Cross USA

Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

CROSS USA

Wyprawa po USA – od Los Angeles po Nowy Jork, pokonując ponad 10000 km - z zachodu na wschód. Po drodze zobaczysz wszystko, co najciekawsze: wybrzeże Pacyfiku, Park Narodowy Yellowstone, szalone Las Vegas, kaskady Niagary, tysiącletnie sekwoje i głowy prezydentów wyrzeźbione w skale.

Zejdziesz w głąb Wielkiego Kanionu Kolorado, spotkasz mormonów w Salt Lake City, odwiedzisz rodzinę w Chicago i pospacerujesz wśród wieżowców Manhattanu.

Polubisz ten wyjazd za:

 • wygodną formę kameralnego roadtripu
 • prawdziwy amerykański CROSS: od LA do NY
 • świetną trasę i bogaty program zwiedzania
 • krajobrazy najpiękniejszych parków narodowych USA
 • miasta znane z seriali: Nowy Jork, Chicago, San Francisco

Program

1 dzień PRZELOT DO LOS ANGELES

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do LA. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorny spacer po mieście.(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień LOS ANGELES - KALIFORNIJSKA JEDYNKA

Spacer Aleją Gwiazd w Hollywood. Następnie przejazd najbardziej malowniczą drogą Stanów Zjednoczonych, California State Route 1 - tzw. "Jedynką", wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego do Monterey. Po drodze zobaczymy m.in. kolonie lwów morskichoraz zatrzymamy się przy malowniczo położonych punktach widokowych np. przy moście Bixby - jednym z najdłuższych jedno-przęsłowych betonowych mostów na świecie.

3 dzień MONTEREY – OGLĄDANIE WIELORYBÓW

Rano chętni wypływają na oglądanie wielorybów (dla chętnych, koszt ok. 45 USD). Pozostali odpoczywają w kurorcie lub spacerują po molo. Po południu przejazd do San Francisco. 

4 dzień SAN FRANCISCO

Zwiedzanie miasta: spacerujemy Fisherman Wharf – nabrzeżem portowym, gdzie odwiedzimy słynny Pier 39 – z licznymi restauracyjkami, widokiem na Alcatraz i rezydującą na stałe kolonią lwów morskich. Przejedziemy się też kultowym tramwajem San Francisco Cable Car do centrum miasta, pospacerujemy słynną uliczką Lombard Street oraz oczywiście pojedziemy zobaczyć most Golden Gate. Po południu przejazd w stronę Parku Narodowego Yosemite.

5 dzień YOSEMITE

Park Narodowy Yosemite - oglądamy wspaniałe wodospady, potężne skały granitowe, w tym słynną skalną kopułę Half Dome oraz El Capitan, pójdziemy również zobaczyć olbrzymie sekwoje. Niektóre z drzew liczą sobie blisko 3000 lat i osiągają rozmiary kilkudziesięciu metrów. Przejazd przez góry trasą z licznymi punktami widokowymi, na końcu której rozpościera się widok na Mono Lake.

6 dzień DEATH VALLEY - LAS VEGAS

Przejazd przez Park Narodowy Death Valley (Park Narodowy Doliny Śmierci). Podziwiamy piękne pustynne krajobrazy, które sprawiają, że mamy wrażenie, jakbyśmy wylądowali na innej planecie. Jedziemy w najciekawsze miejsca i punkty widokowe - Zabriskie Point, z którego rozpościera się widok na fantazyjne formacje skalne, Badwater – największa depresja na kontynencie, przejazd Artist Drive do kolorowych skał, oraz punkt widokowy Dante’s View, z którego zobaczymy obszerną panoramę doliny śmierci. Wieczorem dojedziemy do Las Vegas - co za kontrast! Czeka nas zabawa w najbardziej znanych kasynach świata.

7 dzień TAMA HOOVERA - ROUTE 66

Poranek w Las Vegas, następnie jedziemy do imponującej Tamy Hoovera, niegdyś największej elektrowni wodnej na świecie. Spacer po Tamie i obserwacja z punktu widokowego. Następnie przejazd do Williams - miasteczka, przez które przebiega Route 66.

