Zachodnie wybrzeże USA

Formy aktywności
Wyżywienie
we własnym zakresie

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

ZACHODNIE WYBRZEŻE USA

Ten wyjazd do USA zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca zachodniego wybrzeża. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma ponad dwa tygodnie na wyjazd Magia Krajobrazu, dlatego stworzyliśmy ten program - esencję zachodniego USA: najciekawsze z ciekawych i najpiękniejsze z pięknych. Twoja podróż rozpocznie się od pełnego gwiazd Los Angeles - miasta aniołów. Następnie odwiedzisz amerykańskie parki narodowe, zagłębisz się w świat malowniczych kanionów, skał i pustkowi, wyrzeźbionych przez naturę. Zobaczysz Wielki Kanion, charakterystyczne zakole rzeki Kolorado Horseshoe Bend, a także odwiedzisz tętniące życiem Las Vegas.

Polubisz ten wyjazd za:

 • wygodną formę kameralnego roadtripu
 • krótki urlop
 • bogaty elastyczny program
 • spacer wzdłuż największego kanionu świata - Wielkiego Kanionu
 • unikatowe krajobrazy Parku Narodowego Bryce

Program

1 DZIEŃ Przelot do Los Angeles

Przelot do Los Angeles. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorny spacer po mieście.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ Droga numer 1

Rano odzwiedzimy słynną dzielnicę Beverly Hills oraz plażę i molo w Santa Monica. Następnie przejazd najbardziej malowniczą drogą Stanów Zjednoczonych, tzw. "Jedynką" na północ. Oprócz pięknych widoków po drodze możemy zobaczyć m.in. kolonię słoni morskich. Nocleg w okolicach Monterey.

3 DZIEŃ Monterey i wieloryby - 17 mile drive

Rano chętni wypływają na oglądanie wielorybów (dla chętnych, koszt ok. 45 USD). Monterey to miejsce gdzie wieloryby nigdy nie zawodzą. Głęboki kanion oceaniczny stwarza idealne warunki dla żerowania tych ssaków, dlatego jako dom lub jedynie przystanek w wędrówce wybrało go sobie ponad 20 gatunków waleni, niezliczone gatunki ptaków i lwy morskie. Spotkać tutaj możemy między innymi humbaki, wale szare, a jeśli będziemy mieć szczęście to największe zwierzę jakie kiedykolwiek żyło na Ziemi – płetwala błękitnego. Pozostali odpoczywają w kurorcie, zwiedzają jedno z najsłynniejszych oceanariów na Świecie (znanych między innymi z filmu Gdzie jest Nemo) – Monterey Bay Aquarium, lub spacerują po molo i centrum słynnej osady wielorybniczej oraz przystani piratów, jakimi kiedyś było Monterey.
Przejedziemy słynną prywatną trasą 17 Mile Drive biegnącą wzdłuż wybrzeża ocenau i zatrzymamy się w punktach widokowych m.in. przy Birds Rock, znanej z olbrzymich kolonii pelikanów i słoni morskich.
Popołudniu przejazd w kierunku Parku Narodowego Yosemite.

5 DZIEŃ Park Narodowy Yosemite

Park Narodowy Yosemite - oglądamy polodowcową dolinę oraz wspaniałe wodospady - między innymi Bridal Veil Fall, Ribbon Fall oraz 740 metrowy Wodospad Yosemite. Dolina ta to mekka dla wspinaczy – znajdują się tutaj takie skały jak Half Dome – kształtem przypominająca kopułę katedry, oraz jeden z największych monolitów na Świecie, El Capitan, przy którym wypatrywać będziemy wspinających się po pionowej skale śmiałków.

Pojedziemy również zobaczyć olbrzymie sekwoje. Niektóre z drzew liczą sobie blisko 3000 lat i osiągają rozmiary kilkudziesięciu metrów. Znajduje się tutaj między innymi Grizzly Giant oraz Tunnel Tree – sekwoja z wydrążonym tunelem przez który dawniej mogły nawet przejeżdżać zaprzęgi konne.
Przejazd przez góry trasą z licznymi punktami widokowymi, na końcu której rozpościera się widok na Mono Lake.

6 DZIEŃ Dolina Śmierci - Las Vegas

Przejazd przez Park Narodowy Death Valley (Park Narodowy Doliny Śmierci). Dolina Śmierci to najgorętsze miejsce na Ziemi – zanotowano tutaj temperaturę przy gruncie która wynosiła rekordowe 94 stopnie Celsjusza! Podziwiamy piękne pustynne krajobrazy, które sprawiają, że mamy wrażenie, jakbyśmy wylądowali na innej planecie. Pojedziemy w najciekawsze miejsca i punkty widokowe. Zobaczymy kawałek pustyni który wygląda jak piaszczysta Sahara czyli wydmy Mesquite. Zatrzymamy się w zielonej oazie na środku pustyni Furnace Creek, gdzie będziemy mieli czas na popas oraz zobaczenie muzeum z najciekawszymi maszynami używanymi do wydobywania boraksu w XIX wieku. Pojedziemy też na Zabriskie Point - punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na fantazyjne formacje skalne, do Badwater – największej depresji na kontynencie (-85.5 metra pod poziomem morza), oraz przejedziemy Artist Drive do kolorowych skał.

