Sylwester w Turcji: śródziemnomorska Antiochia, zimowa Kapadocja

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Sylwester w Turcji: śródziemnomorska Antiochia, zimowa Kapadocja

 • Sylwester z muzyką na żywo w śródziemnomorskiej Antiochii!
 • Trekkingi kapadockimi dolinami - Dolina Miłości, Kanion Ihlara
 • Bizantyjskie kościoły w skałach Kapadocji
 • Wyśmienita turecka kuchnia - hummus, kebab, kawa po turecku
 • Wizyta w ostatniej wiosce Ormian w Turcji
 • Kąpiel w Morzu Śródziemnym i spacery po Stambule

Sylwester w Turcji to zabawa w tętniącej życiem, swobodnej i wielokulturowej Antiochii z łagodnym śródziemnomorskim klimatem. To wędrówki po Kapadocji i Antiochii, to wyjazd do miejsc pełnych cudów natury i historii cywilizacji, łączący zwiedzanie z trekkingami i licznymi spacerami!

W prowincji Hatay, przejdziemy się uliczkami starego miasta Antiochii gdzie zabawimy się podczas nocy sylwestrowej przy muzyce na żywo w lokalnej restauracji. Wykąpiemy w Morzu Śródziemnym, spróbujemy pysznej kunafy i zajrzymy do ostatniej z ormiańskich wiosek w Turcji. Z Antiochii ruszymy na północ przez Góry Taurus, do Kapadocji.

Na piesze wędrówki pójdziemy ciekawymi szlakami w przepięknym skalistym terenie uformowanym w wulkanicznym tufie. Codziennie będą nas otaczać inne kolory, kształty i historia. Spacery nie są technicznie skomplikowane i właściwie każdy sobie z nimi poradzi. Kapadocja w Turcji to niezwykła kraina, w której niesamowita przyroda łączy się w piękną opowieść z interesującą historią regionu, gdzie w czasach bizantyjskich powstawały najpiękniejsze skalne cerkwie pełne niezwykłych fresków.

Wieczory będziemy spędzać w kawiarniach i restauracjach, delektując się kolejnymi wydaniami tradycyjnej tureckiej kuchni i muzyki. Na koniec wycieczki zasmakujemy klimatu wielomilionowego Stambułu rozpostartego między Europą i Azją. Wycieczka jest dobra dla wszystkich lubiących dobrą zabawę, piesze spacery i ciekawych lokalnej kultury, tradycji, historii i miejscowych zwyczajów.

Program

PROGRAM WYCIECZKI SYLWESTER W TURCJI:

DZIEŃ 1

Wylot z Warszawy. Wieczorny przylot do Kayseri. Wspólne wyjście do tradycyjnej tureckiej restauracji, gdzie spróbujemy lokalnych specjałów: kebabu lub ryb (do miasta dostarczane są ryby zarówno z morza Śródziemnego jak i z Czarnego).

DZIEŃ 2

Zwiedzanie Kayseri. Zajrzymy do starej medresy, by zobaczyć tradycyjną sztukę malowania na wodzie - ebru. Pójdziemy do prostych tureckich łaźni miejskich. Przejazd do Kapadocji do miejscowości Göreme. Ruszamy na pierwszy spacer nad Doliną Zemi. Pod wieczór obejrzymy spektakularne wulkaniczne formy skalne. Wieczorem wyjście do lokalnej restauracji z muzyką na żywo.

DZIEŃ 3

Dzień rozpoczniemy od bajkowego wschodu słońca nad Kapadocją. Dla chętnych (we własnym zakresie i przy lotnej pogodzie) lot balonem, z którego można podziwiać niezwykłe widoki skalistej prowincji Turcji. Pójdziemy na całodzienny trekking Doliną Różową i Czerwoną, wyjdziemy na szczyt płaskowyżu, przemierzymy liczne kaniony przecinające księżycowy krajobraz.

DZIEŃ 4

Kolejny trekking rozpoczniemy ponownie w Göreme. Jego pierwszy etap prowadzi nas przez Dolinę Gołębią, aż do niezwykłej budowli - zamku Uçhisar, z którego rozciąga się chyba najpiękniejszy widok na Kapadocję. Do Göreme wrócimy przez Dolinę Miłości. Jest ona pełna fantastycznych form skalnych i stromych klifów, a odpowiedź na pytanie o etymologię nazwy każdy musi odnaleźć sam...

DZIEŃ 5

Rano zwiedzimy niezwykłe skalne miasta Kaymakli i Derinkuyu ("Głęboka Studnia"). Opuszczamy płaskowyż Anatolii i przez Góry Taurus jedziemy na wybrzeże Morza Śródziemnego do prowincji Hatay. Dotrzemy do pełnej arabskich wpływów Antiochii w regionie Hatay, znanej ze starożytnej historii, tętniących życiem uliczek i swobodnej atmosfery. Kolacja i zabawa w lokalnej restauracji przy turecko-arabsko-romskiej muzyce na żywo!

