ISLANDIA latem

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
7 dni6 750
7 dni6 750

O wyprawie

ISLANDIA latem

Krótki, ale treściwy wyjazd na Islandię. Zwiedzimy południową część wyspy. Podróż w formie elastycznego roadtripu w małej grupie daje nam swobodę podróży. :)

Zobaczymy słynne wodospady: składający się z dwóch potężnych kaskad Gullfoss, położony na klifach Seljalandsfoss czy otoczony bazaltowymi słupami Svartifoss. Oprócz tego udamy się na czarną plażę, nad lodową lagunę Jokulsarlon, do Parku Narodowego Thingvellir oraz na pola geotermalne.

Wielkość grupy: max. 6 osób w aucie

Program

ISLANDIA LATEM

1 dzień - PRZELOT DO KEFLAVIKU

Spotkanie z pilotem wyprawy na lotnisku. Wylot. Przylot do Keflaviku w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień - PARK NARODOWY THINGVELLIR - WODOSPAD GULLFOSS - GEYSIR

Tego dnia odwiedzimy najpopularniejsze miejsca Islandii, położone w pobliżu Reykjaviku. Należą do nich: wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Thingvellir – miejsce obrad średniowiecznego parlamentu Islandii. To właśnie tutaj będziemy mieli wyjątkową okazję, aby stanąć pomiędzy Północnoamerykańską i Euroazjatycką płytą tektoniczną. Zobaczymy malowniczy wodospad Gullfoss oraz Geysir, czyli źródła geotermalne, których nazwa wzięła się od największego z czynnych niegdyś gejzerów. Obecnie najbardziej aktywny jest Strokkur – wybucha regularnie co kilka minut.

3 dzień - Seljalandsfoss - czarna plaża i klify - Vik

W drodze do Vik zobaczymy Seljalandsfoss - jeden z najbardziej zjawiskowych wodospadów na Islandii. Będziemy mieli okazje obejść malowniczy wodospad dookoła i podziwiać świat zza wodnej ściany. Zatrzymamy się również przy spektakularnym Skogafoss. Następnie odwiedzimy Vik - miasteczko położone najbardziej na południe Islandii, gdzie zwiedzimy czarne plaże oraz klify.

4 dzień - Lodowiec i lodowa Laguna Jokulsarlon - wodospad Svartifoss

Dzień poświęcimy na oglądanie największego lodowca Islandii - Vatnajökull oraz podziwianie malowniczej laguny lodowej Jokulsarlon. Następnie spacer do wodospadu Svartifoss.

5 dzień - Selfoss - krater wulkanu i kąpiel w gorącej rzece

Przejazd do miejscowości Selfoss. Widokowy spacer dokoła krateru wygasłego wulkanu. Dla chętnych relaksująca kąpiel w gorącej rzece.

6-7 dzień - Reykjavik - powrót

Zwiedzanie stolicy. Przejdziemy się do rezydencji prezydenta w Bessastadir, na przedmieścia Hafnarfjörður, do restauracji Perlan - tu znajduje się punkt widokowy. Zobaczymy także dom Hofdi, kościół Hallgrímskirkja i centrum starego miasta. Po zwiedzaniu przejazd na lotnisko i powrót do Polski. (Uwaga: Przylot następnego dnia w godzinach porannych.)

Warunki

 CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Keflavik - Warszawa
 • transport minibusem na całej trasie wg programu
 • 2 noclegi w hotelach 3* i 3 noclegi w guesthousach w pokojach 2-osobowych
 • 5 śniadań w hotelach i guesthousach
 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • pozostałego wyżywienia
 • atrakcji dla chętnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Wielkość grupy: max. 6 osób w aucie

Transport

Jeździmy wynajętym minibusem.

Zakwaterowanie

3 noclegi w hotelach 3* oraz 2 noclegi w guesthousach - pokoje 2-osobowe.

Wyżywienie

5 śniadań. Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej ISLANDIA latem pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Islandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.