Azory: Sylwester na Sao Miguel i noworoczne trekkingi

Formy aktywności

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Azory: Sylwester na São Miguel i noworoczne trekkingi

 • Sylwester z mieszkańcami Ponta Delgada
 • Noworoczne trekkingi przez lasy deszczowe
 • Wędrówki po stożkach wulkanów - Sete Cidades i Lagoa do Fogo
 • Wizyta w gorących źródłach Furnas
 • Słodkie ananasy, desery z marakui i owoce morza

Sylwester na Azorach! Zapraszamy na sylwestrowy wyjazd na Azory, na najbardziej zieloną wyspę archipelagu - São Miguel. Wyspy rzucone na środek Oceanu Atlantyckiego przyciągają łagodnym klimatem - nawet na przełomie roku temperatura nie powinna spaść poniżej +10 stopni (średnie temperatury wynoszą 15-19°C). Azory to spokojna południowa atmosfera, brak tłumów i pośpiechu, życzliwość mieszkańców i wyśmienita kuchnia.

Podczas sylwestrowego wyjazdu, wyspę São Miguel poznamy podczas trekkingów na lekko. Nocujemy przez cały pobyt w stolicy - Ponta Delgada. Na miejsca trekkingów i zwiedzania dojedziemy wygodnym busem. Obejdziemy wulkaniczne jeziora Lagoa da Fogo oraz te najsłynniejsze przy Sete Cidades, wybierzemy się na trekking przez bujne lasy wawrzynowe w Faial da Terra, odpoczniemy w termach Furnas i na plantacji herbaty.

Sylwestra rozpoczniemy od wystawnej kolacji pełnej lokalnych specjałów, po której dołączymy do zabawy w centrum miasta. Szampana wypijemy razem z mieszkańcami Ponta Delgada, przy Portas de Cidade. Impreza przy muzyce na żywo i DJ-ach, w ramach azorskiego miejskiego Sylwestra!

Zapraszamy na Sylwestra na Azorach!

Program

SYLWESTER NA AZORACH, RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1, 29.12.2023 

Wylot z Warszawy lub Berlina (do wyboru). Przelot z przesiadką na Azory. Lądujemy w Ponta Delgada, na wyspie São Miguel. Zakwaterowanie i wieczorny spacer po największym mieście Azorów i jednocześnie stolicy wyspy São Miguel, szykującej się do sylwestrowej zabawy :)

DZIEŃ 2, 30.12.2023

Rozpoczynamy od trekkingu wśród wygasłych wulkanów zachodniego wybrzeża. Okolica Sete Cidades to kwintesencja wyspy São Miguel - pójdziemy szczytem wulkanicznego stożka, zobaczymy ocean z obu stron wyspy i jeziora wypełniające kalderę. Na skalistym zachodnim wybrzeżu odwiedzimy pole lawowe Ponta da Ferraria.

Dystans: 13 km

DZIEŃ 3, 31.12.2023

Najsmaczniejszy początek ostatniego dnia w roku - jedziemy na ananasy prosto z azorskiej plantacji! I na herbatkę oraz zwiedzanie jedynej w Europie plantacji herbaty Cha Gorreana. Na koniec wizyta w położonych wśród wodospadów gorących źródłach Caldeira Velha.

Powrót do Ponta Delgada na sylwestrową imprezę. Zabawę poprzedzimy uroczystą sylwestrową kolacją. Szampany odkorkujemy wspólnie z mieszkańcami Ponta Delgada, zebranymi na głównym miejskim placu przy XVIII-wiecznej bramie Portas de Cidade! Wspólna zabawa przy muzyce na żywo i DJ-ach. Szykuje się prawdziwie azorski miejski Sylwester!

Dystans: 4 km

DZIEŃ 4, 1.01.2024

Po późnym śniadaniu wycieczka do słynącego z termalnych źródeł miasteczka Furnas. Wizyta w Parque Terra Nostra z termalnym SPA na świeżym powietrzu i degustacja cozido, potrawy przygotowywanej w gorącej od aktywności wulkanicznej ziemi. Po południu noworoczny relaks w zewnętrznych basenach termalnych, zbudowanych wokół strumienia, wśród palm i bujnych zarośli.

