Tajemnice Wyspy Wielkanocnej

Formy aktywności
Wyżywienie
we własnym zakresie
TerminCena
16 dni11 260 + 840USD
21 dni13 900 + 1 490USD

O wyprawie

Tajemnice Wyspy Wielkanocnej

 • Wyspa Chiloé - drewniane kościoły (UNESCO), domy palafitos i spacery w PN Chiloé
 • Pucón - miasto w patagońskiej Krainie Jezior otoczone potężnymi wulkanami i gorącymi źródłami
 • Wycieczka na czynny wulkan Villarrica lub rafting na rzece Trancura (opcjonalnie)
 • Wyspa Wielkanocna (UNESCO) - 5-dniowy pobyt na najodleglejszej i najbardziej fascynującej wyspie świata z tajemniczymi posągami moai
 • Valparaíso - portowe miasto z kolonialną zabudową (UNESCO)
 • Degustacje wspaniałych owoców morza i chilijskiego wina
 • 4-dniowa eksploracja pustyni Atacama, podczas której będziemy podziwiać kolorowe laguny, Salar de Atacama, Salar de Tara, gejzery El Tatio oraz spektakularny zachód słońca nad Doliną Księżycową

Chile jest jednym z najbardziej oryginalnych krajów świata. Należy do niego wąski pas lądu o długości ponad 4 tys. km oraz Wyspa Wielkanocna, która do dziś skrywa wiele tajemnic. Podczas podróży zachwyci nas różnorodność klimatów i krajobrazów: Kraina Jezior z aktywnymi wulkanami i lasami pełnymi prastarych araukarii, zielona wyspa Chiloé, tropikalna Rapa Nui na środku Pacyfiku oraz Pustynia Atacama z pięknymi lagunami i salarami otoczonymi niezliczoną ilością wulkanów.

Chilijskie południe

Odwiedzimy wyspę Chiloé, która słynie ze wspaniałych owoców morza, drewnianych jezuickich kościołów oraz kolorowych domów zwanych palafitos. Powędrujemy nad brzeg Pacyfiku szlakiem przez dziki Park Narodowy Chiloé, nad W chilijskiej Krainie Jezior będzie możliwość zdobycia szczytu aktywnego wulkanu Villarica (2847 m n.p.m.) lub raftingu górską rzeką. Wybierzemy się na trekking do Parku Narodowego Huerquehue z widokami na malownicze jeziora wśród andyjskich szczytów i wspaniałaych lasów. Dla odprężenia wygrzejemy się w gorących źródłach.

Wyspa Wielkanocna

Rapa Nui to najdalej położona wyspa od innych zamieszkałych lądów na świecie. Na Pacyfiku odkryjemy krainę uśmiechniętych wyspiarzy żyjących z dala od zgiełku wielkiego świata, cywilizacji i problemów współczesności. Kamienne posągi – moai – stoją niczym strażnicy dawnych mitów i legend. Odwiedzimy ceremonialną wioskę Orongo, która leży na krawędzi wulkanu Rano Kau. Tutaj odbywały się doroczne zawody Tangata Manu. Brali w nich udział wybrańcy z rywalizujących ze sobą klanów, którzy mieli przepłynąć rojący się od rekinów ocean i zdobyć pierwsze w danym roku lęgowym jajo gnieżdżącej się na skale Moto Nui rybitwy czarnogrzbietej. Wódź zwycięskiego rodu otrzymywał tytuł Człowieka Ptaka i był obdarzony niemal boską czcią. Dotrzemy też do wulkanu Rano Raraku, z którego zboczy wyciosywano kamienne posągi, ktorych doliczono się na wyspie blisko tysiąc. Ustawiano je nad brzegiem oceanu na kamiennych platformach ahu, prawie zawsze zwrócone tylem do morza. Ich widok na tle bezkresnego oceanu to jeden z najpiękniejszych jakie możemy spotkać.

