Trekking w Dolomitach Brenta - Pod Skrzydłami UNESCO

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
TerminCena
9 dni1 990 + 550EURO
9 dni1 990 + 550EURO
Ostatnie miejsca !!

O wyprawie

Zapraszamy Was na trekking w Dolomitach Brenta - jednej z najbardziej malowniczych części tych pięknych Gór Pełnych Słońca!

Nasze trasy prowadzą przez najpiękniejsze, pachnące ziołami i kwiatami hale, które otaczają niesamowitej urody górskie granie. Ze szczytów rozciągają się zapierające dech w piersiach panoramy, tego wszystkiego dopełniają malowniczo położone jeziora górskie ze słynnym Lago Di Tovel na czele. Dodajmy jeszcze wyśmienite jedzenie, wino czy grappę, z których słynie Val Di Sole oraz urokliwe miasteczka północnych Włoch, a Miłośników Dolomitów nie trzeba więcej przekonywać!

A Ci z Was, którzy jeszcze w Dolomitach nie byli - nie pożałują!

W programie wejście na Monte Peller 2320 m n.p.m.!

Pozostałe atrakcje:

 • Wycieczki z lekkim plecakiem, bagaż główny zostawiamy w hotelu.
 • Trasy prowadzące przez najpiękniejsze, pachnące ziołami i kwiatami hale, które otaczają niesamowitej urody górskie granie.
 • Zapierające dech w piersiach panoramy skalnych turni Brenty - najpiękniejszej części Dolomitów.
 • Kontrast zielonych łąk oraz pionowych ścian, baszt i turni zmieniających pod wpływem słońca kolor w ciągu dnia
 • Stolica całorocznej turystyki w Dolomitach - Madonna di Campiglio.
 • Smaczna kuchnia Regionu Trentino, wyśmienite wino i grappa.

W dniu 26 czerwca 2009 wpisano Dolomity na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN) zatwierdziła nominację, potwierdzając tym samym wyjątkowe piękno Dolomitów oraz uznając je za unikalny przykład ewolucji geologicznej ziemi. Unia uznała, że Dolomity są jednym z najbardziej atrakcyjnych krajobrazów górskich świata.

Dla kogo przeznaczony jest trekking? 

Trekking w Dolomitach nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego!

Polecamy go przede wszystkim kolekcjonerom fotografii oraz miłośnikom górskich wędrówek w niebywałej, jedynej w swoim rodzaju scenerii.

W naszym programie nie zabraknie szlaków ubezpieczonych w metalowe poręczówki, co ważne - nie są to jednak ferraty, a jedynie ułatwienia na nieco eksponowanych fragmentach.

Od uczestników trekkingu wymagamy zatem jedynie podstawowego przygotowania kondycyjnego. Wzorem innych naszych imprez, dla osób, które nie będą mogły każdego dnia uczestniczyć w wariancie podstawowym, na większość dni trekkingu przygotowaliśmy wariant nr 2 - krótszy i bardziej relaksowy.

INFORMACJE O REGIONIE:

DOLOMITY /wł. Dolomiti, niem. Dolomiten/- leżą po południowej stronie głównego łańcucha Alp, w całości na terenie Włoch. Rozciągają się równoleżnikowo na ok. 80 km, a południkowo na ok. 70 km. Nie tworzą typowych łańcuchów górskich, zbudowane są z gniazd, oddzielonych od siebie głębokimi dolinami.

NAJWYŻSZY SZCZYT Marmolada + 3342 m n.p.m. leży w Dolomitach Zachodnich.

SYMBOL DOLOMITÓW Tre Cime di Lavaredo - masyw składający się z trzech potężnych, dolomitowych turni: Szczytu Zachodniego, Wielkiego oraz Małego Szczytu /foto powyżej/.

GRANICE Granice Dolomitów wyznaczają:na północyrozciągająca się równoleżnikowo dolina Val Pusteria, na zachodzie Valle Isarco oraz Dolina Adygi. Granicą wschodnią jest Dolina Piave, na północnym wschodzie Dolina Val di Sesto oraz Val Padola, która oddziela Dolomity od Alp Karnickich. Od strony południowej Dolomity opadają ku równinie Friuli.  

Kraina geograficzna, do której należą Dolomity to Tyrol Południowy, południowa część masywu leży na terenie prowincji Belluno, zachodnia - prowincji Trydent, północna - prowincji Bolzano.

