USA - Złoto Dzikiego Zachodu

Formy aktywności
Wyżywienie
we własnym zakresie

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

USA - Złoto Dzikiego Zachodu

 • Los Angeles –  największe atrakcje „miasta aniołów”
 • San Francisco – most Golden Gate i słynne więzienie Alcatraz
 • PN Yosemite – oszałamiająca przyroda w cieniu Half Dome
 • PN Sequoia - z największymi drzewami na świecie
 • Reno i Las Vegas – amerykańskie stolice hazardu
 • PN Yellowstone – najstarszy park narodowy na świecie
 • PN Zion i PN Bryce – wędrówki pośród niesamowitych form skalnych
 • Kanion Antylopy – raj dla fotografów
 • PN Wielkiego Kanionu – jeden z największych cudów natury
 • Salt Lake City – stolica społeczności mormonów
 • PN Doliny Śmierci – jedno z najgorętszych miejsc na ziemi
 • PN Arches i PN Canyonlands – w świecie kanionów i skalnych łuków
 • Koloryt amerykańskiej kultury

Przeżyj z nami niesamowitą przygodę na Dzikim Zachodzie! Wyruszymy w podróż po amerykańskich drogach i odwiedzimy najpiękniejsze parki narodowe Stanów Zjednoczonych. Nie zapomnimy też o wielkich metropoliach takich jak Los Angeles czy San Francisco. Pokonamy tysiące mil, będziemy nocować w przydrożnych motelach, zjemy pankejki na śniadanie i sprawdzimy jak smakuje prawdziwy burger przy dźwiękach muzyki country. Podejmiemy wyzwanie „jednorękiego bandyty”, odwiedzimy tereny Indian Navajo i sprawdzimy gdzie zrobiono jedną z najdroższych fotografii w historii. Przez całą drogę towarzyszyć nam będą oszałamiające krajobrazy i miejsca znane ze srebrnego ekranu. Zobaczymy też jedne z największych cudów inżynierii – most Golden Gate i tamę Hoovera. Dowiemy się jak wygląda codzienność w Ameryce i dlaczego kraj ten przyciąga niczym magnes ludzi z całego świata.

Roadtrip

Podróż po Stanach Zjednoczonych to nie tylko miasta, parki narodowe i atrakcje. To przede wszystkim droga. Tysiące mil pokonywanych przez Amerykę ukaże nam ten kraj od nieznanej dotychczas strony. To również czas na rozmowy i opowieści o kraju, ale i pasażerów o samych sobie. Zrozumiemy jak ważną rolę samochód odgrywa w życiu mieszkańców i zauroczymy się idealnie prostymi autostradami, przecinającymi pustynie i znikającymi za horyzontem. Po drodze zatrzymamy się w sennych miasteczkach, gdzie podróżny znajdzie niejednokrotnie wyłącznie stację benzynową, motel i pocztę. Przejedziemy też odcinkiem słynnej drogi Route 66, podziwiając artefakty historii amerykańskiej motoryzacji.

Parki Narodowe USA

W Stanach Zjednoczonych znajdziemy aż 59 parków narodowych, w tym najstarszy na świecie - Yellowstone. Każdy inny od poprzedniego. Lasy, góry, pustynie, jaskinie, kaniony, wybrzeże. To zdecydowanie jedne z największych bogactw tego kraju. Corocznie miliony turystów odwiedzają je oddając się niezliczonym atrakcjom, które mają do zaoferowania – spokojnym spacerom, trekkingom, wspinaczce, kajakom czy po prostu wybierając się na rodzinny piknik w otoczeniu przyrody. Będziemy się bacznie przyglądać miejscowej faunie i florze, w tym wielu gatunkom w Europie niespotykanym.

Wielkie miasta

W trakcie naszej podróży zatrzymamy się również w amerykańskich miastach i metropoliach. Dowiemy się jak wygląda codzienne życie mieszkańców słonecznego stanu – Kalifornii.  W Los Angeles sprawdzimy jak żyją gwiazdy w Hollywood, zawitamy na plażę Santa Monica , przespacerujemy się Aleją Gwiazd i zobaczymy gdzie rozdawane są amerykańskie nagrody filmowe – Oscary. W San Francisco – mieście nad zatoką - zobaczymy panoramę miasta z mostem Golden Gate i dawnym więzieniem Alcatraz, pospacerujemy po Molo 39 i nadzwyczaj stromych ulicach miasta. W Reno i Las Vegas spróbujemy wygrać miliony, a chętni zobaczą pokazy fontann, świateł i laserów lub jedno z licznych show, które w stolicy hazardu odbywają się co wieczór.