Pustynia Atacama

Jedno z najbardziej suchych miejsc na Ziemi, gdzie w niektórych rejonach deszcz nie padał od setek lat. Ale pustynia Atacama to nie tylko piach i kamienie - nieziemskie krajobrazy urozmaicają przepiękne laguny, niezwykłe formacje skalne oraz lśniące w słońcu białe salary. Grozy dodają wszechobecne wulkany wznoszące się nawet na ponad 6000m z pośród których wiele jest nadal aktywnych. Dodatkową atrakcją będą gejzery błotne El Tatio położone na wysokości 4300 m. n.p.m. W San Pedro de Atacama i okolicznych wioskach odwiedzimy indiańskie kościółki, gdzie dawne wierzenia mieszają się z wiarą krzewioną przez misjonarzy.

Program

Dzień 1-2 Przelot do Ameryki Południowej

Lot z Warszawy do Santiago de Chile.

Dzień 3 Przelot do Puerto Montt

Przelot do Puerto Montt, przejazd na wyspę Chiloé, której pierwszymi mieszkańcami byli Indianie Chono - budowniczowie łodzi delca i mistrzowie żeglarstwa. W czasach kolonizacji europejskiej ich potomkowie służyli Hiszpanom za przewodników po fiordach chilijskich wybrzeży.

Dzień 4-5 Eksploracja półwyspu Chiloé

Zwiedzanie drewnianych kościołów jezuickich z XVII i XVIII w. i malowniczych domów na palach (palafitos), spacery w PN Chiloé, degustacja wspaniałych owoców morza.

Dzień 6 Przejazd do chilijskiej Krainy Jezior

Przejazd do Pucón - miasteczka otoczonego wulkanami położone w sercu chilijskiej Krainy Jezior.

Dzień 7 Wulkan Villarica i relaks w gorących źródłach

Wejście na czynny wulkan Villarica (2860 m n.m.p.) lub rafting. Po południu relaks w gorących źródłach. Nocny przejazd autobusem do Santiago de Chile.

Dzień 8 Santiago de Chile

Zwiedzanie Santiago de Chile.

Dzień 9-13 5-dniowa wycieczka na Wyspę Wielkanocną

Dzień 1: Przelot na Wyspę Wielkanocną - skrawek lądu o powierzchni zaledwie 160 km² oddalony od kontynentalnego Chile o 3700 km. Podziwianie pierwszego zachodu słońca na tle monumentalnych posągów moai.
Dzień 2-4: Wycieczki po najciekawszych zakątkach Wyspy Wielkanocnej. Podziwianie tajemniczych, wyrzeźbionych w skale wulkanicznej posągów moai, które ustawione są na ceremonialnych ołtarzach ahuw różnych częściach wyspy. Spacer po kraterze wygasłego wulkanu Rano Raraku - kamieniołomie, gdzie powstało większość posągów. Wizyta w ceremonialne wiosce Orongo, która leży na krawędzi wulkanu Rano Kau. Tutaj odbywały się doroczne zawody Tangata Manu, w wyniku których wódz zwycięzkiego rodu otrzymywał tytuł "Człowieka Ptaka". Odpoczynek na plaży Anakena.
Dzień 5: Pożegnanie z Wyspą Wielkanocną. Po południu przelot do Santiago de Chile.

Dzień 14 Valparaíso - kolonialna starówka (UNESCO), owoce morza i stuletnia kolejka linowa

Całodzienna wycieczka do Valparaiso - portowego miasta położonego na północ od Santiago de Chile. Powędrujemy przez kolonialne centrum miasta wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zakosztujemy owoców morza z lampką wyśmienitego chilijskiego białego wina. Wybierzemy się także na przejażdżkę stuletnią kolejką linową Ascensor Artilleria na wzgórze, skąd rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na ocean i miasto.

Dzień 15-16 Powrót do Polski

Przelot z Santiago de Chile do Warszawy.

