Jesienne migracje - Bałtyk

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Jesienne migracje - Bałtyk

 • Arktyczne ptaki na polskim wybrzeżu
 • Ostoja fok i ptaków: Ujście Wisły
 • Rejs po Bałtyku
 • Mierzeja Wiślana - na migracyjnym szlaku

Zapraszamy Państwa na długi, listopadowy "Weekend z przyrodą" - na Mierzeję Wiślaną, na Wyspę Sobieszewską i do Trójmiasta. Wzdłuż Polskiego wybrzeża Bałtyku trwają jesienne przeloty ptaków, na Zatoce Gdańskiej gromadzą się wielkie stada kaczek, które spędzą u nas zimę.

Mierzeja Wiślana

Wąski pas lądu ciągnący się od Żuław aż za Krynicę Morską to szereg niezwykle ciekawych miejsc dla obserwatora ptaków. Wzdłuż tego odcinka wybrzeża biegnie niezwykle ruchliwy szlak migracyjny ptaków lecących z krajów nadbałtyckich, Finalndii, Rosji. Z Kątów Rybackich, Krynicy Morskiej spojrzymy na ten doroczny spektakl jesiennych migracji.

Wyspa Sobieszewska

Niewielki, 35-kilometrowy skrawek lądu w widłach największych odnóg delty Wisły jest jesienną i zimową mekką obserwatorów ptaków. Wiele obserwacji najrzadszych gatunków naszej awifauny pochodzi z plaż tej właśnie najmłodszej dzielnicy Gdańska. Tutaj także znajduje się od przeszło 50 lat Stacja Ornitologiczna, która bada ptaki i jest zarazem krajową centralą ich obrączkowania. Na zachodnim i wschodnim skraju Wyspy wytyczono specjalnie dla ptaków dwa rezerwaty: "Ptasi raj" i "Mewia Łacha", które latem są lęgowiskiem ptaków wodno-błotnych a jesienią i zimą goszczą tysiące skrzydlatych gości z północy.

Program

Dzień 1 Przejazd do Swarzewa

Wyjazd z Warszawy o 7:00, przejazd do Rewy na Cypel Rewski (tzw. "Szpyrk") i następnie do hotelu i na kolację.

Dzień 2 Mewia Łacha w Ujściu Wisły - foki i ptaki

Po śniadaniu wyruszymy na obserwacje ptaków na Mierzeję Helską. Odwiedzamy port we Władysławowie, Jastarnię oraz Hel. Zaglądamy w każde miejsce, gdzie spodziewamy się ptaków - nawet do oczyszczalni ścieków. Chętni w czasie wolnym mogą odwiedzić helskie fokarium.

Dzień 3 Rezerwat "Ptasi Raj"

Po śniadaniu wyruszymy na obserwacje ptaków i fok w Ujściu Wisły. Eksploracja rezerwatu "Mewia Łacha" od strony zachodniej - przejdziemy wzdłuż tzw. Wisły Przekopu od strony Świbna. Odwiedzimy jezioro Ptasi Raj. Powrót na kolację. Tego dnia lub następnego chętni wypłyną na rejs na obserwacje ptaków na Bałtyku (koszt ok. 170 PLN). Rejs jest okazją do spotkania z ptakami pelagicznymi, które trzymają się z dala od brzegu. Każdego roku na rejsie obserwowane są alki, nurzyki, czasem także nurniki. Z bliska można się przyjrzeć edredonom, uhlom i nurom.

Dzień 4 Mierzeja Wiślana

Po śniadaniu przejedziemy wzdłuż Mierzei Wiślanej do Krynicy Morskiej i do Piasek (wieża "Drapolicza) - pójdziemy na plażę i do portu w Kątach Rybackich i nad Zalew w Krynicy Morskiej. Będziemy obserwować różne gatunki mew oraz kaczki morskie - lodówki, edredony, uhle, markaczki.

Dzień 5 Ujście Wisły w Mikoszewie

Po śniadaniu opuścimy Mierzeję i pojedziemy do Mikoszewa - będziemy eksplorować wschodnią część rezerwatu "Mewia Łacha". Obserwujemy foki, morskie kaczki, mewy i wydrzyki. Powrót do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: bus
 • Zakwaterowanie: w hotelu/pensjonacie w pokojach 2,3-osobowych
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie NNW
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza wymienionym

Liczba uczestników: 10 - 18 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 200 PLN

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Jesienne migracje - Bałtyk pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.