USA kamperem: Południowy Zachód

Formy aktywności
Wyżywienie
we własnym zakresie

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

USA kamperem: Południowy Zachód

Zwiedzaj Stany w prawdziwie kalifornijskim stylu - na luzie i bez pospiechu. Wszystkie atrakcje południowego zachodu w pigułce. Kamperem po USA - super wygodnym i funkcjonalnym (Sunlight A72).

Objazd kamperem pod Zachodnich Stanach (Kalifornia, Nevada, Utah, Arizona)

 • Poczuj się jak prawdziwe wyzwolony człowiek – odbywając podróż bez ograniczeń – kamperem pod Zachodnim USA
 • Cena niezrównana na rynku ze względu na posiadanie własnych kamperów na terenie Stanów Zjednoczonych
 • Nocowanie na łonie natury oraz w parkach kamperów (RV Parks z pełną infrastrukturą)
 • Atmosfera totalnego odpoczynku od spraw i problemów Wielkiego Świata i wejścia w harmonię z samym sobą

2 kampery !
Grupa wiekowa 30-70

13 edycja wyjazdu! Ponad 130 osób to już przeżyło.

Wyjazdy butikowe na mniejszą ilość osób, spokojniejsze regiony
Mniejsze nastawienie na imprezy, większe na doświadczenia lokalne i indywidualne podejście do każdego z Was.

 • kameralną atmosfera do 13 osób (grupa 2 mieszkalnych kamperów)
 • wyselekcjonowana najlepsza, znana wszystkim z opowieści kadra
 • wyszukane ciekawe miejsca kameralne – często dostępne tylko dla małych grup
 • indywidualne podejście do każdego z uczestników – w miarę możliwości i zasadności
 • dopuszczalne korekty i odstępstwa od trasy wyjazdu i dostosowanie do potrzeb całej ekipy
 • Kameralnie butikowo – dobra zabawa w niewielkiej grupie 

Informacje praktyczne

Zachód USA znamy doskonale – sami odbyliśmy tam podróż przed stworzeniem oferty, posmakowaliśmy, poszukaliśmy, poszperaliśmy – i jak zwykle: mamy to!

Nie ma chyba miejsca na Świecie, które odpowiadałoby temu co oferuje nam zachód USA – począwszy od linii południkowej Montana – Nowy Meksyk mamy do czynienia z niesamowitymi terenami górskimi o niespotykanych formach, kolorach i fantazyjnych kształtach. Tereny mało zamieszkane, nie ruszone w zasadzie przez człowieka (oprócz rezerwuarów wody na rzekach w postaci jezior) wykształciły na przestrzeni tysięcy lat swoiste symbole, oraz landszafty znane na całym świecie i promowane poprzez hollywoodzkie produkcje i kinematografię amerykańską, która swoją stolicę ma nom omen w stolicy Zachodu – Los Angeles.

Jakie atrakcje i miejsca zobaczymy podczas naszego kamperowego tripa?

 • Kalifornia:  Los Angles, Hollywood, Malibu, Santa Monica, Pismo beach, Big Sur, Carmel-by-the -Sea, Costal Route 1, Morro Bay, Dolinę Silikonową, San Francisco, Sequoia NP, Yosemite NP,  Kings Canyon NP, Joshua Tree NP, Dolina Śmierci (wszystkie ważne punkty)
 • Nevada: Las Vegas, Boulder City, Hoover Dam
 • Arizona: Route 66, Wielki Kanion (South Rim), Page – Kanion Antylopy, Horeshoe Bend, Monument Valley (po części w Utah), Lake Powell – Indian reserve
 • Utah: Canyonlands NP, Arches NP, Bryce Canyon NP, Zion NP,  Red Rocks Monument, Dixi National Forest, Red Cliffs NCA… 

 … i wiele innych miejsc, które najlepiej uzmysłowi nam mapa z planem podróży.  Trudno tu bowiem opisać na ograniczonej ilości stron te wszystkie atrakcje, ale poniżej zaprezentujemy kilka z nich.

