Portugalia. Wybrzeże Algarve

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
9 dni2 500 + 430EURO

O wyprawie

Algarve to perełka Portugalii. Obejmuje całą południową część kraju, od Przylądka św. Wincentego, aż do granicy z Hiszpanią. To po Lizbonie najbardziej znany region Portugalii. Hasłem reklamowym tego regionu jest „ponad 300 słonecznych dni w roku”, bo to najbardziej nasłoneczniona część Portugalii. Niektórzy uważają, że to tu są najpiękniejsze plaże w Europie. Jest ich tu ponad sto, a szczycą się ponadprzeciętną czystością. Towarzyszą im niesamowite formacje skalne, tworzące klifowe wybrzeże. To wszystko położone jest nad Oceanem Atlantyckim.

Zapraszamy na trekkingową wyprawę do Portugalii. Podczas tygodniowego pobytu odbędziemy 6 trekkingów na niesamowitym wybrzeżu. Przejdziemy ścieżkami wzdłuż klifów podziwiając wytwory natury w postaci przeróżnych formacji skalnych.

 

Program

Do słonecznego Algarve wylatujemy z Berlina do Faro z przesiadką w Lizbonie. Dla chętnych transfer z Wrocławia do Berlina i z powrotem.

Algarve to najbardziej wysunięty na południe region tego kraju, będący idealnym miejscem dla miłośników plaż i skalistych klifowych krajobrazów. Wybrzeże jest pagórkowate, poprzecinane dolinami, a wody Oceanu Atlantyckiego wyrzeźbiły niesamowite formy w wapiennych skałach. Linia brzegowa obfituje w jaskinie i groty, co w połączeniu z pięknym odcieniem wody tworzy wyjątkowo magiczny krajobraz.

Podczas tygodniowego pobytu odbędziemy 6 trekkingów na tym niesamowitym wybrzeżu. Przejdziemy ścieżkami wyznaczonymi wzdłuż klifów i rozległych piaszczystych plaż oraz  dotrzemy do najbardziej zachwycających cudów natury w tej części Portugalii m.in.: wydmowej części wybrzeża Costa Vincentina,  najdalej na południowy zachód wysuniętego krańca Europy – Przylądka św. Wincentego, półwyspu Ponta da Piedade, niezwykłej plaży w pobliżu Benagil z jaskinią Benagil, którą zobaczymy w trakcie rejsu statkiem po oceanie wzdłuż południowego wybrzeża (jej niezwykłe położenie i gra świateł daje jej tytuł jednego z najpiękniejszych miejsc w Europie). Naszej uwadze nie umkną osadzone na klifach malownicze miasteczka z licznymi zabytkami, kolorowymi fasadami kamieniczek ozdobionych ceramicznymi płytkami –  azulejos, labiryntami wąskich uliczek i bogatą historią tj.: Albufejra, Lagos, Luz, Sagres, Portimao. Wisienką na torcie będzie zwiedzanie stolicy i największego miasta Portugalii – Lizbony. 

Program

1 DZIEŃ

Spotkanie na Lotnisku Berlin Brandenburg (godz. 4:00).

Dla chętnych transfer z Wrocławia do Berlina (wyjazd około godz. 00:00).

Przylot do Faro w godzinach południowych z przesiadką w Lizbonie.

Przejazd z Faro do miejsca zakwaterowania.

Zakwaterowanie.

Pierwsze spacery po wybrzeżu (indywidualnie)

Nocleg.

 

2 DZIEŃ 

Trekking

Trasa 1: OLHOS DE AQUA

Pierwszy trekking na południowym wybrzeżu Portugalii będzie spotkaniem z klifowym wybrzeżem i jedną z najpiękniejszych piaszczystych plaż w Europie – Praia da Falésia. Trasa będzie składała się z dwóch części: pierwsza to przejście wzdłuż wybrzeża piaszczystą plażą z Olhos de Aqua do Vilamour otoczoną wysokimi, kolorowymi klifami, które mają różne odcienie (od czerwieni i pomarańczy po biało-żółte), druga to powrót do Olhos de Aqua ścieżkami poprowadzonymi na wysokich klifach.

Długość trasy około 12 km, około 6 godzin przejścia.

 

3 DZIEŃ 

Trekking

Trasa 2: COSTA VICENTINA

Celem trekkingu będzie zachodnie wybrzeże południowej Portugalii zwane Costa Vicentina. Znaczna część tego obszaru objęta jest ochroną w ramach parku krajobrazowego Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina. Trasa w formie pętli przebiegać będzie w okolicy miejscowości Carrapateira szerokimi, piaszczystymi plażami z naturalnymi wydmami, które są tu ewenementem, ponieważ w ogóle nie przypominają tych z portugalskiego wybrzeża. Do miejsca startowego powrócimy wędrując wygodną ścieżką poprowadzoną nad wysokimi klifami wybrzeża Costa Vincentina.

