Fotoekspedycja: Malta - kwiaty na klifach

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
6 dni3 820
Ostatnie wolne miejsca !!!

O wyprawie

Fotoekspedycja: Malta - kwiaty na klifach

 • Południowe wybrzeże Malty: 250-metrowe klify Dingli i skaliste zatoki Qrendi „udekorowane” tysiącami kwiatów
 • Dwejra – zachodnie krańce Gozo, z pastelowymi klifami, „pumeksowymi” ścianami i śródskalnymi oczkami wodnymi świetnie komponującymi się w kadrach
 • Valletta – dostojna starówka na pagórkowatym cyplu, jakby stworzona do plenerów fotograficznych
 • Port w Marsaxlokk – kolorowe łodzie z… oczami
 • Solniska na Gozo – wspaniały mariaż natury i dzieła rąk ludzkich, najpiękniejszy w świetle wschodzącego słońca
 • Ukryte skarby wybrzeża Gozo – miejsca, do których docierają tylko wtajemniczeni…

Malta w rozkwicie

Wiosna to najlepsza pora do odwiedzenia Malty. Tylko w tym okresie ta piękna wyspa kipi świeżą zielenią, a jej bezludne wybrzeża pokrywają się wielobarwnym kwiatowym dywanem. To tak jakby fotografować olbrzymi ogród założony pośród skał i opadających do morza urwisk. Prawdziwym fotograficznym skarbem jest południowe wybrzeże, niezwykle urozmaicone, z nieskończonymi możliwościami kadrowania. Odwiedzimy je kilkukrotnie, w różnych porach dnia, żeby w pełni wykorzystać jego potencjał.

Balkony, schody, piękne widoki…

Tak można scharakteryzować Vallettę – pełną uroku maltańską stolicę, ulokowaną na wąskim cyplu oflankowanym przez dwie wcinające się w ląd zatoki. Położona na pagórkach, oferuje mnóstwo pięknych widoków, szczególnie we wschodniej części. Zagłębimy się też w szachownicę uliczek-schodów, otoczonych przez zabytkowe domy z kolorowymi balkonami.

Pastelowa wyspa

Jeszcze bardziej niezwykłe pejzaże czekają nas na Gozo. Znajdziemy tu skały o wszelkich odcieniach barw, od żółtej, przez pomarańczową, czerwoną i brązową aż po głęboką czerń. Takie kolory mają dwustumetrowe klify, łuki skalne, grzyby skalne, niezwykłe porowate ściany wyglądające jak pumeks, góry o fantazyjnych kształtach, a także dzieła stworzone przez człowieka: malownicze solniska z mnóstwem kamiennych basenów, czy baszty pilnujące strategicznych odcinków wybrzeża. W każdym z tych miejsc będziemy o najlepszej porze, a każdy wschód i każdy zachód słońca przeznaczymy na fotografowanie.

Program

Dzień 1 Z Polski na Maltę i Gozo

Przelot na Maltę w godzinach przedpołudniowych. Potem czeka nas przeprawa na Gozo. Wcześniej zatrzymamy się przy Wieży św. Agaty, zwanej Czerwoną Wieża z racji niezwykłej barwy zewnętrznych ścian. Ulokowana jest na wysokim wzgórzu z widokiem na Gozo i świetnie komponuje się z ukwieconymi łąkami i kamiennymi murkami, które ją otaczają.

Na Gozo zakwaterujemy się w hotelu na północnym wybrzeżu, skąd przejedziemy na wieczorną sesję do Dwejry, niezwykle fotogenicznego miejsca, z dwiema wdzierającymi się w ląd skalistymi zatokami. W tym znanym fotograficznym raju spędzimy chwilę czasu, aż do zachodu słońca.

Dzień 2 Solniska, wąwozy, łuki skalne…

Wschód słońca zastanie nas przy solniskach na północy Gozo. Niezwykła gra świateł i cieni w setkach kamiennych basenów wprawi w zachwyt każdego. Po śniadaniu będziemy eksplorować północno-zachodnie krańce wyspy. Czeka nas przyjemny, nieśpieszny spacer, podczas którego będziemy fotografować wąwóz Wied il-Ghasri, wielki most skalny Wied il-Mielah (znany z reklam Hugo Bossa), żółto-czarne klify oraz miejsca znane tylko wtajemniczonym fotografom. Po obiedzie pojedziemy na południowe wybrzeże Gozo, fotografować tamtejsze solniska oraz otoczone kwiatami fortyfikacje, pięknie wybarwiające się w zachodzącym słońcu. Pozostaniemy tu do zmroku.

