Wycieczka do Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
9 dni7 990

O wyprawie

Wycieczka do Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii

 • Trekkingi kapadockimi dolinami - Dolina Miłości, Kanion Ihlara
 • Bizantyjskie kościoły ukryte w skałach
 • Cudowne muzeum mozaik rzymskich i wieloetniczna Antiochia
 • Jedyna wiejska społeczność Ormian w Turcji
 • Wyśmienita turecka kuchnia i kawiarnie z tradycyjną muzyką
 • Kąpiel w Morzu Śródziemnym i Stambuł z pokładu łodzi

Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii to wyjazd do miejsc pełnych cudów natury i śladów historii, łączący zwiedzanie, liczne trekkingi i spacery! Na Wędrówki po Kapadocji i Antiochii do Turcji jeździmy również jesienią!

Nasza wycieczka do Turcji to połączenie zwiedzania najciekawszych miejsc i zabytków z licznymi aktywnościami na świeżym powietrzu - trekkingami i spacerami. Podczas pieszych wędrówek będziemy poruszać się dolinami i wąwozami w przepięknym skalistym terenie. Za każdym razem będą nas otaczać inne kolory, kształty i historia. Spacery nie należą do technicznie skomplikowanych. W Kapadocji przyroda łączy się z historią regionu w niesamowitą opowieść. Zobaczymy liczne kościoły wykute w skale, z zachowanymi bizantyjskimi freskami (jak np. Ciemny Kościół w Göreme) i wielopoziomowe podziemne miasta Kaymakli i Derinkuyu.

Z Kapadocji przez Góry Taurus przeniesiemy się do Adany oraz interesującej historycznie prowincji Hatay. Zobaczymy m.in. muzeum rzymskich mozaik i kościół św. Piotra wykuty w skale - prawdopodobnie pierwszy kościół chrześcijański, który zachował się do dziś. Odwiedzimy ostatnią z ormiańskich wiosek pod górą Musa Dah, wykąpiemy w Morzu Śródziemnym! Wieczory będziemy spędzać w kawiarniach i restauracjach przy dźwiękach tradycyjnej tureckiej muzyki.

Na koniec wycieczki do Turcji, rozpostarty między Europą i Azją, Stambuł!

Wycieczka do Turcji, do Kapadocji i Antiochii jest dobra dla wszystkich lubiących piesze spacery i ciekawych lokalnej kultury, tradycji, historii i miejscowych zwyczajów.

* Wycieczka do Turcji jest realizowana na majówkę oraz jesienią.

Program

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI DO TURCJI:

DZIEŃ 1

Wylot z Warszawy/Berlina. Wieczorny przylot do Kayseri. Wspólne wyjście do tradycyjnej tureckiej restauracji, gdzie spróbujemy lokalnych specjałów: kebabu lub ryb (do miasta dostarczane są ryby zarówno z morza Śródziemnego jak i z Czarnego). Dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z prostych tureckich łaźni miejskich. Nocleg w Kayseri.

DZIEŃ 2

Zwiedzanie Kayseri. Zajrzymy do starej medresy, by zobaczyć tradycyjną sztukę malowania na wodzie - ebru. Przejazd do Kapadocji. Ruszamy na pierwszy krótki trekking! W Dolinie Zemi dotrzemy zobaczymy spektakularne wulkaniczne formy skalne. Nocleg w Kapadocji.

DZIEŃ 3

Dzień rozpoczniemy od obejrzenia bajkowego wschodu słońca nad Kapadocją. Dla chętnych (we własnym zakresie) lot balonem, z którego można podziwiać niezwykłe krajobrazy skalistej prowincji Turcji. Rano możliwe zwiedzanie Göreme Open Air Museum, w którym największą atrakcją jest tzw. Ciemny Kościół. Podczas dzisiejszego trekkingu zwiedzimy Dolinę Różową i Dolinę Czerwoną, których bujne od zieleni wąwozy wyprowadzą nas na szczyt płaskowyżu. Nocleg w Kapadocji.

DZIEŃ 4

Kolejny trekking rozpoczniemy ponownie w Göreme. Jego pierwszy etap prowadzi nas przez Dolinę Gołębią, aż do niezwykłej budowli - zamku Uçhisar, z którego rozciąga się chyba najpiękniejszy widok na Kapadocję. Do Göreme wrócimy przez Dolinę Miłości. Jest ona pełna fantastycznych form skalnych i stromych klifów, a odpowiedź na pytanie o etymologię nazwy każdy musi odnaleźć sam... Nocleg w Kapadocji.

DZIEŃ 5

Rano zwiedzimy niezwykłe skalne miasta Kaymakli i Derinkuyu ("Głęboka Studnia"). Pójdziemy na trekking przez Dolinę Ihlara, której częścią jest najgłębszy kanion w całej Azji Mniejszej. Zobaczymy pozostałości po chrześcijańskich kościołach kutych w skałach, gdzie zachowały się jeszcze bizantyjskie freski. Wszystko to nad pełnymi zieleni brzegami malowniczej rzeki Melendiz. Naszą wycieczkę zakończymy w monastyrze Selime, jednej z większych budowli skalnych w Kapadocji. Nocleg w Kapadocji.