DZIEŃ 6

Po późnym śniadaniu pójdziemy na najlepszą kunafę w całej Turcji. Zwiedzimy region Antiochii. Pójdziemy na noworoczne spacery przez wykuty pod górami przez Rzymian tunel przeciwpowodziowy i po plaży Morza Śródziemnego. Odwiedzimy ostatnią ormiańską wspólnotę wiejską w Turcji pod górą Musa Dah (znanej z książki 40 dni Musa Dah, Franza Werfla).

* Zależnie od godzin otwarcia będzie możliwość zobaczyć w Antiochii bardzo dobrze wyposażone muzeum mozaik rzymskich, oraz kościół św. Piotra w skale, prawdopodobnie pierwszy kościół chrześcijański, który zachował się do dziś.

DZIEŃ 7

Przelot do Stambułu i zwiedzanie miasta. Zwiedzimy Hagię Sophię, Błękitny Meczet, Plac Taksim, bazar i Dzielnicę Galata. Przepłyniemy się stateczkiem pod mostami Cieśniny Bosfor łączącej Europę i Azję. Wieczór spędzimy w klimatycznej dzielnicy Karaköy z ciekawymi kawiarniami i butikami.

DZIEŃ 8

Możliwe dalsze zwiedzanie Stambułu, dostosowane do harmonogramu przelotów. Transfer na lotnisko, przelot i powrót do Warszawy.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI DO TURCJI:

 • bilet lotniczy z Warszawy w dwie strony z wszystkimi opłatami
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitami wagowymi linii lotniczych
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • zakwaterowanie ze śniadaniem w pokojach 2-3 osobowych
 • sylwestrową imprezę z kolacją i lokalną muzyką w Antiochii
 • hummus z orzeszkami i kunafę w Antiochii
 • pakiety informacyjne
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • wyżywienie (poza ujętym w cenie)
 • testy na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • bilety wstępu (ok. 250 PLN)
 • lot balonem (od 150 EUR - chęć lotu trzeba zgłosić z wyprzedzeniem; przy nielotnej pogodzie loty są anulowane)
 • tureckie spa (ok 20-30 EUR)

WYJAZD:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa.

LOT BALONEM W KAPADOCJI:

Lot balonem nad Kapadocją to niezwykłe doświadczenie. Warto wstać wcześnie rano, aby nacieszyć oczy widokiem nieprawdopodobnych formacji skalnych, winnic, ogrodów i dawnych bizantyjskich kościołów oraz miasteczek. Wschodzące słońce w połączeniu z niezwykłością czerwonych i żółtych skał, wywołuje surrealistyczne wrażenie, które na długo pozostaje w pamięci. Chęć uczestnictwa należy zgłosić z dużym wyprzedzeniem.

TURECKIE SPA:

Tradycja tureckich łaźni sięga czasów, kiedy tereny współczesnej Turcji stanowiły część Imperium Rzymskiego. Z arabskiego popularnie zwana hammam, łaźnia turecka, to niesamowity sposób na relaks po intensywnym dniu podróży lub zwiedzania, zwłaszcza w połączeniu z masażem całego ciała i typową dla Turcji tradycją scrubbingu.

ZAKWATEROWANIE:

Noclegi w hotelikach lub domach gościnnych w pokojach 2-osobowych (w przypadku zgłoszonych par lub znajomych) i w pokojach 2 lub 3 osobowych w przypadku zgłoszeń indywidualnych lub większych grup znajomych.

WYŻYWIENIE:

W cenie jest śniadanie każdego dnia i kolacja z muzyką na żywo w Antiochii. Reszta wyżywienia we własnym zakresie. Wszędzie po drodze można zjeść miejscowy kebab, hummus lub inne smakołyki orientu. Sklepy są bardzo dobrze wyposażone. Ceny tak jak w Polsce, lub niższe.

TRANSPORT:

Będziemy się przemieszczać wynajętym dolmuszem (minibus) i miejscowy taksówkami.

POGODA:

W Kapadocji, położonej w centrum Anatolii, panuje typowy dla tego regionu umiarkowany klimat kontynentalny. Średnie temperatury w zimie wahają się od około -2°C w nocy do około 6°C w dzień. Pogoda jest słoneczna, możliwe są delikatne opady deszczu i wiatr. W Antiochii jest znacznie cieplej, bowiem położona jest już w klimacie śródziemnomorskim, więc należy spodziewać się wyższych temperatur, od °C do 15°C.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Sylwester w Turcji: śródziemnomorska Antiochia, zimowa Kapadocja pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Turcja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.