KOSTARYKA experience travel

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
14 dni8 490 + 1 490USD

O wyprawie

Dzika przyroda, szeroki usmiech i niezliczone możliwości do aktywnego spędzenia czasu - to Kostaryka!

Oprócz niesamowitych krajobrazów czekaja nas równie emocjonujące aktywności fizyczne: trekkingi wzdłuż bajkowych plaż i z widokami na stożki wulkanów, zjazdy na linach w koronach drzew lasu mglistego, wspinaczka pod wodospadem w dżungli, ekscytujący rafting w kanionie, surfing nad Morzem Karaibskim czy snorkeling wśród barwnych koralowców. Na tym wyjeździe nie tylko zobaczysz piękno kostarykańskiej przyrody, ale doświadczysz go każdym zmysłem!

Experience Travel to wyjazdy stawiające na szeroko rozumiane aktywności (od gotowania po paralotniarstwo).
Podróżujemy w bardzo małych grupach, nocujemy w hotelach i apartamentach, korzystamy z usług lokalnych specjalistów, znających teren jak własną kieszeń, a oprócz tego poznajemy najciekawsze miejsca regionu.
Podróżuj inaczej - doświadczaj więcej!

Wielkość grupy: max. 6-12 osób w aucie

Program

KOSTARYKA experience travel

1 dzień - WYLOT

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - SAN JOSE - PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO

Przylot do stolicy Kostaryki San Jose. Po krótkim spacerze po centrum opuścimy miasto, by na najbliższe dwa tygodnie zatopić się w dzikiej przyrodzie Kostaryki. Naszą przygodę rozpoczniemy w Parku Narodowym Manuel Antonio, gdzie zakwaterujemy się blisko plaży, na której odpoczniemy po podróży.

3 dzień - PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO

Dzisiaj wyruszymy na pierwsze spotkanie z niesamowitą kostarykańską przyrodą. Park Narodowy Manuel Antonio łączy w sobie piękne wybrzeże Oceanu Spokojnego, bujną roślinność i wiele gatunków egzotycznych ptaków i zwierząt. Z przewodnikiem przejdziemy najważniejsze szlaki w parku. Po południu czas wolny na relaks na plaży lub atrakcje dla chętnych, np. wycieczkę konną lub lekcję surfingu.

4 dzień - WODNE SAFARI - MONTEVERDE

Po śniadaniu odbędziemy wodne safari pośród lasów namorzynowych w estuarium rzeki Paquita. Mangrowce są schronieniem m.in. dla krokodyli, kajmanów i tęczowych boa. Podczas wycieczki wypatrzymy również różne gatunki ptaków i małp, a przy odrobinie szczęścia również leniwce. Po południu przejazd w okolice Parku Narodowego Monteverde. Zostawiamy za sobą słoneczne wybrzeża i wjeżdżamy w górę w niezwykłe otoczenie wilgotnego lasu chmurowego. Zakwaterowanie w miejscowości Monteverde położonej na szczycie góry.

5 dzień - MONTEVERDE: W KORONACH DRZEW

Ten dzień przeznaczymy na podziwianie flory i fauny Parku Narodowego Monteverde. Czeka nas spacer w koronach drzew i zjazdy na linach rozwieszonych w górnych piętrach lasu. Zabawa w canopy, oprócz dużej dawki adrenaliny, pozwoli nam obcować z pięknem natury bajecznej okolicy. Po zmroku chętni udadzą się na nocny spacer po lesie z przyrodnikiem, który pokaże nam leniwce, tarantule i niebezpieczne węże zwisające jak gałęzie.

6 dzień - MONTEVERDE: CANYONING - LA FORTUNA

Wcześnie rano spróbujemy swoich sił podczas wspinaczki pod wodospadem. Następnie czas na odpoczynek w otoczeniu pięknych zielonych wzgórz Monteverde. Popołudniu przejazd busem i potem łodzią po jeziorze Arenal do miejscowości La Fortuna. Zakwaterowanie.

7 dzień - LA FORTUNA: TREKKING

Pobyt w La Fortuna to kolejna okazja do aktywności fizycznej. Z lokalnym przewodnikiem wybierzemy się na trekking na punkt widokowy u podnóża wulkanu Arenal (w przeszłości jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie) i do jednego z pobliskich wodospadów, gdzie skorzystamy z orzeźwiającej kąpieli. Wieczorem, po dniu pełnym wrażeń, możliwość kąpieli i relaksu w gorących źródłach.

8 dzień - LA FORTUNA

Dzień relaksu w uroczym La Fortuna lub jedna z wycieczek fakultatywnych. Chętni mogą oddać się wcześniej poznanym aktywnościom: canopy lub canyoning, albo eksplorować okolicę rowerem, konno lub kajakiem.

