Trekking w Dolomitach Brenta - Pod Skrzydłami UNESCO

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
TerminCena
9 dni1 790 + 490EURO
9 dni1 790 + 490EURO

O wyprawie

Zapraszamy Was na trekking w Dolomitach Brenta - jednej z najbardziej malowniczych części tych pięknych Gór Pełnych

Słońca! Nasze trasy prowadzą przez najpiękniejsze, pachnące ziołami i kwiatami hale, które otaczają niesamowitej urody górskie granie. Ze szczytów rozciągają się zapierające dech w piersiach panoramy, tego wszystkiego dopełniają malowniczo położone jeziora górskie ze słynnym Lago Di Tovel na czele. Dodajmy jeszcze wyśmienite jedzenie, wino czy grappę, z których słynie Val Di Sole oraz urokliwe miasteczka północnych Włoch, a Miłośników Dolomitów nie trzeba więcej przekonywać!

A Ci z Was, którzy jeszcze w Dolomitach nie byli - nie pożałują!

W programie wejście na Monte Peller 2320 m n.p.m.!

Pozostałe atrakcje:

  • Wycieczki z lekkim plecakiem, bagaż główny zostawiamy w hotelu.
  • Trasy prowadzące przez najpiękniejsze, pachnące ziołami i kwiatami hale, które otaczają niesamowitej urody górskie granie.
  • Zapierające dech w piersiach panoramy skalnych turni Brenty - najpiękniejszej części Dolomitów.
  • Kontrast zielonych łąk oraz pionowych ścian, baszt i turni zmieniających pod wpływem słońca kolor w ciągu dnia
  • Stolica całorocznej turystyki w Dolomitach - Madonna di Campiglio.
  • Smaczna kuchnia Regionu Trentino, wyśmienite wino i grappa.

Dla kogo przeznaczony jest trekking? 
Trekking w Dolomitach nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego!
Polecamy go przede wszystkim kolekcjonerom fotografii oraz miłośnikom górskich wędrówek w niebywałej, jedynej w swoim rodzaju scenerii.
W naszym programie nie zabraknie szlaków ubezpieczonych w metalowe poręczówki, co ważne - nie są to jednak ferraty, a jedynie ułatwienia na nieco eksponowanych fragmentach. Od uczestników trekkingu wymagamy zatem jedynie podstawowego przygotowania kondycyjnego. Wzorem innych naszych imprez, dla osób, które nie będą mogły każdego dnia uczestniczyć w wariancie podstawowym, na większość dni trekkingu przygotowaliśmy wariant nr 2 - krótszy i bardziej relaksowy.

Trasy nie wymagają użycia sprzętu wspinaczkowego!
Trekking nie jest wyjazdem o charakterze ferratowym.
Proponowane szlaki przeznaczone są dla każdego, lubiącego górskie wędrówki turysty. 
Dla bezpieczeństwa na krótkich odcinkach wybrane szlaki zaopatrzono w metalowe poręczówki.

INFORMACJE O REGIONIE:

DOLOMITY /wł. Dolomiti, niem. Dolomiten/- leżą po południowej stronie głównego łańcucha Alp, w całości na terenie Włoch. Rozciągają się równoleżnikowo na ok. 80 km, a południkowo na ok. 70 km. Nie tworzą typowych łańcuchów górskich, zbudowane są z gniazd, oddzielonych od siebie głębokimi dolinami.

NAJWYŻSZY SZCZYT

Marmolada + 3342 m n.p.m. leży w Dolomitach Zachodnich.

SYMBOL DOLOMITÓW

Tre Cime di Lavaredo - masyw składający się z trzech potężnych, dolomitowych turni: Szczytu Zachodniego, Wielkiego oraz Małego Szczytu /foto powyżej/.