Długość trasy około 12 km, około 6 godzin przejścia.

 

4 DZIEŃ 

Trekking:

Trasa 3: Z CARVOEIRO DO BENAGIL I PRAIA DA MARINHA

Trekking rozpoczniemy z kaskadowo położonej miejscowości Carvoeiro, dawnej wioski rybackiej, która przerodziła się w ostatnich latach w popularną miejscowość wypoczynkową Portugalii. Miasteczko charakteryzują zbudowane na klifach białe domki. Tworzą one jedyne w swoim rodzaju cyple i zatoczki, a także skrywają nadmorskie jaskinie. Trasa trekkingu przebiegać będzie wyznaczonymi ścieżkami poprowadzonymi na klifie, schodkami wyrzeźbionymi w skale oraz przez skalne miasta, którymi dojdziemy do plaży da Marinha z charakterystycznym klifem z naturalnymi łukami tworzącymi wyrzeźbioną literę M. Po drodze zobaczymy „z góry”, przez otwór w sklepieniu, cud natury – najpiękniejszą i najczęściej fotografowaną w Portugalii jaskinię Benagil.

 

5 DZIEŃ 

Trekking:

Trasa 4: PORTIMAO I REJS DO PERŁY ALGARVE –  JASKINI BENAGIL

Udamy się do miejscowości Portimao, z której popłyniemy w rejs statkiem wzdłuż południowego wybrzeża Algarve (cena rejsu ok. 30 euro). Z pozycji oceanu, z pokładu łodzi, będziemy mieli możliwość zobaczyć twierdzę i zamek Castelo de Sao Joao do Arade, wioskę rybacką, a w okolicach Carvoeiro przebieg trasy, którą przeszliśmy dnia poprzedniego. Celem rejsu będzie Jaskinia Benagil – najbardziej imponująca klifowa grota w Europie. W jej środku znajduje się mała plaża, a w suficie otwór, przez który wpada słońce oświetlając drobny, złoty piasek i przejrzystą wodę, tworząc tym samym magiczny efekt gry świateł. Po rejsie krótki trekking wzdłuż klifowego wybrzeża położonego na zachód od Portimao do Prainha.

 

6 DZIEŃ

Trekking:

Trasa 5: PRZYLĄDEK ŚW. WINCENTEGO

Trasa trekkingu przebiegać będzie w południowo – zachodniej części Algarve, a naszym celem będzie najdalej na zachód wysunięty kraniec Europy – Przylądek św. Wincentego. Dotrzemy do jedynej budowli przylądka – stojącej na wysokim klifie  latarni morskiej, o której mówi się, że jest jedną z najmocniej i najdalej świecących w Europie. W drodze powrotnej wizyta w miejscowości Sagres związanej z postacią Henryka Żeglarza, księcia, twórcy floty portugalskiej, opiekuna żeglarzy i odkrywców. Założył tam szkołę kształcącą kartografów i żeglarzy, która uważana jest za pierwszą akademię morską na świecie. Mieściła się ona w twierdzy Fortaleza de Sagres. Obecnie można zwiedzać jedynie jej rekonstrukcję, gdyż forteca została zburzona przez trzęsienie ziemi  w 1655 roku.

 

7 DZIEŃ 

Trekking:

Trasa 6: Z LUZ DO LAGOS

Trekking wzdłuż południowego wybrzeża Algarve z miejscowości Luz, położonej na wysokiej 100 metrowej ścianie klifu, do Lagos słynącego z najpiękniejszych plaż. Naszym celem będzie dotarcie do półwyspu Ponta da Piedade z latarnią morską. Trasa przebiegać będzie grzbietem potężnej klifowej ściany, ścieżką poprowadzoną wśród urwisk oraz zróżnicowanym wybrzeżem pełnym zatok i skał, naturalnych jaskiń i tuneli wykutych w klifach, między którymi zostały poprowadzone drewniane kładki. Podczas wędrówki będzie możliwość zejścia na plażę. 

 

8 DZIEŃ Sobota

Przejazd do Faro.

W godzinach dopołudniowych przelot do Lizbony

Zwiedzanie Lizbony.

