania – odwiedzimy Daytona Beach, Miami Beach i inne urzekające plaże.

Będziemy mieli możliwość obserwowania manatów i krokodyli. Na Florydzie zaliczymy takie atrakcje jak baza kosmiczna NASA oraz wielkie parki rozrywki w Orlando. W programie zwiedzania nie zabraknie jednego z największych Parków Narodowych w Stanach Zjednoczonych – Everglades, również wpisanego na listę UNESCO. Spędzimy czas w najbardziej rozpoznawalnym mieście Florydy, jakim jest Miami wraz ze swoimi największymi atrakcjami. Pod koniec podróży udamy się również do ukochanej przez Ernesta Hemingwaya miejscowości Key West.

Program

Dzień 1 Wylot z Warszawy do Nowego Orleanu w stanie Luizjana

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, skąd wylecimy do Nowego Orleanu w USA. Po przylocie przejazd do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godziny przybycia na miejsce możliwy spacer po mieście.

Dzień 2 Oak Alley Plantation i Bourbon Street

Rano wyjazd na plantację trzciny cukrowej Oak Alley Plantation, znaną z przepięknej alei dębów, ciągnącą się aż do brzegów Missisipi. Jest to XIX-wieczna plantacja, na której w szczytowym okresie pracowało ponad 100 niewolników. Następnie udamy się do Nowego Orleanu – miasta znanego jako „stolica jazzu” i „królowa delty Missisipi”. Zwiedzimy słynną dzielnicę French Quarter, pełną charakterystycznych kolorowych budynków i klimatycznych uliczek. Odwiedzimy jedną z najstarszych kawiarni w mieście, Café du Monde, gdzie można spróbować lokalnego przysmaku – smażonych ciasteczek o nazwie beignet. Zobaczymy też Bourbon Street, znaną z knajp i ulicznych festiwali, by następnie przejść na nabrzeże, gdzie cumują parostatki. Chętne osoby będą mogły udać się na wieczorny rejs połączony z kolacją przy muzyce lub spędzić czas w którymś z pubów. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 Natchez Trace Parkway

Po śniadaniu udamy się w kierunku miasta Natchez, by tam rozpocząć przejazd piękną, krajobrazową drogą Natchez Trace Parkway. Ciągnie się ona przez 444 mile od Natchez do Nashville w stanie Tennessee. Przejedziemy częścią tej trasy, podziwiając malownicze krajobrazy, punkty widokowe i wiele innych atrakcji, jak np. Cypress Swamp – drogę wśród bagien porośniętych cyprysami. Miniemy też miasto Kościuszko – nazwane tak na cześć Tadeusza Kościuszki. Nocleg w okolicach Memphis.

Dzień 4 Memphis, Graceland – dom Elvisa Presleya

W Memphis znajdował się ogromny port przeładunkowy bawełny nad rzeką Missisipi oraz największy targ niewolników w regionie, czyniąc miasto ważnym ośrodkiem handlowym. Po upadku Konfederacji w wojnie secesyjnej stracił on jednak na znaczeniu, a dodatkowo – w latach 70. XIX wieku – epidemia febry zdziesiątkowała populację do tego stopnia, że utracone zostały prawa miejskie. W kolejnych latach, poprzez stworzenie portu przeładunkowego drewna, miasto ponownie rozkwitło. To tutaj w latach 20. XX wieku narodził się gatunek muzyki zwany bluesem, a w 50. „pojawił się biały chłopak, śpiewający jak czarny”. Chodzi oczywiście o Elvisa Presleya. Odwiedzimy jego posiadłość zwaną Graceland, która stanowi miejsce pielgrzymek licznych fanów „króla”. Po południu przejazd w okolice. Nocleg w hotelu.

Dzień 5 Nashville, Country Music Hall of Fame and Museum

Nashville jest stolicą stanu Tennessee oraz „stolicą muzyki country”. Wiele ulic nazwano imionami znanych muzyków. Znajduje się tutaj 16 szkół wyższych i z tego względu kolejne określenie miasta to „Ateny Południa”. Podczas wojny secesyjnej w Nashville stacjonował oddział zwany potocznie Polskim Legionem. Rano udamy się do starego centrum, gdzie zobaczymy położony nad rzeką Cumberland Fort Nashborough, który stanowił podwaliny miasta. Odwiedzimy Country Music Hall of Fame and Museum, gdzie znajdują się zbiory dokumentujące twórczość największych amerykańskich muzyków, zwłaszcza country. Wieczorem chętne osoby będą mogły wybrać się na Downtown, aby w jednej z klimatycznych knajpek posłuchać koncertu na żywo. Nocleg w hotelu w Nashville.