Program

Dzień 1 Wylot z Warszawy do Los Angeles

Przelot do Los Angeles „Miasta Aniołów” będącego dla wielu symbolem amerykańskiego snu. Po przylocie udamy się na nocleg na trasie do Parku Narodowego Sekwoi.

Dzień 2 Park Narodowy Sekwoi

PN Sekwoi zlokalizowany w Górach Sierra Nevada odwiedzany jest ze względu na rosnące w nim mamutowce olbrzymie nazywane sekwojami. Jest to jeden z najstarszych parków narodowych utworzonych na terenie USA. Zobaczymy w nim między innymi największą żyjącą sekwoje na świecie (Generał Sherman), przejedziemy samochodem przez zwalone drzewo (Tunel Log) oraz wejdziemy na wielką skałę Moro Rock, z której rozpościerają się niesamowite górskie widoki. Na nocleg udamy się w kierunku PN Yosemite.

Dzień 3 Park Narodowy Yosemite

Park Narodowy Yosemite słynie z okresowych wodospadów oraz bogatej fauny i flory. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych. Zobaczymy tu Glacier Point, miejsce z którego rozpościera się najpiękniejsza panorama na dolinę Yosemite i otaczające ją szczyty górskie. Następnie udamy się na dno doliny, gdzie zobaczymy takie wodospady jak Welon Panny Młodej oraz Yosemite. Udamy się też na trekking dnem doliny. Nocleg na trasie w kierunku San Francisco.

Dzień 4 San Francisco

Około południa dojedziemy do San Francisco. Miasto liczące niewiele ponad 200 lat przyciąga jak magnes za sprawą swojej różnorodności. Wjedziemy na wzgórze Twin Peaks, z którego rozciąga się panorama na miasto. Ponadto zobaczymy najbardziej znane miejsca jak most Golden Gate, Alamo Squere oraz wieżę Coit wybudowaną na wzgórzu Telegraph. Nocleg w San Francisco.

Dzień 5 San Francisco

Rano pojedziemy na Union Square oraz do China Town. Jest to najstarsza chińska dzielnica w Ameryce Północnej a zarazem największa poza Azją. Z China Town udamy się na przystań rybaków, gdzie zobaczymy słynne Molo 39. Po drodze zobaczymy Transamercia Pyramid. Przy molo będziemy podziwiać Słonie Morskie. Chętni mogą udać się na wycieczkę do Alcatraz (konieczna rezerwacja z Polski). Wsiądziemy też w kolejkę Cable Car - ostatnią na świecie ręcznie sterowaną kolejkę linową. Po drodze będzie możliwość podziwiania miasta z otwartego tramwaju. Nocleg w hotelu w San Francisco.

Dzień 6 Sacramento, Reno

Przejazd do Sacramento. Zwiedzimy tu XIX-wieczną część miasta z historyczną zabudową, następnie przejedziemy przez Reno, drugiego w stanie Nevada miasta słynącego z kasyn. Nocleg w hotelu na trasie do PN Yellowstone. 

Dzień 7 Twin Falls, Idaho Falls

Kontynuujemy przejazd w kierunku PN Yellowstone. Po drodze miniemy górskie szczyty Sierra Nevada. Zobaczymy malowniczy Kanion rzeki Snake w stanie Idaho w miejscowości Twin Falls. 
Nocleg w hotelu w pobliżu  PN Yellowstone.

