Ptaki - polska ściana wschodnia

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
TerminCena
10 dni4 100

O wyprawie

 • Wyjazd w małej grupie z noclegami w specjalnie dobranych hotelach i pensjonatach
 • Obserwacje ptaków drapieżnych na Pogórzu Przemyskim i w Bieszczadach
 • Ptaki lęgowe zbiorników wodnych w pobliżu wschodniej granicy Polski
 • Awifauna Białowieskiego Parku Narodowego
 • Bagno Serebryskie i Dolina Biebrzy - ostoja wodniczki i orlika grubodziobego - najrzadszych ptaków Europy 
 

Zapraszamy do poznania przyrodniczych skarbów wschodniej Polski.

 

Program

Dzień 1 Przejazd do Przemyśla

Przejazd z Warszawy do Przemyśla. Nocleg.

Dzień 2 Przejazd przez Pogórze Przemyskie w Bieszczady

Obserwacje przyrodnicze w dolinie potoku Jamninka w okolicy Arłamowa i okolicy.  Rozległa na 12 km szeroka dolina dawnej wsi Jamna Górna i Dolna to doskonały teren do obserwacji ptaków drapieżnych orlika krzykliwego, trzmielojada i być może orła przedniego. W starych jabłoniach po dawnych sadach obserwować będziemy: gąsiorki, dzięcioły zielonosiwe, krętogłowa a w miejscach z roślinnością trawiastą derkacza.

Dzień 3 Obserwacje ptaków w Bieszczadach. Wieczorna wyprawa na sowy

Całodzienna ptasia wyprawa w okolice miejscowości Muczne. Gniazdują tutaj pluszcze, pliszki górskie, drozdy obrożne, a w okolicznych buczynach muchołówki małe i białoszyje. Poszukiwania śladów obecności wilków. Wieczorem wyprawa na puszczyki, puszczyki uralskie i sóweczki.

Dzień 4 Kolonia lęgowa żołn i obserwacje ptaków wodno-błotnych na zbiornikach wodnych

Przejazd do Zwierzyńca, po drodze obserwacje: kolonii lęgowej żołn, ptaków zamieszkujących parki pośród starych dębów i lip w zabytkowym parku w Sieniawie, a następnie ptaków wodnych i związanych z zadrzewieniami nadwodnymi na stawach w Chmielku i Tarnawatce (bąka, bączka, remiza, dziwonii, błotniaków stawowych). Nocleg w Zwierzyńcu.

Dzień 5 Kolonie lęgowe rybitw. Wodniczki w okolicy rezerwatu Bagno Serebryskie

Przejazd doliną Bugu do Chełma. Spotkanie z błotniakami łąkowymi i być może kobuzami. Obserwacje rybitw czarnych, rybitw białowąsych i zielonek gniazdujących nad jeziorem Husynne. Wieczorna wyprawa na Bagno Serebryskie w poszukiwaniu wodniczek, brzęczek, kulików wielkich, derkaczy i pokrzewek jarzębatych. Nocleg w Chełmie. 

Dzień 6 Obserwacje ptaków piaszczystych wydm w okolicy rezerwatu Kózki

Całodzienny przejazd do Białowieży z przystankami na obserwacje ptaków drapieżnych (kobczyków, bielików) oraz wąsatek gniazdujących w trzcinowiskach na stawach w Mostach. Po południu poszukiwanie ptaków na piaszczystych wydmach w okolicy rezerwatu Kózki: lerek, świergotków polnych, dudków oraz zimorodków. Nocleg w Białowieży.

Dzień 7 Wizyta w Białowieskim Parku Narodowym

Poranna wizyta w Rezerwacie Ścisłym Białowieskiego Parku Narodowego. Szansa na obserwacje dzięciołów białogrzbietych i trójpalczastych oraz muchołówek białoszyich i małych. Kontynuacja poszukiwań puszczańskich ptaków w Parku Pałacowym i okolicach Białowieży, m.in.: dzięciołów zielonosiwych, dzięciołów średnich, strumieniówek, krętogłowów, derkaczy, brzęczek. Wieczorem wyprawa na sóweczkę. 

Dzień 8 Przejazd na Bagna Biebrzańskie. W drodze obserwacje ptaków na trzech zbiornikach wodnych

Przejazd nad Biebrzę z przystankami nad Zbiornikiem Siemianówka, stawach w Dojlidach i Jeziorem Zygmuntowskim na obserwacje kolonii lęgowych śmieszek, łabędzi krzykliwych, perkozów rdzawoszyich, zauszników, pliszek cytrynowych, orlików grubodziobych, rybołowów i polujących bielików. W okolicy Tykocina obserwacje żołn. Nocleg w Goniądzu.

Dzień 9 Obserwacje ptaków w dolinie Biebrzy

Całodniowa eksploracja Basenu Południowego doliny Biebrzy w poszukiwaniu ptaków oraz łosi. Szansa na obserwacje podróżniczków, pliszek cytrynowych, orlików krzykliwych, żurawi, bocianów czarnych, wodniczek, sów błotnych.

Dzień 10 Powrót do Warszawy

Powrót do Warszawy około godziny. W zależności od czasu wyjazdu do Warszawy przystanek nad Bugiem.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport busem
 • Zakwaterowanie w pokojach 2 lub 3-osobowych w hotelach i pensjonatach
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • Opiekę przewodnika i lokalnych przewodników w Białowieskim PN i Biebrzańskim PN
 • Ubezpieczenie: NNW do 10 000 PLN
 • Składki: TFG - 2 PLN, TFP - 2 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza wymienionym
 • Biletów wstepu do Białowskiego PN, Biebrzańskiego PN i Bieszczadzkiego PN: ok 25 PLN

Liczba uczestników: 7 - 9 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 800 PLN

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Ptaki - polska ściana wschodnia pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.