KARAIBY - MAŁE ANTYLE

Formy aktywności
Wyżywienie
we własnym zakresie

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

KARAIBY - MAŁE ANTYLE

Ta wycieczka na Karaiby przypadnie do gustu tym z Was, którzy nie pogardzą piękną plażą, ale przedkładają aktywny odpoczynek ponad leżenie plackiem. Tak jest - będziemy zwiedzać. :)

Wybraliśmy cztery karaibskie wyspy - Martynikę, Saint Lucię, Dominikę i Gwadelupę, które poznamy od ich krajobrazowej i aktywnej strony. Szlaki przyrodnicze, punkty widokowe, malownicze wodospady i wulkany będą się tutaj przeplatać z plażami i relaksem pod palemką. Zakosztujemy też w karaibskiej kuchni i spróbujemy lokalnych specjałów.

Polubisz ten wyjazd za:

 • wygodną formę kameralnego roadtripu
 • zwiedzanie 4 wysp
 • piękne plaże i interior wysp

Trasa

MARTYNIKA: PÓŁWYSEP SAINT ANNE - WULKAN PELEE - PÓŁWYSEP CARAVELLE
SAINT LUCIA: PN PIGEON ISLAND - THE TET PAUL
DOMINIKA: ROSEAU - PN CABRITS - BATIBOU BEACH - TITOU
GWADELUPA: POINTE-À-PITRE - PÓŁWYSEP POINTE DES CHÂTEAUX - BASSE-TERRE - SAINTE ROSE - POINTE-À-PITRE

 

Program

1 DZIEŃ PRZELOT NA MARTYNIKĘ

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Lot z przesiadką w Paryżu (ze zmianą lotniska).
Po przylocie na Martynikę transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek.

2 DZIEŃ MARTYNIKA: PÓŁWYSEP SAINT ANNE

Martynika ma ok. 70km długości i 30km szerokości, i jest uważana za jedną z najbardziej zróżnicowanych wysp karaibskich. W ciągu kolejnych dni sprawdzimy tę tezę w praktyce!

Zaczniemy od półwyspu Saint Anne, na którym to leży plaża Les Salines, na połączniu Morza Karaibskiego z Oceanem Atlantyckim. Pójdziemy na ok. 2h trekking szlakiem zwanym Sawanną Skamieniałości. Odwiedzimy też destylarnię rumu, gdzie dowiemy się jak powstaje ten trunek, i oczywiście skosztujemy go. Zagłębimy się też w małe klimatyczne miasteczka tej części wyspy.

3 DZIEŃ MARTYNIKA: TREKKING NA WULKAN PELEE

Dzisiaj będziemy zapoznawać się z północną częścią wyspy.
Przy sprzyjającej pogodzie wejdziemy na wulkan Pelée - najwyższy punkt wyspy (1397m n.p.m.). Zajrzymy do kilku miasteczek tej części wyspy, i oczywiście spędzimy czas wylegując się na jednej z plaż.

4 DZIEŃ MARTYNIKA: PÓŁWYSEP CARAVELLE

Jedziemy na półwysep Caravelle - wysunięty w Ocean Atlantycki półwysep zwieńczony jest zamkiem Dubuc. Pójdziemy też na ok. 3h spacer ścieżką przyrodniczą półwyspu, która prowadzi przez bujną tropikalną roślinność.
Dzień skończymy w jednej z lokalnych restauracji serwującej owoce morze przy plaży.

5 DZIEŃ SAINT LUCIA: PARK NARODOWY PIGEON ISLAND

Opuszczamy Martynikę - wsiadamy na prom i po 2-godzinnym rejsie wysiądziemy na wyspie Saint Lucia.
Kierujemy się do Parku Narodowego Pigean Island. Na wyspie znajdują się pozostałości po fortyfikacjach, m.in. Fort Rodney.
Popołudnie spędzimy na plaży, podziwiając zachód słońca.

6 DZIEŃ SAINT LUCIA: POŁUDNIOWA CZĘŚĆ WYSPY

Zwiedzamy południową część wyspy. Zajrzymy do Ogrodu Botanicznego Diamond i zażyjemy kąpieli w nieco siarkowych gorących źródłach. Nie zabraknie też czasu na plażowanie. :)

7 DZIEŃ SAINT LUCIA: SZLAK PRZYRODNICZY THE TET PAUL

Ruszamy na szlak przyrodniczy The Tet Paul. Trasa nie jest trudna, za to słynie z pięknych widoków ze słynnym Petit Piton na czele. Będzie też okazja na nieco szaleństw na ziplining, a resztę dnia spędzimy na kolejnej już plaży.

