Jej Wysokość Wielka Brytania

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
17 dni3 250EURO + 1 000

O wyprawie

Jej Wysokość Wielka Brytania to wycieczka po Anglii, Walii i Szkocji, będąca odpowiedzią na Wasze prośby. Podczas tego 17-dniowego roadtripu doświadczycie Wielkiej Brytanii zarówno od jej przyrodniczej, jak i historycznej strony. I to w pełnym przekroju epok, od megalitycznego Stonehenge, przez pozostałości rzymskich budowli w Yorku i średniowieczne zamki po współczesny Londyn. Zobaczycie majestatyczne klify, przepiękną wyspę Skye, niejeden zamek i opactwo, jezioro Loch Ness, urokliwy Oxford, a także niesamowite klify Kornwalii. Przekonacie się też, że lokalna kuchnia ma do zaoferowania dużo więcej niż frytki z rybą. 

Polubisz ten wyjazd za:

 • wygodną formę kameralnego roadtripu
 • przebogaty zróżnicowany program
 • elastyczność
 • zamki, krajobrazy Szkocji, kornwalijskie wybrzeże
 • zwiedzanie Londynu, Edynburga, Yorku i Oxfordu

Trasa

 • LONDYN
 • STONEHENGE
 • TINTAGEL
 • WELLS
 • GLASTONBURY
 • CHEPSTOW
 • PN BRECON BEACONS
 • PORTMADOG
 • LLANFAIRPWLLGWYNGYLLGOGERYCHWYRNDROBWLLLLANTYSILIOGOGOGOCH
 • CONWY
 • RIBBLEHEAD
 • JASKINIA WHITE SCAR
 • GLENCOE
 • WYSPA SKYE
 • ULLAPOOL
 • DUNROBIN
 • JEZ.LOCH NESS
 • BALMORAL
 • EDYNBURG
 • DURHAM
 • YORK
 • CHIPPING CAMPDEN
 • OZFORD
 • LONDYN

Program

1 DZIEŃ PRZYLOT DO LONDYNU

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Londynu. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.
Jej Wysokość Wielka Brytania wita Nas tym co ma najlepszego, czyli fish and chips’em i pintą pysznego piwa typu Ale.

2 DZIEŃ LONDYN: BUCKINGHAM PALACE, WESTMINSTER, BIG BEN I INNE

Spacer po stolicy wyspiarskiego królestwa. Podejdziemy pod słynny Buckingham Palace i przylegający do niego Hyde Park. Następnie przejdziemy się wzdłuż Tamizy do kolejnych symboli miasta czyli: Tower BridgeWestminister oraz Big Bena. Docieramy do londyńskiego zamku: Tower of London – gdzie po raz pierwszy spotkamy się z pozostałościami po Imperium Rzymskim, które będą nam towarzyszyć podczas kolejnych dni spędzonych w Wielkiej Brytanii.

3 DZIEŃ SILBURY HILL I STONEHENGE

Wielka Brytania to miejsce, gdzie wzniesiono wiele megalitycznych budowli. Cofniemy się w czasie kilka tysiącleci odwiedzając słynne Silbury Hill i Stonehenge. "Megalit" oznacza wielki kamień - to właśnie z nich zbudowana jest ta unikalna konstrukcja. W jej skład wchodzą trzy główne elementy: menhir, kromlech oraz dolmen. Celtyccy kapłani prowadzili dokładne badania astronomiczne, badali ruch ciał niebieskich, odmierzali czas: doby, lata, czy przesilenia słoneczne. Najsłynniejszym efektem ich pracy jest olbrzymie „obserwatorium astronomiczne” znane nam jako Stonehenge. Silbury Hill to ogromny kopiec i symboliczne przedstawienie Świata kultury megalitycznej. Gdy już nasycimy się tym miejscem, ruszymy w dalszą drogę, w kierunku Kornwalii.

4 DZIEŃ WYBRZEŻE KORNWALII - ZAMEK TINTAGEL - MIASTECZKO WELLS - GLASTONBURY

Przejazd przez malownicze klify południowej Anglii urozmaicimy spacerami po rybackich miasteczkach i plażach pięknie wkomponowanych w krajobraz Kornwalii. Odwiedzimy miejsce, w którym urodził się legendarny król Artur, czyli zamek Tintagel. Przejazd do uroczego średniowiecznego miasteczka Wells z pierwszą gotycką katedrą jaka powstała na tych ziemiach. Glastonbury to miejsce narodzin chrześcijaństwa na wyspach, a także miejsce pochówku wspomnianego już króla Artura. Opuszczamy granicę Anglii przekraczając Most Księcia Walii. Witamy w krainie zamków, których na terenie tego niewielkiego kraju jest przeszło sześćset!