Dystans: 6 km

DZIEŃ 5, 2.01.2024

Ruszamy do Faial da Terra na kilkugodzinną trasę przez gęsty las deszczowy do dwóch wodospadów schowanych pośród drzew. Dla odważnych kąpiel w zimnych wodach pod wodospadem Salto do Cagarrão. Wizyta w opuszczonej wiosce Sanguinho. Obiad w wiejskiej knajpce i powrót do Ponta Delgada.

Dystans: 14 km

DZIEŃ 6, 3.01.2024

Trekking wokół kalderowego jeziora Lagoa do Fogo ze stromymi zboczami i pięknie usytuowaną plażą. Kilkunastokilometrowa trasa poprowadzi przez deszczowy las, wzdłuż lewad, brzegiem jeziora i szczytem wygasłego wulkanu. Wieczorem kolacja nad schowaną w skałach zatoką Caloura.

Dystans: 14 km

DZIEŃ 7, 4.01.2024

Zajrzymy do wnętrza ziemi - lawowego tunelu pod miastem i pojedziemy na południowe wybrzeże do Villa Franca do Campo, pierwszej stolicy São Miguel z kaplicą Ermida de Nossa Senhora da Paz, położoną na szczycie wzgórza. Spróbujemy miejscowego słodkiego specjału queijada da vila. Wizyta na ukrytej pod wysokimi skałami plaży Praia dos Moinhos i spacer do wodospadu ukrytego wśród bujnego lasu.

DZIEŃ 8, 5.01.2024

Powrót do Polski.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI SYLWESTROWEJ NA AZORACH:

 • bilet lotniczy w dwie strony ze wszystkimi opłatami
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitami wagowymi linii lotniczych
 • zakwaterowanie w hotelu o standardzie 3/4* w Ponta Delgada
 • lokalny transport busem na Azorach wg programu
 • częściowe wyżywienie (śniadania)
 • sylwestrowa kolacja pełna lokalnych specjałów
 • zakwaterowanie w hotelu w Lizbonie (jeżeli dotyczy)
 • transport lotnisko-hotel w Lizbonie (jeżeli dotyczy)
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • pakiety informacyjne
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL oraz ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • wyżywienie (poza śniadaniami)
 • komunikacja publiczna w Lizbonie (jeżeli dotyczy)
 • test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • degustacja cozido - 15 EUR
 • bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie
 • dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 1500 PLN/os.

ZAKWATEROWANIE:

Przez cały pobyt nocujemy w jednym miejscu w Ponta Delgada, w pensjonacie/hotelu o standardzie min. 3*.

WYŻYWIENIE:

W cenie wycieczki jest śniadanie każdego dnia oraz sylwestrowa kolacja. Na lunche i obiadokolacje pilot będzie proponował ciekawe miejsca. Ceny są wyższe niż w Polsce.

TRANSPORT:

Podczas wycieczki będziemy przemieszczać się minibusem / busem / autem (w zależności od liczby uczestników). Może się zdarzyć, że w razie potrzeby skorzystamy z komunikacji publicznej lub taksówki.

POGODA:

Na Azorach panuje łagodny klimat. Zimą średnie temperatury wynoszą 15-19°C. W cieplejsze dni w miastach może być nawet ponad 20°C. W wyższych partiach gór temperatura może spaść do 10°C. Możliwy przelotny deszcz i zachmurzenie. Dni są nieco krótsze - zachód słońca około godz. 17:30. Dni programu mogą być zamieniane kolejnością, aby dostosować się do aktualnych prognoz pogody.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

WYLOT:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa - lotnisko Chopina lub Berlin. Dla klientów mieszkających za granicą możemy zorganizować (za dopłatą) przelot z innego miejsca w Europie.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wyjazdu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Azory: Sylwester na Sao Miguel i noworoczne trekkingi pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu . Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.