NAZWA Nazwę Dolomity zawdzięczają francuskiemu geologowi Déodetowi de Dolomieu (1750 – 1801), który zafascynowany występującą tu węglanową skałą wysłał jej próbki do Szwajcarii w 1789 roku w celu klasyfikacji. Wkrótce otrzymał je z powrotem wraz z oświadczeniem, że dotychczas nie opisano skały o takim składzie chemicznym, dlatego jej odkrywcy przysługuje prawo nadania nazwy znalezisku.

SKAŁA Skała zwana dolmitem składa się z warstw minerału o tej samej nazwie (węglan wapnia i magnezu) oraz domieszek czystego wapienia. W jednych rejonach warstwy te są bardziej wyraźne, w innych mniej, różnią się też stopniem sfałdowania oraz zawartością skamieniałych pozostałości organizmów żyjących w prehistorycznym oceanie – Tetydzie.

UKSZTAŁTOWANIE POWIERZCHNI I BUDOWA GEOLOGICZNA Typowa budowa geologiczna przedstawia się następująco: najniższą warstwę tworzą skały krystaliczne, na nich leżą podatne na wietrzenie skały pochodzenia wulkanicznego tworzące łagodne formy wzgórz i hal. Z nich wyrastają pionowe turnie i baszty zbudowane z dolomitu. Skały nie są jednorodne. Cudowny, wręcz bajkowy przekładaniec zawdzięczają Dolomity właśnie domieszkom. Także domieszki są odpowiedzialne za nierównomierną podatność na erozję i tworzenie się zróżnicowanych, nie rzadko fantastycznych, wręcz bajkowych kształtów.

NAJWAŻNIEJSZE MIASTA I OŚRODKI Cortina d’ Ampezzo – stolica turystyczna Dolomitów (Igrzyska Olimpijskie w 1956 r.), Canazei, Arabba, Madonna di Campiglio, Predazzo, Cavalese, San Martino di Castrozza, Aurenzo di Cadore, Ortisei, Canazei.

TURYSTYKA Unikalny krajobrazowy i geologiczny klejnot w północno-wschodniej części włoskich Alp, co roku odwiedzają miliony turystów zauroczonych skalnymi szczytami o różowym odcieniu, dziewiczymi lasami, zielonymi dolinami i fascynującą kulturą. Różnorodność klimatyczna, i geologiczna bogactwo fauny i flory oraz pielęgnowane stare tradycje kultury wspaniale harmonizują ze sobą w tej jedynej, niezapomnianej krainie.

KUCHNIA Podobnie jak w innych zakątkach Włoch, kuchnia Dolomitów ma własny, niepowtarzalny charakter, kształtowany zarówno przez warunki naturalne jak i przez historię. Choć niezbyt wyszukane, jedzenie jest tu zawsze smaczne, a dania wywodzą się przeważnie z XVIII stulecia, gdy do podstawowych, odwiecznych składników zaczęto dodawać ziół i innych aromatycznych przypraw. Warto pamiętać o deserach i wypiekach, wśród których króluje znany wszędzie gdzie sięgały wpływy austriackie strudel oraz fritelle con panna e marmelada di mirtilli (pączki ze świeżą śmietanką i konfiturą jagodową).

Program

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1 WYJAZD Z POLSKI

Wyjazd z Krakowa o godz. 22:00. Pozostałe miasta wg rozkładu jazdy.

Dzień 2 PRZEJAZD PRZEZ CZECHY I AUSTRIĘ

Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch w DOLOMITY.

W godzinach popołudniowych ok. 15:00 zakwaterowanie w hotelu w okolicach MADONNA DI CAMPIGLIO, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 LAGO DI TOVEL i MALGA FLAVONA (NAJPIĘKNIEJSZA HALA BRENTY)

Śniadanie.

Przejazd do Centrum Visitatori nad jeziorem Tovel 1190 m.n.p.m.

 • Wariant dla wszystkich: W pierwszej części szlaku będziemy wędrować wygodną drogą przy linii brzegowej jeziora, następnie drogą gruntową w dolinie Val di Santa Maria della Flavona do mostu (Ponte Rio Tresenga) na wysokości 1562 m n.p.m. Od tego momentu zaczynamy wchodzić w rejon malowniczych hal. Docieramy na halę Malga Pozzol 1632 m n.p.m., gdzie zaczynają się rozpościerać widoki na otaczające szczyty. Po krótkim podejściu osiągamy cel naszej wędrówki: halę Malga Flavona 1880 m n.p.m. skąd mamy rewelacyjne widoki na północną grań Brenty. Po odpoczynku w gospodarstwie pasterskim rozpoczynamy dosyć długi trawers zachodniej ściany Cima di Val Scura 2672 m n.p.m. aby dotrzeć nad jezioro Tovel.