GRANICE

Granice Dolomitów wyznaczają:na północyrozciągająca się równoleżnikowo dolina Val Pusteria, na zachodzie Valle Isarco oraz Dolina Adygi. Granicą wschodnią jest Dolina Piave, na północnym wschodzie Dolina Val di Sesto oraz Val Padola, która oddziela Dolomity od Alp Karnickich. Od strony południowej Dolomity opadają ku równinie Friuli.  
Kraina geograficzna, do której należą Dolomity to Tyrol Południowy, południowa część masywu leży na terenie prowincji Belluno, zachodnia - prowincji Trydent, północna - prowincji Bolzano.

NAZWA

Nazwę Dolomity zawdzięczają francuskiemu geologowi Déodetowi de Dolomieu (1750 – 1801), który zafascynowany występującą tu węglanową skałą wysłał jej próbki do Szwajcarii w 1789 roku w celu klasyfikacji. Wkrótce otrzymał je z powrotem wraz z oświadczeniem, że dotychczas nie opisano skały o takim składzie chemicznym, dlatego jej odkrywcy przysługuje prawo nadania nazwy znalezisku.

SKAŁA

Skała zwana dolmitem składa się z warstw minerału o tej samej nazwie (węglan wapnia i magnezu) oraz domieszek czystego wapienia. W jednych rejonach warstwy te są bardziej wyraźne, w innych mniej, różnią się też stopniem sfałdowania oraz zawartością skamieniałych pozostałości organizmów żyjących w prehistorycznym oceanie – Tetydzie.

UKSZTAŁTOWANIE POWIERZCHNI I BUDOWA GEOLOGICZNA

Typowa budowa geologiczna przedstawia się następująco: najniższą warstwę tworzą skały krystaliczne, na nich leżą podatne na wietrzenie skały pochodzenia wulkanicznego tworzące łagodne formy wzgórz i hal. Z nich wyrastają pionowe turnie i baszty zbudowane z dolomitu. Skały nie są jednorodne. Cudowny, wręcz bajkowy przekładaniec zawdzięczają Dolomity właśnie domieszkom. Także domieszki są odpowiedzialne za nierównomierną podatność na erozję i tworzenie się zróżnicowanych, nie rzadko fantastycznych, wręcz bajkowych kształtów.

NAJWAŻNIEJSZE MIASTA I OŚRODKI

Cortina d’ Ampezzo – stolica turystyczna Dolomitów (Igrzyska Olimpijskie w 1956 r.), Canazei, Arabba, Madonna di Campiglio, Predazzo, Cavalese, San Martino di Castrozza, Aurenzo di Cadore, Ortisei, Canazei.

TURYSTYKA

Unikalny krajobrazowy i geologiczny klejnot w północno-wschodniej części włoskich Alp, co roku odwiedzają miliony turystów zauroczonych skalnymi szczytami o różowym odcieniu, dziewiczymi lasami, zielonymi dolinami i fascynującą kulturą. Różnorodność klimatyczna, i geologiczna bogactwo fauny i flory oraz pielęgnowane stare tradycje kultury wspaniale harmonizują ze sobą w tej jedynej, niezapomnianej krainie.

KUCHNIA

Podobnie jak w innych zakątkach Włoch, kuchnia Dolomitów ma własny, niepowtarzalny charakter, kształtowany zarówno przez warunki naturalne jak i przez historię. Choć niezbyt wyszukane, jedzenie jest tu zawsze smaczne, a dania wywodzą się przeważnie z XVIII stulecia, gdy do podstawowych, odwiecznych składników zaczęto dodawać ziół i innych aromatycznych przypraw. Warto pamiętać o deserach i wypiekach, wśród których króluje znany wszędzie gdzie sięgały wpływy austriackie strudel oraz fritelle con panna e marmelada di mirtilli (pączki ze świeżą śmietanką i konfiturą jagodową).