9 dzień - RAFTING PO RZECE PACUARE

Wcześnie rano wyjazd z La Fortuna. Tego dnia przeżyjemy ekscytujący rafting po rzece Pacuare, położonej w kanionie o stromych porośniętych bujną roślinnością ścianach. Takie widoki zapierają dech. Podczas raftingu będziemy mieli szansę na wypatrzenie wielu zwierząt i egzotycznych ptaków. Po raftingu przejazd do Puerto Viejo i relaks na wybrzeżu karaibskim.

10 dzień - PUERTO VIEJO: SURFING

Puerto Viejo słynie z największej fali w Kostaryce zwanej Salsa Brava i dlatego jest ulubionym miejscem surferów. Do południa weźmiemy lekcję surfingu. Część z nas z pewnością połknie bakcyla i spędzi na desce pozostałą część dnia. Natomiast na miłośników plażowania czekają kolorowe rajskie plaże.

11 dzień - PUERTO VIEJO: PODWODNY ŚWIAT W PARKU NARODOWYM CAHUITA

Kontynuujemy zwiedzanie plaż. Tym razem wybierzemy się do Parku Narodowego Cahuita. Biały piasek, rafy koralowe i muszle sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek. Na miejscu poznamy bogactwo tutejszych wód. Po snorkelingu wśród raf koralowych relaks na plaży lub spacer po parku. Powrót na nocleg do Puerto Viejo.

12 dzień - PUERTO VIEJO - SAN JOSE

Do południa czas na relaks lub sporty wodne. Po południu przejazd z Puerto Viejo do San Jose. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

13-14 dzień - POWRÓT

Wspólna podróż powrotna do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - San Jose - Warszawa
 • transfery z/na lotniska
 • 12 noclegów w pokojach 2-os. z łazienkami ze śniadaniami
 • transport wg programu:
  • prywatny transport na trasie San Jose - Park Narodowy Manuel Antonio - Monteverde
  • bilety na przejazd shuttle busem na trasie Puerto Viejo - San Jose
  • bilety na przejazd bus-łódź-bus na trasie Monteverde - La Fortuna
 • wycieczki:
  • trekking w Parku Narodowym Manuel Antonio (zawiera: opiekę lokalnego przewodnika, bilet wstępu do parku narodowego, lunch)
  • wodne safari wśród lasów mangrowych w Parku Narodowym Manuel Antonio (zawiera: opiekę lokalnego przewodnika)
  • canopy i spacer po wiszących mostach w Parku Narodowym Monteverde
  • canyoning w Monteverde
  • trekking w Parku Narodowym Wulkanu Arenal (zawiera: opiekę lokalnego przewodnika, bilety wstępu do parku narodowego i rezerwatu, lunch)
  • rafting po rzece Pacuare (zawiera: przejazd na trasie LaFortuna - baza raftingu - Puerto Viejo, opiekę doświadczonego przewodnika, śniadanie i lunch)
  • 2-godzinna lekcja surfingu w Puerto Viejo (zawiera: opiekę instruktora, wypożyczenie sprzętu)
  • snorkeling w Parku Narodowym Cahuita
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • pozostałe bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie, opłat wjazdowych i wyjazdowych na trasie, transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp.: ok. 140 USD
 • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę
 • atrakcji dla chętnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Wielkość grupy: max. 6-12 osób w aucie

Wymagania

Nie jest wymagane doświadczenie w raftingu czy surfingu aby wziąć udział w wyprawie. Dobra kondycja fizyczna jest wskazana.

Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas kameralne hotele i pensjonaty - pokoje 2-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

Śniadania są w cenie. Pozostałe wyżywienie (poza 3 lunchami: na trekkingu w Parku Narodowym Manuel Antonio, na trekkingu w Parku Narodowym Arenal oraz na raftingu) nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. Pilot zabierze Cię do restauracji i barów z kuchnią lokalną lub, jeśli wolisz, z kuchnią europejską. Sam decydujesz, ile wydasz na wyżywienie podczas podróży.

Transport

Przejazdy realizujemy busami wynajętymi na potrzeby naszej grupy shuttle busami z innymi turystami:

 • prywatny transport na trasie San Jose - Park Narodowy Manuel Antonio - Monteverde

 • bilety na przejazd shuttle busem na trasie Puerto Viejo - San Jose

 • bilety na przejazd bus-łódź-bus na trasie Monteverde - La Fortuna

W miastach jeździmy taksówkami. Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy tylko bagaż podręczny; bagaż główny zostaje w hotelu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej KOSTARYKA experience travel pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.