[Czas przejścia: ok. 7 godz., przewyższenie: ↑ 690 m, ↓ 690 m; Trudności techniczne: BRAK, zróżnicowana trasa w formie pętli].
Schroniska na szlaku: TAK, ale mogą być nieczynne; restauracja w rejonie jeziora Tovel (po zejściu opcjonalny postój w zależności od godziny powrotu).

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 TRAWERS GŁÓWNEJ GRANI BRENTY

Śniadanie.

Przejazd do Madonny Di Campiglio 1522 m.n.p.m.

 • Wariant nr 1: Wjazd kolejką do górnej stacji na przełęczy Passo Groste 2438 m.n.p.m. - trekking przez Rifugio Tuckett 2272 m n.p.m., Sella Fridolin 2143 m n.p.m., Galerię Bogani, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na Cima Tosa i Cima Brenta, Rifugio Brentai 2182 m n.p.m, Val Brenta. Zejście do schroniska Cascata di Mezzo. Wycieczkę kończymy w centrum Madonny di Campiglio 1522 m n.p.m.

[Czas przejścia: ok. 8 godz., przewyższenie: ↑ 230 m, ↓ 750 m; Trudności techniczne: na krótkich odcinkach stalowe liny oraz metalowe stopnie, ekspozycja].
Schroniska na szlaku: TAK

 • Wariant nr 2: Wjazd kolejką do górnej stacji na przełęczy Passo Groste 2438 m.n.p.m. - trekking przez Rifugio Tuckett 2272 m n.p.m. Zejście do schroniska Cascata di Mezzo. Wycieczkę kończymy w centrum Madonny di Campiglio 1522 m n.p.m.

[Czas przejścia: ok. 6 godz., przewyższenie: ↑ 170 m, ↓ 750 m; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: TAK

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 PASSO DEL TONALE 1884 m n.p.m. - PASSO DEI CONTRABBANDIERI 2681 m n.p.m. - CIMA PRESENA 3068 m n.p.m.

Śniadanie.

Przejazd na Passo Del Tonale 1884 m.n.p.m.

 • Wariant nr 1: Passo Del Tonale 1884 m.n.p.m. - Sentiero Malga Valbiolo - Passo dei Contrabbandieri 2681 m.n.p.m. (Przełęcz Przemytników) - Passo Del Tonale 1884 m.n.p.m.
  Trasa była w przeszłości wykorzystywana przez przemytników między Włochami a austriackim Trentino, a następnie odegrała ważną rolę strategiczną podczas Wielkiej Wojny. Pozostałością po niej jest system chodników i fortyfikacji, które są wbudowane w rejon przełęczy.
  Z Passo dei Contrabbandieri roztacza się piękna panorama na Presanella na południowym wschodzie i Val di Viso, Ercavallo, Tre Signori i pasma górskie od Coleazzo do Pietrarossy na północnym zachodzie.

[Czas przejścia: ok. 6 godz., przewyższenie: ↑ok.  800 m, ↓ ok.800 m; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: TAK.

 • Wariant nr 2: wyjazd systemem kolejek na przełęcz ponad lodowcem Presena i wyjście na szczyt Cima Presena 3068 m.n.p.m., a wcześniej krótkie przejście widokowe powyżej Lago del Monticello. 
  Passo Del Tonale to otwarty i panoramiczny naturalny amfiteatr, który wznosi się od wysokości 1884 m.n.p.m. do przełęczy na 3000 m.n.p.m. ponad lodowcem Presena z jednej strony, a na Przełęcz Przemytników z fortyfikacjami z I Wojny Światowej ze strony przeciwnej. Zimą to mekka narciarzy, natomiast latem to rejon na widokowe trekkingi.
  Zjazd kolejkami na Passo Del Tonale. Czas wolny.

[Czas przejścia: ok. 6 godz., przewyższenie: ↑ 400 m, ↓ 200 m; Trudności techniczne: brak].
Schroniska na szlaku: TAK

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 GIRO DEI CINQUE LAGHI – Trasa Pięciu Jezior

Śniadanie.

Przejazd do Madonny Di Campiglio 1522 m.n.p.m.

 • Wariant dla wszystkich: Wyjazd kolejką 'Funivia 5 Laghi' 2065 m n.p.m. Następnie przejście do jeziora Lago Ritort 2055 m n.p.m., skąd na przełęcz Passo Ritort 2277 m n.p.m. Dalej przemieszczamy się pomiędzy kolejnymi jeziorami z piękną panoramą na Centralną Brentę: Lago Lambin 2324 m n.p.m., Lago Gelato 2393 m n.p.m. i Lago Serodoli 2372 m n.p.m. Ostatnim jeziorem jest Lago Nambino 1768 m n.p.m., gdzie znajduje się malowniczo położone schronisko. Po odpoczynku zejście do Madonny Di Campiglio 1522 m.n.p.m.

