NADBAŁTYCKI roadtrip

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
14 dni2 890 + 690EURO
14 dni2 890 + 690EURO
14 dni2 890 + 690EURO

O wyprawie

NADBAŁTYCKI roadtrip

Roadtrip po krajach nadbałtyckich: Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia.

Postawiliśmy na unikalne parki narodowe i rezerwaty, zamki oraz miasteczka z ciekawą architekturą. Odwiedzimy cztery różnorodne  stolice: Wilno, Tallin, Helsinki i Rygę. Prawdziwym smaczkiem programu jest estońska wyspa Saaremaa z malowniczą latarnią morską i  średniowiecznym zamkiem.

Grupa: tylko 6-7 osób w busie

Program

NADBAŁTYCKI roadtrip

1 dzień - WARSZAWA - TROKI

Wyjazd z Warszawy na Litwę, do Trok. Troki to miasteczko malowniczo położone wśród jezior. Pójdziemy na spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej i odwiedzimy położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich.

2 dzień - WILNO: ZWIEDZANIE - GÓRA KRZYŻY

Przyjeżdżamy do Wilna, tchnącej historią stolicy Litwy. Pospacerujemy po starówce, która w 1994 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podejdziemy do Ostrej Bramy, Świątyni Unickej, cerkwi Św. Ducha, na plac Ratuszowy oraz do celi Konrada. Kolejnym przystankiem tego dnia będzie niesamowita Góra Krzyży koło Szawli. Przejazd w stronę Łotwy.

3 dzień - PARK NARODOWY RZEKI GAUI - ZAMEK W TURAIDZIE

Jedziemy do Parku Narodowego Rzeki Gaui, żeby odpocząć nieco na łonie przyrody, podziwiając malownicze meandry rzeki i zielone lasy. Zawitamy do miasteczka na skraju parku, Siguldy, w którym zobaczymy ruiny zamku, oraz pójdziemy na spacer do Jaskini Gutmana. Sigulda słynie z zimowych sportów - to tutaj bobslejowa reprezentacja Polski trenuje do zawodów. Następnie zwiedzimy miasteczko Turaida z ciekawym gotyckim zamkiem z czerwonej cegły.

4 dzień - TARTU - REZERWAT TORFOWISKOWY ENDLA

Jedziemy do Estonii. Pierwsze na naszej trasie jest Tartu, w którym pospacerujemy po zabytkowej starówce.

Następnie pojedziemy do rezerwatu torfowiskowego Endla. Specjalne kładki pozwalają na wejście w głąb tego fascynującego rejonu. Przejazd na nocleg w kierunku Tallina.

5 dzień - PARK NARODOWY LAHEMAA - TALLIN

Przejazd do nadmorskiego Parku Narodowego Lahemaa. To największy i najstarszy park Estonii, który obfituje w malownicze szlaki turystyczne.

Następnie pojedziemy do Tallinu, stolicy Estonii. Tam odwiedzimy barokowy kompleks pałacowo-parkowy Kadriorg, Sobór Aleksandra Newskiego wzniesiony na wzgórzu Toompea, starówkę z mieszczańskimi kamieniczkami, zabytkowymi kościołami i średniowiecznym rynkiem. Spacer i relaks w jednej z licznych kawiarenek.

6 dzień - HELSINKI: ZWIEDZANIE

Przeprawiamy się do "Córki Bałtyku", czyli Helsinek. Ruszymy na zwiedzanie miasta, a plan mamy ambitny: m.in. Sobór Uspieńskiego, Suomenlinna, gdzie znajduje się największa na Bałtyku twierdza obronna, plac Senacki z katedrą luterańską, park Esplanadi, park Kaivopuisto, kościół w skale i pomnik Sybeliusa.