Dzień 3 Głazy na piasku i powrót na Maltę

Po śniadaniu przejazd i spacer do zatoki San Blas. Tutejsza plaża to piękna połać ciemnego piasku usianego dużymi głazami. Tu pożegnamy się z Gozo, po czym wrócimy promem na Maltę i pojedziemy do Mdiny – dawnej stolicy państwa. Tutejsze wąskie uliczki, z pięknymi detalami architektonicznymi i uroczymi światłocieniami – są wdzięcznym tematem zarówno dla fotografów, jak i dla malarzy.

Z Mdiny udamy się na skaliste wybrzeże w okolicach Qrendi. To kopalnia tematów fotograficznych, a słońce o tej porze roku zachodzi dokładnie w tym miejscu, w którym powinno, aby pięknie komponować się w kadrach…

Dzień 4 Klify, kwiaty, kolorowe łodzie…

Wschód słońca w Sliema z niezapomnianym widokiem na zatokę Marsamxett i Vallettę w tle. Plener będziemy mieli kilka kroków od hotelu. Po śniadaniu przejedziemy do Marsaxlokk – wioski rybackiej z kolorowymi łodziami w porcie. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć rybaków podczas swoich tradycyjnych zajęć (głównie naprawa sieci). Następnie pojedziemy na skalny cypel, z którego rozciąga się widok na najwyższe na Malcie klify Dingli. Miejsce jest pełne fotogenicznych zaułków, a wokół rozpościerają się łąki, wiosną żółcące się tysiącami kwiatów.

O zachodzie słońca znów będziemy rozstawiać statywy na południowym wybrzeżu Malty, ale w zupełnie innym miejscu. Będzie możliwość fotografowania nad samym morzem i ze szczytu klifu.

Dzień 5 Inspirująca Valletta na deser

Po śniadaniu pojedziemy do Valletty i będziemy fotografować wspinające się na wzgórza uliczki, domy z kolorowymi balkonami (bardzo wdzięczny temat) oraz wybrzeże Wielkiego Portu. To jedno z najbardziej naszpikowanych zabytkami miast w Europie, na dodatek fantastycznie położone: na wysokimi skalistym cyplu, z dwóch stron omywanym przez morze. Spędzimy tu cały dzień, będzie więc też czas na zakup pamiątek. 

Dzień 6 Powrót do Polski 

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa - Malta - Warszawa, transport busem na miejscu
 • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach, pokoje 2-osobowe
 • Wyżywienie: 5 śniadań
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 20 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składki: TFG - 10 PLN, TFP - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami
 • Kosztów realizacji programu (bilety wstępu, przejazdy komunikacją publiczną, prom na/z Gozo, opłaty klimatyczne) - ok. 40-50 EUR
 • Wydatków natury osobistej

Liczba uczestników: 8 - 14 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN


Czym jest fotoekspedycja?

Fotoekspedycja to wyjazd dla zaawansowanych fotografów. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzeb rosnącej grupy osób, które oczekują podróży perfekcyjnie przygotowanej pod kątem fotografowania, a nie jest im potrzebna obsługa fotograficzna w postaci szkoleń i warsztatów. Wyjazd odbywa się z jednym przewodnikiem, który doskonale zna odwiedzany teren i wie, które miejsca najlepiej prezentują się w świetle porannym, a które w wieczornym. Na plenerach mamy zawsze dużo czasu – tym się różnimy od standardowych wycieczek, na których osoby fotografujące nie mogą w spokoju zrobić zdjęć, bo „grupa już idzie”. My nigdzie się nie spieszymy. Dzięki temu każdy może przywieźć do domu niepowtarzalne ujęcia najpiękniejszych miejsc na Ziemi.

Jak wygląda program fotoekspedycji?

