Trekking wzdłuż wschodniego wybrzeża Bałtyku

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
7 dni2 490

O wyprawie

Polska: Trekking wzdłuż wschodniego wybrzeża Bałtyku

 • Trekking po najdzikszej części polskiego wybrzeża
 • Najpiękniejsze miejsca Słowińskiego Parku Narodowego
 • Ponad 100-km po plaży bez ciężkich plecaków
 • Puste i dzikie plaże poza sezonem
 • Wybrzeże Bałtyku z innej perspektywy
 • Odpoczynek w urokliwych miejscowościach

Zapraszamy na trekking wzdłuż Bałtyku - na 6 dni marszu po najdzikszej części polskiego wybrzeża. W towarzystwie mew, szumu fal, skrzypiącego piasku i wzburzonego morza. Ta niecodzienna wycieczka trekkingowa pozwoli Ci odkryć Polskę z nietypowej perspektywy. Będziemy wędrować cały czas po plaży, nocując w nadmorskich miejscowościach, odwiedzając najpiękniejsze zakątki wschodniego wybrzeża Bałtyku. Przejdziemy na lekko ponad 100 km, nasze ciężkie bagaże będą transportowane do miejsc noclegowych autem.

Pójdziemy na wschód, bo tak będzie częściej z wiatrem. Przejdziemy odcinek Ustka - Dębki, którego dużą część stanowią obszary chronionej przyrody - Słowiński Park Narodowy, Rezerwat Mierzei Sarbskiej, Nadmorski Park Krajobrazowy. Występuje na nim wyjątkowo niewiele miejscowości nadmorskich. Zobaczymy martwy las pochłonięty przez morze, wdrapiemy się na najwyższą w Polsce ruchomą wydmę, wpadniemy na kawę do słynnego secesyjnego Kurhausu w Łebie, odpoczniemy w niewielkich urokliwych Dębkach i zaczerpniemy świeżego powietrza w schowanym pośród nadmorskich lasów, wydm i moren Smołdzińskim Lesie. Wyrusz z nami na przygodę!

Zapraszamy do zapisów !

Program

TREKKING NAD BAŁTYKIEM, RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1

Spotykamy się w Ustce, gdzie rozpoczyna się nasz trekking. Przed nami bardzo interesujący kilkunastokilometrowy odcinek plaży wzdłuż klifów w rejonie Poddąbia i Dębiny. Przy sztormowej pogodzie fale docierają aż do samego podnóża skarpy. Pod wieczór docieramy do letniska Rowy, z niewielkim portem rybackim przy ujściu Łupawy do Morza Bałtyckiego.

Dzienny dystans: 18 km

DZIEŃ 2

Za Rowami wchodzimy na teren Słowińskiego Parku Narodowego. Cały czas idziemy plażą wzdłuż morza. Z powodu dużej odległości do następnej miejscowości, zapuszcza się tutaj naprawdę niewiele osób. Pójdziemy po wygodnej i szerokiej dzikiej plaży. Po drodze napotkamy “martwy las”, czyli pozostałości drzew wchłoniętych niegdyś przez morze i odsłoniętych po jednym ze sztormów. Na odpoczynek i nocleg wejdziemy kilka kilometrów w głąb lądu do urokliwego Smołdzińskiego Lasu.

Dzienny dystans: 16 km

DZIEŃ 3

Najdłuższe przejście podczas całej wyprawy. Pokonamy ponad 25 km wzdłuż Mierzei Łebskiej, co gwarantuje kilometry pustej plaży. Podczas wędrówki wybrzeżem odwiedzimy ruchome wydmy pod Łebą. Wdrapiemy się na najwyższą z nich, Wydmę Łącką (ok. 42 m wysokości), pod której piaskami spoczywa pochłonięta niegdyś osada i z której rozpościerają się piękne widoki na Bałtyk i Jezioro Łebsko. Docieramy na nocleg do Łeby.

