Rejsy Baleary - trasa zachodnia: Majorka - Ibiza

Formy aktywności
Wyżywienie
składka burtowa

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Rejsy Baleary - Hiszpania 2022

Już od 8 lat regularnie organizujemy rejsy żeglarskie na Balearach, dzięki czemu bardzo dobrze poznaliśmy Majorkę, Minorkę, Ibizę, a także mniejsze wyspy t.j. Formentera, Cabrera czy Espalmador. Na podstawie zebranych  przez lata doświadczeń chcielibyśmy zachęcić do skorzystania z oferty rejsów na Baleary, archipelagu łączącego gorące, hiszpańskie wyspy.

Te fantastyczne miejsca, słyną z malowniczych krajobrazów oraz przepięknych, błękitnych zatok, które często są odizolowane od tłumu turystów, których na archipelagu nie brakuje, przez co zwiedzanie jachtem, od mniej dostępnej, morskiej strony, pozwala na dotarcie do miejsc mniej znanych, a czasem zapomnianych...

Decydując się na rejsy na Balearach, mamy do wyboru dwie ciekawe trasy, bardziej spokojną wschodnią (krótsze przeloty i miejsca z mniejszą ilością turystów), oraz zachodnią, na której czeka nas trochę więcej żeglowania (m.in. jedna noc na morzu).

Trasa zachodnia może być szczególnie atrakcyjna dla osób lubiących bujne życie nocne, gdyż nocą Ibiza nie śpi i można w centrum miasta lub w klubach na obrzeżach poznać tamtejszy rozrywkowy styl życia. Na trasie wschodniej natomiast pożeglujemy na Minorkę, wyspę słynącą ze spokoju oraz w mniej oblegane miejsca na Majorce.

Kiedy zatem wybrać się na rejs na Baleary?

Niewątpliwie najlepszą porą do tego typu spędzania wolnego czasu, jest okres od maja do lipca. Wśród żeglarzy bowiem, utarło się, iż piąty miesiąc roku rozpoczyna sezon żeglarski – z uwagi na słońce, temperaturę ale i wiatr oraz jeszcze brak masowych turystów, co niebywale ma wpływ na komfort zwiedzania i atrakcyjne ceny.

W lipcu natomiast woda w morzu osiąga najwyższą temperaturę, co wpływa na atrakcyjność kąpieli morskich, pogoda w tym czasie sprzyja też osobom ceniącym kąpiele słoneczne. Sierpień to czas, kiedy Baleary są oblegane przez turystów, natomiast we wrześniu powoli opuszczają oni archipelag i robi się swobodniej, a woda w morzu nadal zapewnia przyjemną temperaturę do kąpieli.

Piękne widoki, przyjemne i ciepłe promienie słoneczne, którym towarzyszą delikatne poduchy wiatru – to wszystko sprawia, że miejsce to kusi i zachęca do podziwiania jego uroku z pokładu jachtu.

Trasa zachodnia: 

Palma de Mallorca - Cala de San Miguel - San Antonio - Formentera - Espalmador - Ibiza - Puerto de Andratx - Palma de Mallorca

Kierunek zachodni zaprowadzi nas na słynną Ibizę oraz mniejsze wysepki, Formęnterę i Espalmador. Podczas rejsu zobaczymy dwa oblicza Ibizy, imprezowe i bardziej kameralne w zatoczkach. Zawiniemy do najpiękniejszego portu Balearów Eivissy, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także pojeździmy rowerami po Formenterze i będziemy odpoczywać na pięknej plaży na wyspie Espalmador. Trasa jest dość intensywna i podczas żeglugi czeka nas jeden nocny przelot.

Program

Dzień 1 sobota (Palma de Mallorca - Cala de San Miguel)

Po zaprowiantowaniu i wstępnym szkoleniu, polegającym na poznaniu zasad bezpieczeństwa i poruszania się po jachcie wypływamy na zachód, w kierunku Ibizy. Będzie to rejs nocny, podczas którego poznamy zasady żeglowania nocnego, od oznakowań jachtów, statków po elementy nawigacji.

Dzień 2 niedziela (Cala de San Miguel - San Antonio)

O wschodzie słońca zobaczymy na horyzoncie Ibizę, po dopłynięciu do wyspy zatrzymamy się na kąpiel i śniadanie w urokliwie położonej zatoce Cala de San Miguel. W zatoce dla chętnych czeka nie lada atrakcja w postaci jaskiń w których odbywają się laserowe projekcje.

