Wycieczka przez Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Azja Środkowa: wycieczka przez Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan

 • Kanion Szaryński i Park Narodowy Altyn-Emel
 • Spacery wśród zabytków Samarkandy i Taszkientu
 • Trekkingi w Górach Niebiańskich - Tien-Szan
 • Spanie w kirgiskiej jurcie
 • Kazachska, kirgiska i uzbecka kuchnia
 • Kąpiele w dzikich gorących źródłach Altyn Araszan

Wycieczka do Azji Centralnej! Podczas aktywnej wycieczki objazdowej odwiedź z nami Uzbekistan, Kazachstan i Kirgistan! Z tych trzech dobrze nam znanych krajów wybraliśmy to co najlepsze i połączyliśmy w jedno. Zapraszamy!

W pełnym historii Uzbekistanie poznamy dziedzictwo Timura i miasta Jedwabnego Szlaku - zabytkową Samarkandę oraz tętniący życiem nowoczesny Taszkient. W Kazachstanie zobaczymy słynne bezkresne stepy, Kanion Szaryński oraz niesamowite wydmy i formacje skalne w Altyn Emel. Wysokogórski Kirgistan odkryje przed nami ośnieżone szczyty Tien-Szanu, wysokogórskie jeziora i gorące źródła.

Przed nami wycieczka do Azji Centralnej - w rozległe gorące kotliny, stepy, wysokie góry i lodowce. Poznamy spokrewnione społeczności Uzbeków, Kazachów i Kirgizów. Odwiedzimy kraje słynące z gościnności, najlepszego płowu i baraniny. Wyrusz z nami na wycieczkę od gorących kotlin Uzbekistanu po szczyty Tien-szanu!

Zapraszamy do zapisów !

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2

Wylot z Polski i przylot do Samarkandy. Długi spacer starożytną Samarkandą (UNESCO), niegdyś stolicą imperium Tamerlana. Zobaczymy madrasy placu Registan, meczet Bibi-Chanum (1399-1404) i mauzoleum samego Timura. Potargujemy się na miejskim bazarze Czorsu i spróbujemy pierwszego płowu w lokalnej jadłodajni.

DZIEŃ 3

Szybkim pociągiem Afrasiab - pędzącym 180 km/godzinę - przejedziemy do stolicy Uzbekistanu - Taszkentu, jednego z największych miast Azji Środkowej. Zobaczymy “Eski Shakhar” - stare miasto - labirynt wąskich uliczek i domów z ziemi i cegły, starożytnych meczetów i madras. Zwiedzimy kompleks Hazrata Imama, zajrzymy na bazar pełen kupców z różnych części kraju i poznamy uroki wieczornego Taszkentu.

DZIEŃ 4

Przelot do Ałmaty w Kazachstanie i zwiedzanie tego największego kazachskiego miasta, położonego u stóp północnego Tien-szanu. Wieczorem spróbujemy typowych dań kuchni kazachskiej w lokalnej restauracji - barani szaszłyk i niezastąpiony lagman.

DZIEŃ 5

Wycieczka do Parku Narodowego Ałtyn-Emel. Po drodze kąpiel w Jeziorze Kapszagajskim. Samochodami terenowymi dotrzemy do Śpiewającej Wydmy, gdzie usłyszymy dźwięk przemieszczających się piasków. Wieczór i noc spędzimy w lokalnej agroturystyce.

DZIEŃ 6

Wyprawa jeepami do największej atrakcji Ałtyn-Emel - Białych Gór. Niewymagający trekking po wzgórzach, z niesamowitymi panoramami na okoliczne formacje skalne i wąwozy. Przy odrobinie szczęścia spotkamy kułany - dzikie osły azjatyckie. Docieramy do miasta Żarkent. Zobaczymy drewniany dungański meczet z XIX wieku i spróbujemy smakołyków lokalnej kuchni.

DZIEŃ 7

Poranny spacer po Żarkencie i wycieczka do Kanionu Szaryńskiego, porównywanego do Wielkiego Kanionu w Kolorado, którego ściany sięgają 300 metrów. Pod wieczór docieramy w rejon Parku Narodowego Kolsai.

DZIEŃ 8

Kilkunastokilometrowy trekking między wysokogórskimi jeziorami Kolsai lub odpoczynek nad jeziorem (dla chętnych). Wieczorem „ruska bania”, lokalna kolacja i ognisko.

