Fotoweekendy

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Fotoweekendy - Polska

  • Rogalin – zima wśród dębów (06 - 08 stycznia 2023), 
  • Park Mużakowski i Kromlau (19 - 21 maja),  
  • Rogalin – polowanie na perseidy (11 - 13 sierpnia),
  • Kameralne grupy 4-12 osób
  • Wyjazdy przygotowane przez fotografa

Odwiedź miejsca, które zostawiałeś na później! Poznaj ile ciekawych miejsc w pobliżu jeszcze nie widziałeś!

Program

Park Mużakowski i Kromlau 

To chyba najmniej znane miejsce w Polsce znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wielki transgraniczny park (część znajduje się po stronie niemieckiej) to ścieżki wijące się wśród dębowych starodrzewi, dostojny pałac odbijający się w jeziorku i urozmaicona roślinność, wśród której prym wiodą rododendrony. Przyjedziemy tu w porze ich kwitnienia, a to oznacza, że głównym motywem fotograficznym staną się tysiące różnokolorowych kwiatów. Odwiedzimy też sąsiedni park po stronie niemieckiej, z kolejną porcją rododendronów i niezwykłym Diabelskim Mostem. Po polskiej stronie zobaczymy kolorowe jeziorka o zaskakującym zabarwieniu wody.

Zaczynamy w piątek o godz. 15.00. Spotkamy się w hotelu Mużakowskim
Zakończymy w niedzielę ok. godziny 11. 

Rogalin – polowanie na perseidy 

Dęby Rogalińskie to mekka fotografów krajobrazu nie tylko z Polski. Można je odwiedzać o każdej porze roku i za każdym razem odkryje się coś nowego. Połowa sierpnia to idealna pora do fotografowania nocnego nieba, które świetnie się komponuje z majestatycznymi drzewami na pierwszym planie. Księżyc w nowiu nie będzie zasłaniał Drogi Mlecznej, a przy odrobinie szczęścia w kadr mogą wlecieć perseidy. Oczywiście dęby będą nam pozować też o wschodzie i zachodzie słońca. 

Zaczynamy w piątek o godz. 15.00. Spotkamy się w Hotelu Podróżnik w Koszutach.
Zakończymy w niedzielę ok. godziny 11.

Rogalin – noce i dnie wśród dębów

Zapraszamy na kolejną już edycję fotograficznych warsztatów w Rogalińskim Parku Krajobrazowym. Wiekowe, rosochate dęby na nadwarciańskich łęgach wyglądają jak przybysze z innych światów. A już na pewno z innych czasów – najstarsze pamiętają bitwę pod Grunwaldem. Świetnie się je fotografuje o każdej porze roku: zimą można liczyć na krystaliczne, „północne” światło, a przy odrobinie szczęście – na magiczny mroźny poranek, ze słońcem wynurzającym się nad pomarańczową mgłą.

Zaczynamy w piątek o godz. 14.00. Spotkamy się w Hotelu Podróżnik w Koszutach.
Zakończymy w niedzielę ok. godziny 11.

Warunki

Cena obejmuje:

  • Zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym
  • Wyżywienie: śniadania
  • Opiekę polskiego przewodnika-fotografa
  • Ubezpieczenie (Polska): NNW do 10 000 PLN
  • Ubezpieczenie (Niemcy): KL do 20 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
  • Składki: TFG - 2 PLN, TFP - 2 PLN
  • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

  • Wyżywienia poza śniadaniami, na miejscu jest możliwość zamówienia dodatkowych posiłków
  • Ewentualnych kosztów realizacji programu np. bilety wstępu
  • Możliwa rezerwacja pokoju 1-osobowego, chętni proszeni są o kontakt z biurem
  • Wydatków natury osobistej
  • Ewentualnego transferu i transportu w czasie wyjazdu: 
    FFW-1, FFW-3 z Poznania dopłata 50 PLN
    FFW-2 z Poznania dopłata 100 PLN
    FFW-4 z Wrocławia dopłata 100 PLN

Liczba uczestników: 4 - 12 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN


Czym jest fotoweekend?