8 dzień WIELKI KANION - HORSESHOE BEND

Spacer wzdłuż północnej krawędzi z licznymi postojami na najciekawszych punktach widokowych Wielkiego Kanionu.
Chętni mogą polecieć w widokowy lot helikopterem lub samolotem nad kanionem (ok. 250 USD/os).
Po południu pojedziemy przez obszar rezerwatu Indian Navajo na punkt widokowy naHorseshoe Bend, gdzie kanion rzeki Colorado utworzył niesamowity zakręt, który kształtem przypomina właśnie końską podkowę.

9 dzień KANION ANTYLOPY - MONUMENT VALLEY

Rano odwiedzimy położony na pustyni na obszarze należącym do Indian Navajo niesamowity Kanion Antylopy. Jest to tzw. slot canyon, a więc kanion który jest wąski, za to głęboki, i powstał w wyniku powodzi błyskawicznej. Kanion znajduje się pod ścisłą kontrolą Indian Navajo, którzy nas po nim oprowadzą.
Następnie udamy się do Monument Valley (Doliny Pomników), również na ziemiach Indian Navajo. Zatrzymamy się też w puncie widokowym za Doliną, tzw. Forrest Gump point. Przejazd w okolice Parku Narodowego Arches (Parku Narodowego Łuków Skalnych). Na trasie punkt widokowy na skałę Mexican Hat.

10 dzień PARK NARODOWY ARCHES - CANYONLANDS

Zwiedzamy Park Narodowy Arches (Park Narodowy Łuków Skalnych). Do wyboru mamy dwa trekkingi do najbardziej znanych łuków: do słynnego Delicate Arch (ok. 2-3 godz., trudny), lub do zapierającego dech Lanscape Arch (ok. 1-1,5 godz., łatwy). Następnie pojedziemy do Windows Section - miejsca, gdzie znajduje się największa koncentracja łuków skalnych w parku.
Po południu krótka wizyta w Parku Narodowym Canyonlands - jeszcze jedno spojrzenie na przepastne kaniony rzeki Colorado oraz na zawieszony nad przepaścią łuk skalny Mesa Arch - widok świetnie znany z tapety systemu Windows.

11 dzień PARK NARODOWY CAPITOL REEF - BRYCE CANYON

Przejazd przez Park Narodowy Capitol Reef (tu zobaczymy rysunki naskalne - petroglify, wykonane przez dawnych mieszkańców regionu) do Parku Narodowego Bryce Canyon. Tutaj udamy się na spacer krawędzią kanionu, na którym to szlaku znajdują się genialne punkty widokowe na niesamowite formacje skalne Bryce Canyon. Trasa nie jest wymagająca, ale ze względu na liczne przystanki na podziwianie i zdjęcia bajkowego kanionu, przeważnie zajmuje sporo czasu...

12 dzień SALT LAKE CITY - JACKSON

Salt Lake City – światowa stolica Mormonów. Tutaj odwiedzimy Centrum Religijne, gdzie dowiemy się więcej o Mormonach, ich wierze i historii jej powstania. Zobaczymy fasadę świątyni (wstęp tylko dla Mormonów), zwiedzimy muzeum historyczne i poznamy wyznawców.
Następnie ruszymy w drogę do Jackson. Wieczorem spacer po klimatycznym miasteczku.

13 dzień GRAND TETON - YELLOWSTONE

Przejazd przez Park Narodowy Grand Teton. Droga przez park prowadzi długą doliną pełną jeleni, a przy odrobinie szczęścia można też wypatrzeć łosie. Po drodze przystanek z widokiem na potężne szczyty Teton.
Dalej przejazd przez Park Narodowy Yellowstone. Tutaj zobaczymy gejzer Old Faithfull i towarzyszące mu okoliczne źródła geotermalne. Przejdziemy się szlakiem wytyczonym przez rozległe pola termalne, oraz pojedziemy do Grand Prismatic Spring- największych w Yellowstone gorących źródeł.

14 dzień PARK NARODOWY YELLOWSTONE

Dalej zwiedzamy Park Narodowy Yellowstone. Pojedziemy do kanionu rzeki Yellowstone, gdzie udamy się na dwa krótkie spacery - do punktów widokowych na wodospady rzeki Yellowstone. Pojedziemy też do Mammoth Hot Springs, gdzie natura uformowała krajobraz w kaskadę tarasów wapiennych, i oczywiście przebijając się przez stada bizonów wypatrujemy niedźwiedzi. Wyjeżdżamy z parku w kierunku wschodniego wybrzeża.