Los Angeles ma wiele rzeczy do zrobienia. Jeśli jesteś kinomaniakiem, koniecznie musisz zobaczyć vintage’owe Hollywood. Niektóre klasyczne atrakcje w okolicy to TCL Chinese Theatre i Hollywood Walk of Fame oraz Paramount Pictures Studios, jedyne studio telewizyjne i filmowe w Hollywood. Aby zasmakować sławy, wybierz się na zakupy na Rodeo Drive lub rejs po Sunset Boulevard. Istnieje również wiele linii brzegowych do wyboru, w tym plaża Venice Beach, plaża Zuma oraz molo i plaża w Santa Monica. Miłośnicy sztuki będą chcieli zobaczyć pokaz w Walt Disney Concert Hall lub udać się do Los Angeles County Museum of Art, aby podziwiać jego kolekcję. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, całodniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście to świetny sposób na orientację.

Można oczywiście zobaczyć panoramę miasta aniołów z Griffin Observatory.

Atrakcje San Francisco obejmują wspaniały most Golden Gate i niesławne więzienie na wyspie Alcatraz. Miasto znane jest również z kolorowych domków wiktoriańskich z Alamo Square, zabytkowych tramwajów wijących się po stromych ulicach i jednej z najbardziej krętych ulic na świecie, Lombard Street.

Inne atrakcje na mojej liście 25 najlepszych, które trzeba zobaczyć, obejmują niektóre z naszych najlepszych dzielnic, takie jak Chinatown, Fisherman’s Wharf i dzielnica Haight-Asbury.

My relaksujemy się zawsze na plaży Baker Beach z widokiem na Golden Gate.

Dni płyną, atrakcje są codziennie przez nas chłonięte, po dniach w miastach i na Wybrzeżu Pacyfiku kierujemy się w głąb lądu – mijając równię centralną wjeżdżamy w tereny górskie, gdzie mamy Parki Narodowe:

Sequoia National Park: to amerykański park narodowy w południowej części Sierra Nevada na wschód od Visalia w Kalifornii. Park został założony 25 września 1890 r. w celu ochrony 404 064 akrów (631 mil kwadratowych; 163 519 ha; 1635 km2) zalesionych górzystych terenów. Obejmuje on pionową płaskorzeźbę o wysokości prawie 13 000 stóp (4 000 m), park zawiera najwyższy punkt w sąsiednich Stanach Zjednoczonych, Mount Whitney, na 14 505 stóp (4421 m) nad poziomem morza.

Park wyróżnia się gigantycznymi sekwojami, w tym drzewem generała Shermana, największym drzewem na Ziemi pod względem objętości. Drzewo generała Shermana rośnie w Giant Forest, w którym znajduje się pięć z dziesięciu największych drzew na świecie. Giant Forest jest połączony autostradą Generals Highway z General Grant Grove w Parku Narodowym Kings Canyon, domem drzewa General Grant i innych gigantycznych sekwoi.

Yosemite National Park: Kalifornijski Park Narodowy Yosemite, ikona majestatycznego naturalnego piękna Ameryki, każdego roku wita miliony turystów — przyciągają go dramatyczne wodospady, gigantyczne sekwoje, obfita fauna i niesamowite klify, takie jak Half Dome i El Capitan. Niezależnie od tego, czy szukasz pełnych przygód wakacji życia, chcesz zanurzyć się w bezruchu natury, czy po prostu wędrować, podróżować z plecakiem lub jeździć na nartach w jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi, znajdziesz swoje miejsce w Yosemite.

Zion National Park:  to amerykański park narodowy położony w południowo-zachodniej części stanu Utah, w pobliżu miasta Springdale. Położony na skrzyżowaniu regionów Colorado Plateau, Great Basin i Mojave Desert, park ma wyjątkową geografię i różnorodność stref życia, które pozwalają na niezwykłą różnorodność roślin i zwierząt. Liczne gatunki roślin oraz 289 gatunków ptaków, 75 ssaków (w tym 19 gatunków nietoperzy) i 32 gady zamieszkuje cztery strefy życia parku: pustynię, łęgi, lasy i lasy iglaste. Park Narodowy Zion obejmuje góry, kaniony, płaskowyże, płaskowyże, monolity, rzeki, kaniony szczelinowe i naturalne łuki.

Geologia obszaru kanionów Zion i Kolob obejmuje dziewięć formacji, które razem reprezentują 150 milionów lat sedymentacji głównie z okresu mezozoiku. W różnych okresach w tym czasie obszar ten pokrywały ciepłe, płytkie morza, strumienie, stawy i jeziora, rozległe pustynie i suche środowiska przybrzeżne.