8 DZIEŃ DOMINIKA: REJS NA WYSPĘ - ROSEAU

Płyniemy promem na kolejną karaibską wyspę - Dominikę. Dominika ma 47 km długości i 26 km szerokości.

Rejs potrwa ok. 5 godzin. Spacer po stolicy wyspy - Roseau.

9 DZIEŃ DOMINIKA: PARK NARODOWY CABRITS - BATIBOU BEACH

Zwiedzanie wyspy zaczniemy od Parku Narodowego Cabrits, położonego na półwyspie wysuniętym w Morze Karaibskie. W parku znajduje się XVIII-wieczny Fort Shirley i kilka szlaków przyrodniczych, po których się przejdziemy.
Następnie pojedziemy na piękną plażę Batibou Beach, po drodze zatrzymując się w ciekawych punktach widokowych i miasteczkach.

10 DZIEŃ DOMINIKA: WĄWÓZ TITOU, WODOSPAD TRAFALGAR, EMERALD POOL

Dzisiaj skupimy się na interiorze wyspy, który również ma sporo do zaoferowania. Udamy się na spacer do malowniczego wąwozu Titou, po drodze podziwiając wodospad Trafalgar. Następnie odwiedzimy Park Narodowy Morne Trois Pitons, gdzie podejdziemy do wodospadu ze szmaragdowym jeziorkiem - Emerald Pool.

11 DZIEŃ GWADELUPA: STOLICA - PÓŁWYSEP POINTE DE CHATEAUX

Wsiadamy na prom i płyniemy na wyspę Gwadelupa. Zwiedzimy stolicę Gwadelupy - Pointe-à-Pitre, a następnie pojedziemy na wschód wyspy, na malowniczy półwysep Pointe des Châteaux.

12 DZIEŃ GWADELUPA: INTERIOR - FORT DELGRES

Zwiedzamy interior Gwadelupy - udamy się na kilka krótkich szlaków przy wulkanie La Soufriere, gdzie będziemy mogli skorzystać z wulkanicznego spa i zimnej kąpieli w górskich kaskadach i wodospadach.
Następnie skierujemy się w stronę wybrzeża, do Fortu Delgres - okazałej twierdzy znajdującej się w miejscowości Basse-Terre. Spacer po mieście i relaks.

13 DZIEŃ GWADELUPA: PLAŻA DE LA PERLE - SAINTE ROSE: REJS LUB ROWERY WODNE

Ruszamy na północ tej części wyspy widokową drogą wzdłuż wybrzeża. Po drodze zatrzymamy się w kilku punktach z widokiem na morze. Odpoczniemy chwile na uroczej plaży Perły - Plage de la Perle (lub innej okolicznej plaży, jest w czym wybierać), aby następnie udać się do miejscowości Sainte Rose, gdzie możemy wziąć "siarkowy prysznic" w jednym ze źródełek. Jest to też punkt wypadowy do laguny. Możemy tutaj skorzystać z opcjonalnej wycieczki do laguny, lub wypożyczyć rowery wodne i popływać wśród mangrowców.

14 DZIEŃ GWADELUPA: STOLICA - WYLOT

Rano kończymy zwiedzanie stolicy - zajrzymy do muzeum Memorial ACTe, w którym uzupełnimy swoją wiedzę o rdzennych mieszkańcach wysp karaibskich, a także o niechlubnej historii handlu niewolnikami na Karaibach.
Czas na ostatnie zakupy rumu, kawy czy kakao. Wieczorem wylot do Europy.

15 DZIEŃ PRZYLOT DO WARSZAWY

Przesiadka w Paryżu i lot powrotny do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Martynika, Gwadelupa - Warszawa
 • transport samochodem na całej trasie wg programu
 • 13 noclegów (pokoje 2-os. z łazienkami w hotelach lub domki/bungalowy)
 • bilety na prom między wyspami (3 rejsy)
 • bilet na pociąg między lotniskami w Paryżu
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 90 EUR
 • wyżywienia
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka

1 000 PLN

Wizy

Saint Lucia - Przy wjeździe do Saint Lucia obywateli polskich nie obowiązują wizy (pobyt do 180 dni). Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

Martynika - Martynika stanowi francuski departament zamorski. W związku z tym obywatele Polski nie potrzebują wizy wjazdowej, wystarczy ważny paszport.

Gwadelupa - Gwadelupa stanowi francuski departament zamorski. W związku z tym obywatele Polski nie potrzebują wizy wjazdowej, wystarczy ważny paszport.

Dominika - Od obywateli polskich nie są wymagane wizy przy wjeździe na Dominikę pod warunkiem, że pobyt nie przekracza 6 miesięcy. Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy przed planowanym wyjazdem z Dominiki.

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej KARAIBY - MAŁE ANTYLE pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.