7 dzień - PORVOO - LAHTI

Przejazd do Porvoo - miasteczko to słynie ze świetnie zachowanej, starej architektury drewnianej. Rybackie domy położone nad rzeką są wizytówką tego miasta, które uznawane jest za jedno z najstarszych w Finlandii. Następnie odwiedzimy doskonale znane fanom skoków narciarskich Lahti. Zobaczymy skocznie, na których Adam Małysz zdobywał tytuł mistrza świata i pospacerujemy po Zielonej Stolicy Europy 2021.

8 dzień - TURKU I PARK MUMINKÓW W NAANTALI

Turku – dawna stolica Finlandii. Jest to jednocześnie najstarsze fińskie miasto. Jego wizytówką jest zamek z XIII-XIV w. Zabytkowa część miasta zachęca do spacerów i poznawania jego historii. Po południu przejazd do Naantali, w którym mieści się uwielbiany przez turystów Park Muminków oraz malownicza starówka z wąskimi brukowanymi uliczkami i niskimi kolorowymi domkami.

9 dzień - PARK NARODOWY NUUKSIO - HELSINKI

Wyjątkowy Park Narodowy Nuuksio, który swoją sławę zawdzięcza polatuszy syberyjskiej, czyli europejskiej latającej wiewiórce. Przy odrobinie szczęścia, w koronach drzewa będziemy mieli okazję obserwować latające wiewiórki. W rzeźbie parku dominują doliny polodowcowe i skaliste wzgórza sięgające około 100 m n.p.m. Atrakcją są również same szlaki, które wytyczone są charakterystycznymi dla fińskich parków kładkami.

10 dzień - TALLIN - WYSPA SAAREMAA

Wracamy do Estonii i jedziemy do Virtsu, skąd promem przepłyniemy na wyspę Saaremaa, największą i najpiękniejszą estońską wyspę. Zobaczymy tutaj rezerwat ornitologiczny Vilsandi, doskonale zachowany krater meteorytowy, wysokie skaliste klify, oraz doskonale zachowany średniowieczny zamek w Kuressaare.

11 dzień - RYGA: ZWIEDZANIE

Dzisiaj zwiedzamy Rygę. Spacerujemy po mieście, zwiedzamy Zamek Ryski, katedrę, Bramę Szwedzką i Wieżę Prochową.

12 dzień - KAROSTA - POŁĄGI - KŁAJPEDA

Jedziemy do Lipawy zobaczyć Karostę – była to zamknięta baza i port wojenny Floty Bałtyckiej ZSRR.

Następnie pojedziemy do Połągi, gdzie zwiedzimy przepiękny pałac Tyszkiewiczów, w którym mieści się Muzeum Bursztynu. Pospacerujemy po ogrodzie botanicznym otaczającym pałac. Następnie przejazd do uroczego nadbałtyckiego miasta Kłajpedy. Przejdziemy się po zabytkowej starówce podziwiając oryginalną architekturę miasta.

13 dzień - MIERZEJA KUROŃSKA

Przejazd na Mierzeję Kurońską, która jest parkiem narodowym, znanym m. innymi z wielkich ruchomych wydm. Przejazd na nocleg do Kowna.

14 dzień - KOWNO - WARSZAWA

Rano spacer po zabytkowej części Kowna. Ostatnie chwile na zakup pamiątek i lokalnych przysmaków. Następnie powrót do Warszawy, pożegnanie z pilotem i grupą i zakończenie wyjazdu.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • transport komfortowym minibusem na całej trasie
 • 13 noclegów w hotelach (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • bilety na przeprawy promowe na trasie Tallin – Helsinki – Tallin oraz Virtsu - Kuivastu – Virtsu
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż     1 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz muzeów dla chętnych w sumie ok. 80 EUR
 • wyżywienia
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Wielkość grupy: 6-7 osób w aucie

Transport

Trasę pokonujemy w całości komfortowym minibusem, a pilot wyprawy jest kierowcą. Na trasie mamy również przeprawy promowe.

Zakwaterowanie

W czasie wyjazdu zatrzymujemy się w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie taką kwotę, jaką potrzebuje.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej NADBAŁTYCKI roadtrip pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Estonia, Litwa, Finlandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.