Wędrówki połoninami ukraińskiego Zakarpacia

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Wędrówki połoninami ukraińskiego Zakarpacia

 • Wieczory "na końcu świata" w ukraińskiej wiosce
 • Spacery po połoninach, rozmowy z pasterzami, degustacja sera
 • Trekkingi po nieznanych połoninach ukraińskich Karpat
 • Piwo w Teatrze Piwa Prawda z widokiem na lwowski rynek
 • Bryndza i palinka u karpackiego gospodarza

Dzikie ukraińskie Karpaty zapraszają Was na trekking!

Nocować, jeść i świętować będziemy w czeskiej gospodzie we wsi Kołoczawa w samym sercu ukraińskich Karpat, a także w ciekawej miejscowości Wołowiec, skąd wyruszać będziemy na piesze górskie wycieczki.

Przygotowaliśmy dla Was cztery wyjścia w góry oraz zwiedzanie historycznego centrum Lwowa. Domowa, lokalna ukraińska kuchnia i gorąca atmosfera gwarantowane! Będziemy wędrować po bajkowych szlakach Zakarpacia, pić rozgrzewającą palinkę i nabierzemy sił w ruskiej bani. Wieczorami czeka nas integracja w gospodzie, przy dźwiękach gitar.

Zapraszamy do zapisów !

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1

Wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych. Przejazd do Lwowa, gdzie dotrzemy w godzinach wieczornych. Wypijemy piwo za wolną Ukrainę w ogromnym kompleksie Piwnego Teatru "Prawda". Kolacja pełna przysmaków w Banderowskiej Kryjówce lub gruzińskim bistro (płatna we własnym zakresie). Nocleg w hostelu.

DZIEŃ 2

Poranny spacer po Lwowie z miejscowym przewodnikiem i pasjonatem miasta. Wyjazd w stronę ukraińskiego pasma Karpat. Obiad zjemy w miejscowej karczmie, gdzie będziemy się delektować specjałami kuchni ukraińskiej (we własnym zakresie). Przy odrobinie szczęścia i bezchmurnej pogodzie, zobaczymy piękną panoramę połoniny Borżawa. Wieczorem przyjazd do Kołoczawy i zakwaterowanie. Kolacja powitalna w byłej stacji czechosłowackiej żandarmerii.

DZIEŃ 3

Całodniowy trekking na górę Strimba (1719 m n.p.m.), skąd roztaczają się niezwykłe widoki na Karpaty i malownicze wioski. Wizyta w prywatnym skansenie prowadzonym przez miejscowego oligarchę, a dla chętnych również wizyta w miejscowym muzeum. Później zrelaksujemy się w ruskiej bani, czyli tradycyjnej domowej saunie (we własnym zakresie). (Dla niechętnych wobec idei trekkingu, zorganizujemy alternatywne możliwości spędzania wolnego czasu. Zwiedzimy dogłębnie Kołoczawę albo wybierzemy się na mniej intensywny spacer górski.)

DZIEŃ 4

Całodniowy trekking na jedną z największych Ukraińskich połonin - Połoninę Krasna, co w języku Ukraińskim oznacza "piękna". Jak sama nazwa wskazuje, będziemy poruszać się po bardzo pięknych i malowniczych terenach.

DZIEŃ 5

Wycieczka nad Synewyr, największe jezioro ukraińskich Karpat. Spacer na połoninę Pereniz, skąd rozpościera się piękny widok na górskie szczyty. Wizyta u pasterzy, którzy poczęstują nas bryndzą i palinką. Nocleg u miejscowego gospodarza Fiodora.

DZIEŃ 6

Wcześnie rano zejście z połoniny i przejazd do górskiego kurortu Pylypec, w którym zwiedzimy wodospad Szypot. Stąd rozpoczniemy całodniową wędrówkę na połoninę Borżawa (1600 m n.p.m.), skąd dojdziemy prosto do Wołowca wieczorem.

DZIEŃ 7

Z wioski Bilasowica dotrzemy na najwyższy szczyt Bieszczadów Pikuj (1408 m n.p.m.), który jak wysokogórski szczyt sam wspina się do nieba. Wieczorem przejazd do Lwowa i pożegnalna impreza do białego rana.

DZIEŃ 8

Wcześnie rano powrót do Krakowa, gdzie zakończy się nasza wycieczka ok godz. 14:00.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie Kraków-Lwów
 • lokalne przejazdy pociągiem lub minibusem, tzw. marszrutką
 • zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych (2x w hostelu we Lwowie, 3x w pensjonacie w Kołoczawie, 1x u gospodarzy na połoninie Pereniz, 1x w pensjonacie w Wołowcu)
 • 1x śniadanie we Lwowie oraz dwa posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja) w Kołoczawie, na połoninie Pereniz i w Wołowcu
 • opiekę polskojęzycznego pilota podczas całej podróży
 • degustację wódki i bryndzy
 • mapy i pakiety informacyjne
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 EUR
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

ZAKWATEROWANIE:

We Lwowie będziemy spać w pokojach wieloosobowych. W Kołoczawie, na połoninie Pereniz i Wołowcu w pokojach 2-4 osobowych. 2x we Lwowie, 3x w pensjonacie w Kołoczawie, 1x u gospodarzy na połoninie Pereniz, 1x w pensjonacie w Wołowcu.
*Za dopłatą w wysokości 200 PLN od osoby możemy zagwarantować 2-osobowy pokój w czasie całej wycieczki (oprócz połoniny Pereniz).

WYŻYWIENIE:

 • Przysmaki kuchni ukraińskiej we Lwowie, na połoninie Pereniz i Wołowcu kuchnia czesko-austro-węgierska, w Kołoczawie kuchnia oparta na tradycyjnych, domowych potrawach.
 • W cenę wchodzi śniadanie we Lwowie i dwa posiłki dziennie w Kołoczawie, połoninie Pereniz i Wołowcu (śniadania i obiadokolacje).
 • Jest również opcja dla wegetarian, taką potrzebę należy zgłosić z wyprzedzeniem.

PIESZE WĘDRÓWKI:

 • Czekają nas 4 całodniowe trekkingi w ukraińskich górach (przewyższenia 600 do 1000 m) oraz 2 lżejsze kilkugodzinne spacery.
 • Podczas trekkingu będziemy poruszać się po oznaczonych szlakach, których renowacja została wykonana między innymi w ramach projektu Forum Czesko-Polskiego.
 • W dni: 3, 4, 6 i 7 nie trzeba brać udziału w całodziennych, zorganizowanych trekkingach. Można odpoczywać lub pójść na krótszy spacer po okolicy.
 • Stopień trudności wycieczki wynosi 2. Jeśli opuści się dni 3, 4, 6 i 7 stopień trudności wycieczki wynosi 1.

GRUPA I TRANSPORT:

Minimalna ilość osób wynosi 10. Część drogi przejedziemy komfortowym autokarem liniowym na trasie Kraków-Lwów (bez przesiadki i bez postoju na granicy w ogólnej kolejce). Część ukraińską przejedziemy pociągiem lub wynajętym minibusem, tzw. marszrutką.

PILOT:

Przez cały wyjazd opiekować się Państwem będzie polskojęzyczny pilot.

WYJAZD:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Kraków. Miejsce wyjazdu to dworzec autobusowy PKS (ul. Bosacka 18, 31-505 Kraków).

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wędrówki połoninami ukraińskiego Zakarpacia pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Ukraina. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.