Arches National Park:  to park narodowy we wschodniej części stanu Utah w Stanach Zjednoczonych. Park przylega do rzeki Kolorado, 6 km na północ od Moab w stanie Utah. W parku znajduje się ponad 2000 naturalnych łuków z piaskowca, w tym dobrze znany Delikatny Łuk, a także różnorodne unikalne zasoby geologiczne i formacje. Park zawiera największą gęstość naturalnych łuków na świecie.

Po wjechaniu do Arizony/ Utah/ Nevady praktycznie za każdym zakrętem kryje się jakiś cud natury! Sama autostrada dojazdowa do Las Vegas wijąca sie wzdłuż Virgin River to atrakcja krajobrazowa porównywalna z najlepszymi alpejskimi trasami w Europie.

Pogoda i klimat

Nad Oceanem temp oscylują od 15-30 st C/ a w nocy od 11-15 st C. Im dalej w głąb tym cieplej – Nevada/ Ariozna i zimniej na północy Utah – w Bryce i innych górskich obszarach temp w nocy spada poniżej zera.

Arizona i Nevada charakteryzują się cieplejszym klimatem (obszary pustynne), jedynie w Utah może być nieco chłodniej.

Program

Orientacyjny plan podróży

Przedstawiamy na mapce poniżej, w planie:

Warunki

Cena:

7 999 zł / os

Świadczenia w cenie:

 • wynajem miejsca w kamperze z kierowcą/ przewodnikiem na 13 dni (16-30 czerwca)
 • zakwaterowanie w kamperze na cały czas pobytu
 • paliwo do kampera na całą trasę (ponad 5000 km)
 • opiekę doświadczonego pilota z Polski (zawodowca)
 • transfer i odbiór z lotniska w Los Angeles (LAX)
 • opłaty drogowe / parkingowe i wjazdu do Parków Narodowych (na Annual Pass)
 • dostęp do wszelkich wygód – kuchnia/ toaleta dostępnych w kamperze
 • niezapomniana przygoda, nowe znajomości oraz profesjonalna opieka biura

W cenie nie uwzględniono:

 • koszt przelotu lotniczego na miejsce i powrót (obecna cena lotu bezpośredniego Warszawa- Los Angeles to około 3050 zł)
 • kaucji w wysokości 100 $ na pokrycie ewentualnych szkód w sprzęcie płatnej na miejscu
 • sprzątanie końcowe (25 $ – można to zrobić wspólnie z innym towarzyszami podróży)
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC kupione przez nas lub we własnym zakresie
 • wejścia do płatnych atrakcji (jak Kanion Antylopy, studia filmowe Hoolywood etc)
 • promesa wizowa ESTA – 21 $ uzyskiwana online przez uczestnika przed wyjazdem.

Wyżywienie:

Wyżywienie podczas wyjazdu: kupujemy w sieciach marketów typu Walmart i szykujemy w kamperze w pełni funkcjonalnej i działającej kuchni.
Oczywiście po drodze zahaczamy o bary/ burgerownie/ inne kultowe miejsca typu In & Out Burgers w Kalifornii.

Budżet na jedzenie zależy zatem w największej mierze od nas.

Grupy:

Wynajem kampera na terenie USA – negocjacje indywidualne.

Samolot i bilety lotnicze:

Pomagamy w wyborze oraz zakupie dogodnego połączenia we współpracy z naszymi partnerami. Przy zakupie za naszym pośrednictwem: obecność i opieka pracownika biura od spotkania na lotnisku do powrotu do kraju, pomoc przy przesiadkach, transfer busem z lotniska i na lotnisko

Ceny biletów lotniczych z Warszawy do Los Angeles – cena od 3500 zł. Im szybsza decyzja o zakupie tym niższa cena.

Wizy: aby wjechać do USA wymagany jest ważny paszport oraz wyrobienie promesy wizowej ESTA za 21 $ (online) – trwa to dosyć szybko.

 Specyfika kampera – C30:

W pełni wyposażona kuchnia z lodówką.
Kabina prysznicowa z toaletą chemiczną.

Zbiorniki wody czystej/ brudnej.

Pojemność kamperów to 7 osób, staramy się by było jedno miejsce wolne ale nie ma gwarancji.
Ostateczne miejsce przydzielane jest przez organizatora na koniec zapisów i na podstawie wewnętrznych kryteriów i nie podlega negocjacjom.

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej USA kamperem: Południowy Zachód pochodzą od biura One Fun, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.