Wieczorem dojedziemy do Las Vegas - co za kontrast! Czeka nas zabawa w najbardziej znanych kasynach świata. Przespacerujemy się deptakiem Las Vegas Boulevard – The Strip. Zobaczymy między innymi kasyna-hotele New York New York, Paris, Ceasars Palace oraz słynny Belaggio, przy którym od czasu do czasu rozgrywa się pokaz fontann z towarzyszącą muzyką.

7 DZIEŃ Tama Hoovera - Route 66

Poranek w Las Vegas – odpoczynek lub zakupy w olbrzymich outletach. Następnie jedziemy do imponującej Tamy Hoovera, niegdyś największej elektrowni wodnej na świecie. Wybudowana w 1935 roku tama była największą budowlą na Świecie. Do dziś funkcjonuje, robi kolosalne wrażenie i zaopatruje miasto w energię elektryczną i wodę. Przespacerujemy się po tamie i zobaczymy Jezioro Mead. Następnie przejazd do Williams – malowniczego kowbojskiego miasteczka, przez które przebiega Route 66.

8 DZIEŃ Wielki Kanion - Horseshoe Bend

Spacer wzdłuż północnej krawędzi z postojami w najciekawszych punktach widokowych wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Wielkiego Kanionu. Kanion Kolorado to największy przełom rzeki na Świecie – długi na 445 km, szeroki na 29 km i głęboki na 1867 metrów. Jeśli czas pozwoli, będziemy mogli zejść w dół kanionu i poszukać niezwykle rzadkich i wielkich jak pół awionetki kondorów kalifornijskich.
Chętni mogą polecieć w widokowy lot helikopterem lub samolotem nad kanionem (ok. 250 USD/os).
Po południu pojedziemy przez obszar rezerwatu Indian Navajo na punkt widokowy na Horseshoe Bend, gdzie kanion rzeki Colorado utworzył niesamowity zakręt, który kształtem przypomina końską podkowę.

9 DZIEŃ Kanion Antylopy - Bryce Canyon

Rano odwiedzimy położony na pustyni na obszarze należącym do Indian Navajo niesamowity Kanion Antylopy. Jest to tzw. kanion szczelinowy - wąski i dosyć głęboki, powstały na skutek śmiertelnie niebezpiecznych szybkich powodzi, w których woda potrafi osiągnąć prędkość prawie stu kilometrów na godzinę. Woda wypłukiwała piaskowiec, a wiatr i piasek polerowały ściany kanionu. Kanion znajduje się pod ścisłą kontrolą niezwykle przyjaznych Indian Navajo, którzy nas po nim oprowadzą.
Ruszamy w drogę - krętą drogą widokową dojedziemy do Parku Narodowego Bryce Canyon. Tutaj udamy się na spacer krawędzią kanionu, na którym to szlaku znajdują się genialne punkty widokowe na niesamowite formacje skalne Bryce Canyon. Trasa nie jest wymagająca, ale ze względu na liczne przystanki na podziwianie i zdjęcia bajkowego kanionu, przeważnie zajmuje sporo czasu. Bardziej odważni i szybsi piechurzy będą mieli okazje zejść pomiędzy pomarańczowo-czerwone hoodo (ostańce) na dno kanionu (niezbyt długa, choć odrobinę męczącą pętla Navajo Loop).

10 DZIEŃ Przejazd do Los Angeles

Przejazd na południe do Los Angeles. Po drodze podziwiamy pustynne krajobrazy stanów Utah, Nevada i Kalifornia. Wieczorem spacer Aleją Gwiazd w Hollywood, gdzie będziemy mogli sfotografować się przy gwiazdach upamiętniających najwybitniejsze postaci światowego kina. Zobaczymy również znany Graumann’s Theatre oraz odciśnięte w betonie na podjeździe do jego wejścia dłonie i stopy oraz autografy znanych aktorów. Rzucimy także okiem na znak Hollywood.

11-12 DZIEŃ Powrót

Transfer na lotnisko powrót do Polski.

Warunki

Cena obejmuje

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - San Francisco, Los Angeles - Warszawa (01.08 - 12.08 2022) / Warszawa - Los Angeles - Warszawa (11.09 - 22.09 2022
 • transport samochodem na całej trasie wg programu
 • 10 noclegów (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów na środki transportu w miastach (metro, autobusy): ok. 140 USD
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-40 USD
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka

1 000 PLN

Wizy - USA

Od 11.11.2019 Obywatele Polski nie potrzebują wizy, wystarczy zarejestrować się w ESTA - Electronic System for Travel Authorization i opłacić kartą kredytową lub debetową opłatę 14 USD. Czas oczekiwania to ok. 72h. ESTA jest ważna 2 lata lub do wygaśnięcia paszportu (jeśli wygasa szybciej niż za 2 lata).

Paszport powinien być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty podróży.

W przypadku gdy nie przysługuje Wam prawo skorzystania z ESTA, należy ubiegać się o wizę. Szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o wizę do USA znajdziesz TUTAJ

O wizę w sposób tradycyjny należy się ubiegać m.in. jeśli odbywało się karę więzienia, jedzie się do USA w celu innym niż wyjazd biznesowy lub turystyczny, przebywało się w Iranie przez dłuższy czas (wtedy najlepiej skontaktować się z ambasadą i zapytać o postępowanie) lub gdy wcześniej odmówiono Wam wizy.

Jeśli posiadacie w swoim paszporcie ważną wizę, nie potrzebujecie rejestrować się w ESTA.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Zachodnie wybrzeże USA pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.