DZIEŃ 6

Opuszczamy płaskowyż Anatolii i przez Góry Taurus jedziemy na wybrzeże Morza Śródziemnego do Adany. Po drodze przystanek w paśmie Antytaurusu, wyjazd w góry jeepami i trekking niesamowitym kanionem Cimbar. Późnym popołudniem dojedziemy do Adany. Zobaczymy tam drugi co do wielkości w Turcji meczet i pójdziemy na bazar po najlepsze tureckie słodycze, oraz na kolację do lokalnej restauracji z bardzo żywiołową muzyką na żywo, łączącą wpływy tureckie i arabskie. Nocleg w Adanie.

DZIEŃ 7

Jedziemy do regionu Hatay i pełnej arabskich wpływów Antiochii, znanej ze starożytnej historii. Zwiedzimy bardzo dobrze wyposażone muzeum mozaik rzymskich. Zobaczymy kościół św. Piotra w skale, prawdopodobnie pierwszy kościół chrześcijański. Wykąpiemy się w Morzu Śródziemnym, przejdziemy wykuty przez Rzymian tunel przeciwpowodziowy, odwiedzimy ostatnią ormiańską wspólnotę wiejską pod górą Musa Dah (znaną z książki 40 dni Musa Dah, Franza Werfla). Wieczorny przelot do Stambułu. Nocleg w Stambule.

DZIEŃ 8

Zwiedzanie największego miasta Turcji. Zobaczymy Hagię Sophię, Błękitny Meczet, Plac Taksim, bazar i Dzielnicę Galata. Przepłyniemy się stateczkiem pod mostami Cieśniny Bosfor łączącej Europę i Azję. Wieczór spędzimy w klimatycznej dzielnicy Karaköy z ciekawymi kawiarniami i butikami. Nocleg w Stambule.

DZIEŃ 9

Możliwe dalsze zwiedzanie Stambułu, dostosowane do harmonogramu przelotów. Transfer na lotnisko, przelot i powrót do Warszawy/Berlina.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI DO TURCJI:

 • bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami
 • przeloty wewnętrzne
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitami wagowymi linii lotniczych
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • zakwaterowanie ze śniadaniem
 • kolację z muzyką lokalną w Adanie lub Antiochii
 • pakiety informacyjne
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • wyżywienie (poza wliczonym w programie)
 • test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • bilety wstępu (ok 200 PLN)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 1000 PLN/os.
 • lot balonem (od 150 do 300 EUR - chęć lotu trzeba zgłosić z wyprzedzeniem; przy wietrznej pogodzie loty są anulowane)
 • tureckie spa (ok 20 EUR)

WYJAZD:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Berlin lub Warszawa, chyba, że przy terminie wycieczki zaznaczone jest inaczej.
Za dopłatą możliwe jest zorganizowanie wylotu z innych polskich i europejskich miast.

LOT BALONEM W KAPADOCJI:

Lot balonem nad Kapadocją to niezwykłe doświadczenie. Warto wstać wcześnie rano, aby nacieszyć oczy widokiem nieprawdopodobnych formacji skalnych, winnic, ogrodów i dawnych bizantyjskich kościołów oraz miasteczek. Wschodzące słońce w połączeniu z niezwykłością czerwonych i żółtych skał, wywołuje surrealistyczne wrażenie, które na długo pozostaje w pamięci. Przelot balonem połączony jest ze śniadaniem oraz małym toastem po wylądowaniu. Chęć uczestnictwa należy zgłosić z dużym wyprzedzeniem.

TURECKIE SPA:

Tradycja tureckich łaźni sięga czasów, kiedy tereny współczesnej Turcji stanowiły część Imperium Rzymskiego. Z arabskiego popularnie zwana hammam, łaźnia turecka, to niesamowity sposób na relaks po intensywnym dniu podróży lub zwiedzania, zwłaszcza w połączeniu z masażem całego ciała i typową dla Turcji tradycją scrubbingu. Łaźnię będziecie mieli okazję odwiedzić w Stambule.

ZAKWATEROWANIE:

Noclegi w hotelikach lub domach gościnnych w pokojach 2-osobowych (w przypadku zgłoszonych par lub znajomych) i w pokojach 2 lub 3 osobowych w przypadku zgłoszeń indywidualnych lub większych grup znajomych.

WYŻYWIENIE:

W cenie jest każdego dnia śniadanie i kolacja z muzyką arabesek na targu w Adanie. Reszta wyżywienia we własnym zakresie. Wszędzie po drodze można zjeść miejscowy kebab, hummus lub inne smakołyki orientu. Sklepy są bardzo dobrze wyposażone. Ceny jak w Polsce.

TRANSPORT:

Będziemy się przemieszczać wynajętym dolmuszem (minibus) lub miejscowym transportem - dużymi bezpiecznymi i komfortowymi autokarami lub taksówkami.

POGODA:

Klimat podczas naszej wyprawy, mimo niezbyt dużych odległości, będzie zmieniać się dość dynamicznie. W Kapadocji, położonej w centrum Anatolii, panuje typowy dla tego regionu umiarkowany klimat kontynentalny. Średnie temperatury w maju wahają się od około 7°C w nocy do około 20°C w dzień. Podobnie jesienią. Pogoda jest słoneczna, możliwe są delikatne opady deszczu i wiatr. Podobnej temperatury możemy się spodziewać podczas jednodniowego zwiedzania Stambułu. Antiochia położona jest już w klimacie śródziemnomorskim. Maj jest już właściwym początkiem lata, temperatury w ciągu dnia przekraczają 20°C, czasami dochodząc do 30°C. W nocy temperatura to około 15°C. Pogoda podczas terminu jesiennego będzie podobna - początek października będzie trochę chłodniejszy niż początek maja.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wycieczka do Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Turcja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.