GRECJA roadtrip

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
11 dni2 990 + 1 090EURO
OSTATNIE MIEJSCA

O wyprawie

GRECJA roadtrip

Grecja w kameralnej grupie i elastycznej formie roadtripu to świetna alternatywa do typowych objazdówek.

Jeśli więc zawsze marzyliście o zobaczeniu Akropolu, klasztorów Meteora czy ruin wyroczni w Delfach, ale 40-osobowe autokary to nie Wasza para kaloszy, to zapraszamy serdecznie na nasz roadtrip!

Wielkość grupy: max. 6 osób w aucie

Program

GRECJA roadtrip

1 dzień - PRZELOT DO ATEN

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot z Polski i przelot do Aten. Na lotnisku odbierzemy nasz samochód i przejedziemy do hotelu na zakwaterowanie. W zależności od rozkładu lotów, być może w ten dzień udamy się na pierwszy spacer po Atenach. O zachodzie słońca chętni mogą wspiąć się na wzgórze Lycabettus z oszałamiającą panoramą stolicy Grecji.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - ATENY: KOLEBKA CYWILIZACJI

Dziś po śniadaniu śladami dawnych wodzów i myślicieli wybierzemy się na wędrówkę po Atenach – mieście, w którym kształtowały się prądy filozoficzne, prawne i architektoniczne. Przemierzymy Agorę Grecką i Forum Rzymskie i wejdziemy na Akropol – najbardziej klasyczną ze wszystkich klasycznych budowli starożytności. Po przerwie na lunch będziemy kluczyć wśród białych uliczek w dzielnicy Anafiotika – to, że zamieszkiwali tu imigranci z Cyklad widać gołym okiem. Dotrzemy też na antyczny Stadion Panateński oraz na Plac Syntagma, współczesne centrum polityczne Grecji. Jeśli czas pozwoli, wstąpimy do Narodowego Muzeum Starożytności, w którym wśród najcenniejszych eksponatów znajdują się złota maska Agamemnona i zagadkowy mechanizm z Antykithiry, nazywany pierwszym komputerem. Wieczorem wspólne wyjście do restauracji.

3 dzień - SANKTUARIUM DELFICKIE I TERMOPILE

Pożegnamy się z Atenami i przejedziemy do Delf. Tutaj, u stóp pasma górskiego Parnas, funkcjonowało w starożytności sanktuarium na cześć boga Apollo, a w nim słynna wyrocznia delficka przepowiadająca przyszłość. Co dobrego dziś przepowie nam? Malowniczo wpisane w krajobraz pozostałości sanktuarium zostały wpisany na listę UNESCO. Później wyruszymy w dalszą drogę na północ, zatrzymując się w Termopilach, czyli przesmyku, w którym w starożytności rozegrała się bitwa między Spartą pod przywództwem Leonidasa a Persją dowodzoną przez Kserksesa. Dzień zakończymy w okolicach portowego miasteczka Wolos.

4 dzień - REJS NA WYSPĘ SKIATOS

Dziś wsiądziemy na pokład promu i po ponad 2-godzinnym rejsie znajdziemy się na wyspie Skiatos w archipelagu Sporadów. Porośnięta przez drzewa piniowa wyspa zachwyca swym klimatem i miłą dla oka architekturą. Przespacerujemy się po urokliwym miasteczku Skiatos: od portu po ciasne uliczki wypełnione tawernami, które służyły za tło kilku produkcji filmowych. Popołudniu popłyniemy z powrotem do Wolos, a stamtąd pojedziemy na Riwierę Olimpijską na zasłużony wypoczynek. Zakwaterujemy się w hotelu w bliskości plaży.

5 dzień - PLAŻOWANIE LUB MASYW OLIMPU

Nadszedł dzień, który możemy przeznaczyć na błogie plażowanie lub na wędrówkę w masywie górskim, na którego szczycie według starogreckich mitów zasiadali bogowie, popijając ambrozję – w masywie Olimpu. Skalne formacje, wodospady, lasy piniowe i stary monastyr – tego możecie spodziewać się podczas tułaczki. Wieczorem wyjdziemy wspólnie na kolację w którejś z knajpek w witalnym kurorcie.