Czas wolny w Madonna Di Campiglio.

[Czas przejścia: ok. 5 godz., przewyższenie: ↑ 350 m, ↓ 900 m; Trudności techniczne: brak
Schroniska na szlaku: TAK

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 ORTI DELLA REGINA I SENTIERO C. CONSTANZI - TRAWERS PIETRA GRANDE 2936 m n.p.m.

Śniadanie.

Przejazd do Madonny Di Campiglio 1522 m.n.p.m.

 • Wariant nr 1: Wjazd kolejką do górnej stacji na przełęczy Passo Groste 2438 m n.p.m., zejście ok 200 m do schroniska Rifugio Graffer 2261 m n.p.m., skąd rozpoczynamy trawers masywu Pietra Grande 2936 m n.p.m. widokową i urozmaiconą ścieżką. Po osiągnięciu ostrogi Sperone degli Orti 2522 m n.p.m. trasa kontynuuje trawers drogą Sentiero C. Constanzi, aż do zejścia w dolne partie Val Gelada. Stąd na halę Malga Mondifra 1632 m.n.p.m. i drogą jezdną do Madonny Di Campiglio, na parking pod kolejką na Passo Groste.

[Czas przejścia: ok. 6 godz., przewyższenie: ↑ 500 m, ↓ 1000 m; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: TAK

 • Wariant nr 2: Wjazd kolejką do górnej stacji kolejki na przełęczy Passo Groste 2438 m.n.p.m., zejście ok 200 m do schroniska Rifugio Graffer 2261 m n.p.m. Zejście przez polodowcowy kocioł do jeziora Lago Spinale ok 2000 m n.p.m. skąd na szczyt masywu Monte Spinale 2104 m n.p.m. Zejście do Madonny Di Campiglio 1522 m.n.p.m., na parking pod kolejką na Passo Groste.

[Czas przejścia: ok. 4-5 godz. przewyższenie: ↑ 200 m, ↓ 900 m; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: TAK

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 POŻEGNANIE Z BRENTĄ NA MONTE VIGO 2200 m.n.p.m. WYJAZD DO POLSKI. PRZEJAZD PRZEZ AUSTRIĘ I CZECHY

Śniadanie.

Wyjście do dolnej stacji kolejki Funivie Folgarida Marilleva, którą dwuetapowo wyjeżdżamy do Rifugio Solander 2042 m.n.p.m., skąd spacerem do Rifugio Orso Bruno, które położone jest na szczycie Monte Vigo na wysokości 2200 m.n.p.m.

Czas podziwianie panoramy głównej grani Brenty i kawę na tarasie schroniska.

Powrót kolejami na dół.

W godzinach wczesno-popołudniowych ok. 13:30-14:00 wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 9 PRZEJAZD PRZEZ CZECHY. POWRÓT DO POLSKI

Powrót do Krakowa ok. 5:00. Pozostałe miasta wg. rozkładu jazdy.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ PRZEJŚĆ MOŻE ULEC ZMIANIE.
BIURO ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ MODYFIKOWANIA TRASY TREKKINGU ZE WZGLĘDU NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE ORAZ KONDYCJĘ GRUPY. OSTATECZNĄ DECYZJĘ O WYBORZE TRASY PODEJMUJE PRZEDSTAWICIEL BIURA I/LUB PRZEWODNIK.

Warunki

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

Transport Autokar

Wyżywienie 6 śniadań, 6 obiadokolacji

Zakwaterowanie 6 noclegów: Hotel 3*** w okolicach Madonna di Campiglio (Pokój 2,3-os. z łazienką)

Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne Podróże Travel Koszty Leczenia (KL 20.000 EUR w tym Koszty Ratownictwa 6.000 EUR oraz ryzyko zaostrzenia choroby przewlekłej w standardzie), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW 15.000 PLN), bagaż (1.000 PLN).

Przewodnik Przewodnik Górski

Inne Podatek VAT

DODATKOWO PŁATNE (NA KONTO BIURA):

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
W przypadku dojazdu własnego do hotelu składka wynosi 10 PLN/os.
Składka jest obowiązkowa, jednorazowa i doliczana do ceny w momencie rezerwacji.

Dopłaty nieobowiązkowe (opcjonalne):

Dopłata do pokoju 1-os.: 220 EUR (opcja - dostępność potwierdzana przez biuro).

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY: 40 EUR (opcja).

KOSZTY NA MIEJSCU IMPREZY - ZABIERZ ZE SOBĄ:

Bilety wstępu, bilety na kolejki górskie związane z realizacją programu: ok. 70 EUR/os.

