Wycieczka przez Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
TerminCena
18 dni9 990

O wyprawie

Azja Środkowa: wycieczka przez Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan

 • Kanion Szaryński i Park Narodowy Altyn-Emel
 • Spacery wśród zabytków Samarkandy i Taszkientu
 • Trekkingi w Górach Niebiańskich - Tien-Szan
 • Spanie w kirgiskiej jurcie
 • Kazachska, kirgiska i uzbecka kuchnia
 • Kąpiele w dzikich gorących źródłach Altyn Araszan

Wycieczka do Azji Centralnej! Podczas aktywnej wycieczki objazdowej odwiedź z nami Uzbekistan, Kazachstan i Kirgistan! Z tych trzech dobrze nam znanych krajów wybraliśmy to co najlepsze i połączyliśmy w jedno. Zapraszamy!

W pełnym historii Uzbekistanie poznamy dziedzictwo Timura i miasta Jedwabnego Szlaku - zabytkową Samarkandę oraz tętniący życiem nowoczesny Taszkient. W Kazachstanie zobaczymy słynne bezkresne stepy, Kanion Szaryński oraz niesamowite wydmy i formacje skalne w Altyn Emel. Wysokogórski Kirgistan odkryje przed nami ośnieżone szczyty Tien-Szanu, wysokogórskie jeziora i gorące źródła.

Przed nami wycieczka do Azji Centralnej - w rozległe gorące kotliny, stepy, wysokie góry i lodowce. Poznamy spokrewnione społeczności Uzbeków, Kazachów i Kirgizów. Odwiedzimy kraje słynące z gościnności, najlepszego płowu i baraniny. Wyrusz z nami na wycieczkę od gorących kotlin Uzbekistanu po szczyty Tien-szanu!

Zapraszamy do zapisów !

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2

Wylot z Polski i przylot do Ałmaty. Zwiedzanie największego kazachskiego miasta, położonego u stóp północnego Tien-szanu. Wieczorem po raz pierwszy spróbujemy typowych dań kuchni kazachskiej w lokalnej restauracji. 

DZIEŃ 3

Wycieczka do Parku Narodowego Ałtyn-Emel. Samochodami terenowymi dotrzemy do Śpiewającej Wydmy, gdzie usłyszymy dźwięk przemieszczających się piasków. Wieczór i noc spędzimy w lokalnej agroturystyce.

DZIEŃ 4

Wyprawa samochodami terenowymi do największej atrakcji Ałtyn-Emel - Białych Gór. Niewymagający trekking po wzgórzach, z niesamowitymi panoramami na okoliczne formacje skalne i wąwozy. Przy odrobinie szczęścia spotkamy kułany - dzikie osły azjatyckie. Docieramy do miasta Żarkent. Zobaczymy drewniany dungański meczet z XIX wieku i spróbujemy smakołyków lokalnej kuchni.

DZIEŃ 5

Poranny spacer po Żarkencie i wycieczka do Kanionu Szaryńskiego, największego w Azji Centralnej. Pod wieczór docieramy do Parku Narodowego Kolsai.

DZIEŃ 6

Kilkunastokilometrowy trekking między wysokogórskimi jeziorami Kolsai lub odpoczynek nad jeziorem (dla chętnych). Wieczorem „ruska bania”, lokalna kolacja i ognisko.

DZIEŃ 7-8

Ruszamy do Kirgistanu, w Tien-Szan, zwany Górami Niebiańskimi! Niezastąpionymi radzieckimi pojazdami docieramy do wysokogórskiej doliny Altyn Arashan znanej z gorących źródeł. Całodzienny trekking do jeziora Ala Kul o szmaragdowym kolorze, a dla chętnych spokojny spacer w głąb doliny i poszukiwanie “dzikich” gorących źródeł. Dwa noclegi w jurtach. 

DZIEŃ 9

Zwiedzanie Karakolu. Zobaczymy targ, odwiedzimy prawosławną cerkiew i dungański meczet, oba wyróżniające się stylową, drewnianą architekturą. W tym pogranicznym miasteczku, będziemy mieć również okazję spróbować specjałów kuchni ujgurskiej. 

DZIEŃ 10

W górskim paśmie Terskej Ałatoo zobaczmy formacje czerwonych skał Dżety-Oguz oraz zjawiskowy kanion Bajka. Następnie z Tien-Szanu przenosimy się na południowe wybrzeże jeziora Issyk Kul. Tam czeka nas kąpiel i relaks oraz nocleg w tradycyjnej jurcie.