Fotoweekend to wyjazd dla wszystkich zainteresowanych fotografią. Nie ma postaci szkoleń czy warsztatów, ale profesjonalny fotograf - prowadzący wyjazd zawsze podpowie i doradzi. Wyjazd odbywa się z jednym przewodnikiem, który doskonale zna odwiedzany teren i wie, które miejsca najlepiej prezentują się w świetle porannym, a które w wieczornym. Na plenerach mamy zawsze dużo czasu – tym się różnimy od standardowych wycieczek, na których osoby fotografujące nie mogą w spokoju zrobić zdjęć, bo „grupa już idzie”. My nigdzie się nie spieszymy. Dzięki temu każdy może przywieźć do domu niepowtarzalne ujęcia z pięknych miejsc.

Jak wygląda program fotoweekendu?

Program wyjazdu podporządkowany jest fotografowaniu. Dzień podczas fotoweekendu jest znacznie dłuższy niż na zwykłym wyjeździe. Najważniejsze dla nas jest znalezienie się w najpiękniejszych miejscach wtedy, kiedy oświetla je najpiękniejsze światło. Najczęściej takie światło występuje o wschodzie i zachodzie słońca, dlatego trzeba być przygotowanym na wczesne wstawanie i późne kładzenie się spać.
Każdy dzień zaczynamy plenerem o wschodzie słońca, a kończymy wieczornym plenerem. Po porannych zdjęciach wracamy na śniadanie i odpoczynek w pensjonacie. Za dnia oczywiście również fotografujemy

Małe grupy

Fotoweekend odbywa się w grupach od 4 do 12 osób. Takie grupy są bardziej mobilne, a podczas plenerów nie wchodzimy sobie w kadr. W małej grupie osób łatwiej też o stworzenie twórczej atmosfery i wzajemną wymianę fotograficznych doświadczeń.

Kto z nami jedzie?

Fotoweekend prowadzi Sławomir Adamczak, autor koncepcji fotowypraw organizowanych przez nasze biuro oraz twórca programów wielu z nich. Sławek przed wyjazdem dokonuje rekonesansu w terenie, dzięki czemu może bezbłędnie prowadzić grupę w miejsca najbardziej wartościowe pod względem fotograficznym. Jest bardzo doświadczonym fotografem i jego zdjęcia zdobią wiele publikacji o tematyce podróżniczej, a także katalogi z ofertą naszego biura. Sławek jest też autorem kilkudziesięciu przewodników turystycznych dla wydawnictwa Pascal oraz innych wydawnictw polskich i zagranicznych, a także współautorem popularnej encyklopedii geograficznej, która ukazała się na rynku amerykańskim. Bieżące informacje o swoich podróżach i nowych wyprawach fotograficznych umieszcza na swoim blogu: www.okfoto.pl

Kto może wziąć udział?

Każdy kto czuje, ze taka formuła podróżowania jest dla niego. Z doświadczenia wiemy, że pasjonaci fotografowania potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę na wyjeździe, wzajemnie „zarażając się” entuzjazmem podczas kolejnych plenerów i pogawędek o ustrzelonych kadrach. Taka twórcza atmosfera pozwala każdemu poszerzyć swoje fotograficzne horyzonty i spojrzeć na konkretne tematy w zupełnie inny sposób. Zaskakujące, jak różne zdjęcia potrafią zrobić różne osoby w tym samym miejscu! Nie trzeba być bardzo zaawansowanym fotografem. Wystarczy sprawny aparat (najlepiej lustrzanka albo bezlusterkowiec), statyw i pasja fotografowania. Znakomita większość Uczestników naszych wyjazdów zapisuje się na kolejne. Podziwianie wspaniałych miejsc i fotografowanie ich w najlepszym świetle oraz panująca w grupie atmosfera potrafią uzależnić ;)

UBEZPIECZENIE W TRAKCIE WYJAZDU (POLSKA)

Na terenie Polski uczestnicy są objęci Ubezpieczeniem Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW do 10 000 PLN
Ogólne Warunki Ubezpieczenia

UBEZPIECZENIE W TRAKCIE WYJAZDU: NIEMCY (FFW-3)

W trakcie wyjazdu uczestnicy ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel (zakres standard) w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy:

KL - Koszty Leczenia - do 20 000 EUR
NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 15 000 PLN
BP - Bagaż Podróżny - do 1000 PLN

MSZ - INFORMACJE I OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH: NIEMCY (FFW-3)

Przed dokonaniem zgłoszenia na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, jak również informacje dotyczące:

  • wymaganych dokumentów podróży
  • bezpieczeństwa
  • zdrowia i zalecanych szczepień
  • przepisów celnych

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Fotoweekendy pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.