DZIEŃ 9-10

Ruszamy do Kirgistanu, w Tien-Szan, zwany Górami Niebiańskimi! Niezastąpionymi radzieckimi pojazdami docieramy do wysokogórskiej Altyn Arashan, doliny znanej z gorących źródeł. Całodzienny trekking do jeziora Ala Kul o szmaragdowym kolorze, a dla chętnych spokojny spacer w głąb doliny i poszukiwanie “dzikich” gorących źródeł. Dwa noclegi w Altyn Araszan.

DZIEŃ 11

W górskim paśmie Terskej Ałatoo zobaczmy formacje czerwonych skał Jety-Oguz i zaśnieżone szczyty pięciotysięczników. Przed nami spacery po zielonej dolinie, szaszłyki, relaks i nocleg w tradycyjnej jurcie.

DZIEŃ 12-13

Z Tien-Szanu przenosimy się do środkowego Kirgistanu. Po drodze kąpiel i relaks w jeziorze Issyk Kul. W rozległej dolinie nad jeziorem Songköl na wysokości ponad 3000 m n.p.m. zrobimy bazę wypadową na trekkingi i wycieczki konne dla chętnych. Spędzimy tu dwa dni zakwaterowani w tradycyjnych jurtach.

DZIEŃ 14

W drodze do Czujskiej Doliny i stolicy Kirgistanu zobaczymy słynny zabytkowy minaret Burana - to jeden z nielicznych zabytków z XI wieku w tym regionie. Zwiedzanie Biszkeku, spacer po centralnym deptaku, kolacja w miejscowej restauracji.

DZIEŃ 15

Całodzienny wyjazd do Parku Narodowego Ala Archa. Pójdziemy na trekking wąwozem w iście alpejskiej scenerii, w otoczeniu strzelistych czterotysięczników. Powrót na nocleg do Biszkeku.

DZIEŃ 16

Przejazd do Ałmaty, czas na zakupy, odpoczynek i pożegnalną kolację - beszbarmak i manty czekają na smakoszy!

DZIEŃ 17

Pożegnanie z Azją Centralną. Przelot do Polski z przesiadką.

Warunki

 ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami lotniskowymi
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z taryfą linii lotniczych
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • śniadania i obiadokolacje podczas całego pobytu
 • zakwaterowanie (w hotelach, pensjonatach, kwaterach oraz w tradycyjnej jurcie)
 • transport na miejscu - komfortowy bus, radzieckie terenowe pojazdy w górach (UAZ, GAZ), przejazd szybkim pociągiem w Uzbekistanie, miejscowe przeloty
 • pozwolenie na wstęp do rejonów przygranicznych
 • pakiety informacyjne i mapy
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie NNW + KL + ubezpieczenie sporty amatorskie (!) + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • dodatkowe wyżywienie nieujęte w ofercie (m.in. obiadokolacje w miastach)
 • dopłata do jednoosobowego pokoju (jurty)
 • bilety wstępu i napiwki (ok. 70 USD)
 • test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 14 dni od dnia odwołania wycieczki


ZAKWATEROWANIE:

W miastach nocleg w rodzinnych pensjonatach/hostelach. W górach noclegi w zorganizowanych jurtach, ew. stacjonarnych namiotach.

WYŻYWIENIE:

Zapewniamy śniadania i obiadokolacje. Dodatkowe wyżywienie we własnym zakresie. Ceny niższe niż w Polsce. W miastach i podczas przejazdów będziemy się stołować w miejscowych restauracjach, “kafeszkach” i jadłodajniach, z których korzystają lokalni mieszkańcy.

TRANSPORT:

W Uzbekistanie będzie poruszać się szybkim pociągiem oraz transportem lokalnym i taksówkami. Z Uzbekistanu do Kazachstanu polecimy samolotem. Po Kazachstanie i Kirgistanie będziemy poruszać się komfortowym busem. Odcinki górskie w Kirgistanie pokonamy radzieckimi pojazdami terenowymi.

FORMA WYJAZDU:

Jest to aktywna objazdówka, czyli zwiedzanie Uzbekistanu, Kirgistanu i Kazachstanu, obfitujące w elementy aktywne - dłuższe spacery po miastach, spacery i trekkingi górskie. Program jest tak skonstruowany, że każdego dnia można zdecydować o uczestnictwie w spacerze/trekkingu lub skorzystaniu z mniej wymagających aktywności (lżejszy spacer, odpoczynek nad jeziorem, itd.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15.

POGODA:

W Uzbekistanie i Kazachstanie lato jest suche i gorące, średnia temperatura wynosi od 26°C do 32°C. Jesienią temperatura w ciągu dnia wynosi ok 25°C w nocy temperatura może spaść do 10-15°C.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wycieczka przez Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Kirgistan, AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.