Dzień 16 Rozszerzenie wyprawy o 4-dniową eksplorację pustyni Atacama

Przelot do San Pedro de Atacama. Popołudniowa wycieczka nad laguny Cejar, Ojos del Salar i Tebinquinche. Najpierw odwiedzimy Ojos del Salar - dwa słodkowodne oczka wodne po środku pustyni. Będziemy mogli się w nich wykąpać. Później powędrujemy wokół laguny Tebinquinch i będziemy podziwiać niezapomniane widoki na nieograniczoną przestrzeń pustyni solnej. Zachwyci nas turkusowy kolor laguny Cajar, który wspaniale kontrastuje z zielonymi i żółtymi trawami. Pierwszy dzień na pustyni Atacama zakończymy podziwianiem wspaniałego zachodu słońca z widokiem na kolorowe laguny i majestatyczne wulkany.

Dzień 17 Salar de Atacama i Dolina Księżycowa

Rano wybierzemy się na Salar de Atacama. Jest to największe solnisko na terenie Chile i trzecie co do wielkości na świecie. Znajdują się tu niewielkie, kolorowe laguny, złoża soli kamiennej, a dookoła wznoszą majestatyczne wulkany: Licancabur, Acamarachi, Aguas Calientes i Láscar. Odwiedzimy także miasteczko Toconao, w którym znajduje się niewielki kościół San Lucas.
Po południu wybierzemy się do Doliny Księżycowej, która zachwyca "nieziemskim" krajobrazem. Jest to obszar niezwykłych form skalnych wyrzeźbionych przez procesy erozji. Surowe skały, olbrzymie wydmy piaskowe, solna pustynia ciągną się aż po horyzont. O zachodzie słońca będziemy patrzeć jak pustynia zmienia swoje kolory.

Dzień 18 Całodzienna wycieczka na Salar de Tara

Salar de Tara jest nazywany największym sekretem pustyni Atacama. Odbędziemy wędrówkę podziwiając niezwykłe krajobrazy: kolorowe laguny ze stadami flamingów, białe połacie solniska, surowe góry i rwące rzeki. Po drodze spotkamy stada lam wypasane przez lokalnych mieszkańców.   

Dzień 19 Gejzery El Tatio

Gejzery El Tatio są najaktywniejsze tuż przed wschodem słońca. Żeby zobaczyć je w chwili, gdy pierwsze promienie światła budzą je do życia wyruszymy z San Pedro de Atacama jeszcze w nocy. Na wysokości ponad 4000 m n.p.m. będziemy podziwiać niezwykły spektakl natury, podczas którego 80 gejzerów wyrzuca z siebie gęste kłęby pary wodnej i kilkumetrowe fontanny gorącej wody. Potem zjemy śniadanie z widokiem na to niezwykłe miejsce. Będzie też możliwość kąpieli w naturalnych basenach termalnych.
Po południu przelot z San Pedro de Atacama do Santiago.

Dzień 20-21 Powrót do Polski

Przelot z Santiago de Chile do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze: Warszawa-Santiago de Chile-Warszawa oraz przeloty wewnętrzne: Santiago de Chile-Puerto Montt, Santiago de Chile-Wyspa Wielkanocna-Santiago de Chile (w wersji rozszerzonej także Santiago de Chile-Calama-Santiago de Chile)
 • Transport na miejscu: autobusy, minibusy, prom, taksówki
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • Zakwaterowanie: w hotelach turystycznych i hostalach
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia: na miejscu (ok. 300 USD, w wersji rozszerzonej 400 USD)
 • Wycieczki na wulkan Villarica lub raftingu (ok. 60 USD)
 • Biletu wstępu do Parku Narodowego Rapa Nui (60 USD)
 • W wersji rozszerzonej biletów wstępu na pustynię Atacama (ok. 50 USD)
 • Napiwki dla miejscowych przewodników (ok. 20 USD)

Liczba uczestników: 8 - 15 osób

Zaliczka przy zgłoszeniiu: 3500 PLN

WCW-1 i WCW-3: Pierwsza część ceny: 11260 PLN płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 840 USD należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu

WCW-2 i WCW-4: Pierwsza część ceny: 13900 PLN płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 1490 USD należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Tajemnice Wyspy Wielkanocnej pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA POŁUDNIOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.