Dzień 8 Parki Narodowe Teton i Yellowstone

Wcześnie rano przejedziemy przez PN Teton do PN Yellowstone. Yellowstone to pierwszy na świecie Park Narodowy – powstał w 1872 roku. Słynie on z licznych gejzerów wodnych i błotnych oraz olbrzymiej ilości zwierząt. Zaplanowane są liczne wędrówki po najpiękniejszych miejscach. Zaczniemy od zachodniego brzegu jeziora Yellowstone przy West Thumb z kolorowymi oczkami i gejzerami wodnymi, a następnie przejedziemy do Wulkanu Błotnego. Zobaczymy także dolny i górny wodospad na rzece Yellowstone. Istnieje duże prawdopodobieństwo zobaczenia stad bizonów oraz łosi. Nocleg w Gardiner lub West Yellowstone. (W okolicach Yellowstone, w zależności od sezonu, zakwaterowanie może być w pokojach wieloosobowych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie)

Dzień 9 Park Narodowy Yellowstone

Rano wyruszymy na południe przemierzając zachodnią stronę parku. Odwiedzimy między innymi gorące źródła Mammoth, Norris Geyser oraz znane z widokówek – Grand Prismatic Springs, Biscuit Basin i Old Faithful. Wieczorem udamy się do urokliwego kowbojskiego miasteczka –Jackson. Nocleg w Jackson lub Teton Village. (możliwe pokoje wieloosobowe)

Dzień 10 Salt Lake City

Przejazd do Salt Lake City – miasta założonego przez społeczność mormońską. Tu odwiedzimy Temple Square, na którym znajduje się największy i najważniejszy dla mormonów Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Ponadto zwiedzimy Kapitol stanu Utah. Nocleg w Beaver.

Dzień 11 Park Narodowy Zion

Mormońscy osadnicy, którzy dotarli tu jako pierwsi, byli tak zachwyceni miejscem, że obszar nazwali Syjonem. Obecnie PN Zion zajmuje powierzchnię około 600 km2, a jego największą atrakcją jest Kanion Zion. Po parku poruszać będziemy się busem. Dotrzemy między innymi do Grotto Picnic Area, Temple of Sinawava i Canyon Overlook Trial. Przejazd na nocleg do Cedar City lub Beaver.

Dzień 12 Park Narodowy Bryce Kanion

Przejazd do PN Bryce Kanion. Park został nazwany tak od imienia mormońskiego osadnika, który pierwszy przybył na to miejsce. Przejdziemy krawędzią kanionu od punktu „wschodu słońca” do „zachodu słońca” podziwiając zaklętych w skały legendarnych ludzi. Nocleg w Green River.

Dzień 13 Park Narodowy Arches i Canyonlands

Zwiedzimy dwa parki znajdujące się na wyżynie Kolorado, PN Łuków Skalnych - Arches oraz PN Krainy Kanionów - Canyonlands. Rozpoczniemy od PN Łuków Skalnych, gdzie czeka nas m.in. trekking do Landscape Arch oraz punktu widokowego Delicate Arch. W PN Arches oglądniemy również Double Arch i Parade of Elephants. Następnie przejedziemy do Canyonlands, gdzie łączą się kaniony dwóch rzek - Colorado i Green River. Zobaczymy słynny Mesa Arch, po którym do niedawna spacerowali śmiałkowie. Nocleg na trasie do Blanding.

Dzień 14 Dolina Pomników, puebla Indian

Przejedziemy przez Monument Valley (Dolinę Pomników) oraz wjedziemy do parku plemienia Navajo. Znajduje się tu najpiękniejsza część Doliny Pomników, formy skalne w postaci iglic zwanych rękawiczkami, płaskowyże, stoliwa i góry stołowe. Następnie dotrzemy do ruin Betatkin. Znajdują się tu pozostałości po pueblach indian wykute na dnie kanionu. Przejazd do Page na nocleg.

Dzień 15 Kanion Antylop, Horseshoe Bend

Ten dzień rozpoczniemy od wizyty w Kanionie Antylop, miejsca znanego z urokliwych kanionów wypłukanych w piaskowcu, wewnątrz których codziennie odbywa się cudowny spektakl wyreżyserowany przez naturę „gry świateł i kolorów” (konieczna rezerwacja z Polski). Dalej przejedziemy do Horseshoe Bend – miejsca, gdzie rzeka Kolorado układa się w kanionie w kształt podkowy. Obejrzymy również wybudowaną na rzece tamę, która na zawsze zmieniła okoliczny krajobraz. Po południu przejazd do krater wulkanu Sunset Crater Vulcano, którego erupcja 1000 lat temu spowodowała wyludnienie okolic. Na miejscu udamy się na spacer wzdłuż zastygłej lawy. Nocleg w miejscowości Flagstaff lub Willimas.