Dzień 6 Park Narodowy Jaskini Mamuciej, Lynchburg

Rano wyjeżdżamy do Parku Narodowego Jaskini Mamuciej. Sama jaskinia w 1981 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. System jaskiniowy mierzy około 590 kilometrów korytarzy i jest jak dotąd najdłuższym odkrytym na ziemi. Znajdują się tu jeziora, rzeki i wodospady. My udamy się na jedną z oferowanych przez park wycieczek. Następnie wyruszymy w drogę do Lynchburga w Tennessee. Fundamentalistyczne poglądy mieszkańców tego stanu przyczyniły się do wprowadzenia prohibicji, która do tej pory obowiązuje w niektórych hrabstwach. Paradoksalnie stan ten znany jest również z produkcji alkoholu. Udamy się prosto do destylarni Jack Daniel’s Tennessee Whiskey na jedną ze zorganizowanych wycieczek (koszt: 15–35 USD). Dalszy przejazd do Atlanty. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 Atlanta

Herbem Atlanty jest feniks. Symbolizuje on piękne odrodzenie miasta po niemal całkowitym zniszczeniu podczas wojny secesyjnej. Obecnie mieszczą się tu siedziby wielkich światowych koncernów, a cały obszar metropolitalny liczy niemal 5 milionów mieszkańców. W 1996 roku w Atlancie odbyły się igrzyska olimpijskie. To tutaj przyszedł na świat pastor Martin Luther King Jr. – lider ruchu praw obywatelskich, autor słynnego przemówienia „I Have a Dream”. Pierwszym miejscem, które zobaczymy w Atlancie, jest muzeum World of Coca-Cola. Poznamy tu historię najpopularniejszego napoju gazowanego na świecie. Odwiedzimy Centennial Olympic Park, wybudowany specjalnie na potrzeby igrzysk olimpijskich, wejdziemy również do budynku, w którym mieszczą się studia CNN. Aby lepiej poznać historię miasta, udamy się do Atlanta History Center, gdzie zobaczymy eksponaty związane z wojną secesyjną. Przejazd w stronę Savannah. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 Savannah

Savannah uznawane jest za jedno z piękniejszych miast na południu USA. Wybudowane w stylu kolonialnym, przypomina brytyjskie wiktoriańskie miasto. W Polsce znane jest dzięki filmowi Forrest Gump. Zobaczymy tu takie miejsca jak pomnik Kazimierza Pułaskiego, The Gingerbread House oraz katedrę św. Jana Chrzciciela. Udamy się też do Historic District nad rzeką Savannah, gdzie znajdują się liczne zabytkowe domy, stare magazyny bawełny i pomniki. Przejazd w stronę Jacksonville. Nocleg w hotelu.

Dzień 9 Crystal River, Daytona Beach

Przed południem udamy się do Crystal River. Tutaj zobaczymy manaty – ssaki, które całkowicie przystosowały się do wodnego życia. Wybierzemy się na około 3-godzinną wycieczkę połączoną ze snorkelingiem, podczas którego będziemy pływać z manatami. Można będzie również pozostać na pokładzie i oglądać manaty z łodzi. Jeśli czas pozwoli, zachód słońca obejrzymy na jednej z najpiękniejszych plaż na Florydzie – Daytona Beach. Nocleg w hotelu.

Dzień 10 Kennedy Space Center

Wymarzony dzień dla miłośników techniki. Odwiedzimy Kennedy Space Center na przylądku Canaveral. Jest to specjalnie przygotowana dla turystów część bazy kosmicznej NASA, w której można zobaczyć dziesiątki eksponatów związanych z lotami kosmicznymi. Znajduje się tu również ciekawa wystawa rakiet. Tego i kolejnego dnia istnieje opcja pozostania na plaży bądź udania się na tor wyścigowy Daytona International Speedway. Nocleg w hotelu w Daytona.