Dzienny dystans: 27 km

DZIEŃ 4

Przejście z Łeby do Sasina poprzedzimy wizytą na kawie w prawdziwym “plażowym zamku”, jak nazywały zbudowanym w 1907 roku Dom Kuracyjny (Kurhaus) ówczesne gazety. Tego dnia pokonamy plażą kilkanaście kilometrów wzdłuż Mierzei Sarbskiej oraz przez las, aby dotrzeć do ponad stuletniej latarni Stilo i wsi Sasino.

Dzienny dystans: 19 km

DZIEŃ 5

Kontynuujemy marsz przepięknym i bezludnym fragmentem wybrzeża dzielącym okolice latarni Stilo i Białogóry. Pójdziemy po płaskiej jak stół, szerokiej plaży znanej z białego, drobnego piasku. Przejdziemy ścieżkami przez Wydmy Lubiatowskie. Nocleg w okolicach Białogóry.

Dzienny dystans: 20 km

DZIEŃ 6

Dzisiejszy, najkrótszy odcinek podczas całej wycieczki, zakończymy w malutkiej osadzie rybackiej Dębki, przy ujściu Piaśnicy malowniczo meandrującej przez las i plażę przed ujściem do Bałtyku. Dębki położone są bardzo blisko plaży, co pozwala wybrać się na wieczorny lub poranny spacer nad morzem.

Dzienny dystans: 10 km

DZIEŃ 7

Dla chętnych poranny spacer nad morze i morsowanie na zwieńczenie wyprawy. Ostatnie spojrzenie na Bałtyk, pożegnanie z piaskiem i szumem fal. Około 10:00 transfer z Dębek na dworzec kolejowy Gdynia Główna. Zakończenie wyprawy!

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • 6 noclegów w agroturystykach/domkach
 • Trekking na lekko - transport głównego bagażu między miejscowościami
 • Śniadania
 • Powitalną kawę w Ustce na rozpoczęcie wyprawy
 • Opiekę doświadczonego pilota
 • Transfer busem z Dębek na stację Gdynia Główna
 • Bilety wstępu do Słowińskiego Parku Narodowego
 • Pakiety informacyjne
 • Ubezpieczenie NNW
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • Obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • dojazd do Ustki, powrót z Gdyni
 • pozostałe wyżywienie

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • bilety wstępu do miejsc niewymienionych w programie
 • gwarancja pokoju 2-osobowego - 150 PLN/os
 • gwarancja pokoju 1-osobowego - 250 PLN/os
 • ew. transport w przypadku rezygnacji z któregoś dnia trekkingu

ZAKWATEROWANIE:

Noclegi w agroturystykach lub w domkach/bazach turystycznych, w pokojach 3-4 osobowych.

WYŻYWIENIE:

W cenie śniadania serwowane przez gospodarzy zakwaterowań. Jedzenie na czas trekkingu będzie można na bieżąco kupować w miejscowościach, do których będziemy docierać na nocleg. Na kolacje będziemy się udawać do lokalnych knajpek lub organizować je u lokalnych gospodarzy.

*** Może się zdarzyć wspólne przygotowywanie śniadań pod nadzorem pilota wycieczki, jeśli w danej miejscowości po sezonie nie będzie dostępne zakwaterowanie ze śniadaniem :)

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA WYCIECZKI I TRANSPORT:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Ustka. Na zakończenie trekkingu zapewniamy transport do Gdyni Głównej. Podczas trekkingu zapewniamy transport głównego bagażu między kolejnymi punktami na trasie. Podczas wycieczki nie towarzyszy nam auto asekuracyjne.

FORMA WYJAZDU:

Wymagana jest podstawowa kondycja fizyczna pozwalająca na codzienne kilkugodzinne przejścia po plaży w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Dla aktywnych dorosłych oraz rodzin ze starszymi dziećmi.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

POGODA:

Zróżnicowana słoneczno-wietrzno-deszczowa pogoda w zakresie temperatur od 6 do 15 stopni C wczesną wiosną i jesienią, oraz w zakresie 0 do 10 stopni C późną jesienią i w drugiej połowie zimy. Szczególny akcent należy postawić na ochronę przed wiatrem obniżającym temperaturę odczuwalną. Trekking nad Bałtykiem to wyjątkowa przygoda o każdej porze roku :)

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wyjazdu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trekking wzdłuż wschodniego wybrzeża Bałtyku pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.