Program

Na większość dni trekkingu proponujemy oprócz wariantu podstawowego, także trasę w wariancie krótkim:
Wariant Podstawowy: intensywność średnia lub wysoka: trasy całodniowe 7-8 godzin.
Wariant Krótki: intensywność niska lub średnia: trasy 4-7 godzin, odpoczynek na trasie trekkingu lub w alpejskich miasteczkach o niepowtarzalnym klimacie.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1 WYJAZD Z POLSKI
Wyjazd z Krakowa o godz. 22:00. Pozostałe miasta wg rozkładu jazdy.

Dzień 2 PRZEJAZD PRZEZ CZECHY I AUSTRIĘ
Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch w DOLOMITY.

W godzinach popołudniowych ok. 15:00 zakwaterowanie w hotelu w okolicach MADONNA DI CAMPIGLIO, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 LAGO DI TOVEL i MALGA FLAVONA (NAJPIĘKNIEJSZA HALA BRENTY)
Śniadanie.

Przejazd do Centrum Visitatori nad jeziorem Tovel 1190 m.n.p.m.

Wariant dla wszystkich: W pierwszej części szlaku będziemy wędrować wygodną drogą przy linii brzegowej jeziora, następnie drogą gruntową w dolinie Val di Santa Maria della Flavona do mostu (Ponte Rio Tresenga) na wysokości 1562 m n.p.m. Od tego momentu zaczynamy wchodzić w rejon malowniczych hal. Docieramy na halę Malga Pozzol 1632 m n.p.m., gdzie zaczynają się rozpościerać widoki na otaczające szczyty. Po krótkim podejściu osiągamy cel naszej wędrówki: halę Malga Flavona 1880 m n.p.m. skąd mamy rewelacyjne widoki na północną grań Brenty. Po odpoczynku w gospodarstwie pasterskim rozpoczynamy dosyć długi trawers zachodniej ściany Cima di Val Scura 2672 m n.p.m. aby dotrzeć nad jezioro Tovel.
[Czas przejścia: ok. 7 godz., przewyższenie: ↑ 690 m, ↓ 690 m; Trudności techniczne: BRAK, zróżnicowana trasa w formie pętli].
Schroniska na szlaku: TAK, ale mogą być nieczynne; restauracja w rejonie jeziora Tovel (po zejściu opcjonalny postój w zależności od godziny powrotu).

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 TRAWERS GŁÓWNEJ GRANI BRENTY
Śniadanie.

Przejazd do Madonny Di Campiglio 1522 m.n.p.m.

Wariant nr 1: Wjazd kolejką do górnej stacji na przełęczy Passo Groste 2438 m.n.p.m. - trekking przez Rifugio Tuckett 2272 m n.p.m., Sella Fridolin 2143 m n.p.m., Galerię Bogani, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na Cima Tosa i Cima Brenta, Rifugio Brentai 2182 m n.p.m, Val Brenta. Zejście do schroniska Cascata di Mezzo. Wycieczkę kończymy w centrum Madonny di Campiglio 1522 m n.p.m.
[Czas przejścia: ok. 8 godz., przewyższenie: ↑ 230 m, ↓ 750 m; Trudności techniczne: na krótkich odcinkach stalowe liny oraz metalowe stopnie, ekspozycja].
Schroniska na szlaku: TAK

Wariant nr 2: Wjazd kolejką do górnej stacji na przełęczy Passo Groste 2438 m.n.p.m. - trekking przez Rifugio Tuckett 2272 m n.p.m. Zejście do schroniska Cascata di Mezzo. Wycieczkę kończymy w centrum Madonny di Campiglio 1522 m n.p.m.
[Czas przejścia: ok. 6 godz., przewyższenie: ↑ 170 m, ↓ 750 m; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: TAK

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 PASSO DEL TONALE 1884 m n.p.m. - PASSO DEI CONTRABBANDIERI 2681 m n.p.m. - CIMA PRESENA 3068 m n.p.m.
Śniadanie.

Przejazd na Passo Del Tonale 1884 m.n.p.m.