Program wyjazdu podporządkowany jest fotografowaniu. Paradoks naszych programów polega na tym, że podróżujemy wolniej niż grupa turystyczna, ale nasze dni są bardziej intensywne i wypełnione działaniem. Najważniejsze dla nas jest znalezienie się w najpiękniejszych miejscach wtedy, kiedy oświetla je najpiękniejsze światło. Najczęściej takie światło występuje o wschodzie i zachodzie słońca, dlatego trzeba być przygotowanym na wczesne wstawanie i późne kładzenie się spać. Program opracowany jest co do godziny – precyzja jest tu ważniejsza niż przy zwykłym wyjeździe turystycznym, bo słońce na nas nie poczeka i nie wzejdzie godzinę później :) Na początku wyjazdu każdy Uczestnik otrzymuje od przewodnika taką godzinową rozpiskę żeby miał jasne rozeznanie w programie.

Jak wygląda standard fotoekspedycji?

Nie jesteśmy masochistami. Przeciętny dzień podczas fotoekspedycji jest znacznie dłuższy niż na zwykłym wyjeździe. Zaczyna się przed wschodem słońca, a kończy po zachodzie, co oznacza, że jesteśmy na nogach bardzo długo. Dlatego śpimy w wygodnych hotelach i podróżujemy wynajętymi specjalnie dla nas nowoczesnymi busami. Coś nam się od życia należy ;)

Małe grupy

Fotoekspedycje odbywają się w grupach od 8 do 12 osób. Takie grupy są bardziej mobilne, a podczas plenerów nie wchodzimy sobie w kadr. W małej grupie osób łatwiej też o stworzenie twórczej atmosfery i wzajemną wymianę fotograficznych doświadczeń.

Kto z nami jedzie?

Fotoekspedycje prowadzi Sławomir Adamczak, autor koncepcji fotowypraw organizowanych przez nasze biuro oraz twórca programów wielu z nich. Sławek przed wyjazdem dokonuje rekonesansu w terenie, dzięki czemu może bezbłędnie prowadzić grupę w miejsca najbardziej wartościowe pod względem fotograficznym. Jest bardzo doświadczonym fotografem i jego zdjęcia zdobią wiele publikacji o tematyce podróżniczej, a także katalogi z ofertą naszego biura. Sławek jest też autorem kilkudziesięciu przewodników turystycznych dla wydawnictwa Pascal oraz innych wydawnictw polskich i zagranicznych, a także współautorem popularnej encyklopedii geograficznej, która ukazała się na rynku amerykańskim. Bieżące informacje o swoich podróżach i nowych wyprawach fotograficznych umieszcza na swoim blogu: www.okfoto.pl

Kto może wziąć udział?

Każdy kto czuje, ze taka formuła podróżowania jest dla niego. Z doświadczenia wiemy, że pasjonaci fotografowania potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę na wyjeździe, wzajemnie „zarażając się” entuzjazmem podczas kolejnych plenerów i pogawędek o ustrzelonych kadrach. Taka twórcza atmosfera pozwala każdemu poszerzyć swoje fotograficzne horyzonty i spojrzeć na konkretne tematy w zupełnie inny sposób. Zaskakujące, jak różne zdjęcia potrafią zrobić różne osoby w tym samym miejscu! Nie trzeba być bardzo zaawansowanym fotografem. Wystarczy sprawny aparat (najlepiej lustrzanka albo bezlusterkowiec), statyw i pasja fotografowania. Znakomita większość Uczestników naszych wyjazdów zapisuje się na kolejne. Podziwianie wspaniałych miejsc i fotografowanie ich w najlepszym świetle oraz panująca w grupie atmosfera potrafią uzależnić ;)

UBEZPIECZENIE W TRAKCIE WYJAZDU

W trakcie wyjazdu uczestnicy ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel (zakres standard) w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy:

KL - Koszty Leczenia - do 20 000 EUR

NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 15 000 PLN

BP - Bagaż Podróżny - do 1000 PLN

MSZ - INFORMACJE I OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

Przed dokonaniem zgłoszenia na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, jak również informacje dotyczące:

 • wymaganych dokumentów podróży
 • bezpieczeństwa
 • zdrowia i zalecanych szczepień
 • przepisów celnych

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Fotoekspedycja: Malta - kwiaty na klifach pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Malta. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.