Dzień 16 Park Narodowy Wielkiego Kanionu

Wyruszamy w drogę do PN Wielkiego Kanionu – Grand Canyon. Dotrzemy do południowej krawędzi PN, gdzie zaczniemy od odwiedzenia punktu Desert View Watchtower, by następnie podążać krawędzią na zachód zatrzymując się w najbardziej malowniczych miejscach kanionu. W Bright Angel wyruszymy na spacer krawędzią kanionu. W tym czasie chętni będą mogli udać się na trekking w dół kanionu. Na nocleg wrócimy do Flagstaff lub Williams.

Dzień 17 Wielki Kanion, Las Vegas

Wcześnie rano chętni mogą odbyć lot nad Wielkim Kanionem (konieczna rezerwacja z Polski). Następnie wyruszymy w kierunku Las Vegas. Nasza droga będzie przebiegała wzdłuż słynnej trasy Route 66. Po południu pojedziemy nad Tamę Hoovera, która w chwili ukończenia budowy w 1936 była największą elektrownią wodną na świecie. Po dotarciu do Las Vegas udamy się na spacer główna ulicą The Strip podziwiając wspaniałe hotele i kasyna. Powrót autobusem na nocleg w hotelu w Las Vegas.

Dzień 18 Las Vegas

Do południa czas wolny. Chętni mogą spędzić go w kasynie, na basenie, bądź korzystając z jednej z setek atrakcji oferowanych przez miasto.  Będzie możliwość odwiedzenia jednego centrum outletowego. Nocleg w Las Vegas.

Dzień 19 Dolina Śmierci

Rano wyjedziemy w kierunku Doliny Śmierci. Po drodze zobaczymy między innymi Zabriskie Point znany z filmu Antonioniego. Na dnie doliny odwiedzimy Badwater - najwyższą depresję, najgorętsze i najbardziej suche miejsce w Ameryce Północnej. Przejedziemy też przez Artists Dr. a następnie pojedziemy do Death Valley Visitor Center sprawdzić aktualną temperaturę. Nocleg na trasie do Los Angeles.

Dzień 20 Los Angeles, Beverly Hills, Santa Monica, Aleja Gwiazd

Po dotarciu do Los Angeles odwiedzimy słynną Aleje Gwiazd, gdzie zobaczymy Chiński Teatr i Teatr Kodaka. Tu do niedawna odbywały się ceremonie wręczenia Oskarów i rozkładano czerwony dywan. Wejdziemy na taras widokowy, z którego widoczny jest wielki napis Hollywood górujący nad miastem. Następnie przejedziemy słynną drogą Mulholland Dr. aż do Beverly Hills wraz z pełną ekskluzywnych sklepów Rodeo Dr. Po południu udamy się na plażę w Santa Monica i molo znane z filmu Słoneczny Patrol. Tu kończy się słynna droga Route 66. Nocleg w hotelu w Los Angeles.

Dzień 21 Wylot do Polski

Po południu wylot do Polski.

Dzień 22 Powrót do Warszawy

Warunki

Cena obejmuje:

 • Przeloty na trasie Warszawa - Los Angeles - Warszawa
 • Transport: wynajętym na miejscu samochodem
 • Noclegi: hotele turystyczne, motele
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 60 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2 000 PLN
 • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia: ok. 30-35 USD/dzień
 • Autoryzacji ESTA: 21 USD - wniosek ESTA
 • Wstępy do zwiedzanych parków: od ok. 70 do 120 USD
 • Atrakcji fakultatywnych: Coit Tower 10 USD, Alcatraz ok. 50 USD, Kanion Antylopy 75 USD, lot nad Kanionem 240 USD -konieczna wcześniejsza rezerwacja
 • Transportu publicznego w miastach
 • Opłaty drogowe, mostowe, parkingowe, paliwo: ok. 120 - 160 USD/os (w zależności od ilości Uczestników)
 • Dopłaty do pokoju 1 os.: ok. 900 USD (nie dotyczy okolic PN Yellowstone) ilość ograniczona, wymagana wcześniejsza rezerwacja

Liczba uczestników: 6 - 9 osób (możliwe dwie grupy)

Zaliczka: 4000 PLN

Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyjazdu w dolarach amerykańskich płatna na konto wg kursu sprzedaży USD mBanku z dnia dokonywania wpłaty lub bezpośrednio na nasz rachunek w USD podany w zakładce kontakt. .

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej USA - Złoto Dzikiego Zachodu pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.