Opłata klimatyczna w hotelu: ok. 15 EUR/os. (płatne u Przewodnika na początku imprezy)

Opłata Guest Card Val di Sole: ok. 15 EUR/os. (płatne u Przewodnika na początku imprezy)

Sugerujemy zaopatrzenie się w dodatkową gotówkę (EUR) na ewentualne wydatki osobiste, pamiątki

DODATKOWE (NIEOBOWIĄZKOWE) UBEZPIECZENIA:

Podczas rezerwacji trekkingu możesz zakupić dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej oraz przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Podstawowe pojęcia:

Koszty Rezygnacji z Imprezy Turystycznej (Koszty Rezygnacji / Rezygnacja). 

 • Zwrot wpłat w przypadku rezygnacji z imprezy.

Koszty Przerwania Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej (Koszty Przerwania / Przerwanie).

 • Zwrot równowartości niewykorzystanych świadczeń w przypadku rezygnacji w czasie od rozpoczęcia imprezy turystycznej do momentu rozpoczęcia realizacji ostatniej ubezpieczonej usługi związanej z podróżą.

Kiedy rozpoczyna się i kończy ochrona ubezpieczeniowa?

 • W przypadku ubezpieczenia rezygnacji z podróży ochrona ubezpieczeniowa i odpowiedzialność SIGNAL IDUNA, rozpoczyna się z pierwszym dniem okresu ubezpieczenia, nie wcześniej jednak niż następnego dnia po dniu zawarcia umowy i kończy się z godziną i datą określoną jako początek podróży w umowie podróży i realizacji pierwszej ubezpieczonej usługi związanej z podróżą.
 • W przypadku ubezpieczenia przerwania podróży ochrona ubezpieczeniowa i odpowiedzialność SIGNAL IDUNA, rozpoczyna się z godziną i datą określoną jako początek podróży w umowie podróży, nie wcześniej jednak niż następnego dnia po dniu zawarcia umowy i kończy się z momentem rozpoczęcia realizacji ostatniej ubezpieczonej usługi związanej z podróżą.

--- 

Od 01.01.2024 r. wszystkie warianty ubezpieczenia dodatkowego obejmują w pakiecie koszty rezygnacji z imprezy turystycznej (rezygnacja z podróży) oraz koszty przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej (przerwanie podróży).

Miasta wyjazdu:

Kraków, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała, Cieszyn.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

GODZINA ZBIÓRKI Na miejsce zbiórki należy zgłosić się na 15 minut przed odjazdem.

MIEJSCA W AUTOKARZE Miejsca w autokarze przydzielane są zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Miejsce w autokarze wskazuje na miejscu wyjazdu przedstawiciel Biura.

TRASA Biuro nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne opóźnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi i drogowymi. Postoje na trasie przejazdu ustala przedstawiciel Biura co ok. 4,5 godziny w miejscach do tego przystosowanych. Autokary zatrzymują się wyłącznie na przystankach określonych w rozkładzie jazdy.

ORIENTACYJNA GODZINA POWROTU Biuro podaje także orientacyjne godziny powrotu na miejsca zbiórek. Biuro nie ponosi jednak odpowiedzialności zarówno w przypadku opóźnienia spowodowanego warunkami atmosferycznymi lub drogowymi oraz ewentualnego wcześniejszego powrotu względem orientacyjnej godziny podanej w rozkładzie jazdy.

INFORMACJE NA TEMAT BAGAŻU Ze względu na ograniczoną wielkość luków bagażowych w autokarze informujemy, że każdy pasażer może zabrać ze sobą torbę podróżną lub plecak i torbę podręczną. Nadmiar bagażu z przyczyn bezpieczeństwa może nie zostać zabrany.

BAGAŻ GŁÓWNY: Waga bagażu głównego nie powinna przekroczyć 20 kg.

BAGAŻ PODRĘCZNY: Waga bagażu podręcznego nie powinna przekroczyć 8 kg.

Bagaż główny zostaje w hotelu. Na każdy dzień trekkingu zabieramy mały, podręczny plecak (20-30 litrów). Plecak ten może służyć jako bagaż podręczny w autokarze.

Aby wziąć udział w trekkingu wystarczy posiadać ważny DOWÓD OSOBISTY.

Polecane mapy do oferty:

BRENTAGRUPPE - Dolomiti di Brenta 073. Wydawnictwo KOMPASS. Skala: 1 : 50 000 (1 cm = 500 m)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trekking w Dolomitach Brenta - Pod Skrzydłami UNESCO pochodzą od biura Sport Events, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.