15 dzień MOUNT RUSHMORE - DEVIL'S TOWER - CRAZY HORSE

Tego dnia pojedziemy pod słynną górę Devils Tower oraz zobaczymy głowy prezydentów Georga Washingtona, Thomasa Jeffersona, Abrahama Lincolna i Theodora Roosvelta wyrzeźbione w skale Mount Rushmore. Zobaczymy także pracę nad największym pomnikiem na świecie - Szalony Koń. Zaprojektowany przez rzeźbiarza polskiego pochodzenia, na zamówienie wodza plemienia Siuksów. 

16 dzień PARK NARODOWY BADLANDS

Całodniowy przejazd przez prerię, a następnie długa trasa przez Wielkie Amerykańskie Równiny w kierunku Chicago. Nasza trasa wiedzie przez malowniczy Park Narodowy Badlands, w którym kręcono film „Tańczący z wilkami”. Zatrzymamy się na najciekawszych punktach widokowych parku. Park ten jest domem dla owiec gruborogich, kojotów i podobnie jak Yellowstone – bizonów.

17 dzień PRZEJAZD DO CHICAGO

Przejazd do Chicago. Zakwaterowanie. Spacer. Czas wolny.

18 dzień CHICAGO

Zwalniamy i odpoczywamy od auta. Pospacerujemy po centrum ekskluzywną ulicą Magnificent Mile. Zobaczymy jeden z najwyższych budynków świata Willis Tower(poprzednio Sears Tower), Millennium Park ze słynną Cloud Gate, nazywaną „fasolką”, oraz fasadę Harris Theater. W zaułkach miasta poszukamy też muralu Chagalla oraz rzeźb Miro i Picassa.
Dla chętnych rejs po rzece Chicago oraz jeziorze Michigan, podczas którego można podziwiać architekturę i panoramę miasta (koszt około 40 USD).

19 dzień CHICAGO

Leniwy poranek: rano chętni mogą jeszcze zgłębiać zakamarki Chicago, lub zrelaksować się w hotelu. Następnie przejazd w kierunku wodospadu Niagara.

20 dzień WODOSPAD NIAGARA

Odwiedzamy jeden z najpiękniejszych wodospadów świata: Niagara Falls. Spacerujemy wzdłuż wodospadu. Chętni mogą popłynąć w rejs statkiem pod samą "ścianę wody" (koszt od ok. 20 USD), lub zjechać windą do stóp wodospadu (koszt ok. 20 USD). Przejazd w kierunku Waszyngtonu. 

21 dzień WASZYNGTON

Przyjazd do Waszyngtonu. Podejdziemy pod Capitol - Budynek Kongresu oraz pod Biały Dom. Wejdziemy do jednego ze świetnych muzeów Waszyngtonu - do wyboru np. Smithsonian National Air and Space Museum, Narodowe Muzeum Indian Amerykańskich czy Galeria Sztuki. Zobaczymy również Mauzoleum Abrahama Lincolna, pomnik Waszyngtona oraz miejsca Pamięci ofiar wojen w Wietnamie i Korei. Podejdziemy także pod Pentagon i zobaczymy Park Pamięci poświęcony ofiarom katastrofy z 11 września.

22 dzień NOWY JORK

Przyjazd do Nowego Jorku. Zaczynamy zwiedzanie Wielkiego Jabłka! Udamy się m.in. na Manhattan, Times Square i Wall Street. Wjedziemy na punkt widokowy znajdujący się na Empire State Building lub Centrum Rockefelera. Podejdziemy także zobaczyć pomnik w strefie Ground Zero, gdzie niegdyś stały wieże World Trade Center.

23 dzień NOWY JORK

Płyniemy w rejs do Liberty Island, na której znajduje się Statua Wolności. Stąd rozpościera się świetny widok na Manhattan. Kolejnym promem dotrzemy do Wyspy Ellis. To tutaj dopływali imigranci marzący o Nowym Świecie, dopełniali formalności i byli poddawani kwarantannie, o czym więcej dowiemy się ze znajdującego się na wyspie Muzeum Emigracji. Dalej udamy się na spacer do Central Parku. Dzień zakończymy wizytą w jednym ze wspaniałych muzeów Nowego Jorku (takich jak Muzeum Guggenheima, Sztuki Nowoczesnej, Metropolitan Museum, czy Muzeum Historii Naturalnej lub Figur Woskowych Madame Tussauds).