6 dzień - KLASZTORY METEORA

Po śniadaniu opuszczamy gościnne posiadłości Zeusa na Olimpie. Hermes, opiekun podróży, będzie nam towarzyszył w ciągu następnych dni odkrywania Hellady i tego dnia poprowadzi nas do słynnych Meteorów, czyli unikatowych formacji skalnych. Najwyższe z nich mogą pochwalić się wysokością ok. 500 metrów. Na ich szczytach od XIV wieku zaczęły powstawać klasztory prawosławia ortodoksyjnego. Zbudowano ich przeszło dwadzieścia, a dziś zwiedzić można kilka z nich, zaś pozostałe popadły w ruinę. Nocleg w okolicy Meteorów.

7 dzień - KURS NA PELOPONEZ

Dalsza wędrówka po średniowiecznych szlakach między mistycznymi szczytami skalnymi. Następnie czeka nas przejazd w kierunku Półwyspu Peloponeskiego i spacer po portowym mieście Nafpahtos, nad którym góruje zamek z czasów Republiki Weneckiej. Wtedy miejscowość ta była znana pod nazwą Lepanto. Z miastem związany pozostaje Miguel Cervantes, którego pomnik stoi dumnie na nabrzeżu. Hiszpański autor „Don Kichota” brał bowiem udział w słynnej bitwie morskiej z XVI wieku.

8 dzień - U ZEUSA W OLIMPII

Przybywamy do miejsca kultu Zeusa, a także kolebki najsłynniejszej cyklicznej imprezy sportowej – Olimpii. To właśnie tutaj odbyły się pierwsze igrzyska, które od nazwy tego miejsca wzięły swą nazwę. W czasach antycznych igrzyska pozostawały czasem pokoju i zawieszenia broni – okresem wolnym od wojen. Po dziś dzień odbywają się co 4 lata, a okres między igrzyskami zwany jest olimpiadą. Po wizycie dalszy przejazd w kierunku miejscowości Kalamata.

9 dzień - JASKINIE DIROS I PLAŻA

Dziś przejedziemy do słynnych Jaskiń Diros, gdzie odbędziemy spacer długimi korytarzami między gigantycznymi stalaktytami, a stalagmitami. Eksplorując kolejne groty będziemy również poruszać się łódką. Następnie przejazd do hotelu w okolicy plaży i czas na odpoczynek.

10 dzień - EPIDAUROS I KANAŁ KORYNCKI

Wyruszamy z powrotem w kierunku Aten. Po drodze zatrzymamy się na chwilę w Sparcie, stolicy największego konkurenta Aten w starożytności, po czym przejedziemy do Epidauros, miejsca kultu Asklepiosa. Imię to nosił heros, któremu później oddawano cześć boską jako patronowi medyków i uzdrowicieli. Epidauros to miejsce, w którym zobaczymy wspaniale zachowany grecki teatr, mogący pomieścić przeszło 14 tysięcy widzów i cechujący się wręcz perfekcyjną akustyką. Jadąc przez Kanał Koryncki – z krótkim przystankiem – dotrzemy do Aten, gdzie zakwaterujemy się w hotelu.

11 dzień - WYLOT DO POLSKI

Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Ateny - Warszawa
 • transport minibusem na całej trasie
 • 10 noclegów (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • śniadania w hotelach
 • bilet na prom Wolos-Skiatos-Wolos
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż     1 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz muzeów dla chętnych w sumie ok. 100 EUR
 • pozostałego wyżywienia
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Wielkość grupy: max. 6osób w aucie

Transport

Po Grecji jeździmy osobowym minibusem.

Zakwaterowanie

W czasie wyjazdu zatrzymujemy się w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką.

Wyżywienie

Śniadania w hotelach. Pozostałe wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie taką kwotę, jaką potrzebuje.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej GRECJA roadtrip pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Grecja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.