Lizbona to miasto niesamowitych zabytków, zapierającej dech w piersiach architektury, klimatycznych dzielnic, żółtych tramwajów i błękitnych azulejos. W trakcie pobytu zwiedzimy: Alfamę – najstarszą dzielnicę miasta położoną na stromym wzgórzu z zamkiem św. Jerzego (początki dzielnicy sięgają czasów Maurów i słynie ona z labiryntów wąskich, brukowanych uliczek oraz zabytkowych tramwajów i kolorowych fasad kamieniczek ozdobionych ceramicznymi płytkami), kościół św. Antoniego z Padwy wybudowany na miejscu domu rodzinnego świętego, romańską katedrę Se, dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: klasztor Hieronimitów z kunsztownie zdobionymi krużgankami z miodowego kamienia (obiekt zbudowany został w połowie XVI wieku jako wyraz podziękowania za powrót Vasco da Gamy z wyprawy do Indii, w klasztorze znajduje się grób żeglarza) i wieżę militarną Torre de Belem (postawiona w epoce wielkich odkryć geograficznych odgrywała rolę strażnicy lizbońskiego portu, stała się także punktem orientacyjnym dla wracających do ojczyzny żeglarzy i symbolem morskiej potęgi Portugalii) oraz monumentalny Pomnik Odkrywców z tarasem widokowym i  marmurową mozaiką o średnicy 50 m, przedstawiającą mapę i trasy podróży portugalskich odkrywców. Na koniec poznamy słodką stronę Lizbony i skosztujemy najpopularniejszego portugalskiego deseru – babeczek Pasteis de Belem znanego również pod nazwą Pasteis de Nata.

Przelot w godzinach popołudniowych z Lizbony do Berlina.

Przylot do Berlina w godzinach nocnych (ok. 23:00).

Dla chętnych transfer z Berlina do Wrocławia.

 

9 DZIEŃ Niedziela

Przyjazd do Wrocławia w godzinach wczesnoporannych (ok. 4:00).

Warunki

Świadczenia zawarte w cenie:  

 • Bilety lotnicze Berlin – Lizbona i z powrotem.
 • Bagaż podręczny do 8 kg i bagaż rejestrowany do 23 kg.
 • Transport busem na miejscu.
 • 7 noclegów w apartamentach z pokojami 2 osobowymi
 • 6 dni trekkingów wybrzeżem Algarve.
 • Zwiedzanie Lizbony z organizatorem lub lokalnym przewodnikiem.
 • Ubezpieczenie NNW i KL.
 • Obowiązkowa opłata na UFG i UFG.
 • Obsługa przewodnika i organizatora

Cena nie zawiera:

 • Transferu z Wrocławia do Berlina i z powrotem (150 zł płatne od osoby).
 • Rejsu wzdłuż wybrzeża do Jaskini Benagil (cena ok. 30 euro).
 • Innych biletów wstępów.
 • Wyżywienia.

DODATKOWE INFORMACJE

 • Portugalia jest krajem członkowskim Unii Europejskiej. Obowiązującą walutą jest euro. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu jest dowód osobisty lub paszport.
 • Kwotę w złotówkach pobieramy przed wyjazdem zgodnie z umową. Kwoty w euro pobieramy dopiero na miejscu.
 • Baza wypadową będzie znajdować się w pobliżu miejscowości Albufejra.
 • Dojazdy na trasy piesze i przemieszczanie się po wyspie będzie odbywać się wynajętym busem.
 • Trekkingi prowadzą głównie wybrzeżem i nie posiadają przewyższeń.
 • Trasy przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Wymagana kondycja do przejścia kilkunastokilometrowych tras.
 • Trekkingi odbywają się w tzw. „wersji na lekko”. Tzn, że bagaże zostają w miejscu zakwaterowania. Na trasę zabieramy tylko podręczny plecak z wyposażeniem na jednodniową wycieczkę.
 • Wyposażenie uczestnika powinno zawierać niezbędne elementy jak na jednodniową wędrówkę.
 • Kolejność tras może ulec zmianie.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niektórych punktów wycieczki z powodów zmiennych warunków pogodowych lub innych nieprzewidzianych okoliczności.
 • Posiłki przygotowujemy samodzielnie. Zakwaterowanie w obiektach posiadających aneksy kuchenne.
 • Istnieje możliwość spożywania obiadów w lokalnych restauracjach.
 • Zaopatrzenie w produkty żywnościowe w lokalnych marketach.
 • Zapewniamy transfer z Wrocławia do Berlina i z powrotem (dodatkowo płatny 150 zł od osoby).

ZAKWATEROWANIE
 
W trakcie pobytu zakwaterowanie w jednym miejscu, w *** hotelu z odkrytym basenem usytuowanym na niewielkim klifie w pobliżu miejscowości Albufejra, położonym w odległości 100 metrów od morza. Do dyspozycji uczestników są klimatyzowane apartamenty (60 m²) składające się z: salonu, 2 oddzielnych sypialni (2 x 2 łóżka pojedyncze + pościel), 1 łazienki z prysznicem (z suszarką do włosów, ręcznikami, żelazkiem) i aneksu kuchennego wyposażonego w płytę kuchenną, lodówkę, czajnik elektryczny, toster, przybory kuchenne i kuchenkę mikrofalową. Apartament dysponuje jadalnią, telewizorem z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych, zestawem do parzenia kawy i herbaty oraz tarasem. Do dyspozycji gości jest także pokój gier ze stołem bilardowym. Przewodowe połączenie z Internetem jest dostępne w centrum biznesowym za dodatkową opłatą. 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Portugalia. Wybrzeże Algarve pochodzą od biura Piotr Żuk, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.