24 - 25 dzień NOWY JORK

Ostatnie zakupy lub spacery po mieście. Wylot i wspólny przelot do Polski. Zakończenie wyprawy na lotnisku w Warszawie.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Los Angeles i Nowy Jork - Warszawa
 • 23 noclegi (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • transport samochodem na całej trasie
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów na środki transportu w miastach (metro, autobusy): ok. 280 USD
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-40 USD
 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:

1 000 PLN

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach lub motelach w pokojach 2-osobowych; standardowo pokoje mają łazienkę, komplet ręczników, TV i klimatyzację. 
Pokoje typu Double (z jednym małżeńskim łóżkiem) rezerwujemy dla par. Pokoje typu Twin (z dwoma łóżkami) rezerwujemy dla pozostałych uczestników.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami.

Transport

Na całej trasie jeździmy wynajętym samochodem osobowym lub minibusem 6-8-osobowym, a pilot wyprawy jest kierowcą. Daje nam to pełną swobodę i niezależność. Do przejechania mamy znaczne odległości, trzeba liczyć się z tym, że wiele godzin spędzimy w samochodzie. W miastach jeździmy naszym samochodem lub miejskimi środkami transportu.

Co zabrać? (krótkie zestawienie)

 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Środek odstraszający komary,
 • Najwygodniej spakować się w torbę podróżną lub walizkę (ułatwia ona dostęp do bagażu w samochodzie, nosimy ją tylko z samochodu do pokoju hotelowego). Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

Informacje zdrowotne

 • Apteczka powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B.

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Stanów Zjednoczonych (szczegóły w zakładce WIZY).
 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Internet

Wi-fi jest dostępne prawie w każdym hotelu (czasem za niewielką opłatą), kawiarniach i restauracjach.

Napięcie

Napięcie elektryczne 120 V, 60 Hz. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców. Niezbędna jest specjalna przejściówka,

WIZY

Od 11.11.2019 Obywatele Polski nie potrzebują wizy, wystarczy zarejestrować się w ESTA - Electronic System for Travel Authorization (KLIK>) i opłacić kartą kredytową lub debetową opłatę 14 USD. Czas oczekiwania to ok. 72h. ESTA jest ważna 2 lata lub do wygaśnięcia paszportu (jeśli wygasa szybciej niż za 2 lata).

Paszport powinien być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty podróży.

W przypadku gdy nie przysługuje Wam prawo skorzystania z ESTA, należy ubiegać się o wizę. Szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o wizę do USA znajdziesz TUTAJ

O wizę w sposób tradycyjny należy się ubiegać m.in. jeśli odbywało się karę więzienia, jedzie się do USA w celu innym niż wyjazd biznesowy lub turystyczny, przebywało się w Iranie przez dłuższy czas (wtedy najlepiej skontaktować się z ambasadą i zapytać o postępowanie) lub gdy wcześniej odmówiono Wam wizy.

Jeśli posiadacie w swoim paszporcie ważną wizę, nie potrzebujecie rejestrować się w ESTA.

Atrakcje dla chętnych:

Oglądanie wielorybów

3-4 godzinny rejs statkiem po zatoce. Koszt około 45 USD/os.

Lot nad Wielkim Kanionem

Widokowy lot helikopterem lub samolotem. Koszt około 250 USD/os.

Muzea w Nowym Jorku lub Chicago

Bilet wstępu dla osoby dorosłej: koszt od 25 do 100 USD.

Rejs w Chicago

Rejs po rzece Chicago i jeziorze Michigan. Koszt od ok. 40 USD/os.

Rejs pod wodospad Niagara

Podpłynięcie łodzią pod ścianę wodospadu. Koszt od ok. 20 USD/os.

Wodospad Niagara - Jaskinia Wiatrów

Wycieczka do kanionu przy wodospadzie. Zjazd windą i spacer z przewodnikiem po kładkach. Koszt ok. 20 USD/os.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Cross USA pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.