Dzień 11 Orlando, Universal Studio, Walt Disney World Resort

Czeka nas dzień wypełniony mnóstwem atrakcji. Odwiedzimy Orlando. Znajdują się tutaj jedne z największych na świecie parków rozrywki. Chętni mogą udać się do Universal Studio, Walt Disney World Resort lub olbrzymiego kompleksu Sea World, który jest połączeniem oceanarium, ogrodu zoologicznego i parku rozrywki. Wieczorem powrót do Daytona. Nocleg w hotelu.

Dzień 12 Park Narodowy Everglades

Rano przejedziemy do Parku Narodowego Everglades. Jest to raj dla miłośników fauny i flory. Poza wszechobecnymi aligatorami Everglades jest domem dla wielu gatunków ptaków. Tutaj udamy się na wycieczkę wodolotem po mokradłach, a następnie przejdziemy pieszą kładką szlak Anhinga Trail. Wieczorem przejazd na nocleg do hotelu w Homestead.

Dzień 13 Key West, dom Hemingwaya

Dzień dla miłośników Hemingwaya, mostów i morza. Udamy się na Key West. Przejedziemy drogą składającą się z olbrzymiej ilości mostów rozciągniętych pomiędzy wysepkami. Jeden z nich ma aż 7 mil długości. Zobaczymy dom Hemingwaya, słynną boję wyznaczającą 90 mil do Kuby oraz symbol wyspy – przepiękną latarnię morską. Nie zabraknie również czasu na plażowanie. Wieczorem powrót do Homestead.

Dzień 14 Miami

Rano wyruszymy do Miami. Od początku swojego istnienia miasto to było pożądanym miejscem dla „niespokojnych duchów”. Osadzali się tu piraci, zbiegli niewolnicy, przemytnicy rumu czy emigranci z Kuby, Meksyku i innych latynoskich krajów. Nie brak tu Europejczyków. Do dziś miasto przyciąga rzesze odważnych i ciekawych ludzi. W żadnym innym mieście USA nie mieszka tyle osób urodzonych poza granicami kraju. Warto dodać, że dziennie do stanu Floryda przeprowadza się około 700 osób. W Miami postaramy się poczuć rytm życia mieszkańców. Udamy się do dzielnicy kubańskiej Little Havana, zobaczymy Villa Casa Casuarina, czyli dom Gianniego Versace, a następnie przejedziemy na typową dla miasta plażę, na której toczy się, znane z filmów, życie mieszkańców Florydy. Nocleg w Miami.

Dzień 15 Plażowanie i wylot do Polski

Od rana czas wolny. Możliwość wyjścia na plażę. Po południu wylot do Warszawy.

Dzień 16 Powrót do Warszawy

Przelot do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Przeloty na trasie Warszawa - Nowy Orlean | Miami - Warszawa
 • Transport: wynajętym na miejscu samochodem
 • Noclegi: hotele turystyczne, motele
 • Wycieczkę wodolotem
 • Wstęp do Oak Alley Plantation
 • Wstęp do Parku Narodowego Everglades 
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 60 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2 000 PLN
 • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia: ok. 30-35 USD/dzień
 • Autoryzacji ESTA: 21 USD - wniosek ESTA
 • Wstępy do zwiedzanych parków
 • Transportu publicznego w miastach
 • Wycieczek fakultatywnych do wybrania według własnego uznania: Kennedy Space Center, International Speedway, Universal Studio, Walt Disney World Resort, Sea World, Dom Hemingwaya, rejs z kolacją na rzece Missisipi.
 • Wycieczek wpisanych w program bez możliwości spędzenia czasu na innej atrakcji (czas wolny w pobliżu, np. kawa/spacer): rejs na Manaty (46/60$ ze opcją snorkelingu), World of Coca-Cola 20$, Jaskinia Mamucia ok. 20$, Jack Daniel’s Tennessee Whiskey od 30$, Country Music Hall of Fame and Museum ok 30$ , Graceland - posiadłość Elvisa  ok. 50$
 • Opłat drogowych, mostowych, parkingowych, paliwa: ok. 300 USD/os (w zależności od liczby Uczestników)

Liczba uczestników: 6 - 9 osób (możliwe dwie grupy)

Zaliczka: 4000 PLN

Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyjazdu w dolarach amerykańskich płatna na konto wg kursu sprzedaży USD mBanku z dnia dokonywania wpłaty lub bezpośrednio na nasz rachunek w USD.

Przed dokonaniem zgłoszenia na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z zasadami wjazdu do USA oraz wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Jazz, blues, country i Floryda pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.