Weekend z ptakami - Dzikie Pola i Polesie

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
TerminCena
4 dni1 490

O wyprawie

Weekend z ptakami - Dzikie Pola i Polesie

 • Ptaki Dzikich Pól
 • Rezerwat susłów
 • Obserwacje ptaków szponiastych ze śródpolnych kurhanów
 • Wypatrywanie kurhanników, gadożerów, orlików, morneli
 • Zbiornik Nielisz pełen ptaków wodynych - rybitwy, czaple, perkozy
 • Krowie Bagno - ostoja orlików, błotniaków i gadożera

Dzikie Pola to przypominający miejscami step region Zamojszczyzny, nad którym każdego lata pojawiają się ciekawe gatunki ptaków szponiastych, które przyjatują do nas ze wschodu. Kurhanniki, gadożery, orzełki, błotniaki stepowe, kobczyki - to rzadkie ptaki, które jednak corocznie odwiedzają tę krainę u schyłku lata. Na polach żerują olbrzymie stada czajek, pośród których wypatrywać można rzadkich czajek stepowych, żwirowców stepowych i innych siewek. Na zaoranych polach i rżyskach żerują mornele. Pośród wielkich stad szpaków wypatrywać będziemy pasterzy różowych, zaś na ciągnących się nad polami liniach energetycznych z pewnością wypatrzmy żołny i kobczyki. Także fauna ssaków tego regionu jest bardzo ciekawa - odwiedzimi kolonię susłów perełkowanych i będziemy wypatrywać dzikich chomików europejskich.

Program

Dzień 1 Wyjazd z Warszawy i przejazd w rejon Dzikich Pól

Wyjazd z Warszawy o 18:00 (zbiórka o 17:45 pod Pałacem Kultury) i przejazd do hotelu w rejonie Dzikich Pól.

Dzień 2 Dzikie Pola, Suśle Wzgórza

Eksploracja tak zwanej Grzędy Sokalskiej - nadbużańsiego pasma wzniesień pokrytych rozległym, niemal bezleśnym obszarem pól. Po południu zajrzymy także do kolonii susłów perełkowanych a pod wieczór rozejrzymy się w kilku wsiach za występującą tu dość licznie pójdźką.

Dzień 3 Dzikie Pola

Po sniadaniu wracamy na Dzikie Pola wypatrywać siewek, ptaków drapieżnych, stad szpaków i żołn. Zajrzymy na okoliczne stawy rybne w poszukiwaniu ptaków siewkowych, a na zaoranych polach wypatrywać będziemy skrytych morneli.

Dzień 4 Polesie: Krowie Bagno i Nielisz

Po sniadaniu ruszamy powoli na północ. Odwiedzimy inne znane "drapolowe" na Polesiu - Krowie Bagno i bardzo ciekawy zbiornik Nielisz, na którym można zobaczyć nawet 6 gatunków rybitw, 4 gatunki czapli, perkozy. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie: 2-3-osobowe pokoje z łazienką
 • Wyżywienie: 2 obiadokolacje (piątek i sobota) i 3 śniadania
 • Transport: busik
 • Opiekę przewodnika-przyrodnika
 • Profesjonalna luneta obserwacyjna do dyspozycji grupy
 • Ubezpieczenie: NNW do 10 000 PLN
 • Składki: TFG - 2 PLN, TFP - 2 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza wymienionym

Liczba uczestników: 7-8 osób

Możliwa jest realizacja wyjazdu w 2 grupach po 7-8 osób równolegle. Każda grupa ma swojego przewodnika-kierowcę, ale grupy przebywają w terenie przeważnie razem.

Zaliczka przy zgłoszeniu: 300 PLN

Co to jest weekend z ptakami?

Weekendy z ptakami to 2 lub 3-dniowe wycieczki poświęcone obserwacjom ptaków. Odwiedzamy najciekawsze miejsca obserwacje ptaków w Polsce odległe maksymalnie 300-400 km od Warszawy. Wyjazdy odbywają się w małych 6-8 osobowych grupkach. Przewodnik-ornitolog pełni rolę kierowcy, ma ze sobą 1 lub 2 lunety do dyspozycji grupy. Czas poświęcamy na obserwacje ptaków, naukę rozpoznawania ptaków, fotografowanie oraz wyszukiwanie ciekawych gatunków w terenie. Na wycieczce realizowany jest opisany program, ale przewodnik śledzi cały czas "ptasią sytuację" w terenie i pozostaje w kontakcie z innymi obserwatorami w regionie. Daje to możliwość dotarcia do mało znanych miejsc, w których danego dnia zaobserowano ciekawe gatuki ptaków. Do hotelu wracamy po zachodzie słońca na kolację i nocleg. Po śniadaniu ruszamy ponownie w teren.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Weekend z ptakami - Dzikie Pola i Polesie pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.