5 DZIEŃ ZAMEK CHEPSTOW - DOLINA RZEKI WYE

Walia przywita nas zamkiem Chepstow oraz pięknymi widokami malowniczej doliny rzeki Wye, gdzie zobaczymy strzeliste pozostałości opactwa Tintern Abbey. Wzniesione w XII wieku, jest najlepiej zachowaną budowlą tego typu w całym kraju.  

Kopalnia Big Pit i pobliskie miasteczko Bleanavon to ważne miejsce w historii Walii utrzymującej się niegdyś z górnictwa. Nieczynną już kopalnię można zwiedzać pod czujnym okiem byłych górników. M.in. w tym miejscu przebiegała sztafeta ze zniczem olimpijskich przed rozpoczęciem igrzysk w Londynie.

Przejazd przez malowniczy Park Narodowy Brecon Beacons i spacer w pięknej walijskiej scenerii.

6 DZIEŃ MIASTECZKO PORTMADOG - ABER FALLS - ZAMEK CONWY

Walijska miejscowość Portmadog zaskakuje każdego odwiedzającego swoją oryginalną architekturą i porównywana jest ze słynnym Portofino. Naszym oczom ukarze się najwyższy szczyt Walii- Snowdon, o wysokości 1085 m npm. PójdzIemy na przyjemny spacer do wodospadu Aber Falls wśród walijskich gospodarzy, czyli wszędobylskich owiec. Chętni będą mogli spróbować swoich sił na najszybszym ziplinie na świecie (prędkość może przekraczać 150 km/h!).  
Następnie czeka nas prawdziwa gratka - wizyta w miasteczku o najdłuższej nazwie na świecie – Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.  
Jedziemy dalej na wschód by zobaczyć jeden z piękniejszych i najdroższych elementów tzw. ”żelaznego kręgu zamków walijskich”. Zamek Conwy, nazywany największą fortyfikacją średniowiecza, miał być symbolem zwierzchności Anglików nad Walijczykami.

7 DZIEŃ WIADUKT RIBBLEHEAD - JASKINIA WHITE SCAR

Opuszczamy gościnną Walię i ponownie gościmy w sąsiedniej Anglii. Ribblehead Viaduct to potężna XIX wieczna konstrukcja leżąca pośrodku Parku Narodowego Yorkshre Dales. Podejdziemy pod 400 metrowy wiadukt o wysokości przeszło 30 metrów. Staniemy pod jednym z 24 łuków, by „poczuć” ogrom tej konstrukcji. Zejdziemy także pod ziemię do największej jaskini w Wielkiej Brytanii - White Scar Cave. Będziemy podziwiać wapienne formacje i przeciskać się korytarzami do kolejnych komnat na około 6 kilometrowej trasie.  
Malownicza droga na terenie Lake District National Park poprowadzi nas ku przełęczy górskiej Honister Pass. Dalszy przejazd w kierunku Szkocji.

8 DZIEŃ WIADUKT Z HARRY'EGO POTTERA - WYSPA SKYE

Przejazd przez Loch Lomond and the Trossachs National Park oraz dolinę Glencoe, którą możemy znać z takich „obrazów” jak James Bond - Skyfall. To miejsce skrywa również mroczną historię szkockich klanów walczących o władzę i tzw. „Rzeź w Glencoe” z 13 lutego 1692. Na naszej trasie również znajdzie się słynny wiadukt, którym każdego roku snuje rozpędzony pociąg relacji Kings Cross – Hogwart. Przejazd na prawdopodobnie najpiękniejszą wyspę Szkocji, czyli magiczną wyspę Skye.

9 DZIEŃ SPACER KLIFAMI: Skała The Old Man of Storr, RUINY ZAMKU DUNVEGAN, LATARNIA MORSKA NEIST POINT

The Old Man of Storr to najsłynniejsze miejsce na całej wyspie. Szkocka legenda głosi, że wystająca z ziemi skała to kciuk olbrzyma pochowanego na wyspie. Spacer do punktu widokowego. Przemierzając kolejne kilometry surowego i oszałamiającego krajobrazu dotrzemy do ruin zamku Dunvegan i otaczających go ogrodów. Wędrując wzdłuż klifów wyspy dotrzemy do latarni morskiej Neist Point. Skye słynie również z wyśmienitej kuchni I tradycyjnej whiskey. Wieczorem będzie szansa skosztować lokalnych przysmaków.