Około południa wyruszymy do jednego z najgwarniejszych portów na Balearach do San Antonio de Portomany. Miejsce to słynie z rozrywkowego życia nocnego i z pewnością przypadnie do gustu tym co za szybko nie kładą się spać.

Dzień 3 poniedziałek (San Antonio - Formentera)

Następnego dnia kurs na południe, na Formenterę, wyspę dużo bardziej kameralną. Nie ma tu takiego tłoku jak na Ibizie, ponadto wyspa jest w miarę płaska, co sprzyja wycieczkom rowerowym, popularnym na Formenterze.

Po drodze będziemy mijać słynną wyspę Es Vedra, na której podobno Odyseusz spotkał syreny, a Nostradamus wyczuwał silne pole energetyczne. Na Formenterze w zależności od okoliczności zatrzymamy się w marinie lub na bojce, blisko miejscowości La Savina. 

Dzień 4 wtorek (Formentera - Espalmador)

Tego dnia wypożyczymy rowery i zwiedzimy Formenterę za pomocą dwóch kółek, odwiedzimy najciekawsze zakamarki wyspy, ładne plaże i interesujące okolice.

Po wycieczce pożeglujemy na pobliską wyspę Espalmador, gdzie czeka na nas piękna plaża oraz kąpiel błotna.

Dzień 5 środa (Espalmador - Ibiza)

Czeka nas krótki odcinek tego dnia, więc można będzie jeszcze rano poplażować, ale za późno wypływać nie możemy bo miejsca w porcie w Ibizie mogą się szybko skończyć. 

Elvissa (Ibiza) to szalony port, gdzie czeka szereg atrakcji od uroków zabytkowego miasta, po zabawy do białego rana. Czasu będziemy mieli dostatecznie dużo aby poznać uroki tego wyjątkowego miejsca. Szczególnie warte uwagi jest stare miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień 6 czwartek (Ibiza - Puerto de Andratx)

O świcie wystartujemy na wschód, żegnając Ibizę za rufą, wypatrywać będziemy Majorki. Ten dzień spędzimy na żegludze, gdyż mamy do pokonania znaczny dystans. Po dotarciu do portu można zakosztować nocnych uroków lub udać się na spacer do położonego w górach miasteczka Andrataix.

Dzień 7 piątek (Puerto de Andratx - Palma de Mallorca)

W piątek popłyniemy do macierzystego portu w Palmie, po drodze jednak obowiązkowo zatrzymamy się na kąpiel w jednej z zatok. Wieczorem natomiast warto zwiedzić stolicę wyspy, a następnie udać się na wspólne pożegnanie.

Palma oferuje wiele atrakcji, w miejscu tym nie można się nudzić.

Dzień 8 sobota (Palma de Mallorca)

O godzinie 8.00 opuszczamy jacht, tak aby ekipa sprzątająca przygotowała go dla następnej grupy. My natomiast, w zależności od godziny powrotu możemy pozwiedzać Palmę, szczególnie warto zwiedzić słynną katedrę i zobaczyć łaźnie arabskie. Dla osób zmęczonych rejsem, lepszym rozwiązaniem będzie plażowanie lub dobra kawiarnia :)

W zależności od warunków pogodowych, preferencji kapitana i załogi, miejsca w portach itp., trasa może ulec nieznacznej zmianie.

Warunki

Cena zawiera:  

  • miejsce na jachcie, 
  • opiekę doświadczonego skippera,
  • ubezpieczenie KL i NNW,
  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe koszty:

  • składka burtowa na opłaty portowe, wyżywienie, paliwo, podatki, sprzątanie jachtu, pozwolenia itp. (130€/os. trasa wschodnia, 150€/os. trasa zachodnia),
  • kaucja 250 euro/os. lub 30 euro opłaty obniżającej kaucję + 30 euro kaucji,
  • dojazd we własnym zakresie (bezpośrednie loty m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Berlina).

Skipper nie uczestniczy w składce jachtowej.
Rejs odbędzie się przy minimalnej liczbie 5 osób na jacht.
Ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, sprawności załogi i decyzji skippera.
W razie uszkodzenia jachtu przez poprzednie załogi lub tzw „siły wyższe”, armator ma prawo dostarczyć inny model jachtu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rejsy Baleary - trasa zachodnia: Majorka - Ibiza pochodzą od biura Pasat Charter, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu składka burtowa. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.