Wariant nr 1: Passo Del Tonale 1884 m.n.p.m. - Sentiero Malga Valbiolo - Passo dei Contrabbandieri 2681 m.n.p.m. (Przełęcz Przemytników) - Passo Del Tonale 1884 m.n.p.m.
Trasa była w przeszłości wykorzystywana przez przemytników między Włochami a austriackim Trentino, a następnie odegrała ważną rolę strategiczną podczas Wielkiej Wojny. Pozostałością po niej jest system chodników i fortyfikacji, które są wbudowane w rejon przełęczy.
Z Passo dei Contrabbandieri roztacza się piękna panorama na Presanella na południowym wschodzie i Val di Viso, Ercavallo, Tre Signori i pasma górskie od Coleazzo do Pietrarossy na północnym zachodzie.
[Czas przejścia: ok. 6 godz., przewyższenie: ↑ok.  800 m, ↓ ok.800 m; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: TAK.

Wariant nr 2: wyjazd systemem kolejek na przełęcz ponad lodowcem Presena i wyjście na szczyt Cima Presena 3068 m.n.p.m., a wcześniej krótkie przejście widokowe powyżej Lago del Monticello. 
Passo Del Tonale to otwarty i panoramiczny naturalny amfiteatr, który wznosi się od wysokości 1884 m.n.p.m. do przełęczy na 3000 m.n.p.m. ponad lodowcem Presena z jednej strony, a na Przełęcz Przemytników z fortyfikacjami z I Wojny Światowej ze strony przeciwnej. Zimą to mekka narciarzy, natomiast latem to rejon na widokowe trekkingi.
Zjazd kolejkami na Passo Del Tonale. Czas wolny.
[Czas przejścia: ok. 6 godz., przewyższenie: ↑ 400 m, ↓ 200 m; Trudności techniczne: brak].
Schroniska na szlaku: TAK

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 GIRO DEI CINQUE LAGHI – Trasa Pięciu Jezior
Śniadanie.

Przejazd do Madonny Di Campiglio 1522 m.n.p.m.

Wariant dla wszystkich: Wyjazd kolejką 'Funivia 5 Laghi' 2065 m n.p.m. Następnie przejście do jeziora Lago Ritort 2055 m n.p.m., skąd na przełęcz Passo Ritort 2277 m n.p.m. Dalej przemieszczamy się pomiędzy kolejnymi jeziorami z piękną panoramą na Centralną Brentę: Lago Lambin 2324 m n.p.m., Lago Gelato 2393 m n.p.m. i Lago Serodoli 2372 m n.p.m. Ostatnim jeziorem jest Lago Nambino 1768 m n.p.m., gdzie znajduje się malowniczo położone schronisko. Po odpoczynku zejście do Madonny Di Campiglio 1522 m.n.p.m.
Czas wolny w Madonna Di Campiglio.

[Czas przejścia: ok. 5 godz., przewyższenie: ↑ 350 m, ↓ 900 m; Trudności techniczne: brak
Schroniska na szlaku: TAK

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 ORTI DELLA REGINA I SENTIERO C. CONSTANZI - TRAWERS PIETRA GRANDE 2936 m n.p.m.
Śniadanie.

Przejazd do Madonny Di Campiglio 1522 m.n.p.m.

Wariant nr 1: Wjazd kolejką do górnej stacji na przełęczy Passo Groste 2438 m n.p.m., zejście ok 200 m do schroniska Rifugio Graffer 2261 m n.p.m., skąd rozpoczynamy trawers masywu Pietra Grande 2936 m n.p.m. widokową i urozmaiconą ścieżką. Po osiągnięciu ostrogi Sperone degli Orti 2522 m n.p.m. trasa kontynuuje trawers drogą Sentiero C. Constanzi, aż do zejścia w dolne partie Val Gelada. Stąd na halę Malga Mondifra 1632 m.n.p.m. i drogą jezdną do Madonny Di Campiglio, na parking pod kolejką na Passo Groste.
[Czas przejścia: ok. 6 godz., przewyższenie: ↑ 500 m, ↓ 1000 m; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: TAK