10-11 DZIEŃ DROGA-LEGENDA NORTH COAST 500: PUNKTY WIDOKOWE, ZATOKI, ZAMEK DUNROBIN, RYBASKA OSADA ULLAPOOL

Na świecie mamy wiele legendarnych i pięknych dróg takich jak: Route 66, Icefields Highway czy australijska The Grand Ocean Road. Przez najbliższe dni przemierzać będziecie ich szkocki odpowiednik: North Coast 500, wybrany jedną z najpiękniejszych dróg świata. Przejazd po urzekających szkockich bezdrożach zamieszkałych przez charakterystyczne długowłose krowy, postoje na punktach widokowych tj. Bealach na Bà czy Achmelvich Bay. Odwiedzimy pięknie położoną rybacką osadę Ullapool, czy położony nad brzegiem morza zamek Dunrobin.

12 DZIEŃ JEZIORO LOCH NESS I ZAMEK URQUHART - PARK NARODOWY CAIRNGORMS - ZAMEK BALMORAL

Opuszczamy NC 500 i kierujemy się na południe, by spacerując po ruinach Urquhart Castle wypatrywać Nessie, słynnego potwora z jeziora Loch Ness. Przejazd przez Cairngorms National Park, największy park narodowy w Wielkiej Brytanii i wizyta w Balmoral Castle, jednej z ulubionych posiadłości rodziny królewskiej. Przejazd do Edynburga.

13 DZIEŃ EDYNBURG: ZAMEK EDINBURGH, PAŁAC HOLYROOD HOUSE, DZIELNICA DEAN VILLAGE

Odpoczywamy od samochodu - ten dzień spędzimy spacerując po centrum Edynburga, między Edinburgh Castle a pałacem Holyrood House. Będziemy podziwiać dzielnicę Dean Village - niegdyś pobliską miejscowość, którą z biegiem czasu wchłonął Edynburg. Stare, nawet XVII-wieczne zabudowania okalają tutaj rzekę Water of Leigh. Wieczorem proponujemy udać się na łyk szkockiej w jednym z lokalnych miejsc.

14 DZIEŃ DURHAM: KATEDRA I ZAMEK BISKUPÓW - RUINY OPACTWA FOUNTAINS ABBEY

Przejazd na południe do Durham, gdzie mieści się wzniesiona przez Normanów katedra. Nieopodal świątyni znajduje się XI-wieczny zamek, stanowiący siedzibę biskupów z Durham. Obie budowle zostały wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy ruiny opactwa Fountains Abbey, dawnego opactwa cysterskiego wpisanego na listę UNESCO. Wieczór spędzimy w Yorku.

15 DZIEŃ YORK: ZWIEDZANIE UROKLIWEGO MIASTA

York to wyjątkowe angielskie miasto z historią sięgającą przeszło 2000 lat, w którym przeplatają się ślady wikingów i Rzymian.  Spacer przez sieć małych, przytulnych uliczek. Przejdziemy się najbardziej kolorową ulicą w Wielkiej Brytanii -  Shambles, czy najkrótszą - Whip Ma Whop Ma Gate. Po południu przejazd w kierunku Oxfordu.

16 DZIEŃ MIASTECZKO CHIPPING CAMPDEN - OXFORD

Spacer po urokliwym, średniowiecznym miasteczku Chipping Campden, z zabytkową kamienną architekturą.
Następnie zwiedzimy najsłynniejsze uniwersyteckie miasto na Świecie, czyli Oxford. Zobaczymy Christ Church Collage, którego wnętrza stanowiły inspirację dla słynnej szkoły czarodziejów czy innych hollywoodzkich przebojów kinowych. Chętni będą mogli wspiąć się na wieżę Magdallen College i podziwiać piękną panoramę uniwersyteckiego miasta. Wieczorem przejazd w kierunku Londynu.

17 DZIEŃ POWRÓT

Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Londyn - Warszawa
 • transport minibusem na całej trasie
 • 16 noclegów w hotelach i tradycyjnych pensjonatach w pokojach 2-osobowych z łazienką
 • bilet wstępu do Stonehenge
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów na transport miejski ok. 130 GBP
 • wyżywienia
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.

Zaliczka

Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Jej Wysokość Wielka Brytania pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Wielka Brytania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.