DZIEŃ 11

Jadąc przez Czujską Dolinę, w drodze do stolicy Kirgistanu, zobaczymy słynny zabytkowy minaret Burana. Zwiedzanie Biszkeku, spacer po centralnym deptaku, kolacja w miejscowej restauracji.

DZIEŃ 12

Kontynuujemy zwiedzanie Biszkeku. Po południu, przekroczymy granicę, aby pociągiem przez Kazachstan dotrzeć do Uzbekistanu.

DZIEŃ 13

Wyruszymy na zwiedzanie Taszkentu by zobaczyć, jak zmieniał się od śladów pierwszego osadnictwa do dzisiejszego nowoczesnego wielkiego miasta. Zwiedzimy kompleks Hazrat Imam, zajrzymy na bazar Czorsu, pełen kupców z różnych części kraju i poznamy uroki wieczornego Taszkentu.

DZIEŃ 14

Szybkim pociągiem Afrosiab i wygodnym autobusem dojedziemy do Buchary. 

DZIEŃ 15

Całodzienne zwiedzanie Buchary. Zobaczymy najstarsze w Azji Środkowej mauzoleum Samanidów kunsztowny zdobiony minaret Kalyan z XII wieku. Pospacerujemy między imponującymi budowlami z XVII wieku - zobaczymy madrasę Abdulah-Chana oraz meczet Magoki Kurns.

DZIEŃ 16

Rano wyruszymy z Buchary do Samarkandy. Spacer starożytną Samarkandą (UNESCO), będącą niegdyś stolicą imperium Tamerlana. Zobaczymy madrasy placu Registan, meczet Bibi-Chanum (1399-1404) i mauzoleum samego Timura. 

DZIEŃ 17-18

Swobodny poranek w Samarkandzie. Przejazd do Taszkentu i pożegnanie z Azją Centralną. Przelot do Polski z przesiadką.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami lotniskowymi
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z taryfą linii lotniczych
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • śniadania i obiadokolacje podczas całego pobytu (oprócz miast)
 • zakwaterowanie (w hotelach, pensjonatach, kwaterach oraz w tradycyjnej jurcie)
 • transport na miejscu - komfortowy bus, radzieckie terenowe pojazdy w górach (UAZ, GAZ), przejazd szybkim pociągiem w Uzbekistanie, przejazd nocnym pociągiem z Kazachstanu do Uzbekistanu
 • pozwolenie na wstęp do parków narodowych
 • pakiety informacyjne
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie NNW + KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • dodatkowe wyżywienie nieujęte w ofercie (m.in. obiadokolacje w miastach)
 • test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • dopłata do jednoosobowego pokoju (jurty)
 • bilety wstępu i napiwki (ok. 70 USD)

ZAKWATEROWANIE:

W miastach nocleg w rodzinnych pensjonatach / hostelach. W górach noclegi w zorganizowanych jurtach, ew. stacjonarnych namiotach.

WYŻYWIENIE:

Zapewniamy śniadania i obiadokolacje, gdy jesteśmy zakwaterowani u gospodarzy. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. Ceny niższe niż w Polsce. W miastach i podczas przejazdów będziemy się stołować w miejscowych restauracjach, kafeszkach i jadłodajniach, z których korzystają lokalni mieszkańcy.

TRANSPORT:

W Uzbekistanie będziemy poruszać się szybkim pociągiem oraz transportem lokalnym i taksówkami. Z Uzbekistanu do Kazachstanu polecimy samolotem. Po Kazachstanie i Kirgistanie będziemy poruszać się komfortowym busem. Odcinki górskie w Kirgistanie pokonamy radzieckimi pojazdami terenowymi.

FORMA WYJAZDU:

Jest to aktywna objazdówka, czyli zwiedzanie Uzbekistanu, Kirgistanu i Kazachstanu, obfitujące w elementy aktywne - dłuższe spacery po miastach, spacery i trekkingi górskie. Program jest tak skonstruowany, że można zdecydować o uczestnictwie w spacerze / trekkingu lub skorzystaniu z mniej wymagających aktywności (lżejszy spacer, odpoczynek nad jeziorem, itd.).

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

POGODA:

W Uzbekistanie i Kazachstanie lato jest suche i gorące, średnia temperatura wynosi od 26°C do 32°C. Jesienią temperatura w ciągu dnia wynosi ok 25°C w nocy temperatura może spaść do 10-15°C.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wycieczka przez Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Kirgistan, AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.