Wariant nr 2: Wjazd kolejką do górnej stacji kolejki na przełęczy Passo Groste 2438 m.n.p.m., zejście ok 200 m do schroniska Rifugio Graffer 2261 m n.p.m. Zejście przez polodowcowy kocioł do jeziora Lago Spinale ok 2000 m n.p.m. skąd na szczyt masywu Monte Spinale 2104 m n.p.m. Zejście do Madonny Di Campiglio 1522 m.n.p.m., na parking pod kolejką na Passo Groste.
[Czas przejścia: ok. 4-5 godz. przewyższenie: ↑ 200 m, ↓ 900 m; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: TAK

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 POŻEGNANIE Z BRENTĄ NA MONTE VIGO 2200 m.n.p.m. WYJAZD DO POLSKI. PRZEJAZD PRZEZ AUSTRIĘ I CZECHY
Śniadanie.

Wyjście do dolnej stacji kolejki Funivie Folgarida Marilleva, którą dwuetapowo wyjeżdżamy do Rifugio Solander 2042 m.n.p.m., skąd spacerem do Rifugio Orso Bruno, które położone jest na szczycie Monte Vigo na wysokości 2200 m.n.p.m.

Czas podziwianie panoramy głównej grani Brenty i kawę na tarasie schroniska.

Powrót kolejami na dół.

W godzinach wczesno-popołudniowych ok. 13:30-14:00 wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 9 PRZEJAZD PRZEZ CZECHY. POWRÓT DO POLSKI
Powrót do Krakowa ok. 5:00. Pozostałe miasta wg. rozkładu jazdy.

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie.
Biuro zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu ze względu na warunki atmosferyczne oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje Przedstawiciel Biura i Przewodnik.

Warunki

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

Transport
Autokar 45 miejsc (klimatyzacja, wc, video, barek) lub Autokar 30 miejsc (klimatyzacja, dvd, barek)

Wyżywienie
6 śniadań, 6 obiadokolacji

Zakwaterowanie
6 noclegów: Hotel 3*** w okolicach Madonna di Campiglio (Pokój 2,3-os. z łazienką)

Ubezpieczenie
Signal Iduna Bezpieczne Podróże Travel
Koszty Leczenia (KL 20.000 EUR w tym Koszty Ratownictwa 6.000 EUR), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW 7.000 PLN), bagaż (800 PLN).

Przewodnik
MiędzynarodowyPrzewodnik Górski UIMLA

Inne
Podatek VAT

DODATKOWO PŁATNE (NA KONTO BIURA):

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
W przypadku dojazdu własnego do hotelu składka wynosi 10 PLN/os.
Składka jest obowiązkowa, jednorazowa i doliczana do ceny w momencie rezerwacji.

Dopłata do pokoju 1-os.: 200 EUR (opcja - dostępność potwierdzana przez biuro).

KOSZTY NA MIEJSCU IMPREZY - ZABIERZ ZE SOBĄ:

Bilety wstępu, bilety na kolejki górskie związane z realizacją programu: ok. 70 EUR/os.

Opłata klimatyczna w hotelu: ok. 15 EUR/os. (płatne u Przewodnika na początku imprezy)

Opłata Guest Card Val di Sole: ok. 15 EUR/os. (płatne u Przewodnika na początku imprezy)

Sugerujemy zaopatrzenie się w dodatkową gotówkę (EUR) na ewentualne wydatki osobiste, pamiątki

DODATKOWE (NIEOBOWIĄZKOWE) UBEZPIECZENIA:

1. RG - Koszty Imprezy Turystycznej - rezygnacja przed wyjazdem:
Wariant nr 1: Podstawowy
Wariant nr 2: Podstawowy+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 3: Podstawowy+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot w wysokości 100 % wpłat.
---
2. RG + CP - Koszty Imprezy Turystycznej - rezygnacja przed wyjazdem z rozszerzoną ochroną ubezpieczeniową o następstwa Chorób Przewlekłych i nowotworowych:
Wariant nr 4: ChorobyPrzewlekłe
Wariant nr 5: ChorobyPrzewlekłe+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 6: ChorobyPrzewlekłe+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot w wysokości 100 % wpłat.
---
3. RGS - Koszty Przerwania Imprezy Turystycznej - rezygnacja / przerwanie uczestnictwa w imprezie:
Wariant nr 1: Podstawowy
Wariant nr 2: Podstawowy+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 3: Podstawowy+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot równowartości niewykorzystanej części świadczeń.
---
4. RGS + CP - Koszty Przerwania Imprezy Turystycznej - rezygnacja / przerwanie uczestnictwa w imprezie z rozszerzoną ochroną ubezpieczeniową o następstwa Chorób Przewlekłych i nowotworowych:
Wariant nr 4: ChorobyPrzewlekłe
Wariant nr 5: ChorobyPrzewlekłe+Covid19 /+kod CV/
Wariant nr 6: ChorobyPrzewlekłe+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot równowartości niewykorzystanej części świadczeń.
---
5. Rozszerzenie ubezpieczenia KL (Koszty Leczenia za granicą) o Następstwa Chorób Przewlekłych i Nowotworowych /kod CP/:
Składka jednorazowa za os./za dzień: 10 PLN.

Miasta wyjazdu:

Dojazd własny (do/z hotelu na podstawie Vouchera), Kraków - Dworzec PKS Górna Płyta ul. Bosacka: 22:00, Katowice - Plac Andrzeja - od ul. Kopernika: 23:30, Tychy - Stacja Paliw ORLEN przy E75: 23:45, Pszczyna - Parking Drogerii Rossmann obok Kaufland przy E75: 23:59, Czechowice-Dziedzice - Stacja Paliw AMIC Energy przy E75: 00:15, Bielsko-Biała - Dworzec PKS dolna płyta: 00:30, Cieszyn - Stacja Paliw ARGE przy S-52: 1:00

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

GODZINA ZBIÓRKI:

Na miejsce zbiórki należy zgłosić się na 15 minut przed odjazdem.

MIEJSCA W AUTOKARZE:

Miejsca w autokarze przydzielane są zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Miejsce w autokarze wskazuje na miejscu wyjazdu przedstawiciel Biura.

TRASA:

Biuro nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne opóźnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi i drogowymi.

Postoje na trasie przejazdu ustala przedstawiciel Biura co ok. 4,5 godziny w miejscach do tego przystosowanych.

Autokary zatrzymują się wyłącznie na przystankach określonych w rozkładzie jazdy.

ORIENTACYJNA GODZINA POWROTU:

Biuro podaje także orientacyjne godziny powrotu na miejsca zbiórek. Biuro nie ponosi jednak odpowiedzialności zarówno w przypadku opóźnienia spowodowanego warunkami atmosferycznymi lub drogowymi oraz ewentualnego wcześniejszego powrotu względem orientacyjnej godziny podanej w rozkładzie jazdy.

INFORMACJE NA TEMAT BAGAŻU:

Ze względu na ograniczoną wielkość luków bagażowych w autokarze informujemy, że każdy pasażer może zabrać ze sobą torbę podróżną lub plecak i torbę podręczną.Nadmiar bagażu z przyczyn bezpieczeństwa może nie zostać zabrany.

BAGAŻ GŁÓWNY:

Waga bagażu głównego nie powinna przekroczyć 20 kg.

BAGAŻ PODRĘCZNY:

Waga bagażu podręcznego nie powinna przekroczyć 8 kg.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trekking w Dolomitach Brenta - Pod Skrzydłami UNESCO pochodzą od biura Sport Events, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.